17/11/2008 01:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

36ο Ράλλυ Μαύρο Ρόδο

[youtube elPYGhtEt6E] 
_________________________________________________________________ 

36ο Ράλλυ Μαύρο Ρόδο, χθες Κυριακή 16/11/2008 στην Χαλκίδα. ....Εγκαταλείψαμε πάλι από σπασμένο ημιαξόνιο. Αν δεν έχεις τα λεφτά να τα αλλάζεις όλα πριν από κάθε αγώνα, αυτά συμβαίνουν. Ας προσέχαμε.

Δείτε πάντως τις  in car λήψεις από την πρώτη ειδική διαδρομή,  Δοκός 1 - 8.12km. Αξίζουν τον κόπο γιατί δείχνουν τις δυνατότητες του Πάνου με ένα «στραβό αυτοκίνητο» που πατινάριζε από τα πρώτα χιλιόμετρα. Που θα πάει, δεν θα κερδίσουμε το τζόκερ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 17/11/2008 01:36:58

    http://www.youtube.com/watch?v=ze-epHd-JR8

    Δείτε την ίδια Ειδική Διαδρομή απο άλλη γωνία λήψης

  2. Le canard avatar
    Le canard 17/11/2008 02:31:43

    Bravo Panare kai ston synodigo

  3. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 17/11/2008 03:37:46

    Ωραία φάση! Πάνο, πρέπει να βρέξει! Να γλυστράει, να μην βαράει. Father- factor Χ, βάζε μας, please, καμιά προαναγγελία των αγώνων στην "Πατριδογνωσία", μπας και ταιριάξει για καμιά βόλτα, καμιά φορά.

    Μια σκέψη μου ήρθε, εμένα, του άσχετου, καθώς έβλεπα τον αγώνα: ΑΜΑ είχε αγαπημένη μουσικούλα στα ακουστικά, ή και σε ηχεία, -δεν μας χαλάει καθόλου!-, δεν θα ήταν καλύτερα; Ή είναι απαραίτητος ο συνοδηγός για λόγους ασφαλείας; οπότε, πάσο.

  4. Factorx avatar
    Factorx 17/11/2008 03:58:13

    @"νήπιος γέρων". Οταν ο συνοδηγός λέει "τέσσερα συν δεξιά" σημαίνει στρίβει την δεξιά με γεμάτη τετάρτη που σημαίνει με τη σειρά του οτι έχει 120 + χιλιόμετρα σε στενό χωματόδρομο με γκρεμά δεξια κλπ. Ο οδηγός πρέπει λοιπόν να είναι συγκεντρωμένος στα χειριστήρια και γι αυτό θέλει τον συνοδηγό να του διαβάζει τον δρόμο και να ξέρει τι είναι μετά. Δεν ειναι αγωνας πίστας με τρια χιλιόμετρα επαναλαμβανόμενα που τα΄μαθαίνεις απ΄εξω. Κάθε αγώνας ραλλυ ειναι 100- 120 χιλιόμετρα ειδικών διαδρομών.

  5. nio avatar
    nio 17/11/2008 10:42:23

    Συντροφε, τα μεταξωτα βρακια θελουν
    και επιδεξιους κ...ους.

  6. Factorx avatar
    Factorx 17/11/2008 11:27:18

    και το αντίστροφο

  7. KaryID avatar
    KaryID 17/11/2008 12:24:26

    @factorX: καλημέρα factorX, πιο ενδιαφέρον θέμα το Πολυτεχνείο σήμερα, εύχομαι καλή ξεκούραση, τα ξέρω εγώ αυτά τα σπασμένα διαφορικά και τα ημιαξόνια, ένας δικός μου άνθρωπος συμμετείχε σε αγώνες πριν από 3-4 χρόνια.

    Πίκρα να μην τερματίζει κάποιος την ειδική. Μένει με την απορία.

    Εμένα με ενδιαφέρει να γυρίζουν οι άνθρωποι σώοι στα σπίτια τους. Θυμάσαι τι έγινε πρόπερσι με τους δύο που σκοτώθηκαν (δύο ήταν;).

  8. KaryID avatar
    KaryID 19/11/2008 12:45:51

    @factorX: καλημέρα φάκτορα, τι ακούω, τι σχέση έχουν τα ελικόπτερα με τα ραλύ; κάτι καλά παιδάκια ...