29/11/2009 17:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

400.000 και ανεβαίνουμε

Μέχρι στιγμής, πληροφορίες από την Ρηγίλλης αναφέρουν ότι On line ψήφισαν 320.000 άτομα. Υπολογίζουμε και άλλες 80.000 στο off line, οπότε πρέπει να έχουν ψηφίσει ήδη 400.000, περίπου, πολίτες.

 Συνεχίζουμε

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lavazza avatar
    Lavazza 29/11/2009 17:33:37

    35.000 offline και καμια 280.000 online μεχρι τώρα...

    Ο νέος αρχηγός θα πάρει καμιά 150.000, ο αντίπαλός του 120.000 και καμιά 30.000 ο Πανίκας.

    Όποιος νομίζει οτι αυτό είναι "τσουνάμι" τη στιγμή που η Ν.Δ πριν κάποια χρόνια (πρόσφατα όμως) πήρε 3.000.000 ψήφους, είναι εκτός τόπου και χρόνου.

    150.000 ψήφοι στο σύνολο, 30.000 ψήφοι διαφορά από τον αντίπαλό σου, όταν διαλαλείς οτι έχεις Σώμα 3.000.000, είναι χειρότερα από τους 151 που είχε ο Καραμανλής...

    Για να δούμε, έχει πλάκα το θέμα...

    • loretta avatar
      loretta @ Lavazza 29/11/2009 17:44:07

      ..Lavazza

      βλεπω να επιμενεις..θα σε διαψευσουν τα στοιχεια...!!

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ loretta 29/11/2009 17:53:37

        Το σύνδρομο της αλεπούς με την κομμένη ουρά, Λορέττα μου. Έχει μείνει έξω από το χορό βλέπεις... Μην το αδικούμε, λογικό να σκέφτεται έτσι.

        Lavazza δεν περισσεύει κανένας, σε χρειαζόμαστε κι εσένα στη στήριξη του Αντώνη αύριο, κάθε έντιμο άνθρωπο. Για να μην έχει ποτέ ανάγκη τους ανέντιμους.

        • loretta avatar
          loretta @ Επώνυμος 29/11/2009 17:59:06

          Επωνυμε

          δεν διαφωνω μαζι σου αλλα δεν ειναι κακο οταν βλεπουμε οτι εχουμε αδικο ναμαστε τουλαχιστον εγκρατείς.

          και τον LAVAZZA και ολους τους χρειαζομαστε.

    • Κωστας-Κερκυρα avatar
      Κωστας-Κερκυρα @ Lavazza 29/11/2009 17:54:24

      Καλα εδω μιλαμε για τουλαχιστον 400,000 μεχρι τις 5 και πιθανοτατα 500,000 ισως και παραπανω στο τελος και μαλιστα με εγραφη μελους και πολλα τεχνικα προβληματα . Ολοι οι δημοσκοποι υπολογιζαν 300,000-350,000 οποτε μονο ενας εμπαθης παρατηρητης που τον πικραινει το γεγονος θα αμφισβητουσε την δυναμικη του .
      Μην χαλιεσαι τοσο προωρα κυριε Lavazza , σε περιμενουν ακομα μεγαλυτερες εκπληξεις .

    • ΜιχΜιχ avatar
      ΜιχΜιχ @ Lavazza 29/11/2009 18:03:17

      Ενώ αν το αποτέλεσμα ήταν υπέρ του Μητσοτακέικου, θα ήταν "ελπίδα αλλαγής", "απάντηση στους καθεστωτικούς", "νέο ξεκίνημα χωρίς παλιά βαρίδια" κ.λπ.

      Οι εθνικές εκλογές βγάζουν κυβέρνηση. Δεν υπάρχει σύγκριση με μια εθελοντική διαδικασία. Αν δεν αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά, λυπάμαι.

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ ΜιχΜιχ 29/11/2009 18:16:18

        Προφανώς έχουμε διαφορετική ερμηνεία για το τι είναι «βαρίδι». «Βαρίδι» θεωρώ αυτούς που τα πιάνονυ, που χρησιμοποιούν την «πολιτική» για τα δικά τους παιδιά, βιολογικά και μη. Βαρίδι θεωρώ το ξεπούλημα τόσο του πασόκ όσο και κάτι κληρονομικών τσιφλικάδων της ΝΔ. Βαρίδι θεωρώ το 1965, τους δοσίλογους, τους Εφιάλτες.

        Εγώ βλέπω κάτι πρωτοφανές, που κάνει την λέξη «υπέρβαση» πράξη. Δεν θα εκπλαγώ αν η σημερινή μέρα, σε συνδυασμό με την πλαστική ξεπουλημένη πρασινάδα του Πασόκ φέρουν αλλαγές. Τουλάχιστον και τα δύο κόμματα αρχίζουν, ίσως, με «καθαρά χέρια». Θα δούμε τίνος είναι πιο καθαρά και ποιός έχει και λίγο νιονιό.

        Η σημερινή μέρα είναι μέρα κατά της διαφθοράς. Και grass roots.

        • ΜιχΜιχ avatar
          ΜιχΜιχ @ archaeopteryx 29/11/2009 19:15:36

          Απάνταγα στον Lavazza, είσαι αλλού!

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Lavazza 29/11/2009 18:06:07

      Τζούζειιι μήπως?

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/11/2009 17:39:19

    Δεν μπορεί να είναι τόσοι λίγοι. Ο μέσος όρος αυτών που έχουν ψηφίσει στη Θεσσαλονίκη είναι ήδη 450 ανά κάλπη και ίσως 500, από την ώρα που τα είδα εγώ. Αν είμαστε σε 500 ανά κάλπη, επί 1500 κάλπες, αυτό μας κάνει 750.000 ψηφοφόρους. Και αν είναι 400 κατά μέσο όρο, μιλάμε για 600.000 ψηφοφόρους.

    Αν είναι στις 400.000, αυτό σημαίνει ότι για να ισοφαριστεί ο μέσος όρος θα πρέπει να έχουμε (με μέσο όρο ανά κάλπη 266,66, για τις 400.000) πολλά τμήματα με 100 ψηφοφόρους ανά κάλπη.

    Τέτοια όμως δεν υπάρχουν.

    Τι κάνουν εκεί στη Ρηγίλλης, δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν βγαίνουν με τίποτα τόσο χαμηλά τα νούμερα.

  3. Κρης avatar
    Κρης 29/11/2009 17:50:41

    http://www.skai.gr/hd/olympiacostv/
    Το ενα Ντερμπι εχει ηδη κριθει παμε στο δευτερο σε HD αναλυση

    Δείτε ζωντανά το μεγάλο ντέρμπυ της χρονιάς σε High Definition.
    Χωρίς γεωγραφικούς περιορισμούς, ελεύθερα σε όλο τον κόσμο.
    Μόνο από το skai.gr!

    @@@

  4. DORApote avatar
    DORApote 29/11/2009 17:54:05

    H πρώτη εικόνα από τα δύο στρατόπεδα δείχνει ότι το ποσοστό είναι 70%-30% υπέρ του Αντώνη Σαμαρά. Στο στρατόπεδο της Ντόρας είναι όλοι παγωμένοι. Έχουν και οι δύο πλευρές τα....

    ίδια στοιχεία. Μιλάμε για συντριβή. Και σας το είπαμε από χθες βράδυ ότι πάμε για έναν γύρο με νικητή τον Σαμαρά. Όταν όλα τα ΜΜΕ έλεγαν οριακά και β γύρο.
    Για να δούμε

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 29/11/2009 17:54:55

    αρχική ανάρτηση, κάποιοι άρχισαν να χάνουν την ψυχραιμία τους;
    http://troktiko.blogspot.com/2009/11/blog-post_6972.html

    ακολούθησε αυτή:
    http://troktiko.blogspot.com/2009/11/70-30.html

  6. γώγος avatar
    γώγος 29/11/2009 18:10:06

    ε, τρωκτικά είναι αυτά..

  7. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 29/11/2009 18:15:43

    Επεσε λέει πάλι το σύστημα στη Θεσσαλονίκη.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Κώστας Θ. 29/11/2009 18:39:57

      Η ψηφοφορια συνεχιζεται κανονικα με το offline συστημα (όπου εχει πέσει) οπως και το πρωι. Υπάρχουν ακομη ουρές μεγάλες στην Αθήνα.

  8. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 29/11/2009 18:16:25

    Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8. Πολυς κοσμος μεχρι και αυτη την ωρα παντου.. Παμε για 600.000 ψηφοφόρους. Καμια ψηφος χαμενη. Ο Αντωνης χρειαζεται να του δωσουμε δυναμη. Χρειαζεται τη στήριξή μας. Παμε στην καλπη να τον δυναμωσουμε...

  9. kk avatar
    kk 29/11/2009 18:22:38

    Στα Καλύβια Αττικής με βάση στελέχη της Ν.Δ.που γνωρίζουν πρόσωπα (βλέπετε είναι χωριό),έχουν εγγραφεί και έχουν ψηφίσει πολλοί ψηφοφόροι του ΛΑΟΣ (που βέβαια φαντάζεστε τι ψηφίζουν).
    Όσοι έχουν τα μέσα ας ελέγξουν την ορθότητα τέτοιας πληροφορίας για το συγκεκριμένο ή και για άλλα τμήματα.

    • XAPLAS avatar
      XAPLAS @ kk 29/11/2009 18:50:53

      ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΩΖΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΛΑΟΣ, ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΙΕΤΝΑΜ...

  10. debbie avatar
    debbie 29/11/2009 19:17:12

    Δυστυχώς ούτε στο κόμμα δεν περίμενα τέτοια προσέλευση και η οργάνωση είναι κατώτερη των περιστάσεων...Στο εκλογικό μου τμήμα δεν περίμεναν πάνω από 250 άτομα και μέχρι πριν λίγα λεπτά είχαν φτάσει τα 1000 άτομα. Τους τελείωσαν οι φάκελοι και περίμεναν 10 λεπτά να φέρουν φακέλους.Οι ουρές είναι ακόμη μέχρι τον δρόμο. Δύο και τρεις φορές πήγαν και ήρθαν άνθρωποι για να μην περιμένουν μιά ώρα στην ουρά.Θα ξεπεράσουν τις 600.000 οι ψηφοφόροι . Και κάποιος πρέπει να τους δώσει συγχαρητήρια για την υπομονή τους. Κάποιοι ίσως ήλπιζαν ότι θα βαρεθούν , θα απογοητευθούν από την ταλαιπωρία και δεν θα ψηφίσουν. Πόσο γελασμένοι ήταν.
    Αυτό δείχνει πόσο μακριά ήταν από τον λαό και την βάση οι ...εκπρόσωποί του!!!

  11. debbie avatar
    debbie 29/11/2009 19:26:58

    Δυστυχώς ούτε στο κόμμα δεν περίμεναν τέτοια προσέλευση και η οργάνωση είναι κατώτερη των περιστάσεων...Στο εκλογικό μου τμήμα δεν περίμεναν η συμμετοχή να είναι πάνω από 250 άτομα και μέχρι πριν λίγα λεπτά είχαν φτάσει τα 1000 άτομα. Τους τελείωσαν οι φάκελοι και περίμεναν 10 λεπτά να φέρουν φακέλους.Οι ουρές είναι ακόμη μέχρι τον δρόμο. Δύο και τρεις φορές πήγαν και ήρθαν άνθρωποι για να μην περιμένουν μιά ώρα στην ουρά.Θα ξεπεράσουν τις 600.000 οι ψηφοφόροι . Και κάποιος πρέπει να τους δώσει συγχαρητήρια για την υπομονή τους. Κάποιοι ίσως ήλπιζαν ότι θα βαρεθούν , θα απογοητευθούν από την ταλαιπωρία και δεν θα ψηφίσουν. Πόσο γελασμένοι ήταν.
    Αυτό δείχνει πόσο μακριά ήταν από τον λαό και την βάση οι ...εκπρόσωποί του!!!

    • O Ιθαγενής avatar
      O Ιθαγενής @ debbie 29/11/2009 19:48:51

      Το οργανωτικό μπάχαλο που επικράτησε σήμερα, κατέδειξε άλλη μια φορά αυτό που φωνάζαμε πολλοί τόσο καιρό.
      Οι καρεκλοκένταυροι και οι φιλόδοξες αναρριχητικές αυλούλες, είναι ανίκανες να ανταποκριθούν στα όνειρα και στις προσδοκίες της παράταξης σήμερα και της χώρας αύριο.
      Χρειάζεται πολλή δουλειά ιδιαίτερα στον οργανωτικό τομέα, με μόνιμα στελέχη στο κόμμα και όχι κόμμα εφαλτήριο για κυβερνητικές καρέκλες.
      Θα πρέπει να στελεχωθεί και να οργανωθεί το κόμμα από ανθρώπους που θα μείνουν στις θέσεις τους ακόμα και αν γίνει κυβέρνηση.
      Οργάνωση και πρόγραμμα.
      Αν στην ευφορία μιας νίκης παραμείνουμε στις αυλές και στις ...Ζαγορίτιες οργανωτικές σκέψεις γρήγορα θα ξανά κυλήσουμε στην εσωστρέφεια και στον αγώνα καρεκλών.
      Σήμερα η βάση αποφάσισε.Κάποιος βγήκε πρόεδρος. Κάποιοι όμως που είχαν την ευθύνη της οργάνωσης και της διεξαγωγής της εκλογικής διαδικασίας, θα πρέπει να πάνε σπίτι τους.
      Εθελοντές ταλαιπωρήθηκαν, ψηφοφόροι ταλαιπωρήθηκαν και κάποιοι δεν μπορούν να προ νοήσουν ούτε ... φακελάκια να έχουν.

  12. perastikos avatar
    perastikos 29/11/2009 21:07:52

    ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ ΟΣΩΝ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΗΓΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ... ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΝ ΘΕΟΔΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΟΙΚΟΔΟΜΗΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ Ν.Δ.!!! ΕΛΕΟΣ. ΒΑΛΤΕ ΡΕ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΑ ΣΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ. ΑΝΙΚΑΝΟΙ!