#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/10/2010 23:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

“Χρόνια Πολλά κ. Πούτιν”









Φοιτήτριες του πιο φημισμένου πανεπιστημίου της Μόσχας, πόζαραν  σε ένα ερωτικό ημερολόγιο, φορώντας μόνο τα εσώρουχα τους, διακηρύσσοντας έτσι την αγάπη τους για τον Πούτιν, που κλείνει τα 58 την Πέμπτη.

Ο τίτλος του ημερολογίου είναι:  « Vladimir Vladimirovich, σ’ αγαπάμε».

“Χρόνια Πολλά κ. Πούτιν”, λένε 12 γυναίκες φορώντας μόνο εσώρουχα και κάνοντας πικάντικα σχόλια.

Οι κοπέλες είναι όλες φοιτήτριες δημοσιογραφίας στο Κρατικό Πανεπιστήμιο της Μόσχας , πράγμα που επιβεβαιώθηκε και από την εκπρόσωπο του στο πρακτορείο ειδήσεων AFP.

Ντυμένη με ένα μαύρο νεγκλιζέ, η Μις Μάρτιος, Lena Gornostayeva, εύχεται στον Πούτιν χρόνια πολλά με το μήνυμα: «μπορεί να έσβησες τις φωτιές στα δάση, αλλά εγώ ακόμα καίγομαι».

Δείτε τους άλλους … μήνες εδώ:

http://themoscowdiaries.wordpress.com/2010/10/06/happy-birthday-mr-president/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Maya avatar
    Maya 07/10/2010 00:07:24

    Σιγά τον ομορφάντρα.

    • neotera avatar
      neotera @ Maya 07/10/2010 00:17:43

      Ομορφος μπορεί να μην είναι, τόσο κόντος και αλεπουδόμορφος. Οχι περσότερο από μένα τουλάχιστον ! )) Πλην η ρωσία του οφείλει την ύπαρξή της ως ανεξάρτητο κράτος και πολιτισμό, εμείς δε όλοι την ταχύτατη παλινόρθωση της πολυπόθητης μετά την κατάρρευση του ανύπαρκτου (σοσιαλισμού) ισορροπίας του τρόμου...

      • Maya avatar
        Maya @ neotera 07/10/2010 16:31:33

        Αλήθεια, έτσι για τα πρακτικά, πόσο του Οκτώβρη να ήταν όταν δολοφονήθηκε η Πολιτκόφσκαγια...;

        Καλή η δημοκρατία του αν είσαι στέλεχος της ρώσικης μαφίας. Ο δε σύγχρονος πολιτισμός της Ρωσίας είναι μάλλον κατώτερος της Ιστορίας της.


        Κατά τα λοιπά, δεν χρειάζεται να είναι ο άντρας Τζορτζ Κλούνεϊ για να θεωρείται όμορφος, ελκυστικός, γοητευτικός κλπ.
        Για αρχή πρέπει να είναι σοβαρός.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ neotera 07/10/2010 16:35:54

        Γκόλ έβαλες Maya, σε συγχαίρω!
        On 7 October 2006, she was shot dead in the elevator of her apartment building!
        Κι εμείς καθόμαστε εδώ και συζητάμε άν είναι πιό sexy ο ξανθός καζανόβας Βλαδίμηρος ή ο μελαχρινός Νικολά!
        Νάτη η κατάθλιψη, μου έρχεται πάλι!

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ neotera 07/10/2010 16:43:29

        Ναι, ο Μεγάλος Πέτρος με την πολεοδομία του και τα Πανεπιστήμιά του, η Μεγάλη Αικατερίνη με το στόλο της και από κοντά ο Μεγάλος Βλαδίμηρος Β' με τους υδρογονάνθρακές του και τα γήπεδα τζούντο του!

      • Maya avatar
        Maya @ neotera 07/10/2010 16:52:12

        Δυο σφαίρες στο στήθος, μια στον ώμο, και μια στο δόξα πατρί... για το κερασάκι στην τούρτα.

  2. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 07/10/2010 00:21:23

    "Φοιτήτριες"...

  3. thirty avatar
    thirty 07/10/2010 02:26:53

    Φαντάζεστε το ίδιο στην Ελλάδα για τον Καρατζαφέρη; (!!!!!)

  4. kiki avatar
    kiki 07/10/2010 08:09:13

    Ο Καρατζαφερης σχολη μοντελων ειχε,τι ηταν προφεσορας στο ΜΙΤ.
    Στην εποχη λεγαμε σχολη μοντελων, scripta poutana.

  5. metalhead avatar
    metalhead 07/10/2010 09:27:25

    προτεινω στις συνήθεις σχολιάστριες του εδω διαδυκτικού τόπου να πράξουν το ιδιο δια τον Αντ.Σαμαρά

  6. Damokles avatar
    Damokles 07/10/2010 10:35:07

    Φοιτήτριες... εγώ πάντως στο ΠαΠει δεν θυμάμαι ούτε μία τέτοια :P
    Μάλλον το εκπαιδευτικό μας σύστημα φταίει. ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΟΛΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΩΡΑ!

    • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
      Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ Damokles 07/10/2010 11:20:23

      Στο Αριστοτέλειο πάντως έιχε τέτοιες....

      Οκ, δεν έβγαζαν ημερολόγιο για τον... Σημίτη πάντως

    • Anatolios avatar
      Anatolios @ Damokles 07/10/2010 12:51:03

      Και γω στο παπει ειμαι, επι πτυχιο πλεον, 4 χρονια εκει μεσα, ζητημα να ειδα 1-2, αλλα με μυαλα ουτε για στριπτιζ που λεει ο λογος, σκυλιζειν εστι φιλοσοφειν, μου φαινεται θα μεταναστευσω παλι πισω στα πατρια εδαφη της ανατολικης ευρωπης :/

  7. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 07/10/2010 12:23:24

    Εχουν επισιτιστικό πρόβλημα στην Ρωσία;
    Γιατί είναι έτσι λιγνά αυτά τα καημένα τα κοριτσόπουλα;
    Είναι πρότυπο ομορφιάς τώρα αυτό;

    Εχουν δει τις γυναικάρες μας τις ελληνίδες αυτοί οι φωτογράφοι;
    Ζήτω η ελληνίδα γυναίκα (ρε)

    Θραξ Αναρμόδιος

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Θραξ Αναρμόδιος 07/10/2010 12:31:58

      Οι Τσάροι κάτι ήξεραν κι έφτιαξαν παλιά τα Μπολσόï. Οι κοπέλες έχουν έτσι από μικρές υψηλά πρότυπα αισθητικής, εξασφαλίζουν και καλή υγεία με άσκηση και προσεκτική διατροφή.
      Ενώ εδώ, πρότυπα έγινα οι στραβοκαλουπωμένες γλάστρες των βαλτοκάναλων. Άλλο "κύκνος στη λίμνη", άλλο να χοροπηδάς παρέα με τη μπουμπούκα!

      • Anatolios avatar
        Anatolios @ Ο Θείος 07/10/2010 12:52:53

        Θειε διαπρεπεις, υποκλινομαι, μονο στην Ελλαδιτσα προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικιολογητα, υπαρχουν και διαμαντια στην Ελλαδιτσα, αλλα η πλειοψηφια δεν ασχολειται με την σωματικη υγεια, βαλε και τον μεσογειακο μεταβολισμο, τι να κανουμε, βολευομαστε με "πατσαδες" :p