#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/06/2008 23:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Aπήγαγαν τον Πρόεδρο του Συνδέσμου Βιομηχάνων Βορείου Ελλάδος

Άγνωστοι οπλοφόροι απήγαγαν τον Πρόεδρο του Συνδέσμου Βιομηχάνων Βορείου Ελλάδος Γ. Μυλωνά στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης! Η απαγωγή φαίνεται πως έγινε έξω από σπίτι του από ομάδα νεαρών. Η καταγγελία έγινε από τη σύζυγο του.Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, οι δράστες ακινητοποίησαν το αυτοκίνητο, που οδηγούσε ο ίδιος ο κ. Μυλωνάς, σε μικρή απόσταση από το σπίτι του και αφού επιβιβάσθηκαν κι οι ίδιοι σ' αυτό τον υποχρέωσαν να κατευθυνθεί ανατολικά.Ο κ. Μυλωνάς είναι ιδιοκτήτης μια απο τις πιο επιτυχημένες εταιρείες εφαρμογών αλουμινίου. της AΛΟΥΜΥΛ, με σημαντική διεθνή παρουσία. Η εταιρεία είναι γνωστή στο ευρύτερο κοινό από την επιτυχημένη τηλεοπτική διαφήμιση της, σε αρκετές γλώσσες και με χολιγουντιανές εικόνες, για το πώς το αλουμίνιο μπορεί να μετατραπεί σε έργο τέχνης. Αυτή η πρωτοποριακή διαφήμιση, ήταν μια από τις αιτίες που το υπουργείο Πολιτισμού διάλεξε την AΛΟΥΜΥΛ για να φτιάξει τους γυάλινους θόλους της Ακρόπολης, στηριγμένους σε μοντέρνο πλαίσιο αλουμινίου. Ο Γιώργος Μυλωνάς, ένας αυτοδημιούργητος επιχειρηματίας, με πολλές φιλοδοξίες και συνδικαλιστική δράση. Γεννήθηκε στις Σέρρες στις 2/3/1959. Απόφοιτος του γυμνασίου Σερρών. Μαθηματικά στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης. Διοίκηση Επιχειρήσεων στην Ανώτατη Βιομηχανική Σχολή Θεσσαλονίκης. Μεταπτυχιακές σπουδές Επιχειρησιακής Έρευνας στο London School of Economics.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Le canard avatar
    Le canard 10/06/2008 00:45:01

    Αυτός ρε παιδιά δεν ήταν που είχε εμφανιστεί ως πιο διαλλακτικός όταν κάποιοι επιχειρηματίες δήλωναν ότι θα καθήσουν στο σκαμνί με μηνύσεις τους εργαζόμενους στη ΔΕΗ για τις διακοπές ρεύματος, τότε που έκαναν απεργία;

  2. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 10/06/2008 01:01:00

    Η Αντιτρομοκρατική στις έρευνες; γιατί, άραγε;

  3. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 10/06/2008 09:36:59

    Δηλ. ένας Έλληνας βιομήχανος έμεινε με την καλύτερη και ποιοτικότερη βιομηχανία αλουμινίου να τον φάμε κι αυτόν. Άντε και εις ανώτερα.

  4. fantomas avatar
    fantomas 10/06/2008 12:15:29

    Η ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΕΧΕΙ ΕΞΕΛΥΧΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΠΥΡΓΙΟ ΤΩΝ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ-ΑΡΙΣΤΕΡΙΣΤΩΝ-ΑΝΕΝΤΑΧΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΡΕΥΜΑΤΩΝ.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΛΟΥ ΑΠΙΘΑΝΟ , ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΙΑΓΚΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕΤΑΞΙ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ ΦΡΑΞΕΩΝ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΚΙΝΙΣΗ ΑΠΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΥ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!
    ΚΟΝΤΟΣ ΨΑΛΜΟΣ ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ!!
    ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ....
    ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΥΠΟΘΕΙ ΟΤΙ Η ΕΛ.ΑΣ. ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ ΤΟΥ 97% ΤΗΣ ΠΛΗΡΗΣ ΕΞΙΧΝΙΑΣΗΣ ΤΩΝ ΑΠΑΓΩΓΩΝ !!!

  5. Theodore avatar
    Theodore 10/06/2008 13:03:56

    Με τα μυαλα που κουβαλανε πολλοι απο μας, μας βλεπω να βγαινουμε στη γυρα για ζητιανια.
    Αμα ειμαστε τοσο πολυ ικανοποιημενοι απο τις επιτυχιες του κρατους μας στη διαχειρηση των διαφορων υποθεσεων, ας αποζημιωσουμε τους βιομηχανους και ας τους διωξουμε.Να βαλουμε τον Κωστακη και το Γιωργακη, που δεν εχουν διοικησει, ουτε περιπτερο, να μας λυσουν τα προβληματα!
    Και να φερουμε "δοξη και τιμη", τον κομμουνισμο, που τον εδιωξαν και απο κει που τον ειχαν.
    Να δω τι θα κανουμε μετα.

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 10/06/2008 13:27:16

    Φαντομά,

    η δράση φαίρνει αντίδραση. Εδώ "δράση" = το φασισταριό που υποθάλπτει η βλακεία των Ψωμιάδη- Άνθιμου- Λιακόπουλου, τα ταμεία των Τσιτουρίδηδων- Πανάγων- Κουμπάρων- Ζαχόπουλων και "προστατεύουν" οι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ της ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΑΣ.

    Φίλε, αν ένας πρεζάκιας, με ΟΛΗ την δύναμη ένστολων ΚΑΙ άστολων αστυνομικών Θεσαλονίκης πίσω του, μπορεί να τους παίρνει ...περίστροφα και αυτοκίνητα, να πιάνει και σκοτώνει ομήρους επί 2 ώρες, αμφιβάλλεις ότι μαζί με σένα και άλλους δυο τρεις θα μπορούσαμε να καταλάβουμε το ..."Διοικητήριο"- ΥΜΘ, με όλους τους υπαλλήλους ομήρους;

    ΑΝ είναι ενέργεια Αντάρτικου Πόλης, άρχησαν και πάλι τα αυθεντικά όργανα και όχι τα πλαστά, τύπου "Επαναστατικού Αγώνα". Και μιλάμε για όργανα όχι κλασικής μουσικής, ΑΛΛΑ ...Metal Rap και Hip Hop! Αυτό που οδηγεί σε αυτή την εκδοχή είναι το ότι άφησαν το ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ επίτηδες στο αμάξι, -σημειολογική ένδειξη μη οικονομικού κινήτρου.

    AN είναι ποινικοί, προβλέπω ...αθρόα είσοδο ξένων απαγωγέων. Κι αυτή που έγινε για τέτοια μου μοιάζει. Έτσι κι αλλιώς, η Θεσσαλονίκη ΔΕΝ έχει υψηλής επικινδυνότητας παράνομους (μικρή και φουλ ρουφιάνους- παρακρατικούς). Βέβαια, τώρα, με τους Ποντιο-σοβιετικούς και τους Αλβανούς, τα πράγματα είναι κάπως διαφορετικά, αλλά παραμένουν βασικά τα ίδια.

    Ιδωμεν...

  7. fantomas avatar
    fantomas 10/06/2008 16:07:54

    ΑΓΑΠΗΤΕ "νήπιος γέρων"

    ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΤΖΟΓΚΙΝΚ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΜΟΥ(ΚΑΠΝΙΖΩ ΩΣ ΑΡΑΠΗΣ!)ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ότι μαζί με σένα και άλλους δυο τρεις θα μπορούσαμε να καταλάβουμε το …”Διοικητήριο”- ΥΜΘ, με όλους τους υπαλλήλους ομήρους !
    ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΥΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΘΑ ΠΩ ΔΥΟ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
    Α. Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΕΙΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΛΑΜΠΡΑΚΗ!!! (ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΦΥΛΟΣΟΦΙΑ.....ΧΑΛΛΛΑΡΑ ΦΙΛΛΑΡΑΚΙ!)
    Β. Η ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΕΧΕΙ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΠΥΡΓΙΟ ΤΩΝ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ-ΑΡΙΣΤΕΡΙΣΤΩΝ-ΑΝΕΝΤΑΧΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΡΕΥΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ.

    ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΔΙΝΑΝ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΥΠΑΡΞΗς ΙΣΩΣ ΜΙΑΣ ΑΚΤΙΒΙΣΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΕΝΤΙΠΩΣΙΑΣΜΟΥ, ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΑΓΩΓΗΣ !!
    ΟΜΩΣ, Η ΕΛΕΙΨΗ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΕΚΦΡΑΣΗΣ (ΠΡΟΚΥΡΙΞΗ, ΑΝΑΓΚΕΛΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ.Τ.Λ.) ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΗ ΤΗΝ ΕΚΔΟΧΗ ΑΥΤΗ.

    ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ.... ΚΑΠΟΥ ΧΡΩΣΤΟΥΣΕ Ο ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΣ.... ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΙ ΦΕΣΟΜΕΝΟΙ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΞΩΦΛΗΣΗ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ....ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥ!!!

    ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ ΔΡΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΚΕΛΜΑΤΙΕΣ.....ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ....ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΤΑΝ Ο ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΤΙΜΙΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ !!!