#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/02/2011 17:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

87% να απελαθούν οι λαθρομετανάστες

και 70% να μην τους αποδοθεί ιθαγένεια και δικαίωμα ψήφου σύμφωνα με δημοσκόπηση στο “Πρώτο Θέμα”

ΣΧΟΛΙΑ

  1. giannis avatar
    giannis 13/02/2011 18:01:27

    Το πρόβλημα είναι πως και ο Σαμαράς συμφωνεί στο να πάρουν ιθαγένεια με την ενηλικίωση τους. Όπως έγινε με τον Καραμανλή έτσι θα γίνει και με τον Σαμαρά. Πρώτα θα τον στηρίξουν όλοι για να φύγει το πασοκ και στις επόμενες εκλογές λόγω απογοήτευσης από τους συμβιβασμούς θα επαναληφθεί ο άθλος του 2009. Όχι υπηκοότητες, όχι ιθαγένειες στους ξένους, όχι άσυλο. Μόνο άδειες παραμονής και αυτές λίγες.

    • man8os avatar
      man8os @ giannis 13/02/2011 20:12:10

      +++

    • loretta avatar
      loretta @ giannis 13/02/2011 22:39:41

      υπο συγκεκριμενους ορους και πολυ αυστηρες προυποθεσεις και συν το θεμα της πσοσοστοσης εχει μεγαλη διαφορα απο αυτο που λεει και εφαρμοζει το πασοκ.

      συνεπως μην προτρεχεις να πεις το τι θα κανει και πει ο σαμαρας....δεν εχει λογικη αυτο που λες....και ειναι...ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΚΑΣΙΑ.

      • giannis avatar
        giannis @ loretta 13/02/2011 23:21:03

        Δεν άκουσα ποτέ τον Σαμαρά να μιλάει για ποσόστωση. Ούτε για αυστηρές προϋποθέσεις και συγκεκριμένους όρους. Θα τον ψηφίσω, θα τον στηρίξω, θα τρέξω για αυτόν (ελλείψη σοβαρής εναλλακτικής) αλλά δεν θα κοροϊδεύω και τον εαυτό μου ότι αυτά που προτείνει είναι τόσο διαφορετικά από τα σχέδια του γιωργάκη. Κι αυτός και η ΝΔ έχουν αποφασίσει ότι θα κάνουν τους ξένους Έλληνες είτε μας αρέσει είτε όχι.

        • loretta avatar
          loretta @ giannis 14/02/2011 00:17:23

          αν δεν τον ακουσες και αν εχεις καποια αποψη τοτε εξεφρασε την στο σαιτ της Ν.δημοκρατιας που μπορεις να θεσεις και θεμα συζητησης με αλλους χρηστες....Πολυ απλο...και χρησιμο για την ενημερωση σου αγαπητε Giannis..!!

  2. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 13/02/2011 18:03:19

    Το "κοινό αίσθημα" σ'όλη του τη μεγαλοπρέπεια ! Ρωτήστε και τον Μάϊνα...

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ τσώφλι πασατέμπου 14/02/2011 00:03:49

      ...πάει και ο Μαϊνας, θα καταντήσει και αυτός τώρα "ακροδεξιός" και "φασίστας".

  3. Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
    Ρομπέν το Γκαρσόν 13/02/2011 18:05:08

    Να φύγουν όλοι, και να πάρουν και τον Τσίπρα μαζί τους.

    • Αρματιστής avatar
      Αρματιστής @ Ρομπέν το Γκαρσόν 13/02/2011 18:09:43

      Τον ΓΑΠ;;;

    • διηνεκης avatar
      διηνεκης @ Ρομπέν το Γκαρσόν 13/02/2011 19:52:01

      ναι και εκεινη την μαυρουλα που ειχε μαζι του με την τσαντα luis vuton.

      • τάσος avatar
        τάσος @ διηνεκης 13/02/2011 20:52:43

        louis vuitton ρε κάφρε.

  4. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 13/02/2011 18:20:58

    Δεν ειναι το ιδιο.Η προταση της ΝΔ αναφερεται στα παιδια που εχουν γεννηθει στην Ελλαδα,να παιρνουν ιθαγενεια στα 18 αφου εχουν συμπληρωσει 12 χρονια σχολειο και αφου κανουν δηλωση οτι αποποιουνται την ιθαγενεια των γονεων τους.Προκειται για ενα ιδιαιτερα αυστηρο συστημα που δεν εχει σχεση με το νομο του ΠΑΣΟΚ και που λυνει ενα προβλημα γιατι υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν ζησει ποτε εκτος Ελλαδος και δεν ξερουν αλλη γλωσσα.

  5. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 13/02/2011 18:23:53

    Στο σημερινό «ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ» διαβάζω ότι, εδώ και δύο εβδομάδες, λαθρομετανάστες έχουν καταλάβει, με έγκριση της πρυτανείας και των φοιτητών, το κτήριο Γκίνη του Πολυτεχνείου, έχοντας δημιουργήσει μία αφόρητη κατάσταση στο υπόγειο, όπου κοιμούνται, μεγειρεύουν, πλένουν και ... αφοδεύουν. Δεν υπάρχει εισαγγελέας, ή πρέπει να τα μαθαίνει από τις εφημερίδες; Η υγεία των περιοίκων δεν είναι μέσα στα ενδιαφέροντα του αρμόδιου εισαγγελέα;

  6. Στέργιος avatar
    Στέργιος 13/02/2011 18:26:56

    Όταν αυτά τα έλεγαν οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι έχουμε χτυπηθεί από την κρίση τουλάχιστον 15 χρόνια πριν την Αθήνα, ακροδεξιούς μάς ανεβάζατε, ξενόφοβους μάς κατεβάζατε.

    Τώρα που κατσικώθηκαν 2 εκατομμύρια μετανάστες στην Αθήνα, ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

    Άμα ζεις σε μια χώρα τόσο μυωπική που κάνει ακόμη και τον Μίστερ Μαγκού να έχει συγκριτικά όραση αετού, αυτά παθαίνουμε.

    • loretta avatar
      loretta @ Στέργιος 13/02/2011 22:45:12

      ..σαυτο εχει δικιο στεργιε αλλα...τι να κανεις....ελλαδα ειναι μονο η αθηνα..και αυτο πρεπει να αλλαξει επιτελους.

  7. chrisss avatar
    chrisss 13/02/2011 18:37:56

    όχι με την έγκριση των φοιτητών...το κτήριο ανήκει στην σχολή Πολιτικών Μηχανικών και δεν έχει εγκριθεί ούτε ένα ψήφισμα για την παραμονή τους...θέμα πρύτανη είναι...εξ αιτίας τους η εξεταστική μας μεταφέρθηκε στην Πολυτεχνειούπολη και από αυτήν την εβδομάδα επιστρέφουμε στο κτήριο Γκίνη λόγω του ότι οι μετανάστες έχουν φύγει...

  8. thanasis avatar
    thanasis 13/02/2011 18:38:09

    ο κυριος τσιπρας ας ρωτηση την αντιμετωπιση που
    ειχαν οι ελληνες οταν πηγαιναν για δουλει μετα τον
    πολεμο στην γερμανια, και οχι εδω που περναν καλλυτερα
    απο τους ελληνες

  9. giannis avatar
    giannis 13/02/2011 18:39:01

    "λυνει ενα προβλημα" Φίλε μου είναι δικό τους πρόβλημα, όχι δικό μου. Ακούς αλβανούς που γεννήθηκαν εδώ να λένε "μια μέρα όλα αυτά θα γίνουν δικά μας". Άρα το αν θα αποποιηθούν την ιθαγένεια των γονιών τους λίγη σημασία έχει. Σημασία και πολύ μάλιστα έχει ότι θα επηρεάζουν τόσο την εσωτερική όσο και την εξωτερική πολιτική της χώρας προς το συμφέρον της πατρίδας τους και κατα συνέπεια και το δικό τους. π.χ. Στην Γερμανία οι Σοσιαλιστές βγαίνουν χάρη στην ψήφο των τουρκαλάδων γι αυτό και δεν θα ακούσεις ποτέ κακό λόγο για την τουρκία από το SPD.
    Η πρόταση Σαμαρά θυμίζει Παυλόπουλο. Συμβιβασμός και μην μας που ακραίους και μην προκαλούμε και τι μας έκαναν οι καημένοι κλπ. Γι αυτό θ' ανέβουν τα ποσοστά του Καρατζαφέρη.
    Γιατί ακόμα και τώρα δεν καταλαβαίνουν ότι η πλειοψηφία θέλει τους ξένους έξω. Αρκεί βέβαια να γίνει διακριτικά, χωρίς φανφάρες και κραυγές και ο κόσμος θα μας στηρίξει.

    • loretta avatar
      loretta @ giannis 13/02/2011 22:43:30

      ....το τι λεει ο καθε "αλβανος " δεν ειναι θεσφατο αγαπητε....δεν μας φταινε οι αλβανοι αν οι δικοι μας πρωθυπουργοι οπως ο ΓΑΠ πχ ξεπουλανε την χωρα στο αψε σβησε...!! βρισκουν και κανουν...!!

    • Dora avatar
      Dora @ giannis 14/02/2011 17:18:41

      giannis,
      Κι εδω στην ολλανδια οι σοσιαληστες βγαινουν απ τους μουσουλμανους,γι'αυτο και καθε κριτικη για το ισλαμ η την Τουρκια απωθειται και δαιμονοποιειται,ενω ΠΑΝΤΑ στα θεματα Ελλαδος -Τουρκιας,οι εφημεριδες (που ειναι ολες σχεδον αριστεριστικες) παιρνουν ανεπιφυλακτα το μερος της Τουρκιας.
      Η αποποιηση της ιθαγενειας των γονιων δεν λεει απολυτως τιποτα.
      Το αιμα νερο δεν γινεται και η προπαγανδα γονεων και δορυφορικης τηλεορασεως καλα κρατει.
      Η τουρκαλα πρωην υπουργος μεταναστευσης Αλμπαυρακ (αυτη που επισκευθηκε και την Ελλαδα) δηλωσε απεριφραστα οτι ποτε ποτε αισθανεται 100% τουρκαλα και ποτε 100% ολλανδεζα (υποθετω οταν ειναι να παρει το μισθο της).
      Αποχωρησε μαλιστα απ' τους πρασινους οταν τεθηκαν για πολυ λιγο υπερ των αρμενιων για το αρμενικο και περασε στους εργατικους.

      Ο πολυπολυτισμος ειναι μια γελοια φιλοσοφια,η οποια στα κρατη εθνη εχει παταγωδως αποτυχει, γιατι δουλευει εναντια στην ανθρωπινη φυση!

      Φιλοι μου παντρεμενοι με ολλανδους-εζες,μεγαλωνουν τα παιδια τους σαν ελληνες κι ετσι αισθανονται τα ιδια.

  10. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 13/02/2011 18:44:53

    Την Αμερική ανακάλυψε η εφημερίδα;Δρόμο όλοι, ειδικά οι αφροασιάτες,έχει καταντήσει η χώρα ένα απέραντο τσαντήρι.....Δρόμο λέμε,έχει μαζευτεί εδώ η πλέμπα της υφηλίου.Ας πάνε στη Νορβηγία,στη Δανία και το Λιχτενστάιν να πάρουν άσυλο κ άδειες παραμονής,εμείς κλείσαμε......Αν υπήρχε εισαγγελέας θα ερευνούσε τη βρωμιά που υπάρχει με τις ΜΚΟ και τις οργανώσεις αλληλεγγύης λαθρομεταναστών,πολλά λεφτά,μερικοί πλουτίζουν και η ΕΛΛΑΔΑ αργοπεθαίνει

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Μαύρος Ιάκωβος 13/02/2011 20:27:45

      ++++ 1000%

    • Dora avatar
      Dora @ Μαύρος Ιάκωβος 14/02/2011 17:25:07

      Μαυρε Ιακωβε και ποιος σου ειπε οτι η ευρωπη τους θελει????

      Εδω αρχισαν να φευγουν ολοκληρες οικογενειες ολλανδων στον καναδα και στην Αυστραλια γιατι δεν αντεχουν αλλο να δουλευουν για τους αφρασιατες οι οποιοι μολις παρουν χαρτια,αρεσκονται στο να χτιζουν τζαμια,να αισθανονται διαρκως προσβεβλημενοι και να τρων με δυο μαγουλα τα κοινωνικα επιδοματα.Παραγωγη,μηδεν εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.

  11. στ.τακης avatar
    στ.τακης 13/02/2011 18:48:21

    ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ.

    • anonymous avatar
      anonymous @ στ.τακης 13/02/2011 19:19:40

      ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΚΚΕ ΚΑΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ...

    • Dora avatar
      Dora @ στ.τακης 14/02/2011 17:28:53

      Ναι Τακη,οι μεταναστες θα την κανουν.Αφου ειναι τοοοοοσο ικανοι γιατι δεν την κανουν στις χωρες τους για ν'αλλαξουν την ζωη τους?

      Αλλα να θυμασαι οτι μετα την εγκατασταση του σαρια(γιατι γι'αυτο γινονται εκει οι επαναστασεις) τα πρωτα κεφαλια που θα πεσουν,θα ειναι τα δικα σας,εκτος κι αν αλλαξοπιστησετε,πραγμα που για σας δεν ειναι κανενα προβλημα,ε ,Μεχμετακι?

  12. anna avatar
    anna 13/02/2011 18:52:36

    Πουθενά δεν θα πάνε. Ηρθαν για να μείνουν.Και η Ευρώπη δεν πρόκειται να κουνήσει το δαχτυλάκι της: βολεύει να συμπιέζονται εδώ στην χαβούζα της Ευρώπης όλα αυτά τα αποβράσματα για να μην "ανεβαίνουν" στις καθωσπρέπει χώρες τους. Οσο για τις δημοσκοπήσεις? Τις γράφουν εκεί που ξέρετε. Και ο ΓΑΠ και ο Τσίπρας. Πάλι πρώτο κόμμα βγαίνει το ΠΑΣΟΚ!

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/02/2011 18:53:35

    Μόνο 87%;

    H συμβουλή μου, σε αυτά, και σε όλα τα δύσκολα είναι τα ειλικρινή ερωτήματα, σε δημοψήφισμα.

    Θέλετε Μηνμόνιο ή Αυτοδιαχείριση;

    Θέλετε ελληνοποιήσεις ή άδειες ;

    Θέλετε this is Πάρτα;

    Θέλετε 60% πάνω το ρεύμα για να χαρεί η κυρία Μπιρμπίλη;

    Θέλετε Κάρτα Πολίτη;

    ΠΟΙΟΣ ΤΟΛΜΑΕΙ;

    Και με κανόνες στα σκυλοκάναλα... Μηδενικό editorializing, 1/2 hour spots κλπ. Καλιφόρνια here I come!

    • loretta avatar
      loretta @ archaeopteryx 13/02/2011 22:47:18

      χαχα και βρε συ αρχαιε...εκει γιατι θασαι ευπρόσδεκτος???ειδικα στην california!!

  14. Misha avatar
    Misha 13/02/2011 19:12:06

    Η στόχευση προς την πλευρά των μεταναστών από πλευράς ΜΜΕ που στηρίζουν τον ΓΑΠ είναι πονηρή.
    Το ΔΝΤ εξαθλιωσε ΟΛΕΣ τις χωρες όπου πήγε σε βαθμό όμοι με την αποικιοκρατία ή εισβολή από ξένους στρατούς.
    Κι αυτές οι χωρες δεν είχαν προβλημα με μετανάστες, είχαν και πετρέλαια (Ισημερινός, Βενεζουέλα, Αργεντινή, Αίγυπτος, Νιγηρία κλπ).
    Η χρηση του μεταναστευτικού ρεύματος από τον εσμό των φασιστών της Νέας Ταξης είναι ζητημα που πρέπει να αντιμετωπισθεί, όχι όμως ανεξάρτητα από το συνολικό ζήτημα των εξαθλιωτικών νεοαποικιοκρατικών πολιτικών τους, που ισοπεδωνουν χώρες και λαούς , είτε αυτές έχουν είτε όχι μεταναστευτικό προβλημα.

  15. LOKROS avatar
    LOKROS 13/02/2011 19:23:11

    Το μεταναστευτικό είναι βαθειά πολιτικό θέμα και έχουν ασελγήσει κατά συρροή πάνω του Όλα τα κόμματα αλλo περισσότερο και αλλo λιγότερο. Η συσσωρευμένη οργή για την αντιμετώπιση του ζητήματος στο πλαίσιο μιας σύγχρονης μεταναστευτικής πολιτικής, αλλά και της ενίσχυσης της δημόσιας ασφάλειας είναι το μεγάλο στοίχημα για την παρούσα Κυβέρνηση.

  16. wb avatar
    wb 13/02/2011 20:15:49

    Μόνο 7%..όλο και λιγοστευουν..ευτυχώς κρατάει γερά ο Μάινας...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ wb 13/02/2011 22:17:34

      O Μάινας εξακολουθεί με τα αριστερίστικα κολλήματά του, τη στιγμή που παραλίγο να τον σκοτώσουν οι φίλοι του οι λάθρο για ένα κινητό (!), τον έσωσαν δύο Έλληνες, ενώ, κατά δήλωσή του, δεκάδες άλλοι λάθρο παρατηρούσαν απαθείς, τη γυναίκα του την έχουν ληστέψει τρεις φορές, κλπ, κλπ.
      Συγγνώμη, αλλά όταν είσαι τόσο ιδεολογικά κολλημένος, τα θέλει ο κ... σου.
      Οσο για τους Έλληνες που τον έσωσαν, διακινδύνευσαν τη ζωή τους για να ακούσουν μετά ότι "οι καημένοι οι μετανάστες, δίκαια είναι θυμωμένοι".
      Ούτε καν που του πέρασε από το μυαλό ότι ήρθαν εδώ μόνο για την αρπαχτή και δεν είναι καθόλου θυμωμένοι. Αντίθετα, είναι ψυχραιμότατοι επαγγελματίες κακοποιοί.
      Ειλικρινά, λυπούμαι τα δυο παλλικάρια που ρίσκαραν τη ζωή τους για ένα πουκάμισο αδειανό...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ΒΙΣ 13/02/2011 22:46:44

        Ο Μάινας είναι νεοταξίτης, γιουσουφάκι προσκυνημένο, δούλος των κατοχικών καναλιών και ραγιάς.

        Και ο Μάινας και ο κάθε "μάινας" καλλιτέχνης που ψωμίζεται από τα γκεμπελοκάναλα.

        • ΒΙΣ avatar
          ΒΙΣ @ αλλενάκι 13/02/2011 22:59:09

          Kαι υπάρχουν και χειρότεροι από τον Μάινα. Ο Γιάνναρης ας πούμε.

          • Αυριανιστής avatar
            Αυριανιστής @ ΒΙΣ 14/02/2011 01:10:10

            Ο Γιάνναρης είναι η... Τζούλια της σκηνοθεσίας.

      • athorivos avatar
        athorivos @ ΒΙΣ 14/02/2011 18:03:08

        ΑΜΕΣΩΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΣΩΣΑΝ ΤΟΝ ΜΑΪΝΑ!! ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΟΙ ΑΚΡΟΔΕΞΙΟΙ!! ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ!!! ΟΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ!!! ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΤΟΝ ΕΡΜΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΔΑΠΟ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ!!!
        <> !!!!!!!!!!!

  17. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 13/02/2011 23:13:19

    Είναι νόμιμο τα παιδιά των παράνομων αλλοδαπών να παρακολουθήσουν Ελληνικό σχολείο; Είναι νόμιμο να πάρουν πτυχίο από Ελληνικό πανεπιστήμιο; Ποιός είναι ό νομος που το επιτρέπει αυτο;

    Αν κάποιος απαντήσει αρνητικά, τότε να μου εξηγήσει επειτα και πως είναι δυνατόν να πάρουν αυτά τα παιδιά Ελληνική ιθαγένεια (σύμφωνα με τις προθέσεις της ΝΔ). Εάν απαντήσει θετικά τοτε κάτι δεν πάει καλά μέσα στο κιβώτιο που ονομάζουμε κεφάλι.

    Δηλαδή, άμα γουστάρω εγώ, μπορώ να πάω και στο Μπέρκλεϊ (δημόσιο πανεπιστήμιο) και να ζητήσω πτυχίο μετά την επιτυχή εξέταση μαθημάτων (όντας παράνομος αλλοδαπός);

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Ανώνυμος 13/02/2011 23:39:01

      Δεν ειναι πλεον παρανομοι.Δεν προκειται για μολις αφιχθεντες αλλα για οσους νομιμοποιηθηκαν απο το 2001 με διαδοχικες νομιμοποιησεις και τα παιδια τους.
      Υπαρχουν πια πολλες κατηγοριες και υποκατηγοριες μεταναστων.

  18. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/02/2011 23:13:25

    Μια χούφτα άρρωστοι glords θέλει να καθορίζει τις τύχες ενός ολόκληρου λαού.
    Η τύχη του ηθοποιού δεν τους παραδειγμάτισε?

    Την τραγική μοίρα του Αρθούρου Ρεμπό δεν την έχουν διαβάσει?...

  19. A.M. avatar
    A.M. 14/02/2011 01:03:08

    Το πρόβλημά μας ΔΈΝ είναι οι λαθρομετανάστες!

    Το πρόβλημά μας είναι η επί 20 χρόνια ΣΚΌΠΙΜΑ και ΚΑΛΟΣΧΕΔΙΑΣΜΈΝΑ ΠΑΝΤΕΛΏΣ ΑΝΎΠΑΡΚΤΗ «μεταναστευτική πολιτική» (εντός πολλών εισαγωγικών γιατί αφού είναι ανύπαρκτη θα αναρωτηθεί κάποιος πως γίνεται να είναι και πολιτική... έλα μου ντέ που γίνεται! εδώ στο Ελλαδιστάν ΌΛΑ γίνονται!).

    ΜΉΝ τα βάζουμε με τα θύματα αλλά με τους θύτες.
    Και οι θύτες είναι ΈΛΛΗΝΕΣ και μάλιστα Χ.Ο. και είναι ΌΛΟΙ αυτοί που επέτρεψαν να γίνει η χώρα μπάχαλο για να υπάρχει τεράστια προσφορά εργατικού δυναμικού και να εξευτελιστεί ο Έλληνας εργαζόμενος και κάθε κεκτημένο του.

    Πολύ παλιό το κόλπο για να μην το καταλάβουμε.

    Βεβαίως σήμερα που τα πράγματα έχουν φτάσει εκεί που έχουν φτάσει λογικό είναι ο κόσμος να θέλει να φύγουν οι λαθρομετανάστες, και γώ μαζί τους.

    ΑΛΛΆ το ξαναγράφω... οι ΦΤΑΊΧΤΕΣ, οι ΥΠΕΎΘΥΝΟΙ για την κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει η χώρα σήμερα ΔΈΝ βρίσκονται ούτε στην Αφρική, ούτε στο Πακιστάν, ούτε κάν στην Τουρκία.
    Κατοικοεδρεύουν κάπου στα βόρεια προάστια και εντός της ελληνικής επικράτειας.
    Από αυτούς πρέπει να ζητήσουμε τα ρέστα και όχι απ τους ταλαίπωρους που τους κουβάλησαν εδώ για σκλάβους.

  20. A.M. avatar
    A.M. 14/02/2011 01:08:18

    Τούς κουβάλησαν και ΔΈΝ ήρθαν μόνοι τους.
    Γιατί όταν επιτρέπεις σε κάποιον να μπαίνει στην χώρα σου ελεύθερα τότε δεν μπορείς ούτε καν να τον αποκαλείς λαθρομετανάστη.
    Τι «λάθρο» είναι αφού εσύ του ανοίγεις τα σύνορα, τον καταγράφεις και τον στέλνεις στην πρωτεύουσά σου να κόβει τσάρκες;
    Δουλευόμαστε μεταξύ μας;;;

  21. Anonymous avatar
    Anonymous 14/02/2011 10:54:16

    http://www.euronews.net/2011/02/14/eu-responds-to-italian-calls-for-help-over-migrants/

    Για 1000 μετανάστες πανικοβλήθηκε η Ιταλία και σπεύδει σε βοήθεια η Ευρώπη! Για τους δικούς μας 1,500,000 τίποτα?

    • athorivos avatar
      athorivos @ Anonymous 14/02/2011 18:05:39

      ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΜΕΝ ΤΟΝ ΓΑΠ!!!!!!!!!!! ΓΙ' ΑΥΤΟ!!!!!!!

  22. Αννίτα avatar
    Αννίτα 14/02/2011 11:08:51

    Σίγουρα πρέπειο να απελαθούν οι λαθρομετανάστες, αλλοίμον0 αν φτάσουμε στο σημείο να καθορίζουν και την τύχη της ελλάδας με την ψήφο τους

  23. egonosaurus avatar
    egonosaurus 14/02/2011 11:49:27

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ ΚΑΙ ΥΠΑΚΟΥΝΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ. ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ. ΔΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑΤΕ ΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΝΙΣΑΦΙ ΡΕ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.
    ΝΟΜΙΖΩ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ
    ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΓΑΠ ΚΑΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΚΑΙ Η ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ.

  24. sakis avatar
    sakis 14/02/2011 13:12:27

    Το πόσο λοβοτομημένους εγκεφαλικά έκανε η προπαγάνδα της διεθνιστικής αριστεράς και άκρας αριστεράς στο κοινό που την υποστηρίζει φαίνεται και από τα σχόλια του Στέλιου Μάινα που τον έκλεψαν,τον ξυλοκόπησαν και παραλίγο να τον σκοτώσουν για ένα κινητό!!!!!!!! και αυτός αντί να τα πάρει πολύ άγρια και να τα χώνει στο κολοκράτος για το μπουρδέλο του κόσμου που κατάντησε η Ελλάδα άρχισε πάλι αυτές τις ''ανθρωπιστικές'' μαλακίες του περί αναγκάστηκαν οι ''καημένοι'' λαθρομετανάστες που παραλίγο να τον σκοτώσουν να βγαίνουν στην παρανομία και πρέπει να δείξουμε τον πολιτισμό μας και άλλες τέτοιες αριστερίστικες σαχλαμάρες Όμως, από τα λεγόμενά του στη συνέντευξη, προκύπτουν δύο τρανταχτές αντιφάσεις : 1. "Τους εξαθλιωμένους δεν τους εξαθλιώνεις αλλά τους βοηθάς" - versus - "Απευθύνθηκα στην Αστυνομία και υπέβαλλα μήνυση" . Θα πρέπει να έχει υπόψη του ότι, σε περίπτωση που οι δράστες συλληφθούν κατόπιν της μήνυσης που αυτός έχει υποβάλλει, θα υποστούν δίωξη, Σε συνάρτηση μάλιστα με τα δεδομένα της συγκεκριμένης επίθεσης, (ξυλοκόπημα, επίθεση με μπουκάλια κ.α.), ενδέχεται να αντιμετωπίσουν κατηγορίες για σωματικές βλάβες και απειλή κατά ζωής, που σημαίνει αρκετά χρονάκια στο ....φρέσκο. Αν θέλει λοιπόν να είναι συνεπής με τα όσα ο ίδιος υποστηρίζει, οφείλει να αποσύρει τη μήνυση. 2. "Τους κυνηγημένους δεν τους κυνηγάς" - versus - " Που είναι η Αστυνομία την οποία πληρώνω για να με προστατεύει ; Καλά ρε μεγάλε ''ανθρωπιστή'' τι θέλεις την αστυνομία γιατί δεν τους παίρνεις σπίτι σου μαζί με την γυναίκα σου αυτούς που σε ξυλοκόπησαν να τους δείξεις το μεγαλείο ανθρωπισμού που έχεις και να τους βάλεις στον ''ίσιο'' δρόμο με τα φοβερά ανθρωπιστικά κυρηγματά σου;Αυτή είναι η κατάντια της ψευτοαριστεράς να έχουν καταντήσει μαζοχιστές ,σε αυτούς μπορεί να τους αρέσει να τους πλακώνουν στο ξύλο και να βιάζουν τις γυναίκες τους αλλά δεν είμαστε όλοι το ίδιο μαλάκες ρε παιδιά.

  25. Α.Μ. avatar
    Α.Μ. 14/02/2011 16:07:20

    Μάλιστα ο Μάϊνας! τις έφαγε για τα καλά.
    Εννοείται πως οι αλλοδαποί ΔΈΝ θα φύγουν γιατί ΆΝ φύγουν και πάψει να υφίσταται ο φόβος στους ημεδαπούς Έλληνες και νόμιμους μετανάστες δεν θα δικαιολογείται και η αστυνομοκρατία ούτε τα ελικόπτερα που μας τάχουν κάνει τούμπανο κάθε τρείς και λίγο πάνω απ το κεφάλι μας.
    Και το κλίμα τρόμου και ανασφάλειας που επιτυγχάνεται με την υπαρκτή ή και φανταστική κάποιες φορές υπερεγκληματικότητα εξυπηρετεί τα σχέδια όσων θέλουν να έχουν τον λαό στην τσίτα και έτοιμο να δικαιολογήσει κάθε κρατικό αυταρχισμό σε βάρος των ελευθεριών των πολιτών και εμμέσως να επιτυγχάνουν τον έλεγχο της μάζας.

    Έτοιμο και καλομελετημένο το σχέδιο από χρόνια.
    Τώρα θαυμάζουμε την άψογη εκτέλεσή του απ τον θίασο ΠΑΣΟΚ με πρωταγωνιστή τον ΓΑΠ και συμπρωταγωνιστές το λοιπό σκυλολόι του θιάσου.
    Και βέβαια βλέπουμε και μερικούς θεατές που η ηλιθιότητά τους είναι απερίγραπτη να χειροκροτούν.

  26. Νίκος avatar
    Νίκος 06/04/2012 14:15:44

    Να πάνε στην πατρίδα τους με το καλό, η με το κακκό. Μέχρι τώρα τους χαϊδεύαν όλοι. Τώρα καταλάβαμε οτι είναι πρόβλημα???? Έπρεπε να περάσουν 20 χρόνια για να το κατανοήσουμε????? Η λύση είναι μια και μοναδική. Σκούπα και απέλαση, σε συνδιαζμό με το κλείσιμο συνόρων. Και φυσικά κανένα έλεος για τους αλλοδαπούς. Ούτε άσυλα, ούτε κάρτες ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.