#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/07/2011 15:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

21 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ ζητούν εξηγήσεις από τον Ραγκούση

Στα άκρα θα φθάσει η ιστορία με τον Ραγκούση και τους ιδιοκτήτες ταξί. Η κοινωνική αναστάτωση έχει προκαλέσει τεράστιες αντιδράσεις ανάμεσα στους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ. Ήδη 21 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ ζητούν έκτακτη συνεδρίαση του ΚΤΕ Μεταφορών του ΠΑΣΟΚ για να «τα ρίξουν» στον υπουργό τους.

Με σχετική επιστολής του προς τον γραμματέα της ΚΟ του ΠΑΣΟΚ, την οποία υπογράφουν πρώτοι η Τόνια Αντωνίου και ο Νίκος Σαλαγιάννης, οι κυβερνητικοί βουλευτές αναφέρουν ότι «όπως έχει εξελιχθεί η κατάσταση, η ελληνική οικονομία, ο τουριστικός κλάδος και η εικόνα της χώρας στο εξωτερικό δέχονται αυτή τη στιγμή ένα πολύ σοβαρό πλήγμα με απρόβλεπτες συνέπειες».

 Κινητοποιήσεις σε όλη τη χώρα



Tην ίδια ώρα, συνεχίζονται οι κινητοποιήσεις των επαγγελματιών αυτοκινητιστών, οι οποίοι σήκωσαν τις μπάρες στα διόδια του Ρίου και του Ισθμού, αφήνοντας τα αυτοκίνητα να περνούν ελεύθερα.

Κάτι ανάλογο έγινε και στο αεροδρόμιο της Σάμου, όπου οι ιδιοκτήτες ταξί απέκλεισαν την είσοδο του αεροδρομίου.

Επίσης, οι ταξιτζήδες απέκλεισαν εκ νέου το αεροδρόμιο «Νίκος Καζαντζάκης» στο Ηράκλειο της Κρήτης ενώ στη Θεσσαλονίκη στάθμευσαν το οχήματά τους στον κόμβο της εθνικής οδού, λίγο έξω από το αεροδρόμιο «Μακεδονία».

Στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου μάλιστα σημειώθηκαν και επεισόδια, όταν οδηγοί ταξί επιτέθηκαν σε οδηγό πούλμαν , που επιχείρησε να «σπάσει» τον κλοιό.

Με πορεία διαμαρτυρίας στους δρόμους της Αλεξανδρούπολης και συμβολική κατάληψη του κτιρίου, όπου στεγάζεται η έδρα της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου, αντέδρασαν οι ιδιοκτήτες  ταξί της περιοχής.

Επίσης, από τα ξημερώματα της Τετάρτης τα ταξί του Άργους και του Ναυπλίου έχουν σηκώσει τις μπάρες στο σταθμό διοδίων στο Σπαθοβούνι και από τις 10 το πρωί περισσότερα από 350 ταξί από την Τρίπολη, τη Σπάρτη, την Καλαμάτα και την Κυπαρισσία έχουν παραταχθεί στο σταθμό διοδίων Νεστάνης και τα αυτοκίνητα περνούν, χωρίς να πληρώνουν.

Μηχανοκίνητη πορεία στους δρόμους των Χανίων πραγματοποίησαν ιδιοκτήτες και οδηγοί ταξί, που διαμαρτύρονται για την απελευθέρωση του επαγγέλματος τους. Οι αυτοκινητιστές, μέσω του κόμβου Κλαδισού και των οδών Κισάμου - Κυδωνίας κατευθύνθηκαν προς το κέντρο της πόλης, όπου για δέκα λεπτά ακινητοποίησαν τα αυτοκίνητά τους.

Αντιπροσωπεία τους είχε ολιγόλεπτη συνάντηση με το δήμαρχο Χανίων, Μανώλη Σκυλάκη, στον οποίο και μετέφεραν την αντίθεσή τους στον τρόπο με τον οποίο γίνεται η απελευθέρωση του επαγγέλματος τους.

Ακολούθως, οι ταξιτζήδες κατευθύνθηκαν προς το αεροδρόμιο Χανίων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. of8almos avatar
    of8almos 20/07/2011 15:57:40

    Οι ταξιτζηδες ζουν σε μια εποχή που επένδισαν 180000 χωρίς πόθεν έσχες και φορολογία και στον πωλητή και αγόρασαν μια άδεια για να δουλεύουν τα επόμενα χρόνια της ζωής τους.

    Χιλιάδες μαγαζιά έδωσαν αντίστοιχα ποσά και κάθε μήνα χιλιάδες ευρώ σε φπα και φορολογίες και όχι αποκοπή και με την οικονομική κρίση έχουν ήδη κλείσει.

    Να πάψουν λοιπόν τις μαγκιές του ποπού και να συνεχίσουν την δουλειά τους, δεν τους πήρε κανείς τις άδειες απλά θα φάει και άλλος κόσμος ψωμί.

    Συγνώμη μάνα αλλά δεν θα κρατηθώ... Ρα γκου σης... Ρα γκου σης...

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ of8almos 20/07/2011 15:59:32

      Θα φάει και άλλος κόσμος ψωμί! Χαχαχαχαχαχα!! Ποιος κόσμος; Ο Πακιστανός και ο Ινδός;;;

      • dinodamo avatar
        dinodamo @ Γιώργος 20/07/2011 17:34:18

        Οχι οι Ινδοι και οι Πακιστανοι αλλα ατομα που δουλεουν ηδη σαν ταξιτζηδες νοικιαζοντας το χαρτι 2 χιλιαρικα το μηνα (απο εναν παππου ηθοποιο που ειχει παρει αδεια απο την εποχη της χουντας και φωναζει οτι δεν βγαινει τοσα χρονια) και δεν τα βγαζουν περα κυριως λογω του μηνιαιου τιμηματος.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ of8almos 20/07/2011 16:00:03

      Ναι μωρέ. Να κλείσουν και αυτοί που δεν έκλεισαν.

      Μεγάλε, ο καταστηματάρχης είχε βάλει περισσότερα και από τα 180.000 του ταξιτζή. Κι αυτός χωρίς πόθεν έσχες κλπ. Αυτοί εδώ πάνε να διαλύσουν πλήρως τα πάντα. Τον καταστηματάρχη με το θάνατο της αγοράς, τον ταξιτζή με τη δήθεν "απελευθέρωση".

      Σε κάτι μικρονοϊκούς σαν κι εσένα βασίζεται ο ΓΑΠ για να κάνει τη δουλειά του...

      • tiramola avatar
        tiramola @ Επώνυμος 20/07/2011 17:14:04

        Γειά σου Επώνυμε
        Κατάσταση επανάσταση που τραγουδά και ο Χολίδης

      • of8almos avatar
        of8almos @ Επώνυμος 20/07/2011 23:58:39

        Τους μικρονοικούς αναζήτησε τους στους καθρέπτες του σπιτιού σου κύριε κανένα που υποστηριζεις το καθεστώς Ρέπα δηλαδή το καθεστός Βαθύ ΠΑΣΟΚ.
        Για τα άλλα σχόλεια ειναι μάλλον απο την βιτρίνα κάποιου γραφείου που εργάζεσε

  2. λαικη δεξια avatar
    λαικη δεξια 20/07/2011 16:00:09

    αντε παλι οι κολοτουμπες βουλευτες του θασοκ στην αυλη.
    οπου γαμος και χαρα η βασιλω πρωτη.λιγα λεπτα δημοσιοτητας ζητανε και βεβαια να προκαλεσουν σκονη στην κοινωνια και ριγμα στον αγωνα των ταξιτζηδων.
    αγνοηστε τους,προσπεραστε τους και μην ξεχασετε να τους μαυρισετε στις εκλογες.
    δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ψηφισαν 2 φορες ''ναι'' στην εξαθλιωση των ελληνων και την πωληση της ελλαδας μας.
    αντε γεια παιδακια της κολοτουμπας...

    • GIANNIS avatar
      GIANNIS @ λαικη δεξια 20/07/2011 16:47:03

      Σωστά. Ψηφίστε όλοι τον Μανώλη και τον Πάκη για να επανιδρύσουν το κράτος.

  3. ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ 20/07/2011 16:28:50

    Τα περισσότερα ταξι εχουν αγορασθει νόμιμα με δανεια από τις τραπεζες και με τις ευλογιες του Κρατους και της τραπεζας της Ελλάδος!!Με την ίδια λογική και τα σπίτια πωλούνται στο 1/3 της αξίας αλλά υπάρχει και η παραγματικη εμπορική αξία που αυτη χρηματοδοτουν οι Τραπεζες!!! Ας μας αποζημιώσει ο Ραγκούσης με 200.000 κι ας τις πάρει!!! Αλλιώς πάνω από το πτώμα μας!! Και για όσα λέει ο φίλος παραπάνω να πω: δηλαδή ειναι σωστό κάποιος να την παρει τσαμπα και να παντελονιάζει έστω κι αυτα τα λίγα που θα βγαινουν κι εγω να πληρώνω με το καλημερα στην Τραπεζα 50 ευρώ??

  4. ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ 20/07/2011 16:33:51

    ΕΙΝΑΙ ΑΥΛΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ!!! ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟΚΡΑΤΟΣ!! ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΑΝΕΙΑ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΑΝΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑΞΙ Η "ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΙΚΑ" ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ!!! ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΔΗΜΩΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΤΟ 1/3 ΤΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΑΞΙΑΣ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ 2 ή 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΠΑΙΞΑΤΕ ΚΑΙ ΧΑΣΑΤΕ!!! ΝΑ ΜΑΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΙΣ 200.000 ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΝ!!!!

  5. maozakos avatar
    maozakos 20/07/2011 16:47:48

    Πάλι αποπροσανατολιστικά παίζει το ΠΑ-σοκ & Δεος... είναι μανούλες σ΄ αυτά... ενώ τον κόσμο τον καίει το αυριανό..."meeting κορυφής"... Κόπροι που ζητάτε εξηγήσεις....

  6. Ian Mac Os avatar
    Ian Mac Os 20/07/2011 16:59:22

    Συγνώμη, τι θέλετε δηλαδή ορισμένοι, να παραμείνει ως έχει η Μαφία των Μαντράδων οι οποίοι ανεβοκατέβαζαν τις άδειες κατα το δοκούν και όλα "μαύρα" κάτω απο το τραπέζι; Δεν θα ωφεληθεί ο Αντώνης Σαμαράς αν συμπαραταχθεί με τους ταξιτζήδες με τους οποίους η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων είναι εξοργισμένη..Αυτά που θα κερδίσει θα είναι κατα πολύ ολιγότερα από όσα θα χάσει, και στο κάτω κάτω η ΝΔ δεν μπορεί να είναι λιγότερο φιλελεύθερη του ΠΑ.ΣΟ.Κ

  7. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 20/07/2011 17:11:51

    Εσείς, του κοινωνικού αυτοματισμού και των διαρρηγνυομένων σας ιματίων, για το ...ψωμάκι του κόσμου, ΞΥΠΝΑΤΕ! Αύριο, αν δεν λευτερωθεί σύντομα η χώρα από την πράσινη ξενοκίνητη χούντα, θα έρθει και η δική σας σειρά. ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ!

  8. kopritis avatar
    kopritis 20/07/2011 17:13:26

    οπως ενας μαγαζατορας εβαλε ενα κεφαλαιο ετσι και ο ταριφας βαζει ενα ιδιο την αδεια η οποια ειναι περιουσιακο στοιχειο,.ποιος εχει 200 χιλ για ενα μαγαζι?ποιος εχει 200 χιλ για ενα ταξι?αυτοι που εχουν διαθεση να επενδυσουν σε ατελειωτες ωρες δουλειας και μαλιστα με κινδυνο για πλεον δυσαναλογο μικρο κερδος για τοσα εξοδα.το ταξι ειναι προσωπικη επιχειρηση.
    ομως τα ψιλα γραμματα ειναι οτι δεν ειναι απαραιτητο να εισαι ελληνας για να εχεις ταξι και το ελευθερο κομιστρο...αυτα θα φερουν το απολυτο σοκ στην αγορα οταν θα βλεπεις τα σαρικια να οδηγανε το ταξι για πενταροδεκαρες.
    με λυπει δε οτι μερικοι που δεν μπορουν να εχουν μερικα πραγματα προτιμουν να μην ταεχει κανενας.....χαρακτηριστικο της φυλης μας
    πλεον ζουμε τον εσωτερικο πολεμο του ιδιωτικου τομεα....ζημια λεει ο τουρισμος..και ποιος τους ειπε οτι θα στηπυμε στα 4 σαν εθνος -για να ερχονται οι τουριστες στην ελλαδα και να μας νουθετουν γιατι δεν τους παιρνουμε αγκαλια να τους παμε στην ακροπολη?ειναι τα τσολιαδακια τουρισμος?ειναι η σαλατα 10 ευρω τουρισμος?το δωματιο την ημερα 100 ευρω ειναι τουρισμος?και στο φιναλε ποσοι ασχολουνται με τουρισμο?οι αρτινοι ασχολουνται?οι αγρινιωτες?οι καρδιτσιωτες οι λαρισαιοι?οι λαμιωτες?η καστορια?πρεπει λοιπον να προσκυνησει η ελλαδα το καρτελ των ξενοδοχων πρακτορων ναυτιλιακων κλπ των νησιων και των μεγαλων λιμανιων και να καταδικαστουν ολοι οι αλλοι ελληνες της υπολοιπης ελλαδας σε αφανισμο?
    για τα 12 δις τζιρου του τουρισμου του 2ο% που απασχολειται εκει και το 4% που το καρπωνεται πρεπει ολοι να μετατραπουμε σε δουλους και υπηρετες των αθλιων του λαγανα και του καθε ξεβρακωτου που μοιραζει τυροπιτα στα 4 στον πειραια?για να κοιμαται ησυχος ο κος γκινης και ο καθε ξενοδοχος?
    ε λοιπον καλα κανουν οι ταριφες και ΠΟΤΕ να μην ξαναρθουν οι τουριστες αν ειναι να πεθανω σαν ελληνας και οχι να γινω εκθεμα σε βιτρινα στο μοναστηρακι

  9. dinodamo avatar
    dinodamo 20/07/2011 17:47:27

    Εσυ εφαγες απο τις εποχες του Αντρεα φαινεται και περασες καλα.Εμεις οι πιο νεοι ομως που δεν εχουμε τις καβατζες σου νοιαζομαστε για την αναπτυξη σε αυτη την χωρα και την προσελκυση τουριστων και οχι να παιρνουμε δανεικα απο τους Ευρωπαιους για να και να ταιζουμε τους γραφειοκρατες και συνδικαλιστες που εμαθαν μονο σφραγιδες και υπογραφες να βαζουν και να φωναζουν.Δεν ειναι κακο να παραγεις τουρισμο σαν χωρα.Αλλα ακομα κι αυτο θελει μυαλο και τεχνογνωσια και τροπους.

    • David_S avatar
      David_S @ dinodamo 20/07/2011 18:14:29

      προσυπογραφω

      ιδιαιτερα: 'Δεν ειναι κακο να παραγεις τουρισμο σαν χωρα.Αλλα ακομα κι αυτο θελει μυαλο και τεχνογνωσια και τροπους'

      (σχεδον) μηδενικη παροχη υπηρεσιων, ανυπαρκτες εγκαταστασεις/υποδομες, απαρχαιωμενα/κακοσυντηρημενα δικτυα και κακοποιηση του φυσικου περιβαλλοντος απο την γνωστη σε ολους ρατσα του νεο Ελληνα χοτελιερ - 'επαγγελματια' του τουρισμου

  10. filippos avatar
    filippos 20/07/2011 18:31:42

    na pokati san odigos pou eimai kai oxi idioktitis......1...safos kai uparxoune taji kleftes kai aparadektes sumperifores....edo ftaiei kai o kosmos pou dn antidra....2....an dn kano lathos ta farmakeia pou anoije to epaggelma mpikane kai apostaseis metaju tous.logiko.........3...olo to paixnidi ginetai gia 2..3..megalous na kanoune etaireies tsampa...me odigous ton 590 mikta.......tuxaio pou katevasane to mistho?....4...safos kai na doulepsoune oloi alla ama parei o kathenas mia adeia tha xreothei ena taji vivlia esodon ejodon ..fpa...suntirisi autokinitou 1040 euro asfaleia 6mino.....ktlp ktlp.....kai douleia dn thaxei tha troei o enas ton allon.....na mpei mia seira .auto einai to sosto opos kai na to kanoume...5.....10000 aitiseis exoune ginei mexri tora.oi mises einai jenoi......6..kai kleino petajane to turaki ton anergon alla dn jeroune oti etsi kai allios anergoi tha parameinoune....giati tha mpoune sto teve tha xasoune ton oaed....kai pistepsteme dn tha vgainei merokamato..........KAI KATI TELEFTAIO............TO PERASMENO SAVVATO APO TIS 2 KAI MISI TO MESIMERI MEXRI 2 KAI MISI TO VRADU ...PIGA SPITI MOU ME 15 EURO KAI AUTO ETUXE........OPOIOS KATALAVE KATALAVE.

    • dinodamo avatar
      dinodamo @ filippos 21/07/2011 00:58:02

      Μπορω να σου αναφερω 1002 τομεις της οικονομιας που λειτουργουνε με κανονες ελευθερης αγορας μικροι και μεγαλοι παικτες και οχι υπερπροστατευτικα και ο πελατης ειναι πιο ευχαριστημενος λογω ανταγωνισμου και δεν βριζει ολο τον κλαδο.Σουβλατζιδικα εστιατορια ρουχαδικα μαγαζια ηλεκτρονικων κινητων,μαναβικα, συνεργεια οικοδομικων εργασιων τουριστικες επιχειρησεις γραφιστικες κλπ κλπ.Φαντασου τωρα ολοι αυτοι για να ξεκινησουν την επιχειρηση τους να δωσουν 200 και 300 χιλιαρικα στο κρατος.Αυτα δεν γινονται σε ευρωπαικες χωρες αν θελουμε να μαστε Ευρωπη τελικα.Χωρις ορια για αποστασεις χωρις διαχωρισμο μικρος μεγαλος αλλα με μονο κριτηριο την καλυτερη ποιοτητα προσφερομενων υπηρεσιων απεναντι στον ανταγωνιστες ο καθενας μπορει να επιβιωσει ενω οσοι δεν ειναι ικανοι για αυτο αλλαζουν τομεα απασχολησης.

  11. kopritis avatar
    kopritis 20/07/2011 18:40:34

    ειναι τουρισμος ο λαγανας?ειναι τουρισμος τα κλειστα κλαμπ με 35 ευρω το κεφαλι?ποτο φαγητο υπνο και ξεφτιλικια?ειναι παραγωγη τουρισμου τα καραγκιοζιλικια στην ακροπολη?ειναι αναπτυξη στην χωρα τα εισιτηρια με αυξηση σε 10 χρονια 465%?ειναι αναπτυξη τα 400 ευρω τον μηνα σε ξενοδοχειακους υπαλληλους για 12ωρο?η απασχοληση μαθητων και καλα για πρακτικη απο ολα τα συγκροτηματα?ειναι αναπτυξη οι αλλοδαποι που απασχολουνται σε αυτα τα επαγγελματα?ειναι αναπτυξη τα 2ο ευρω εισοδο.15 ευρω ξαπλωστρα και 5 ευρω καφες το ατομο?ειναι αναπτυξη ο χορος των μεθυσμενων στο παρανταις στην μυκονο?ειναι αναπτυξη το 30% ανεργια στα ναυτιλιακα επαγγελματα?
    ποσο κατω πια?ποσο πρεπει να σκυψουμε το κεφαλι για να μην πληγωθει η μεγαλυτερη απατη στην ελλαδα ο ελληνικος ψευτοτουρισμος?ποσο πρεπει να σκυψουμε για να μην χασει ευρω ο γκινης?ποσο για να μην χασουν ευρω οι εφοπλιστες?ποσο για να μην χασει ευρω ο απατεωνας στην μυκονο?το ψευτοδωματιο με τα 80 ευρω και το ψευτοεστιατοριο με την σαλατα στα 10 ευρω και την χοιρινη στα 12?την μπομπα ποτο με 9 ευρω ?
    αυτο ειναι τουρισμος?ποσο φπα κοβουν αυτοι?ουτε το 1/20 των εισπραχθεντων.ασφαλιστικες εισφορεςμηδεν...
    αρα καλο εινα να παραγεις κατι και οχι αερα κοπανιστο.αλλα ολοι ετσι συνηθισαν να ζουνε με αερα κοπανιστο και να πασαρουν την χασουρα στον κοσμακη μετα..εχασες εσυ τουριστικο επαγγελμα εσοδα και πρεπει να την πληρωσει ολη η ελλαδιτσα?
    ποσα φαγανε μρ την προωθηση του ελληνικου δηθεν τουρισμου τα λαμογια...ποσα εσκαγαν τα υπουργεια για να κανουν μοστρα οι πρακτορες και τα γραφεια σε γερμανιες και αμερικες?για δες την σουμε τα τελευταια 10 χρονια ποσο μας στοιχισε ο τουρισμος και τι εσοδα εφερε...
    και τελευταιο για τραβα μια βολτα κροατια ,τουρκια,αμαλφι κλπ να δεις τι παει να πει τουρισμος και τι εσοδα..........
    μπηκες αδερφε?

  12. filippos avatar
    filippos 20/07/2011 19:07:30

    as skeftoune merikoi giati me to etsi thelo allaje to p.d repa ...kai min mou peite gia to kalo tou kosmou....giati prokalo na mou pei kapois ena ma ena kalo pou ekane gia ton aplo kosmo....ena thelo mono.,

  13. brankaleon avatar
    brankaleon 21/07/2011 11:39:57

    Νάχαμε να λέγαμε, αμπέλια να κουρεύαμε.
    Μιλάμε για αντίσταση σώμα με σώμα.