#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/01/2010 00:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

9 στα 10 σχόλια δεν είναι “άξια δημοσίευσης” στο opengov!

 

Σε αγαστή συνεργασία τα ΜΜ"Ε" με αιχμή του δόρατος το "συγκρότημα" αλλά και η "ανοιχτή διακυβέρνηση" συνεχίζουν τις απέλπιδες προσπάθειες να χαλιναγωγήσουν την κοινή γνώμη. Τη φωτογραφία μας την έστειλε αναγνώστης και είναι ενδεικτική για την ποιότητα δημοκρατίας στη χώρα. Χαρείτε τους! Σχεδόν 9 / 10 σχόλια είναι "ανάξια" συμμετοχής στη νέα διακυβέρνηση!

http://olympia.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 06/01/2010 01:01:38

    που ειναι βρε ο τιραμολας να μας δωσει λυση στο θεμα....!!

    ε ειπαμε GAP ειναι αυτος ...εγω προσωπικα δεν περιμενα τιποτα καλυτερο απο αυτον...!!!

  2. EUROTSOPANHS avatar
    EUROTSOPANHS 06/01/2010 01:38:34

    OPENGOV ...ONLY FOR IDIOTS.Φυσικά απο το ΠΑΣΟΚ δεν περιμεναμε τιποτε περισοτερο στις 100 ΗΜΕΡΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ.
    Μετα το ιντερνετικο δουλεμα με τους γ.γραμματεις υπαρχουν ακομη ΚΟΡΟΙΔΑ που επικεπτονται και γραφουν στο γελοιο opengov.
    Κυριοι μην γινεστε κομπαρσοι του ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ που εστησε το ΠΑΣΟΚ και η κυβερνηση.ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΥΒΕΝΗΤΙΚΑ θεατρα και καραγκιοζμπερντεδες οι ΠΑΣΟΚΟΙ επνηλθαν δριμυτεροι για να παραμεινουν και θα το πετυχουν οσο τους δινουμε αξια και βαση.

    • Περίεργος avatar
      Περίεργος @ EUROTSOPANHS 06/01/2010 08:48:33

      Και όμως, άσχετα με την παρούσα υλοποίηση, θεωρώ ότι τα όποια μέτρα προς αμεσότερη δημοκρατία πρέπει πάντα να στηρίζονται και να μην σνομπάρονται.

      Φτιάξαν ένα blog να «ακούν» πρώτο χέρι τον κάθε πικραμένο χωρίς την διαμεσολάβηση δημοσιογράφων. Σαν ιδέα διαφωνεί κανείς???

  3. popolaros avatar
    popolaros 06/01/2010 08:25:52

    Μάλλον θα πρέπει να αλλάξουν το domain από opengov σε sorosgov.
    Εάν το σχόλιο δεν είναι αρκετά open..society, διαγράφεται.
    To παίζουν και hackerάκοι οι παπατζήδες.
    Μου θέλετε να 'κατακτήσετε' και το διαδίκτυο με αυτές τις λαμογίες.
    ρε ουστ.

  4. vas avatar
    vas 06/01/2010 08:36:45

    Οι άνθρωποι νομίζουν ότι έχουν να κάνουν με λαό ηλήθιο (σωστά νομίζουν γιατί αυτός ο λαός τους ψήφησε),έχουν ρίξει την καραμέλα της ανοιχτής διαβούλεψης ,των βιογραφικών κλπ φούμαρων και έχουν φθάσει ΝΑ ΕΚΤΕΛΟΥΝ ΤΟ ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ,καταγράφουν τις συμμετοχές των ανθρώπων που τους εμπιστεύονται ότι θα λάβουν υπόψη την γνώμη τους και αφήνουν στο διαδίκτυο δημοσιευμένες ΜΟΝΟ τις αρεστές προς αυτούς απόψεις.ΚΙΟΜΩΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ Ο ΛΑΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΦΟΡΟΥΣ ,ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΥΣΙΕΣ,ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΝΑ ,ΝΑ ,ΝΑ ...............
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ

  5. Orestios avatar
    Orestios 06/01/2010 08:42:41

    Δεν αντέχεται η διαφάνεια!
    Είναι πολύ μεγάλη η αντίδραση και έχουν τρομάξει. Δεν περίμεναν αυτή την ανταπόκριση. Σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια, μετριάζουν σε υπερθετικό βαθμό τα μηνύματα του κόσμου. Προσπαθούν να χειριστούν μια κατάσταση που τους έχει ξεφύγει. Ο εκνευρισμός τους είναι μεγάλος και είναι φανερός με το ανθρωποκυνηγητό που εξαπολύουν οι πληρωμένοι γραφιάδες του καθυβρίζοντας.
    Όσοι πιστέψατε στα παραμύθια περί συμμετοχικής δημοκρατίας και τα λοιπά, δυστυχώς χάσατε. Η ορδή των αρπακτικών ετοιμάζεται για πλιατσικο. Ετοιμάζεται να κλέψει δικαιώματα από τους Έλληνες και την ιδιοκτησία τους. Ετοιμάζονται να κλέψουν την περιουσία μας και πιστεύουν ότι δεν θα αντιδράσουμε φοβίζοντας μας. Και πάνω από όλα δεν θέλουν να μιλούν οι Έλληνες για την Ελλάδα.

  6. Γιάννης Βήτα avatar
    Γιάννης Βήτα 06/01/2010 08:43:59

    openbachalo.koulouwahat.gr

  7. Περίεργος avatar
    Περίεργος 06/01/2010 08:52:55

    Σε τεχνικό τώρα επίπεδο ….
    Μήπως δεν μετράμε κάτι καλά ??? Γιατί το δικό μου το σχόλιο ήταν

    http://www.antinews.gr/?p=30092&cpage=1#comment-379533

    Οπότε τα 379533 σχόλια πρέπει να είναι όλα μαζί του antinews ή κάποιος διέγραψε 379530 και άφησε μόνο 3 …. Χλωμό έ?

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Περίεργος 06/01/2010 09:55:53

      το αντινέα έχει μετρητή των συνολικών σχολίων, το οπενγκοβ έχει μετρητή ανά ανάρτηση (δες την παραπομπή του αποκάτω που έχει άλλον αριθμό σχολίων στο νομοσχέδιο για τις ΑΠΕ)

  8. Stratos avatar
    Stratos 06/01/2010 09:26:00

    Το νομοσχέδιο για τις ΑΠΕ είναι παρανοικό. Αυξάνουν 10-50% τα τιμολόγια αιολικών. Επιτρέπουν απαλλοτριώσεις από ιδιώτες (κατόχους αδειών) προς ιδιώτες. Διαλυουν το νομο περί προστασίας περιβάλλοντος. Βάζουν την εγκατάσταση αιολικών πάρκων 1η προτεραιότητα ακόμη και στα τουριστικά νησιά.
    Προφανώς τα έχουν γράψει υπαλληλοι εταιρειών και όχι υπαλληλοι του Υπουργείου, εκμεταλλευόμενοι την άγνοια της Τινας.
    Μπείτε στο opengov και σχολιάστε μήπως ιδρώσει κανένα αυτί και σωθεί κανένα νησί!


    http://www.opengov.gr/minenv/?p=109#comments

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Stratos 06/01/2010 10:39:29

      Τι «προφανώς»... υπάλληλοι της ΤΕΡΝΑ τα έγραψαν. Δεν έχουν λεφτά από επιδοτήσεις, και θα αυξήσουν τον λογαριασμό της ΔΕΗ για να εισπράξει ο Περιστέρης και η παρέα του.
      http://kafeneio-gr.blogspot.com/2010/01/blog-post_7003.html

      Τρία σκέλη έχει το σχέδιο του πασόκ για την εξόντωση της Ελλάδας:
      1) Κλείσιμο της ελληνικής οικονομίας
      2) Κααστροφή του ελληνικού τοπίου
      3) Ανοιγμα των ελληνικών συνόρων

      Πουλημένοι προδότες.

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 06/01/2010 10:46:51

        Το 3ο το διατύπωσε ήδη στο Βελιγράδι αρχαίε. Φαντάζεται Βαλκάνια χωρίς σύνορα, όπως παλιά, επί Οθωμανικής αυτοκρατορίας, που όλα ήταν ωραία και καλώς καμωμένα.

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ Orestios 06/01/2010 10:49:03

          O παππούς πήδηξε την Αντίσταση
          Ο μπαμπάς πήδηξε την μεσαία τάξη
          Ο ΓΑΠ πηδάει την Ελλάδα

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ Orestios 06/01/2010 10:50:29

          Με τι μούτρα πήγε στο Βελιγράδι ήθελα νάξερα...

          • archaeopteryx avatar
            archaeopteryx @ αλλενάκι 06/01/2010 10:55:29

            Εκπρόσωπος του Holbrook και της Allbright. Του είπε η μαμά του να στηρίζει το Δημοκρατικό Κόμμα.

            Και πανηγύριζαν τα χαϊβάνια που βγήκε ο Χουσεϊν Ομπάμα.

        • Orestios avatar
          Orestios @ Orestios 06/01/2010 10:56:06

          Τί αναρωτιέσαι αλλενάκι? Ο άνθρωπος είναι πλήρως αποκομμένος από την πραγματικότητα. Και όχι μόνο αυτό. Έτσι συμπεριφέρονται οι χυδαίοι άνθρωποι.

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Orestios 06/01/2010 11:11:27

            Όχι Ορέστιε, έχει στρατηγικό σχέδιο!!!
            Δεν είναι αποκομμένος από την πραγματικότητα.
            Είναι μεγάλο λάθος αν το πιστεύουμε αυτό.

          • Orestios avatar
            Orestios @ αλλενάκι 06/01/2010 11:16:50

            Γι'αυτό σου είπα ότι έτσι συμπεριφέρονται οι χυδαίοι άνθρωποι. Μην περιμένεις καλύτερα πράγματα από έναν άνθρωπο που συχαίνεται την Ελλάδα και τους Έλληνες.

        • Επίκουρος avatar
          Επίκουρος @ Orestios 07/01/2010 03:53:16

          Ό,τι να 'ναι είστε. Αν πράγματι μίλησε για Βαλκάνια χωρίς σύνορα, προφανώς εννοεί την είσοδο όλων των βαλκανικών χωρών στην ΕΕ (που θα γίνει είτε το θέλετε είτε όχι). Έχετε ταξιδέψει οδικώς στην Ευρώπη; Υπάρχουν σύνορα με την έννοια που τα ξέραμε πριν από μερικά χρόνια; Κι αν η Ευρώπη σας πέφτει μακριά (τόσο σε απόσταση όσο και πολιτισμικά), δοκιμάστε να πάτε στη Βουλγαρία και πείτε μου αν θα συναντήσετε σύνορα, μπάρες και ελέγχους διαβατηρίων. Έχετε καταλάβει πώς με το να προβλέπετε συνεχώς το τέλος του κόσμου έχετε γίνει γραφικοί;

          • yangoolas avatar
            yangoolas @ Επίκουρος 07/01/2010 07:45:45

            επίκουρε, έχεις αποδειχθείς στρεψοδίκης, διαστρεβλωτικός, και φασιστομουτράκι. Μιλάς στον β' πληθυντικό σαν αγγράματη υπηρέτρια. Σε έδερνε ο μπαμπάς σου; Ζήλευες μικρός; Σε τι οφείλεται ο τρόπος σου;

          • Blimblomblim avatar
            Blimblomblim @ yangoolas 07/01/2010 09:45:59

            Εμένα η επιμονή του μου θυμίζει αυτή του fatfat. Όχι δηλαδή ότι είναι επιδεκτικοί σύγκρισης, ο φατφατούλης ήταν πολύ πιο συμπαθής. Αλλά μπήκαν και οι δυο τους κάπου με συγκεκριμένη αποστολή και τελικά έχουν φάει το ίδιο κόλλημα με το antinews που έχουμε φάει κι εμείς.

          • Επίκουρος avatar
            Επίκουρος @ yangoolas 07/01/2010 13:20:39

            Απάντηση κανείς χωρίς να βρίζει;

      • Stratos avatar
        Stratos @ archaeopteryx 06/01/2010 10:55:55

        ΟΚ αρχαίε, αλλά πρέπει κάποιος να τους κράξει. Αυτοί οι οικολόγοι πράσινοι και οι αριστεροί "δημοκρατες" γιατί σιωπούν? Αντάλλαγμα για τους μετανάστες?
        Είναι τριτοκοσμική, αντισυνταγματική και φασιστική η λογική της μεγάλης ανάπτυξης ΑΠΕ που μας πιπιλίζουν: "έρχεται ο εργολάβος κλιματικών αλλαγών, μας βάζει όσες ανεμογεννήτριες θέλει, όπου θέλει και μας κάνει και απαλλοτρίωση άμα διαφωνούμε"

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ Stratos 06/01/2010 11:04:56

          Οι οικολόγοι έχουν διχαστεί. Οι οργανωμένοι (πράσινες ειρήνες καί τέτοιοι τα έχουν πιάσει και κάνουν τουμπεκί). Οι μη οργανωμένοι την έχουν καταλάβει την απάτη, αλλά δεν έιναι οργανωμένοι, ούτε έχουν λεφτά. Θα αντιδράσουν όμως εντός των ημερων

          http://www.eyploia.gr/

          http://old.eyploia.gr/index.php

          http://sdappe-kimis.pblogs.gr/2009/12/synanthsh-toy-diktyoy-aigaioy-12-12-2009.html

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Stratos 06/01/2010 13:12:17

      Εδώ θα βιάσουν τον ελληνικό έθνος στα ΑΠΕ θα κωλώσουν;

  9. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 06/01/2010 10:59:16

    POURQUOIS?????Περιμένατε τίποτα διαφορετικό;Εκ στόματος κόρακος,ΚΡΑ εξελεύσεται.Το ΠΑΣΟΚ,δεν είναι απλά ένα κόμμα που πήρε την εξουσία(ή πιό σωστά,του εκχωρήθηκε).Είναι Κίνημα όπως υποδηλοί με ειλικρίνεια το ένα απ'τ'αρχικά του.Κίνημα,και μάλιστα πολυδαίδαλο και πολυπλόκαμο.Με μεταστάσεις σ'όλα τα συστήματα που συγκροτούν αυτό το κράτος.Το βαθυκράτος του Πασόκ.Κάποτε,σε μιά συντροφιά,αρχές δεκαετίας του 80 πρέπει ν'άταν,όταν πιά κατάλαβα απόλυτα τι σημαίνει Πασοκ,είχα πεί:οι ψηφοφόροι αυτού του μορφώματος,πρέπει ν'άχουν ειδικό DNA.Η παρέα μου διερωτήθηκε αν είμαι κρυφορατσιστής.Ισως και ν'άμαι.Δεν θα κρίνω εγώ τον εαυτό μου.Αλλά πρός άρσην παρεξηγήσεων,σίγουρα δεν διαθέτουν το DNA αυτό,οι ψηφοφόροι των υπολοίπων κομμάτων(αν και προσφάτως,κάποιο ΛΑικίστικο κομματίδιο,τείνει διά μεταλλάξεως,να τ'αποκτήσει).Η νόσος αυτή,έχει διαβρώσει,ότι βρέθηκε στο διάβα της.Με κανοναρχούντα τα καταγέλαστα(επιεικώς)ΜΜΕ,έντυπα,ραδιοφωνικά και ηλεκτρονικά.Χθές,γέλασα με την ψυχή μου.Βρήκα την δύναμη και μαζοχίστηκα.Παρακολούθησα κεντρικό δελτίο ειδήσεων των 8μμ. σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό.Κανονικό Ιατρικό Συμπόσιο,με αφορμή τον πρόσφατο θάνατο δημοσιογράφου.Ομιλητές,ο Καθηγητής Ογκολογίας του John Hopkins κι Ακαδημαικός κος Μάγκας(με έκδηλο απωθημέμνο την απωλεσθείσα ευκαιρία της δραματικής τέχνης)ο ομότιμος Καθηγητής του Πανεπιστημίου της Χαιδελβέργης κος Μαστραβέλλας ,ένας γνήσιος γιατρός και δυό τρείς Opinion Makers.Φαντασθείτε δηλαδή,αν δεν ήταν και φίλος τους ο εκλιπών.Δεν θα σκύλλευαν απλώς την μνήμη του,κομφετί θα την έκαναν.Τι κι αν η δύστυχη οικογένειά του δηλώνει πως δεν θα κάνει διάλογο από τα ΜΜΕ,αυτοί εκεί.Το χαβά τους.Με ανάγνωση ιστολογικών,καλλιεργειών κλπ.κλπ.Ευτυχώς δεν μπήκαν σε λεπτομέρειες γιά το ...... πως ακριβώς έγινε η πρώτη εξέταση. Ας μη διερωτώμαστε λοιπόν γιά το ...New Entry εφεύρημα.Τη λέξη διαβούλευση.Τόσο γρήγορα ξεχάσαμε την...καθετοποίηση,οριζοντιοποίηση,πλέρια δημοκρατία κοκ ;;;;Και γιά να μην ξεχνιόμαστε:Ο Τσιαμτσίκας τι κάνει;

  10. DrNo avatar
    DrNo 06/01/2010 11:55:33

    Μην είμαστε αφελείς και πιστεύουμε πως η ΤΕΡΝΑ είναι εταιρεία της πράσινης ανάπτυξης. ¨Εχει κάνει αίτηση στη ΡΑΕ για θερμοηλεκτρικό με λιθάνθρακα στο πευκοδάσος της Μονής Γαλατάκη στο Μαντούδι Ευβοίας και για θερμοηλεκτρικό με φυσικό αέριο στην παραλία/αμμουδιά Βάτικα Λακωνίας απέναντι από την Ελαφόνησο!!! Οι ντόπιοι έχουν βγει στους δρόμους όπως αντιλαμβάνεστε και δεν τους αφήνουν να κάνουν ούτε τοπογράφηση!
    Αδίστακτοι εργολάβοι είναι και όχι οικολόγοι αγωνιστές για τις ΑΠΕ

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ DrNo 06/01/2010 12:15:48

      η ΤΕΡΝΑ οικολόγοι; χαχαχαχα... Σύμβουλοι της Μπιρμπίλη είναι.

  11. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 06/01/2010 12:24:57

    ΣΑΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΑΡΧΑΙΟΠΤΕΡΥΓΑ,ΑΛΛΕΝΑΚΙ,ΟΡΕΣΤΕΙΕ.
    ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟΝ ΑΠΕΓΚΛΩΒΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥ.ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΔΥΝΑΜΙΚA ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΔΥΝΑΣΤΕΙΩΝ(ΠΑΠΠΟΥΣ-ΓΥΙΟΣ-ΕΓΓΟΝΟΣ).ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Θ'ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ ΝΑ "ΒΑΖΟΥΝ ΧΕΡΙ"ΣTA ΜΗ ΧΕΙΡΑΓΩΓΟΥΜΕΝΑ BLOG.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 06/01/2010 12:57:20

      AΔΥΝΑΜΕ ΚΑΚΕ αν υπήρχε ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΦΥΛΑΞΗΣ ΣΥΝΟΡΩΝ θα ήσουν ο πιο κατάλληλος να το αναλάβεις.

  12. fitsulas avatar
    fitsulas 06/01/2010 12:47:57

    Το ΠΑΣΟΚ τρέχει να προλάβει το θάνατό του με το να ξαναστήσει τη μεταπολίτευση. Να κάνει μια μετα-μεταπολίτευση. Και επειδή δεν έχει το λαϊκό έρεισμα του Ανδρέα, προσπαθεί, αντί να αφουγκραστεί τον λαό, να τον μεταλλάξει. Οι άνθρωποι την έχουν σπουδάσει καλά την γκαιμπελική και σταλινική χειραφέτηση εκεί στα ιεχωβατζήδικα απ' όπου προήλθαν. Πρόκειται για τους τελευταίους σπασμούς του ψαριού πριν ψοφήσει. Τα καλύτερα έρχονται...

  13. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 06/01/2010 12:53:58

    Ότι πέφτει τρελό μοντερεισον είναι γεγονός αισίως τα πόστ έχουν φτάσει στα +13000 και είναι δημοσιευμένα περίπου ένα στα επτά. Η μεγάλη δημοκρατική παράταξη δεν καταλαβαίνει τίποτα, για στο σοσιαλισμό και την πράσινη ανάπτυξη σε γαμώτο!!!

    Ακόμα και οι πρασινοφρουροί που έχουν αναλάβει την υποστήριξη των πράσινων νομοσχεδίων νόμου δεν αρκούν για να ισοσκελίσουν τα πράγματα.

  14. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 06/01/2010 13:41:59

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΕΝΑΚΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ Ο ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΙΩΓΜΕΝΟΣ Η ΠΑΡΑΙΤΗΜΕΝΟΣ Γ.Γ.(ΛΟΓΩ ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗ).ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ(ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΚΔΟΧΗ-ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΣΟΚ-ΑΛΛΑ ΜΑΧΙΜΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ).

  15. ΜΑΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ avatar
    ΜΑΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 06/01/2010 18:31:47

    ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ ΔΕΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΜΑΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 06/01/2010 18:32:45

      Καμία αντίρρηση

  16. Factorx avatar
    Factorx 06/01/2010 19:00:56

    Στείλτε μου σχόλια στο factorx@otenet.gr να δω αν υπάρχει ....ζητηση να φτιάξω τοπικ

  17. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 07/01/2010 00:03:00

    Μην λες ότι δεν έχεις προσόντα γιατί θα έρθουν από το ΠΑΣΟΚ και θα σε επιστρατεύσουν για γγ με το ζόρι.Δεν έχουν αφήσει άχρηστο για άχρηστο απ΄έξω.

  18. fantomas avatar
    fantomas 07/01/2010 02:02:12

    Κύριοι, τι ανοιχτή διαβούλευση και κουραφέξαλα μου λέτε.
    Εδώ είναι 100 μέρες το ΘΑΣΟΚ στην εξουσία και σας παραμυθιάζει με τάχα δημοκρατικές διαδικασίες και πράσινα άλογα.
    Δεν έχετε πάρει χαμπάρι τίποτα. Όλα μια ωραία δικαιολογία είναι.
    Ένας σοβαρός Υπουργός θα ζητούσε βάσει θεματικών ενοτήτων να έχει επίσημα και έγγραφος τις συγκεκριμένες απόψεις των κοινωνικών φορέων του χώρου που δραστηριοποιείτε το υπουργείο του.
    Είδατε εσείς πουθενά κάτι τέτοιο?
    Η εγκληματικότητα ακολουθεί το δημόσιο χρέος έτσι δεν είναι?
    Π.χ. έκανε κάτι τέτοιο ο ΠΡΟ-ΠΟ?
    Κάλεσε κάποιους φορείς?
    Κάποιους έστω συνδικαλιστές να του πούνε δυο λόγια?
    Εδώ κρύβονται από αυτούς και εσείς λέτε για δημόσια διαβούλευση……δημόσια προβοκάτσια είναι!!!

  19. Orestios avatar
    Orestios 07/01/2010 02:14:12

    Χούντα κανονική είναι.

  20. Sceptic avatar
    Sceptic 07/01/2010 13:25:31

    Προφανώς στην ελληνική κοινωνία υποβόσκει κάτι που κανείς δεν ξέρει προς τα που θα κινηθεί...δεν είναι δυνατόν να αλλάξουν τόσο πολύ οι συσχετισμοί μέσα σε μια κοινωνία μέσα σε δέκα-είκοσι χρόνια και να μην ανοίξει ούτε μύτη στο τέλος...λυπάμαι για αυτό αλλά πιστεύω ότι θα δούμε πολλά....