22/12/2012 17:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

BBC: Η επίθεση κατά του Στρατούλη έγινε από Χρυσαυγίτες



Ρεπορτάζ – φωτιά κατά της Χρυσής Αυγής με ηχητικό ντοκουμέντο μέσα από το κόμμα, δημοσιεύει το BBC αποδεικνύοντας ότι η επίθεση κατά του βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Δ. Στρατούλη, έγινε από Χρυσαυγίτες. Δημοσιογράφος του καναλιού εισχώρησε στα άδυτα της Χρυσής Αυγής και κατέγραψε ομιλία του βουλευτή, Γιάννη Λαγού ο οποίος δηλώνει ξεκάθαρα ότι Χρυαυγίτες χτύπησαν τον Στρατούλη έξω από το ΟΑΚΑ. Κάνει πλάκα μάλιστα ειρωνευόμενος τους θύτες λέγοντας ότι δεν του έκαναν ούτε ένα καρούμπαλο. Στο πιο ουσιαστικό κομμάτι του ηχητικού αποσπάσματος ο βουλευτής του κόμματος Γιάννης Λαγός φέρεται να λέει :

''Θέλω να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου για κάποια από τα νέα μέλη της Χρυσής Αυγής που είναι μόνο για φωνές και μαγκιές. Τρεις από αυτούς τον χτυπούσαν για μισή ώρα χωρίς να του κάνουν ενα καρούμπαλο στο κεφάλι, χωρίς να του σπάσουν καν τα γυαλιά''.

Από κάτω ακούγονται γέλια και χειροκροτήματα από Χρυσαυγίτες.

Όπως ανακοινώθηκε αμέσως μετά από τη Χρυσή Αυγή:

''Η Χρυσή Αυγή έχει ξεκαθάρισει ότι ουδεμία σχέση έχει με την υπόθεση Στρατούλη, ο οποίος είναι ήδη κατηγορούμενος για συκοφαντική δυσφήμηση. Οι νέες απόπειρες συκοφάντησης του Κινήματός μας είναι φαιδρές, ανυπόστατες και έχουν κάνει το πανελλήνιο να γελάει''.

Σχετικά με τις αποκαλύψεις του ραδιοφώνου του BBC και την επίθεση στον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Δ.Στρατούλη:

''Όπως αποτυπώνεται από το ντοκουμέντο του ραδιοφώνου του BBC επιβεβαιώνεται πανηγυρικά ότι αυτοί που επιτέθηκαν στον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Δ.Στρατούλη, ήταν μέλη της Χρυσής Αυγής.

Η προκλητικά κυνική ομολογία στελέχους της Χρυσής Αυγής ότι τρεις φασίστες - τραμπούκοι ήταν αναποτελεσματικοί στην δολοφονική επίθεσή τους εναντίον του βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ είναι αποκαλυπτική του τρόπου δράσης της νεοναζιστικής οργάνωσης. Αλήθεια η κυβέρνηση, το Υπουργείο Δικαιοσύνης, το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη, πόσο εγκλωβισμένοι είναι στη λογική της «συγκατοίκησης» με τη Χρυσή Αυγή για να παρακολουθούν απαθείς τη δράση της;

Το δημοκρατικό φρόνημα και σθένος του λαού μας δεν κάμπτεται και θα νικήσει τους τρομοκράτες της ακροδεξιάς και του νεοφασισμού''.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. stamoschios avatar
    stamoschios 22/12/2012 17:20:50

    Έλεος με τον Στρατούλη. Σιγά τα αυγά ο κόσμος χάνεται και εμείς ασχολούμαστε με το Στρατούλη. Ποιός αριστερός έβγαλε άχνα όταν υπήρξε το πραγματικό επεισόδειο με τον Χατζηδάκη;

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ stamoschios 22/12/2012 20:47:18

      Όλη η εκπομπή για την Ελλάδα εδώ.

      http://www.youtube.com/watch?v=6BkLIuo_jDw

  2. AIK avatar
    AIK 22/12/2012 17:57:59

    Και καλά ο "δαιμόνιος" του BBC είναι άγγλος ή κάτι που λέει οτι είναι άγγλος. Πάει όμως ρε παιδιά και οι Έλληνες να αναπαράγουν τις βλακείες;
    Ή τον είχαν πάρει χαμπάρι τον "δαιμόνιο" και τον κορόϊδευαν ή το κατασκεύασε μόνος του, οπότε η τεχνολογία της σήμερον θα τον ξευτιλήσει. Τι θα γίνει αν η ΧΑ ξυπνήσει και μηνύσει το BBC και κερδίσει τη δίκη; Τι αντίχτυπο θα έχει αυτό;
    Και η ΝΔ πότε θα ξυπνήσει; Το μάθημα με την Εθνική Παράταξη δεν δίδαξε τίποτα; ΔΕΝ θα ψηφίσει κανένας από τη ΧΑ ΝΔ. Οι περισσότεροι είναι πρώην πασόκοι και Δεξιοί που ψήφιζαν με το ζόρι ΝΔ. Και οι μεν και οι δε ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑΝ Ή δεν ΘΑ ΞΑΝΑ- ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΝΔ. Αν χαθεί η ΧΑ θα ψηφίσουν κάτι ανάλογο που θα έχει την ρητορική του πασοκ του 70-80. Ο σύριζα είναι το κλειδί της νίκης για τη ΝΔ. Το σκυλολόϊ που έχει μαζευτεί εκεί είναι ετερόκλητο αλλά κυρίως είναι η γλίτσα του μεσαίου χώρου, δηλαδή εκείνοι που την ιδεολογία και την ψήφο τους την πουλούσαν κατά την περίσταση. Αν οι τύποι αυτοί κάνουν τον σύριζα εξουσία, η καταστροφή θα είναι μη αντιστρεπτή, πόσο μυαλό χρειάζεται για να το καταλάβει κανείς αυτό;
    Η ΧΑ μαζεύει όσους είναι Δεξιοί και άρα "απενοχοποιεί" τη ΝΔ και όσους είναι "πασοκαναθρεμένοι" χωρίς να έιναι μολυσμένοι από την αριστερά. Αφείστε την ήσυχη λοιπόν. Καλλίτερα να υπάρχει ένα "πασοκ" στα δεξιά της ΝΔ παρά ένα πασοκ όπως ήταν το "αείμνηστο". Στο τέλος - τέλος η ΧΑ υπο συνθήκες είναι μια δυνητική δεξαμενή ψήφων

  3. fotis xxx avatar
    fotis xxx 22/12/2012 18:12:53

    Αυτό που θα πρέπει να ξέρουν οι πολιτικοί και οι ακόλουθοι τους είναι το εξής, ότι η προσβολή της νοημοσύνης για εμένα είναι το χείριστο ατόπημα της πολιτικής, το να το παρουσιάζει το θέμα μία σελίδα προσκείμενη στη ΝΔ, αποδεικνύοντας λέει ότι η επίθεση έγινε από κτλ μας κάνει να αναρωτιόμαστε, η στήριξη στο ΒBC σημαίνει και πολιτική διά μέσου αυτού? Αν είναι έτσι να πάμε να ψηφίσουμε Τσίπρα. Τι έγινε χρησιμοποιείτε τη χρυσή αυγή για να χτυπήσετε την αριστερα, γιατί όποιος δεν κατάλαβε τον ειρωνικό τόνο του ομιλητή της τεράστιας αποκάλυψης του BBC είναι απλά πρόβατο.

  4. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 22/12/2012 18:30:06

    Τόσο,μα τόσο βλάκες μας θεωρήτε???.Ότι και να λέτε γινόσαστε ηλίθιοι μαζί με το BBC αν υιοθετείτε τις μπούρδες του.

    • Αριστερός Ψάλτης avatar
      Αριστερός Ψάλτης @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 22/12/2012 19:02:31

      Ηλίθιος είσαι εσύ Χρυσαυγιτάκι. Ανοιξε τα στραβά σου να δεις τι γίνεται. Αν θες να ταυτιστείς με το Λαγό, τον Παναγιώταρο και τους άλλους μπράβους με γεια σου με χαρά σου. Εδώ δεν περνάνε τέτοια, όπως και από το άλλο άκρο. Ακόμη και βλακεία να είναι το ρεπορτάζ, σιγά μην αθωώσουμε τα φασισταριά

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ Αριστερός Ψάλτης 22/12/2012 19:09:49

        Καλα του τα λες,αλλά περιμενω να δω και στο Ποντίκι να καταδικάζει την αριστερή βία όταν ο σκιτσογραφος του τρώει ξύλο επειδή τον νομίζουν για μπάτσο

      • Tsaros avatar
        Tsaros @ Αριστερός Ψάλτης 22/12/2012 19:17:53

        Ακόμη και βλακεία να είναι το ρεπορτάζ, σιγά μην αθωώσουμε τα φασισταριά

        Με άλλα λόγια: ακόμα και αν η πραγματικότητα είναι αντίθετη στις παπαριές που λέγαμε, σιγά μην την λάβουμε υπόψη μας...

        Αυτό λέγεται δογματισμός, και είναι φασιστικό από μόνο του.

      • WY avatar
        WY @ Αριστερός Ψάλτης 22/12/2012 19:40:46

        ##..σιγά μην αθωώσουμε τα φασισταριά ##.
        ..................................................................................

        Τό ορθόν θά ήταν :

        ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΘΩΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΙΤΛΕΡΟΣΤΑΛΙΝΟΛΕΝΙΝΟΤΣΙΠΡΟΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ,
        Εκτός κι εάν θεωρής, ότι τά σταλινολενινοτσιπροφασισταριά,είναι.... .......Αρσακειάδες/ Παρθένες, τού Παρθεναγωγείου τής Villas Amalias!!!!!

    • np_complete_problems avatar
      np_complete_problems @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 22/12/2012 19:26:04

      η αλήθεια είναι ότι "οι βουλευτές σας" έχουν IQ που μετά βίας ξεπερνά αυτό του "ραδικιού" ..

  5. Tassos avatar
    Tassos 22/12/2012 18:33:01

    Σε χαλάει το BBC, έ? Θα διαβάζουμε λοιπόν από δω και πέρα την εφημερίδα της ΧΑ αντάμα με ναζί και χουντικούς.

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Tassos 22/12/2012 20:28:41

      Καλά εσένα σε έχουν...αποσπάσει μόνιμα εδώ απο το Indymedia? Κοίτα που σας έπιασε ξαφνικά πρεμούρα για το BBC του...Σκόμπυ και της Θάτσερ!

      Αλλα τι κάθομαι και γράφω ,αφου θα το κόψει πάλι η...δημοκρατική λογοκρισία!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Tassos 22/12/2012 20:50:37

      διαβαζε οτι θέλεις αλλά ειδικά εσύ δεν μπορείς να μιλάς για αντικειμενική ενημερωση.Ειναι ολοφάνερο τι χρώμα παρωπίδες φοράς και τι πηγάδες ονειρευεσαι

  6. τασος avatar
    τασος 22/12/2012 18:48:00

    πραγματικα ,η φαντασια στην υπηρεσια της εξουσιας.τωρα καλουμε και ξενα κεντρα προς επιβεβαιωση των καταγγελιων μας.ελπιζω εκει στον συριζα να ξερουν τι κανουν.για την ωρα ας μαζεψουν το καθε νουμερο τυπου γαιτανη,και ας αφησουν το μονιμο κλαψουρισμα,του περιφημου κυνηγητου ταχα μας των δημοκρατικων πολιτων στην χωρα.δεκαετιες ολοκληρες η ελληνικη αριστερα στηριχθηκε σε αυτο.τιποτα αλλο.τωρα το ποιος κυνηγαει και ποιον ειναι μια ιστορια που σιγα σιγα ,αρχιζει να παιρνρι σαρκα και οστα της αληθειας. επιτελους, βαρεθηκα,πραγματικα βαρεθηκα.

  7. EVANGELOS avatar
    EVANGELOS 22/12/2012 19:09:42

    ειρρωνικά το λέει ο φασίστας ...

    μάλλον από υπερβάλλον ζήλο κάποιοι δεν κατάλαβαν καλά ...
    δεν είναι παρά χαβαλές και ειρρωνία που κάνει ο Λαγός που διαστρεβλώθηκε ή δεν κατάλαβε την πλάκα ο Άγγλος

    εντελως απαράδεκτοι οι φασίστες και εχω κάνει 1εκ επικριτικά σχόλια αλλά αυτό το δημοσίευμα είναι μάλλον ΑΚΥΡΟ ... και εκτίθεστε χωρίς λόγο

    • dim avatar
      dim @ EVANGELOS 23/12/2012 00:25:54

      OK, το λέει ειρωνικά... Την ουσία χάνεται όμως όλοι...

      Αυτός ο τύπος, βουλευτής του Ελληνικού κοινοβουλίου, στην ουσία υπονοεί ότι δεν μπορεί να ήταν Χρυσαυγίτες αυτοί που καταγγέλει ο Στρατούλης, διότι πολύ απλά αν ήταν πραγματικά Χρυσαυγίτες, δεν θα έβγαινε ζωντανός από την επίθεση... Μας λέει δηλαδή ότι οι παλαιοί Χρυσαυγίτες, όταν την πέφτουν σε κάποιον (προσοχή.... δεν αποποιείται τη λογική ή την πρόθεση να την πέσουν σε κάποιον), του αφήνουν στη καλύτερη περίπτωση σημάδια σημαντικά....

      Η ΧΑ είναι το πιο ακραίο μόρφωμα που έχει εμφανιστεί ποτέ στην Ευρώπη τουλάχιστον μετά το Β΄ παγκόσμιο πόλεμο... Μέχρι και η Λεπέν έφτασε στο σημείο να πει ότι δεν θέλει να έχει καμία σχέση μαζί τους γιατί στην ουσία η ΧΑ είναι ένα ναζιστικό, φασιστικό κόμμα του ακρότατάτου ακροδεξιού άκρου !!!!!

  8. factorx avatar
    factorx 22/12/2012 20:07:38

    Και ειρωνικά να το λέει ΠΑΛΙ ΕΊΝΑΙ ΘΕΜΆ Η ΑΠΟΘΡΆΣΥΝΣΗ ΤΟΥΣ. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ; ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ. ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΧΩΡΉΣΗ (όπως το καραμανλιστάν μεγάλε)

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ factorx 22/12/2012 20:17:44

      Μία είναι η λύσις, παλιοζαγάρια:
      http://www.youtube.com/watch?v=nFhCRm1bjtY

      • Samurai avatar
        Samurai @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 23:14:36

        Που το θυμήθηκες αυτό?
        Πολύ πετυχημένο !

    • Tsaros avatar
      Tsaros @ factorx 23/12/2012 13:43:36

      Ποιά αποθράνσυνση και βλακείες;

      Τους κατηγορούν για κάτι που ΔΕΝ έκαναν, και το έριξαν στην πλάκα.

      Φταίνε και από πάνω;;;! Έλεος...

  9. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 20:08:40

    Παίδες, άκουσα πριν λίγο το ηχητικό ντοκουμέντο σε δελτίο ειδήσεων.
    Μόνο όποιος είναι εντελώς γκαγκά δεν καταλαβαίνει ότι το στέλεχος της Χ.Α. που ακούγεται μιλάει ερωνικά, κάνει πλάκα για τους ισχυρισμούς Στρατούλη και όχι πως δήθεν ομολογεί την επίθεση. Για να σοβαρευτούμε.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 20:13:57

      Έτσι. Πες το κι εσύ βρε Φαήλο γιατί εμάς θα μας πάρουν για βαλτούς. Ο ΣΥΡΙΖΑ εκτίθεται με τέτοιες βλακείες, μόνο ποσοστά στη Χρυσή Αυγή δίνει.

    • stamoschios avatar
      stamoschios @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 21:09:28

      Μπράβο κύριε Κρανιδιώτη, δια πολλοστήν φορά μπράβο σας που δεν φοβάσθε να πείτε την αλήθεια.

    • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
      ΗΛΕΚΤΡΑ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 22:02:45

      ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
      ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΜΟΝΑΞΙΑ
      ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ
      ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ
      ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΩΝ
      ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΡΕΙΣ ΦΟΥΣΚΩΤΟΙ ΕΔΕΡΝΑΝ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟΥΛΗ
      ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ......ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ

    • dim avatar
      dim @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 23/12/2012 01:29:19

      Δυστυχώς χάνεις κι εσύ την ουσία... Στην ουσια μας λέει ότι δεν μπορεί να ήταν μέλη της ΧΑ αυτοί που του την έπεσαν (γιατί ότι υπήρξε πέσιμο δεν νομίζω ότι αμφισβητήται από κανέναν, υπάρχουν δεκάδες αυτόπτες μάρτυρες), γιατί όπως σαφώς υπονοεί οι πραγματικοί Χρυσαυγίτες όταν επιτίθενται αφήνουν εμφανή σημάδια στο θύμα τους !!!! Άρα αυτοί που δεν το κατάφεραν να του αφήσουν σημάδι, ήταν γιαλαντζί Χρυσαυγίτες....

      Πίστευα ότι ο χώρος της δεξιάς είχε πάντα αυτό το 45% αληθινών πατριωτών, αλλά τελικά φοβάμαι ότι αυτό το 12% που ακόμα και τώρα, ενώ έχει αποκαλύψει η ΧΑ το πραγματικό της πρόσωπο, εξακολουθεί και δηλώνει ότι θα τη ψηφίσει, δεν είναι αληθινοί πατριώτες, είναι ψευτόμαγκες που το πατριωτισμό τον μετράνε με τα μπράτσα και με το πόσο εκπαιδευμένος πρέπει πια είναι ο εκπρόσωπός τους ώστε να καταφέρνει χτυπήματα καίρια στο θύμα του και να του αφήνει ανεξίτηλα σημάδια…

      Ψηφοφόροι που θα ξαναψηφίσουν από εδώ και πέρα ΧΑ, θα ανήκουν από εδώ και πέρα σε ένα δικό τους μικρόκοσμο, αποκομμένο από την υπόλοιπη κοινωνία, στιγματισμένοι και δακτυλοδεικτούμενοι… Εκφραστές της απόλυτης βίας, του ναζισμού, του φασισμού, του ρατσισμού δεν έχουν καμία θέση δίπλα μας πια… Όσο περιθωριακά και στιγματισμένα ήταν, είναι και θα είναι πάντα τα στοιχεία των αντιεξουσιαστών, των κουκουλοφόρων, των τρομοκρατικών οργανώσεων και της άκρας αριστεράς, τόσο στιγματισμένα θα είναι και τα άτομα πια του άλλου άκρου…

      Δεν μπορούμε να δικαιολογούμε το δεξιό άκρο, επειδή είναι πιο κοντά στις ιδεολογικές μας επιδιώξεις, και να καταδικάζουμε μόνο το αριστερό άκρο… Ίδια μεταχείριση και στα δύο άκρα, και στους υποστηρικτές τους… Απομόνωνουμε το Στρατούλη και τη Καλογεροπούλου που λένε «ε και τι έγινε, δικαιολογούνται που βαράνε το Χατζηδάκη ή το ξένο αξιωματούχο αφού τα μέτρα είναι άδικα και υποφέρουν»… Απομόνωση και στο Κασιδιάρη που γελάει και δηλώνει θρασύτατα και με νόημα «δε μας αρέσει το βουλευτιλίκι αλλά θα εκμεταλλευτούμε τα προνόμια για να έχουμε πλέον και επίσημα άδεια οπλοκατοχής, και να έχουμε και την ασυλία αν τα πράγματα ξεφεύγουν λίγο και γίνουμε πιο θερμοί…»

      • Tsaros avatar
        Tsaros @ dim 23/12/2012 13:49:46

        Δυστυχώς χάνεις κι εσύ την ουσία… Στην ουσια μας λέει ότι δεν μπορεί να ήταν μέλη της ΧΑ αυτοί που του την έπεσαν (γιατί ότι υπήρξε πέσιμο δεν νομίζω ότι αμφισβητήται από κανέναν, υπάρχουν δεκάδες αυτόπτες μάρτυρες), γιατί όπως σαφώς υπονοεί οι πραγματικοί Χρυσαυγίτες όταν επιτίθενται αφήνουν εμφανή σημάδια στο θύμα τους !!!! Άρα αυτοί που δεν το κατάφεραν να του αφήσουν σημάδι, ήταν γιαλαντζί Χρυσαυγίτες….

        Η ουσία είναι ότι αυτό το λέει για πλάκα, οπότε δεν μπορείς να βγάλεις κανένα συμπέρασμα από το τι λέει για το τι θα έκαναν οι "κανονικοί χρυσαυγίτες".

        Η ουσία επίσης είναι ότι οι "κανονικοί χρυσαυγίτες" δεν το έκαναν.

        Και γενικά, σε 4-5 περιπτώσεις που μας είχαν πρήξει τα μέσα μαζικής ενημέρωσης, δολοφονία μαροκινού κλπ, τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν ξεκαθάρισμα λογαριασμών αλλοδαπών, και απλά βιάστηκαν όλοι να το αποδώσουν στην Χ.Α.

        Για να είμαστε σοβαροί, 20 χρόνια τώρα που υπάρχει η Χ.Α, εκτός από κάτι συμπλοκές με αναρχικούς και ξύλο σε κάτι ΝΑΡίτες, τότε με κάποιον Περίανδρο που την έκανε λαγός όταν τον κυνηγάγε η αστυνομία, έχουν χτυπήσει κανέναν εξακριβωμένα;

        Το λέω γιατί μερικοί φαντάζονται ότι γυρνάνε μέχρι και βουλευτές, πάει δηλαδή ο Κασιδιάρης ή ο άλλος ο βλάκας Παπαγιώταρος και δέρνει κόσμο αβέρτα!

        • dim avatar
          dim @ Tsaros 23/12/2012 15:11:27

          Εδώ έγινε επίθεση σε ζωντανή μετάδοση στη τηλεόραση, και ρωτάς αν δέρνουν κόσμο οι Χρυσαυγίτες? Αφελής είσαι ή είσαι ένας από αυτούς? Ο Κασιδιάρης δεν έλεγε ότι θα έχουμε νεκρούς, ότι το βουλευτιλίκι το θέλουν για να μπορούν ΠΛΕΟΝ να οπλοφορούν και νόμιμα, και για να έχουν την ασυλία αν καμιά φορά ανάψουν τα αίματα και πέσουν και τίποτα 'ψιλές'???

          Είναι αστείο να προσπαθεί κάποιος να πείσει τους υπόλοιπους ότι η ΧΑ δεν είναι υπερ της βίας... Είναι σα να προσπαθείς να με πείσεις ότι ο ήλιος δεν ανατέλλει από την ανατολή... Εδώ ο Στρατούλης και η Καλογεροπούλου είναι "πιο άντρες" και παραδέχονται ότι καλά κάνουν και βαράνε οι συνδικαλιστές και οι κουκουλοφόροι γιατί αντιδρούν στη κρατική βία και στη κοινωνική αδικία και τους πνίγει το δίκιο... Και τώρα έρχεσαι εσύ να καταρρίψεις το βασικό συστατικό της ΧΑ, που στο κάτω κάτω το έχουν και για καμάρι τους, ότι βαράνε και σαπίζουν λαθρομετανάστες και άπλυτους αριστερούς??

          Εντάξει δε θα βγάλουν και επίσημη ανακοίνωση για αυτό, αλλά όλοι έχουμε πλέον στο ευρύτερο περιβάλλον μας άτομα που είναι μέλη ή προσκείμενοι της ΧΑ και που καμαρώνουν για αυτά... Βλέπεις δεν είναι πια το 0,4% είναι το 10-12% οπότε όλο και κάποιους γνωρίζουμε όλοι γύρω μας... που ακόμα και να δεν έχουν βαρέσει οι ίδιοι, λένε απλά, κοφτά, άμεσα, ξεκάθαρα, αποφασιστικά "καλά τους κάνουν, και λίγα κάνουν, μακάρι να τους σαπίσουν ακόμα πιο πολύ"...

  10. ΥΠΕΡ avatar
    ΥΠΕΡ 22/12/2012 20:08:46

    Ακούγοντας το ηχητικό ντοκουμέντο είναι ξεκάθαρο ότι αυτός που μιλάει ειρωνεύεται τόν θεατρινισμό του Στρατούλη. Λέει ότι τρία μέλη της ΧΑ τον κτυπούσαν επί μισή ώρα και δεν μπόρεσαν να του κάνουν ούτε καρούμπαλο. Αυτό είναι πράγματι ένα θαύμα. {Ο Σρατούλης στην τηλεόραση είπε ότι τον χτυπούσαν πολύ ώρα αλλά τραυματισμένος δεν έδειχνε}. Είναι φανερό ότι δεν παραδέχεται ότι μέλη της ΧΑ τον χτύπησαν. Αυτού του είδους η αντιπολίτευση προς την ΧΑ της αυξάνει τα ποσοστά και δεν της τα μειώνει. Γιατί η πραγματική αιτία πού ανεβάζει την ΧΑ είναι το λαθρομεταναστευτικό πρόβλημα το οποίο χρειάζεται πιο σοβαρή και πιο γρήγορη αντιμετωπιση.

  11. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 20:12:28

    Καλά κάνει το Antinews και το ανεβάζει άλλωστε είναι από τα πρώτα θέματα στα δελτία αλλά μην κάνουμε "κουλές" ερμηνείες. Χαβαλέ κάνει ο Χρυσαυγίτης - στέλεχος.
    Και μια σφαλιάρα να έφαγε ο Στρατούλης και μια σπρωξιά έστω, είναι καταδικαστέο από όποιον κι αν την έφαγε. Όμως μην αρχίζουμε τις κραυγαλέες ερμηνείες και τις θεωρίες.
    Εδώ οι Συριζαίοι κι οι συνδικάλες το έχουν κάνει σπορ να προπηλακίζουν όποιον βρουν μπροστά τους. Δεν ζητήσαμε την διάλυση του ΣΥΡΙΖΑ.

    • Γιώργος1 avatar
      Γιώργος1 @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 20:34:10

      Μα δεν έγινε τίποτα, αυτό είναι το θέμα. Μπορεί να τσακώθηκε με έναν άλλο οπαδό για τον αγωνιστικό κατήφορο της ΑΕΚ ή μπορεί να τσακώθηκε με κάποιον που τα έχει με τους πολιτικούς γενικά, ή μπορεί να μην έγινε τίποτα απολύτως. Το να κυκλοφορούν τρεις χρυσαυγίτες στο γήπεδο όπου έπαιζε η ΑΕΚ με τον Ατρόμητο και να πέτυχαν μέσα σε τόσο κόσμο, εντελώς τυχαία, τον Στρατούλη, μου μοιάζει λίγο απίθανο. Αν ήθελαν ντε και καλά να τον δείρουν κάποιοι, επειδή το είχαν προσχεδιάσει, θα τον περίμεναν σε ένα πιο απόμερο μέρος... Λέω εγώ τώρα...

    • Samurai avatar
      Samurai @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2012 21:39:44

      Όλα αυτά τα ''παράξενα''είναι πολύ φυσιολογικά.Η ηγεσία του ΣΥΡΙΖΑ
      ψάχνει απεγνωσμένα στηρίγματα.
      Η πολιτικές τους θέσεις δεν βγαίνουν,τα ποσοστά τους έχουν μείνει στάσιμα, με πτωτική τάση,ο λαός εμπιστεύεται περισσότερο το Σαμαρά από τον Τσίπρα,οι αγορές δείχνουν να αναβαθμίζουν τη χώρα μας και σα να μην έφταναν όλα αυτά,συλλαμβάνονται πολύ γνωστοί επιχειρηματίες με θολό παρελθόν.
      Πως περιμένετε να αντιδράσουν οι συριζαίοι μετά από αυτό το μπαράζ νευρικών κρίσεων που τους ''δώρισε''η κυβέρνηση?
      Στράφηκαν λοιπόν στις παλιές αλλά πετυχημένες συνταγές.
      Απόθεσαν τις ελπίδες τους στον οίκτο και στην αποστροφή του ελληνικού λαού σε κάθε τι φασιστικό.
      Η αγωνία τους μάλιστα ήταν τόσο μεγάλη ώστε τους έκανε να αγνοήσουν
      να υποτιμήσουν να παρακάμψουν τη νοημοσύνη των μελλοντικών ψηφοφόρων τους.
      Αυτό που δε θέλουν να καταλάβουν είναι ότι η δύναμή τους δεν είναι παραπάνω από 4-5% του εκλογικού σώματος.
      Δεν μπορούν να αντιληφθούν ότι οι κουκουλοφόροι και οι μπαχαλάκηδες που με τόση στοργή έχουν αγκαλιάσει,θα στραφούν εναντίον τους διότι
      δε θα μπορούν πλέον να τους ελέγξουν.
      Είναι όπως οι χουλιγκάνοι.Χρησιμοποιούν τα ονόματα των ομάδων τους
      για να σπάσουν να ρημάξουν να χειροδικήσουν να σκοτώσουν πολλές φορές.
      Δε γνωρίζω εάν η τακτική που ακολουθεί η ηγεσία του ΣΥΡΙΖΑ οδηγεί κάπου.
      Είναι εμφανές όμως ότι χρειάζονται επειγόντως μαθήματα σκηνοθεσίας
      και σε κάθε περίπτωση καλύτερους ηθοποιούς !

  12. ΑΝΑΒΡΙΟΣ avatar
    ΑΝΑΒΡΙΟΣ 22/12/2012 20:47:39

    ρε παιδιά το B.B.C μας περνάει για ινδιάνους?? και καλά αυτοί --τα εδώ ξεφτέρια τι νομίζουν ότι κάνουν??

  13. Σταύρος avatar
    Σταύρος 22/12/2012 22:01:10

    Ο ίδιος έχει ομολογήσει ότι ο πατέρας του ήταν στον "Δ.Σ." (συμμορίτης) και ο θείος του στην ΟΠΛΑ.
    Νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις άκρη με δαύτονε;!

  14. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 22/12/2012 22:44:31

    Δεν έχω καμία διάθεση να υπερασπιστώ τη ΧΑ, αλλά από την όλη ιστορία δύο πράγματα κατάλαβα:
    1. Οτι ο Στρατούλης υπερβάλλει.
    2. Οτι ο Λαγός εμφανώς ειρωνεύεται.
    Θα έπρεπε να είχατε καταλάβει τουλάχιστον το δεύτερο προτού κάνετε τη συγκεκριμένη ανάρτηση.

  15. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 22/12/2012 23:15:08

    Δημοσιογράφος λέει τοῦ BBC,εἰσχώρησε λέει στά ἄδυτα τῆς Χρυσῆς Άὐγῆς γιά νά κάνει τό ρεπορτάζ...
    Ἐδῶ οἱ ἄγγλοι κάνουν μπάμ ἀπό μακρυά κι αὐτόν τόν μπάσανε ἔτσι μέσα στήν ὀργάνωση;
    Ἤ οἱ χρυσαυγίτες εἶναι τελικά χλεχλέδες,ἤ οἱ ἄγγλοι μεστώσανε ἀπ' τό πολύ μεθύσι στό Φαληράκι καί δέν τούς ξεχωρίζεις ἀπ' τήν ἀσπρίλα ἄν δέν κατεβάσουν τά σώβρακά τους...

    • Tsaros avatar
      Tsaros @ Κυθήριος Τ. 23/12/2012 13:52:56

      Ἐδῶ οἱ ἄγγλοι κάνουν μπάμ ἀπό μακρυά κι αὐτόν τόν μπάσανε ἔτσι μέσα στήν ὀργάνωση;

      Θα μεταμφιέστηκε ...άντρας!

    • alex23 avatar
      alex23 @ Κυθήριος Τ. 23/12/2012 15:52:40

      ξερεις ποσοι αλβανοι παριστανωντας τους βορειοηπειρωτες μπαινουν σε ομαδες της χα για να λυσουν τις διαφορες τους με αλλοδαπους αλλων εθνοτητων που εχουν αρχισει να τους παιρνουν ποστα ?

      οσο για το αν μπηκε μεσα αγγλος, πολυ αμφιβαλλω(εκτος αν συνοδευοταν απο ατομο υπερανω πασης υποψιας)

      μην ξεχναμε οτι η χωρα του ειχε βαλει πριν απο λιγα χρονια αγγελια για προσληψη πληροφοριοδοτων σε χωρες που εχουν συμφεροντα και καπως πρεπει και αυτοι να δικαιολογουν τον μισθο τους..αλλωστε ειναι γνωστο οτι τα βρεττανικα μμε ειναι υπερ της δραχμης και το εχουν αποδειξει με την υποστηριξη τους στο συριζα, οποτε αυτο επρεπε να κανει αντιπερισπασμο σε μια καλη κινηση της κυβερνησης (πχ η εωλη καταγγελια για βασανιστηρια μεσα στην γαδα)

      • Κυθήριος Τ. avatar
        Κυθήριος Τ. @ alex23 23/12/2012 19:16:44

        Αὐτό μέ τούς ἀλβανούς πρώτη φορά τό ἀκούω!

  16. factorx avatar
    factorx 23/12/2012 00:03:57

    Πραγματικά αδυνατελις να καταλάβεις γιατί το βάλαμε - ρο θέμα είναι ακριβώς ο,τι ειρωνεύεται και πως ειρωνεύεται - "τι να σου κάνω με ένα τόσο δα φουρνάκι...." θυμάσαι το ανέκδοτο; Και τελικά ΒΙΣ ο καθένας προκαθοριζεται μέσρι τέλους. δεν αλλάζει ετσι;

    • Tsaros avatar
      Tsaros @ factorx 23/12/2012 13:52:15

      Δηλαδή απαγορεύεται και να ειρωνεύεται;

      Ή ότι επειδή ειρωνεύεται έτσι σημαίνει ότι ...θα έκανε και χειρότερα;

      Έλα μ... στον τόπο σου!

      Ποσοστά στην Χ.Α δίνουν τέτοιες ερμηνείες...

  17. Nik avatar
    Nik 23/12/2012 01:13:55

    ΒΙΣ το λέει σωστά, ο Στρατούλης υπερβάλλει, ο Λαγός ειρωνέυεται, και το BBC κάνει δημοσιογραφία του κ.... κάτι που δυστυχώς κάνει όλο και πιο συχνά τελευταία. Δείτε την κάλυψη του θέματος ασφάλεια Ολυμπιακών, της οικονομικής κρίσης στην Ελλάδα και βέβαια την λανθασμένη και ανυπόστατη κατηγορία εναντίον Αγγλου πολιτικού για παιδεραστία που έφερε την παραίτηση του διευθυντή του BBC

    Ενα αριστερίζον πλέγμα ηθικολόγων που το παίζουν δημοσιογράφοι κατήντησε το άλλοτε κραταιό ίδρυμα.

  18. ..Ένας Έλληνας avatar
    ..Ένας Έλληνας 23/12/2012 08:25:52

    ...Παιδιά να υρεμήσουμε λίγο!..Έχουμε πάρει χαμπάρι ότι με το συνεχές, τελευταία, μπαράζ "αποκαλύψεων" για τη Χ.Α. ανεβαίνουν αλματωδώς τα ποσοστά της...Το θέμα εμείς τι κάνουμε;..Προχωρήσαμε καθόλου τη κατάργηση των εθνοπροδοτικών νόμων του Ραγκούση, Παλυλόπουλου, το θέμα με το παραεμπόριο απο λαθροεισβολείς-εποίκους που έχει νεκρώσει το ελληνικό εμπόριο σε όλη την Ελλάδα, το θέμα με τους λαθροεισβολείς που έχουν καταλάβει την ΑΣΟΕΕ και έχουν δημιουργήσει ένα ..άβατο παρανομίας, το θέμα με τις καθημερινές προσαγωγές λαθροεισβολέων-εποίκων απο το "Ξένιο Δία" που ανέρχονται κατά μέσο όρο σε 500 αλλά ανακαλύπτουμε ένα(1) ή δύο(2) απο δαύτους δίχως χαρτιά και βρίασκουμε τους υπόλοιπους 498 με ..νόμιμα χαρτιά, κλπ.κλπ.;..Μην απορούμε λοιπόν για την άνοδο της Χ.Α.

  19. roadrunner avatar
    roadrunner 23/12/2012 22:21:15

    Ανεπίτρεπτα τα "λογοπαίγνια" του βουλευτή της ΧΑ, ακόμη κι αν είχε ειρωνική διάθεση. Αποκαλύπτουν τις αντιδημοκρατικές και βίαιες τακτικές τους, τις οποίες και καλλιεργούν στο ακροατήριό τους, με τα "αθώα" φαινομενικά αστειάκια.
    Πάντως αυτό που, επιπλέον, με ενόχλησε και στη ραδιοφωνική εκπομπή του BBC (και αλλού, ως και σε σχολικό εγχειρίδιο), είναι ότι παγιώνεται η άποψη, πως η Ελλάδα είναι μια χώρα αφιλόξενη, που δεν έχει προηγούμενη εμπειρία από υποδοχή μεταναστών. Κάτι που φυσικά είναι ψέματα.