#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/06/2010 19:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

“Χρήστο Καραβέλα” είχε ως αποστολέα η βόμβα

Το όνομα του διαφυγόντος στο εξωτερικό και καταζητούμενου για την υπόθεση Siemens Χρήστου Καραβέλα είχε αποστολέα η βόμβα -πακέτο που εστάλη χθες στο γραφείο του Μ. Χρυσοχοϊδη, αναφέρουν δημοσιογραφικές πληροφορίες. Διεύθυνση «Εκάλη».

Ο συμβολισμός με την υπόθεση Siemens είναι προφανής.

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες η συνδεσμολία της βόμβας παραπέμπει στον ΙΡΑ και την Βασκική ΕΤΑ.

Άλλες όμως πληροφορίες κάνουν λόγο για το" Μεσογειακό Τρίγωνο" τρομοκρατίας. (Ελλάδα - Ισπανία- Ιταλία).

Το δέμα έφθασε στο Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη, από το πολιτικό γραφείο του υπουργού γι αυτό και πέρασε χωρίς έλεγχο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. rizospastikos avatar
    rizospastikos 25/06/2010 19:08:49

    Παλια το ελεγαν υποκλοπες μεσω Βονταφον...
    Τωρα το λενε Βομβα πακετο...

  2. Orestios avatar
    Orestios 25/06/2010 19:13:08

    Ακόμα να παραιτηθεί ο ανίκανος?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 25/06/2010 19:17:33

      Kαλά περίμενε...
      Πάγωσε η κόλαση;

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 19:26:40

        Η Τερέζα ακόμα να πηδηχτεί?

        Τους κάνουν και πλάκα από πάνω Βράχε.Άκου Καραβέλα.
        Είναι τόσο ρεντίκολα πια.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 19:29:50

        Αφού δεν έγραψαν "Στρατηγός Άνεμος", πάλι καλά...

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 19:36:16

        Δυστυχώς για τον ΠΡΟΠΟ η συνισταμένη της ανύπαρκτης πολιτικής του ικανότητας να ηγηθεί, οδήγησαν σε αυτό το σημείο. Να χάνεται η ζωή ενός ανθρώπου. Λυπάμαι που δυσκολεύεται να καταλάβει ότι δεν έχουμε πόλεμο αλλά μόνο ανύπαρκτη πολιτική ηγεσία. Όλα τα άλλα είναι αναμενώμενα κι ας προσπαθούν να μας πείσουν για το αντίθετο. Ευθύνες υπάρχουν για τον ΠΡΟΠΟ, αλλά φαίνεται πως η ανευθυνότητα του περισσεύει ή αυτός έχει άγνοια περί των ευθυνών του.
        Δηλαδή, για να καταλάβω, αυτοί οι ανίκανοι είναι οι μόνοι "άριστοι" που διαΘέτει το GAP?

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 19:37:14

        Στρατηγός Άνεμος? χαχαχαχαχαχαχαχαχα

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 19:43:39

        Καρντάσι, δεν είναι πολιτικοί αυτοί. Είναι "πολιτικοί". Είναι "προϊόντα" του συστήματος. Τίποτα με μπόλικο καθόλου.
        Δες συνεντέυξεις, δηλώσεις, ασύστολη μπουρδολογία.Και μετά δες τα "νομοσχέδια". Αν δεν τους κράξουν τα blogs , έγιναν από τον υπουργό "με αίσθηση ευθύνης".Αν τους κράξουν, έγιναν από το "επιτελείο" και τους "υπηρεσιακούς παράγοντες"...
        Δεν είναι ανικανότητα. Δεν υπάρχουν χαρακτηρισμοί.Καμμιά φορά η πλουσιότερη ΄γλώσσα του πλανήτη είναι φτωχή...

  3. ελευθεριαδου avatar
    ελευθεριαδου 25/06/2010 19:35:30

    η ευθιξια ειναι μαλλον αγνωστη λεξη για τους υπουργους του Πασοκ

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ ελευθεριαδου 25/06/2010 19:57:36

      Έχουν πολλές άγνωστες λέξεις: Φιλότιμο, αξιοπρέπεια,δικαιοσύνη, πατρίδα κτλ κτλ

  4. tiramola avatar
    tiramola 25/06/2010 19:38:22

    Άλλοι τον άφησαν να φύγει, άλλοι την πληρώνουν..

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ tiramola 25/06/2010 19:46:17

      Ναι ,κατά το "μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά"...
      Ο ΠΡΟΠΟ τί είναι; Χλωρός ή Ξηρός;

      • anonymous avatar
        anonymous @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 19:48:15

        Χλωμός...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 20:06:45

        Λίγος...

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 20:37:25

        χο! χο!
        Πολύ λίγος όμως.

  5. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 20:05:10

    Και για να μην ξεχαστώ: Προς όλους τους συνχολιαστές:
    Τέτοια ώρα που "πέφτουν τα σχόλια" έχει "ειδήσεις".
    Λοιπόν, τα μισά είναι ψέμματα και τα υπόλοιπα ¨μισές αλήθειες".
    Αν αντέχετε ακόμα είστε φοβερές περιπτώσεις και χαίρομαι που συνομιλώ με "ήρωες".
    Καλή δύναμη.

  6. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 21:08:23

    ΠΆΜΕ ΈΝΑ ΣΤΟΊΧΗΜΑ;
    Ο Σαμαράς δήλωσε ότι στις 7 Ιουλίου θα δώσει στοιχεία που υποστηρίζει ότι θα μας βγάλουν από την κρίση. Στις 6 Ιουλίου τι θα γίνει;

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΒΡΑΧΟΣ 25/06/2010 22:11:22

      7 ιουλιου γιορταζω...

  7. anonymos avatar
    anonymos 25/06/2010 23:00:40

    Μέχρι στιγμής μετράμε 5 νεκρούς από τότε που ήρθε το ΔΝΤ. Ποιός έχει τώρα σειρά?