#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/12/2011 14:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

100 άτομα απασχολούσε ο ΓΑΠ για τα Social Media!!!



Διαβάζω και ξαναδιαβάζω την είδηση και αδυνατώ να το πιστέψω:

«Ο Πρωθυπουργός Λουκάς Παπαδήμος τά 'χασε(«καράφλιασε», ήθελα να γράψω) με την εικόνα που βρήκε στο Μαξίμου. Είναι δυνατόν να είχαν προσληφθεί για τα λεγόμενα σόσιαλ μίντια (τουίτερ, φέισμπουκ, λίνκεντιν και τα ρέστα) 100 άτομα; Τι έκαναν όλοι αυτοί; Και πόσο μάς κόστιζαν άραγε;»

 Αυτά τα γράφουν τα χθεσινά ΝΕΑ!!!

Το ζήτημα δεν είναι αν το Γραφείο του Πρωθυπουργού είχε μετατραπεί σε έναν μηχανισμό προσωπικής προβολής του Γιώργου.

Το ζήτημα είναι οτι σε μια περίοδο κρίσης ο Γιώργος ...έπαιζε.

Σπαταλούσε χρήματα τουΈλληνα φορολογούμενου με απίστευστη ελαφρότητα.

Δείχνει επίσης ότι ο άνθρωπος  ήταν εκτός τόπου και χρόνου.

Είχε δει την κυβέρνηση ως ...ΜΚΟ και την πατρίδα μας ως ...πειραματόζωο.

Εννοείται ότι σήμερα κιόλας πρέπει να μάθουμε ποιοί ήταν αυτοί οι άνθρωποι, πώς προσελήφθησαν, τι έκαναν και κυρίως πόσο μας κόστιζαν...

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 18/12/2011 14:29:21

    Και πόσα ακόμα δεν ξέρουμε....Το γνωστό πασοκικό-σοσιαλιστικό ΦΑΓΟΠΟΤΙ....

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Komis Montechristo 18/12/2011 15:54:25

      Δεν με νοιάζει μόνο που λέγανε για τον Καραμανλή ότι έπαιζε κ.λπ. Ο ΓΑΠ ο ιντερνετ-μάνιακ!!

  2. protos avatar
    protos 18/12/2011 14:38:17

    δες και αυτο

    "...έχουν τέλος οι διορισμοί ημετέρων στη Βουλή. Ιδιαίτερη όμως εντύπωση προκαλούν οι διορισμοί πρώην «γαλάζιων» βουλευτών, οι οποίοι αφού έχασαν τις έδρες τους, στη συνέχεια έγιναν μόνιμοι υπάλληλοι στη Βουλή. Μη πεινάσουν κιόλας τα παιδιά! Πριν λίγο καιρό προσελήφθησαν ως υπάλληλοι της Βουλής η πρώην ευρωβουλευτής της Ν.Δ., Μερόπη Κλάδη και ο πρώην Βουλευτής της Ν.Δ., Γιάννης Κουράκης.
    Στις 11 Μαΐου 2010 και ενώ το πανελλήνιο βοά για τις προσλήψεις συγγενών και φίλων όλων των πολιτικών αποχρώσεων του ελληνικού κοινοβουλίου και την ευνοϊκή τους εισοδηματική μεταχείριση, ο γνωστός αθλητικός δημοσιογράφος Μανώλης Μαυρομάτης διορίστηκε κι αυτός στη Βουλή, ως μετακλητός υπάλληλος στο γραφείο του προέδρου της Ν.Δ., Αντώνη Σαμαρά, έπειτα μάλιστα από δική του εισήγηση. Ο «Μανόλο» βέβαια, δε διορίζεται ως ανειδίκευτος υπάλληλος αλλά με τον υψηλότερο βαθμό Α΄ και στο μισθολογικό κλιμάκιο 11. Να σημειωθεί επίσης, ότι ο «Μανόλο» λαμβάνει παράλληλα και τις ανάλογες συντάξεις ως συνταξιούχος δημοσιογράφος και ως συνταξιούχος ευρωβουλευτής (όπως και η Μερόπη Κλάδη). Φαίνεται πως στη Ν.Δ., και όχι μόνο, δεν το πήραν το μήνυμα.
    Αλήθεια τι έχουν να πουν όλοι αυτοί οι αδιόρθωτοι εθνοπατέρες στους άνεργους νέους με τις πολλαπλές σπουδές, τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά; Ναι ξέρουμε! «Γαία πυρί μειχθήτω»!

    Αραγε, πως είναι δυνατόν να μην συμφωνεί κανείς με τα λόγια του Εμμ. Ροΐδη:
    «Η Ελλάς εδαπάνησε άπαν το χρήμα του λαού, αντί έργων χρησίμων, εις συντήρησιν κοπαδίoυ κομματικών κηφήνων, χάριν του οποίου στέργει την πενίαν, την κακοπραγίαν, την ασημότητα και τους εμπαιγμούς του κόσμου όλου».

    • madprof avatar
      madprof @ protos 18/12/2011 18:37:52

      Βιώνουμε MegaΧουντοφασιστικές στιγμές με ΠασοκοΣαπιοκοιλιάδες αντύπατους-κηπουρογλείφτες, ΝΔ-ούληδ-ες,-ούλες-στυλιανοκατσαπλιάδες, Εφιαλτοκόρη, BerluΚαρατζαφιροκΟλόπαιδα και ΚουβελοΡουπεσοΜπιστηΨαριανολαμόγια στην πρώτη γραμμή!
      Ουαί τις κομματοπολτοποιημένοις τε χρεοκοπημένοις τε πεινασμένοις τε κεκρετινισμένοις του ΧουντοΦασιστοΓιωργοΑντωνοΕφιαλταινοκορηΚαρατζαφυροΚουβελοΠροτεκτοράτου!
      Τα χείριστα έπονται, αφού οι Αχρειότατ-οι/-ες είναι και θα έσσονται πρώτοι αν δεν συνειδητοποιήσουμε σαν πολίτες την κατάσταση ώστε να μετατρέψουμε το κυνόβιό τους σε Ευαγές Ιδρυμα Λευκών Κελιών, με παράλληλη δήμευση των assets των οικογενειακών τους δενδρυλλίων υπέρ του δημόσιου=τραπεζικού χρέους, και δυνατότητα εκ μέρους των πολιτών να επισκέπτονται τα αιλουροειδή, ερπετά και αρπακτικά έναντι εισιτηρίου ισότιμου ζωολογικού κήπου (tres sic!) υπέρ των πτωχοαναξιοπαθούντων συμπολιτών μας.

  3. Nίκος avatar
    Nίκος 18/12/2011 14:59:27

    Λεφτα υπαρχουν.Για τους πρασινοφρουρους του Τζεφρυ.

    • Theo avatar
      Theo @ Nίκος 18/12/2011 17:34:02

      αλλα και για τους γαλαζιοφρουρους της ΝΔ!
      διαβασε παραπανω να σου σηκωθει η τριχα!!!!

  4. anonymous avatar
    anonymous 18/12/2011 15:03:32

    Δηλ. ο τιραμόλας ήταν τέτοιος;

    Και για να πάω πιο πέρα φαίνεται ότι αυτοί είχαν ολόκληρο στρατό από bloggers και όχι μόνο για τα social media. Και παλεύω εγώ μέσω σχολίων και κάποιοι άλλοι μέσω blogs να περάσουμε μια γραμμή αλλά οι απόψεις μας πνίγονται στα πληρωμένα σκουπίδια.

    • Trifonas avatar
      Trifonas @ anonymous 18/12/2011 15:45:38

      Και ποια ειναι η διαφορα εσενα με τον ΤΙΡΑΜΟΛΑ οπως τον θεωρεις?
      Μηπως εσεις εδω δεν εισαστε στρατευμενοι να παρουσιαζετε το ασπρο-μαυρο ή την συμμετοχη στην κυβερνηση, αντιπολιτευση?
      Δυστυχως απο καποιους σαν και εσας εξαρταται το μελλον της φουκαριαρας της πατριδας μας. Και εαν εσεις εισαστε σε διατεταγμενη υπηρεσια, εμεις οι απ' εξω , γιατι πρεπει να σας ανεχομαστε μια ζωη οπως τους πρασινοφρουρους που με τοσο μισος ανταγωνιζεστε??

      • anonymous avatar
        anonymous @ Trifonas 18/12/2011 16:38:04

        Όχι ρε μάγκα εγώ καθώς και πολλοί άλλοι σχολιαστές δεν είμαστε.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Trifonas 18/12/2011 16:42:56

        Τώρα που σε ξαναδιαβάζω νομίζω ότι πρέπει να είσαι ένας από τους Τιραμόλες που θίχτηκες. Εγώ αγαπητέ μου επειδή δεν έχω εργοδότη γράφω σαν ανώνυμος. Αν είχα εργοδότη και ήθελα να αποδείξω τη δραστηριότητά μου για να δικαιολογήσω το μεροκάματο θα έγραφα με ψευδώνυμο για να μπορεί να με ελέγχει.

        Και το μαύρο άσπρο δεν το κάνουμε εδώ. Μιλάμε με γεγονότα, στοιχεία και νούμερα. Εσείς το κάνατε για να πέφτει ο παράς.

        • Trifonas avatar
          Trifonas @ anonymous 18/12/2011 19:09:20

          Εξ ιδιων κρινεις τα αλλοτρια!

      • sofia or8h avatar
        sofia or8h @ Trifonas 18/12/2011 17:57:05

        οχι φιλε μου μην μας αδικεις!Ακου διατεταγμένη υπηρεσία,!!!!γραφουμε την γνώμη μας και εχομε το δικαιωμα να κρίνουμε,οπως και κρινόμαστε....

      • anonymous avatar
        anonymous @ Trifonas 18/12/2011 18:45:37

        Χα !!! το ειρωνικό του τιραμόλαΣ δεν το κατάλαβες και θίχτηκες!!! Καρφώθηκες από μόνος σου.

  5. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 18/12/2011 15:26:09

    Δυστυχώς η διαπλοκή δέν έχει χρώμα. Η σκάλα τής διαπλοκής αρχίζει μέ πράσινο, ακολουθεί τό γαλάζιο, τό κόκκινο, τό ροζάκι καί ακολουθούν καί τά άλλα πολιτικά χρώματα.
    Άν η ΝΔ τού Σαμαρά θέλει νά δώσει σημεία γραφής μπορεί νά τό κάνει μέ εκατό τρόπους.
    Αλλιώς θά καταντήσει νά κάνει μιά από τά ίδια.
    Ίδωμεν.

  6. Enzo avatar
    Enzo 18/12/2011 15:40:58

    Απολύθηκε δηλαδή τώρα ο τιραμολας;

    • man8os avatar
      man8os @ Enzo 18/12/2011 16:22:27

      Κριμα. Σχεδον τους λυπαμαι.
      (Δεν ηταν ενας, ηταν πολλοι οι τιραμολες. Αυτος που ξεκινησε το ψευδονυμο πρεπει να αντικατασταθηκε καπου λιγο μετα το μνημονιο (αλλαξε ο τροπος γραφης και επιχειρηματολογιας του χαρακτηρα αποσο θυμαμαι) και μετα θυμαμαι κατι απιστευτες συζητησεις που ειχα παρακολουθησει να κανει και να προσπαθει να εξηγησει τι ελεγε λιγεες εβδομαδες πριν ο ιδιος (?)...
      Κριμα γιατι ειναι μεγαλη η ανεργια...

      • anonymous avatar
        anonymous @ man8os 18/12/2011 16:40:02

        Μας δούλευε κιόλας και μας έλεγε ότι δουλεύει σε εταιρία που έχει 500 άτομα προσωπικό κι έκανε ποιοτικό έλεγχο.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ anonymous 18/12/2011 17:22:41

          Έκλεισε η εταιρία και τους πήγε όλους στη Μαλαισία. Ο Τιραμόλα μαθαίνει τώρα καντονέζικα, για να γράφει στο φέισμπουκ της Κίνας.

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 18/12/2011 17:34:28

            Τον τελευταίο Τιραμόλα τον λένε Trifona!

          • madprof avatar
            madprof @ danaos 18/12/2011 18:30:35

            Τραβηγμένο, χαλάρωσε φίλτατε Δαναέ!

          • Trifonas avatar
            Trifonas @ danaos 18/12/2011 19:03:49

            Δεν βρηκες κατι πιο εξυπνο να γραψεις? Εγω εγραψα οτι δεν υπαρχει διαφορα μεταξυ εσας και του καθε Τιραμολα. Αποδειξε μου το αντιθετο. Ο anonymous εγραψε οτι "προσπαθειτε να περασετε μια γραμη" , ο Τιραμολα τι διαφορετικο εκανε?

          • man8os avatar
            man8os @ danaos 18/12/2011 19:36:33

            Τριφωνα, η απελπισια σκοτωνει το χιουμορ...
            Και ειναι λογικο να εχει οποιος το κομμα του βρισκεται απο το 40 στο 10%

          • anonymous avatar
            anonymous @ danaos 18/12/2011 19:47:56

            Η διαφορά είναι ότι εγώ προσπαθώ να περάσω τη δική μου γραμμή, την άποψή μου. Εσύ ως τιραμόλαΣ προσπαθούσες να περάσεις τη γραμμή που σε διέταζαν να περάσεις η οποία ήταν η γραμμή του συστήματος. Η δεύτερη δική μου διαφορά είναι ότι εγώ γράφω στον ελεύθερο χρόνο μου. Εσύ όμως πληρωνόσουν για να γράψεις.

  7. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 18/12/2011 15:58:10

    Οι πολίτες τα γνωρίζουν λίγο-πολύ όλα αυτά. Κι ακριβώς αυτό κάνει την ατμόσφαιρα συννεφιασμένη, θολή. Αίσθημα αδιεξόδου. Αισθητική μπουρδολογίας.
    Κι ενώ θα περίμενες τα ΜΜΕ και τα sites να αναζητήσουν και να προωθήσουν προτάσεις δράσεων στο επιχειρηματικό τομέα, είτε ως ατομική επιχειρηματικότητα είτε ως ομαδική για τους αριστερούς, ακούμε φαφλατάδες και ανεπάγγελτους περί πολιτικών προγραμμάτων, σχεδίων για ανάπτυξη και αρλούμπες πατριωτικές.
    Βρήκανε και τον εχθρό, τον βάρβαρο για να απαλλαγούν των ευθυνών. Τα παπαγαλάκια κραυγάζουν κατά των Γερμανών, του μνημονίου κτλ λες και δεν είναι αυτοί που οδήγησαν τη χώρα στην αγκαλιά του μνημονίου.
    Δηλαδή το σύνολο των πολιτικών κομμάτων και των ανθρώπων τους στη δημόσια διοίκηση και στην οικονομική δραστηριότητα.
    Ποιός κατάντησε την Εφορία στο χάλι της; Ποιός δημιούργησε τους ασφαλτοστρώτες και τους μεντιάρχες; Ποιός ήταν ανίκανος, ανίσχυρος και άβουλος να τους αντιμετώπιση;
    Κι ενώ η εξαθλίωση κατασπαράζει όλο και περισσότερους πολίτες κι ενώ η απόγνωση μετατρέπει την κοινωνία σε τοπίο στην ομίχλη, ΑΥΤΟΙ συνεχίζουν να ασελγούν επί των σαρκών του Έθνους.
    Μα οι πολίτες γνωρίζουν πως άλλο δεν κόπιασαν στη ζωή τους να μάθουν παρά τη τέχνη της ασέλγειας.

    Μα αύριο θα κραδαίνουν την παλάμη στα πλήθη έμπροσθεν των κιόνων του Μεγάρου με κουτοπόνηρο μειδίαμα και ύφος γητευτή.

  8. Enzo avatar
    Enzo 18/12/2011 16:01:33

    Καλα οι πρασινοφρουροι ξεπερνάνε και τους φρουρούς της επανάστασης του ΙΡΑΝ. Τι συγκρίνεις και εσυ τώρα;

  9. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 18/12/2011 16:12:57

    Ούτε έπαιζε, ούτε εκτός τόπου και χρόνου είναι. Συνειδητά και εσκεμμένα, σε διατεταγμένη υπηρεσία από τα αφεντικά του, ο πλέον πρόθυμος των προθύμων, με μίσος το οποίο χρήζει ενδιαφέροντος ειδικού επιστήμονα, λέγοντας ψέμματα, λεηλάτησε και διέσυρε τη χώρα, έλιωσε τους πολίτες στη φτώχεια και την απόγνωση , διέλυσε τις δομές του κράτους , με αποτέλεσμα η χώρα να είναι απροστάτευτη απέναντι σε κάθε επιβουλή. Και τώρα από το παρασκήνιο, συνεχίζει το καταστροφικό έργο του , έρμαιο της νοσηρής προσωπικότητάς του και της άρρωστης επιρροής που έχει η μάνα του και τ'αδέρφια του ,που κινούν τα νήματα . Η τιμωρία του , επιβεβλημένη. Η θέση του είναι στο ειδικό δικαστήριο και θα έλεγα και στο Γουδί , αλλά αυτό που θα τον πονέσει , είναι μόνο η δήμευση της περιουσίας τους.

  10. Δήμος avatar
    Δήμος 18/12/2011 16:14:39

    Ο προσωπικός στρατός του ΓΑΠ είχε ξεμπροστιαστεί στο παρελθόν, την περίοδο των εσοκομματικών εκλογών. Ήταν οι περιβόητοι «εθελοντές», που προφανώς μεταφέρθηκαν στο Μαξίμου. Διαβάστε για να γελάσετε:

    http://web.archive.org/web/20080127152515/http://tomati.net/2007/09/24/volunteerswithoutlimits/

  11. nasos avatar
    nasos 18/12/2011 17:19:56

    πόσοι από αυτούς άραγε διατηρούσαν μπλογκς και έκαναν και κάνουν πασοκική προπαγάνδα ή απλώς κάνουν τρόλινγκ υπέρ του γαλαντόμου Κινήματος;

  12. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 18/12/2011 18:13:33

    Πάντως το τουίτερ του Τζέφρυ ήταν η καλύτερη κωμωδία που έχει υπάρξει. Το απόλυτο γέλιο από τα μπινελίκια που έτρωγε σε κάθε δημοσίευση! Για μεγάλη ξεφτίλα για τον ΓΑΠ! Μου λείπει πολυ ρε γμτ!

  13. Μάρκος avatar
    Μάρκος 18/12/2011 19:00:25

    Λογικό, με τόσες γνωριμίες ("εμπειρίες" ήθελα να γράψω) στα γυμναστήρια και στις...σάουνες, έπρεπε να τακτοποιηθούν τα παιδιά!

  14. tiramola avatar
    tiramola 18/12/2011 19:59:39

    Που είσαι ρε Τρίφωνα, χαθήκαμε...
    Με την επαγγελματική εμπείρια που έχουμε λέω να πάμε να κάνουμε αίτηση στο Συγγρού.
    Θα μας προσλάβουν αμέσως...

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ tiramola 19/12/2011 00:16:24

      .συγγρου..?, think big πιασε θεση στο ελικοπτερο, λαμπρη διεθνης καριερα μπροστα!

  15. Τεος avatar
    Τεος 18/12/2011 23:42:55

    Με τέτοιους εθνοπατέρες και ολος το χρεος να μας χαρίσουν σε 10 χρόνια πάλι χρεωκοπημένοι και δαρμένοι θα είμαστε. Η Σάρα Πελιν, οταν υποψήφιος για την προεδρία των ΗΠΑ κατηγορήθηκε άκουσον ακουσον: όχι οτι δίορισε κάποιον ( θα είχε πάει ισόβια ) αλλα οτι επηρέασε λέει στο να απολυθεί ο πρώην ανδρας της αδέλφης και να χάσει την δουλεια του μετά το διασύγιο! εάν είνα δυνατόν δηλαδή, έγινε τρομερό σκάνδαλο μέχρι που αναγκάστηκε να παραιτηθεί από την κούρσα της προεδρίας. Για αυτό θα είμαστε πάντα μπανανία αφού τους καλούς τους έχουμε στην πείνα και οι κουραδ@#ς επιπλεουν αρκεί να έχουν ενα γνωστό στο κόμμα! μετα να μην απορούμε που εχουμε ξενους αφεντάδες να μας βαράνε με τον βούρδουλα.....καλά να μας κάνει η Μερκελ αλλιώς δεν στρώνουμε.....

  16. dim avatar