05/05/2009 21:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Asta la Vista "Χωμάτινε"


________________________________________________________________________________________________
... Ένα Ράλλυ Φθιώτιδος μάλλον φτωχό από συμμετοχές, έχουμε συνηθίσει σε περισσότερες σε αυτά τα μέρη. Το θέαμα όμως δεν έλειψε, ούτε επίσης και ο τρόπος μας να περνάμε καλά όπου πάμε. Η παρέα ανανεώθηκε. Έλειπαν οι γνωστοί-άγνωστοι χωμάτινοι και μη, εμφανίστηκαν όμως νέα μέλη, νέοι φίλοι και είμαι χαρούμενος για αυτή την σύντομη γνωριμία. Όλοι με την ίδια τρέλα, με το ίδιο πάθος...

Ντριφτ και όμορφα περάσματα από πολλά πληρώματα. Ξεχώρισαν οι Άρης Βωβός- ΕL-EM, Πάνος Χατζητσοπάνης - Νίκος Ανδρικόπουλος, κεφάτος ο Γρηγόρης Νιώρας, με εντυπωσίασε στα σημεία που τον είδα. Ο Πάνος Ζήσης με τον Βασίλη εκπληκτικοί ειδικά στο 2ο πέρασμα που τους είδαμε. Τους περίμενα ποιο ψηλά στην κατάταξη. Σταθερή αξία ο Μπάμπης Γαζετάς με την ώθηση του Γιώργου Φασκιώτη.. Πάζης. Τρελός εφ όλης της ύλης. Σταματήστε τον. Θα κάνει καμιά ζημιά... Ο Τσάκαλος μπροστά μας πέρασε αεροπορία. Ο Παπαδημητρίου (Yaris, ο άλλος ήταν θεατής!!!) έκανε με την σειρά του από τα γρηγορότερα περάσματα που τον έχω δει. Δεν είδα την τελική κατάταξη αλλά ήταν πολύ καλός. Σίγουρα κάποιους έχω αδικήσει με την μη αναφορά σε αυτούς...

Συγχαρητήρια σε όλα τα πληρώματα που εκκίνησαν, που τερμάτισαν, που εγκατέλειψαν...
Χαιρετίσματα λοιπόν στην ...εξουσία, εγώ κρατάω την ουσία κι ονειρεύομαι!!!

http://www.xwmatinos.gr/forum/viewtopic.php?t=1013&postdays=0&postorder=asc&start=65

Η φωτογραφία είναι από το

http://www.r40.gr/gallery2/main.php?g2_itemId=49686&

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 05/05/2009 21:32:49

    Είμαστε το Νο 10


    Γραμμένη 1
    http://www.dailymotion.com/user/vickentios/video/x96mzl_rally-29o-fthiotidas-2009-karya-1st_auto

    Και Διβρη 2
    http://www.dailymotion.com/user/vickentios/video/x96p18_rally-29o-fthiotidas-2009-divri-2nd_auto

  2. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 05/05/2009 21:34:34

    Και εγώ λέω που χάθηκε ο Factor. Πάλι χώματα σηκώνει, και το απολαμβάνει. Προσοχή στο κατσίκι μετά τις σαμπάνιες, να είναι πάνω απο 10 κιλά και καλοψημένο.

  3. factorx avatar
    factorx 05/05/2009 21:42:28

    @γάιδαρος: είδες οτι η ομάδα λειτούργησε καλά και εν τη απουσία μου. Συλλογικότητα αγαπητέ μου Αλλοι "χάθηκαν", ξέρεις εσύ. Αλλά στα π....ια μας που έλεγε και ο κουφός. Εχουμε κανέναν ανάγκη όσο μπορούμε και γράφουμε εδώ με τους φίλους μας;

    (ΥΓ όταν μου πέσει το τζόκερ θα αγοράσω απο εκείνα τα συστήματα που έχουν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα να σας κάνω live αναμετάδοση απο μέσα. Το τι μπινελίκι ΄πέφτει δεν λέγεται

    "Πάλι χάθηκες άσχετε" (ο οδηγός στον συνοδηγό)

    "Ετσι σου μαθα εγω να στρίβεις νούμερο;" (ο συνοδηγός στον οδηγό)

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 05/05/2009 23:24:48

    τόννοι σκόνης άρα τόννοι ροπής
    μπράβο φάκτορες πολύ χαίρομαι
    και πρωτιές εύχομαι

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/05/2009 23:31:21

    Έχω και εγώ μεγάλη εμπειρία με ΕΒΟ σε χωμάτινες διαδρομές.
    Στο PS2 Gran Turismo.....

  6. Karmacedon avatar
    Karmacedon 06/05/2009 00:30:46

    @ Factorx , Μπραβο !!
    Παντα τετοια και μακρια απο βλαβες .

  7. Factorx avatar
    Factorx 06/05/2009 00:51:48

    @karmacedon: Πως μακρυά απο βλάβες; Έτσι;:

    Καρυά1: λάστιχο στο 1 χλμ
    Δίβρυ1: σωληνάκι φρένων στο πίσω αριστερό τροχό, χωρις φρένα η μισή ειδική
    Καρυά2: έφυγε το ...κολάρο του τούρμπου στο 5 χκμ (!!!)
    Δίβρυ2: πήραν φωτιά τα τακάκια στον δεξί μπροστινό τροχό

    δεν ξανατρέχω με τον συγκεκριμένο. ειναι επικίνδυνο πια

  8. olympiada (male) avatar
    olympiada (male) 06/05/2009 08:48:13

    Αφού έγινε να μη στεναχωριέσαι καθόλου. ¨Ηταν επιτυχία. Και όποιος φοβάται παίζει playstation. Ισχύει και για τους "κουρασμένους". Άκου επικίνδυνο! Ρίξτο στο πλέξιμο, όχι στο κέντημα μπορεί να τρυπηθείς.
    Ά ρε Πάνο σε σενα στηρίζεται η ομάδα!