#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/09/2011 13:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Φορτώνει" επικίνδυνα το κλίμα



Όπως πληροφορούμεθα πριν από λίγο ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Δ. Λυντζέρης πήγε σε τραπεζικό κατάστημα στη Νίκαια όπου  τον αναγνώρισαν του την "έπεσαν" άγρια με γιουχαρίσματα  και φυγαδεύτηκε από την πίσω πόρτα.

Ανάλογο κλίμα υπάρχει και στην ... Βουλή όπου μετά το χθεσινό επεισόδιο με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο κ. Μόσιαλο, ο βουλευτής κ. Τσώνης διαπληκτίσθηκε σήμερα με  τον συνάδελφό του κ. Ροντούλη  για το ποιός είναι ...."γομάρι", με χυδαίες εκφράσεις.

Ο κόσμος αρχίζει και "φορτώνει" επικίνδυνα με τα αλλεπάλληλα και αδιέξοδα φορομπηχτικά μέτρα μας λένε άλλοι βουλευτές που φοβούνται να πάνε το Σαββατοκύριακο στις περιφέρειές τους.

Στο ΠΑΣΟΚ ανησυχούν ιδιαίτερα για την εξάπλωση του κινήματος "δεν πληρώνω" που οργανώνει συγκέντρωση στο Σύνταγμα την Κυριακή.

Η κυβέρνηση βρίσκεται σε κατάσταση διάλυσης και όλοι οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ περιμένουν ένα θαύμα για να τους λυτρώσει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tigris avatar
    tigris 23/09/2011 13:53:24

    Παραλληλισμοί απλών ανθρώπων!

    • Theo avatar
      Theo @ tigris 23/09/2011 14:32:02

      Τελειο!!!
      ΛΥΝΤΖΑΡΑΝ τον ΛΥΝΤΕΡΗ!!!!!!!!!!!

      παει πολυ!! κανει και ρίμα!!!

      • Theo avatar
        Theo @ Theo 23/09/2011 14:33:19

        ΛΥΝΤZΕΡΗ!!!!!

        μου ξεφυγε! ατιμο πληκτρολογιο....

  2. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 23/09/2011 13:54:52

    Βρέ καλά τοῦ κάνανε,νά φοβηθοῦνε λίγο.

    • tsiftsidis elefterios avatar
      tsiftsidis elefterios @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 23/09/2011 15:09:41

      η οξεια πασοκιαση περασε..αν και αργησε καμποσα χρονια

  3. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 23/09/2011 13:58:02

    ΦΑΡ ΟΥΕΣΤ ΣΥΝΤΟΜΩΣ.ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΡ.

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 23/09/2011 13:59:05

    Το μεγάλο πατιρντί θα γίνει αν ΚΑΝΕΝΑΣ δεν πληρώσει (μέχρι τις 30/9) την πρώτη δόση της έκτακτης εισφοράς. Τα έσοδα εκτροχιάζονται, και με άλλον ένα, δύο το πολύ μήνες καθυστέρησης, η ληστοσυμμορία γκρεμοτσακίζεται.

    ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ Αυριανιστής 23/09/2011 17:15:55

      Θα το κάνουμε επειδή δεν έχουμε να πληρώσουμε!!!!!

      • ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
        ΠαναγιώτηςΖΜεσ @ Κώστας Τ 23/09/2011 20:02:12

        +1000000000
        Όντως δεν έχουμε να πληρώσουμε!

    • jojo avatar
      jojo @ Αυριανιστής 24/09/2011 11:03:18

      Ηδη φιλε μου ολοι στην οικογενεια μου αυτο αποφασισαμε..Θα πληρωσουμε μεν αλλα 1-2 μηνες μετα

  5. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 23/09/2011 14:01:07

    ἝΠΕΙΔΗ Ο ΠΕΛΕΚΥΣ ΤΩΝ ΑΔΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΔΙΚΑΙΩΝ
    ΚΑΙ ΑΔΙΚΩΝ,ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΙΧΝΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ..ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
    ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ.

    ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΙΛΙΚΤΟ,ΤΥΦΛΟ,ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ,ΡΙΧΝΕΙ
    ΤΟ ΓΙΑΤΑΓΑΝΙ ΣΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΦΕΡΟΥΝ ΓΡΑΒΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ,ΔΗΛ.ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ,ΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΩΝ
    ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ,ΤΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ κλπ ΜΜΕ....
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΣΒΕΡΚΟΥΣ ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΒΡΕΘΟΥΝ
    ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΚΑΤΑ ΓΗΣ,ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΚΡΥΦΤΟΥΝ.........

    • factorx avatar
      factorx @ ΣΠΥΡΟΣ 23/09/2011 14:08:12

      Χαλάρωσε γιατί μόνο προβοκατόρικα λειτουργούν παρόμοια δήθεν επαναστατικά τσιτάτα. Και αν δεν κάνω λάθος τα ίδια περιφέρεσαι και λες στο διαδίκτυο μήνες τώρα.

      • ΣΠΥΡΟΣ avatar
        ΣΠΥΡΟΣ @ factorx 23/09/2011 16:17:37

        ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ,ΣΕ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΜΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ......

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 23/09/2011 14:02:19

    Αλήθεια, τι πήγε να κάνει στο τραπεζικό κατάστημα ο Λιντζέρης; Να εμβάσει τις οικονομίες του στον offshore λογαριασμό πριν γίνουν δραχμές; Άραγε η τράπεζα έχει ειδικούς υπαλλήλους για τους κ.κ. βολευτές; Private banking κι έτσι;

  7. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 23/09/2011 14:04:18

    ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ! ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ! Ο ΧΕΙΜΑΡΟΣ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ...

  8. Νταβέλης avatar
    Νταβέλης 23/09/2011 14:08:03

    Σας παρακαλώ.... Πείτε στο MΜΕ, τα αρχιμαγειρίο της διαπλοκής ότι δε δίνω τα κόπρανα μιας μύγας για το πόσο καζάνι που βράζει είναι η κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ. Ελεος. Έλεος! Αχ οι καημένοι οι βουλευτές! Κρίμα... πόσο στεναχωρημένοι είναι. Να παραιτηθούν ρε! Και τι στο διάολο? Τί ειναι 154 άτομα μπροστά στα 11 εκατομύρια. Ντου από παντού στα χουντοκάναλα.

  9. Χαζούλης avatar
    Χαζούλης 23/09/2011 14:11:12

    Λυντζάρης

  10. avanti avatar
    avanti 23/09/2011 14:12:24

    Μπράβο στους Νικαιώτες. Ετσι για να δει ο κρετίνος, που θα ψηφίσει να πληρώσουν άνθρωποι του μόχθου για παμπάλαια διαμερισματάκια 50-60 τμ, 60 χρόνων και πλέον, καθότι μεγάλο μέρος της Νίκαιας έχει εργατικές κατοικίες που δόθηκαν στους πρόσφυγες. ΠΙΣΣΑ & ΠΟΥΠΟΥΛΑ. ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ & ΧΑΡΑΤΣΙ ΑΚΙΝΗΤΩΝ.

  11. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 23/09/2011 14:18:56

    Μήπως εννοείτε "φορτίζεται το κλιμα" αντί "φορτώνει";

    • factorx avatar
      factorx @ Νίκος Αργεάδης 23/09/2011 15:01:57

      "Λεπτολογείς" αγαπητέ. Σε εισαγωγικά το έχω

      • Νίκος Αργεάδης avatar
        Νίκος Αργεάδης @ factorx 23/09/2011 15:28:00

        Εντάξει, αν το θεωρείς μικρης σημασίας για το μεταφερόμενο νόημα, δεν έχω αντίρρηση.

        • Function avatar
          Function @ Νίκος Αργεάδης 23/09/2011 16:19:06

          Aidws Argie...afto se peirakse? Kopse to diavasma tis Papazafeiri me ta lathi sti xrisi tis (xylinis) glwsas.

          • Νίκος Αργεάδης avatar
            Νίκος Αργεάδης @ Function 23/09/2011 18:52:35

            Δεν καταλαβαίνω τι γραφεις. Αλαμπουρνέζικα δεν ξέρω.

  12. καποιος avatar
    καποιος 23/09/2011 14:20:00

    ετσι τα πατριωτακια κατω. οχι ρε δεν θα μας πεθανετε εσεις.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/09/2011 14:27:23

    Τη μεγαλύτερη μνημονιακή αλήθεια την ξεστόμισε προχθές ο Βενιζέλος αποδεικνύοντας το ρόλο της κυβέρνησης.
    Όπως είπε, "άλλο πράγμα είναι να πτωχεύσουν οι Έλληνες, κι άλλο η χώρα."
    Άρα στους δανειστές μας νάμαστε εντάξει, και δεν πά να καεί και το παλιάμπελο...
    Προφανώς έχουν σκοπό να αντικαταστήσουν τους Έλληνες μέ άλλους εισαγωγής! Ετοιμαστείτε για είσοδο περισσότερων Τσετσένων, Μαροκινών κλπ.
    Ανταλλαγή πληθυσμών;

  14. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 23/09/2011 14:35:11

    ΚΟΡΥΦΗ! Αλλάζω ομάδα πάραυτα και γίνομαι "άρρωστο" Παόκι!

    • tsiftsidis elefterios avatar
      tsiftsidis elefterios @ Αυριανιστής 23/09/2011 15:12:07

      μεσα κι εγω

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Αυριανιστής 24/09/2011 01:10:21

      Ο Ελκυστής είναι Ηρακλάρα.
      Από τους τελευταίους ρομαντικούς του ελληνικού ποδοσφαίρου!

  15. Ελλην (σχεδόν πτωχός) avatar
    Ελλην (σχεδόν πτωχός) 23/09/2011 15:03:26

    Γράφετε πιο πάνω: "Ο κόσμος αρχίζει και “φορτώνει” επικίνδυνα με τα αλλεπάλληλα και αδιέξοδα φορομπηχτικά μέτρα μας λένε άλλοι βουλευτές που φοβούνται να πάνε το Σαββατοκύριακο στις περιφέρειές τους."

    Ο κόσμος έχει αρχίσει να φουντώνει όχι μόνο εναντίον της κυβέρνησης και του ΠΑΣΟΚ, ο κόσμος "φορτώνει" κατά παντός υπευθύνου, χωρίς διάκριση, χωρίς επιμερισμό. Τα πράγματα έχουν ξεφύγει και δεν υπάρχει επιστροφή.

    Η πιό 'ώριμη' αντιμετώπιση από τους χώρους της ενημέρωσης, ιδιαίτερα του διαδικτίου επιτάσει την αλλαγή στρατηγικής. Η προπαγάνδα, όσο εξεζητημένη και κατάλληλα σερβιρισμένη και αν είναι, δεν αρκεί καθόλου. Μάλιστα, φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα.
    Η κρίση δεν είναι μόνο οικονομική. Είναι πολύπλευρη και καταλήγει, ή θα καταλήξει, αργά ή γρηγορότερα, σε κρίση ταυτότητας.
    Η αξιοπιστία στην ενημέρωση δύσκολα πλέον θα κατακτιέται.
    Απαιτείται επαγγελματισμός και πλήρης αφοσίωση στην αυθεντικότητα και την αλήθεια, φίλες και φίλοι, συναγωνιστές στο ANTINEWS.

    • factorx avatar
      factorx @ Ελλην (σχεδόν πτωχός) 23/09/2011 15:21:26

      Σοβαρά; 'Προπαγάνδα" είναι οτι μας χρεωκόπησε το ΠΑΣΟΚ

      • Ελλην (σχεδόν πτωχός) avatar
        Ελλην (σχεδόν πτωχός) @ factorx 23/09/2011 16:20:17

        Η φράση όπου εμπεριέχεται και η λέξη προπαγάνδα αφορά σε όλους τους χώρους ενημέρωσεις και όχι κάποιον συγκεκριμένα, ιδιαίτερα όχι στο ANTINEWS.
        Το όποιο μήνυμα είναι στο πως αντιμετωπίζουμε την κατάσταση και όχι σε μια επιμέρους διαπίστωση, η οποία ήταν, ίσως, ατελώς διατυπωμένη.

    • avanti avatar
      avanti @ Ελλην (σχεδόν πτωχός) 23/09/2011 15:37:29

      Προπαγάνδα????? Μάλλον θα ήρθατε πρόσφατα στην Ελλάδα.
      Τι να πει κανείς.....

  16. zame avatar
    zame 23/09/2011 15:03:31

    & οσο θυμαμαι εκεινη την ενοχληση του "ΧΟΝΤΡΟΥ" ..απο την ΦΡΑΣΤΙΚΗ ΒΙΑ..που θα φανταζει σε λιγο ως ...(...)
    γιατι το 89 την γλυτωσαν φτηνα...τωρα ειναι πολυ ΧΛΩΜΟ..

  17. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 23/09/2011 15:04:13

    Τί λες, ρε...Τα ακούτε συνΓαύροι; Μας φάγαν τα Μπαόκια, δεν προκάναμε!

  18. ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 23/09/2011 15:11:40

    ….ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΡΕΕΕ !!!

  19. ikaros avatar
    ikaros 23/09/2011 15:17:44

    Αυτές τις τόσο κρίσιμες στιγμές για το Έθνος χρειάζεται ψυχραιμία. Όχι σε ενέργειες που μπορεί να λειτουργήσουν προβοκατόρικα και από θύτες να γίνουν θύματα οι εν λόγω κύριοι. Ήρεμη παρουσία και διαμαρτυρία και όταν έρθει η Ώρα, εξεταστικές και μέσα για μέσα.

    • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
      Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ ikaros 24/09/2011 15:35:40

      σωστά στη θεωρία. Για πές μου μία εξεταστική που λειτούργησε και είχε αποτέλεσμα. Καμία. Ειδικά το πασοκ το έχει κάνει σύστημα. Αλλά και ο πρώην..που λατρεύουν εδώ μέσα φρόντισε να κλείσει την βουλή γρήγορα γρήγορα

  20. factorx avatar
    factorx 23/09/2011 15:58:12

    Και φυσικά υπάρχει απέραντη φημολογία. Τώρα μόλις κυκλοφόρησε η πληροφορία περι ...επιστράτευσης στα νησιά.

  21. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 23/09/2011 16:00:53

    Καλά, ο Τσώνης πάλι το μάγκα κάνει; Δεν αρκούν οι φάπες που έφαγε στην εκλογική του περιπέτεια;

  22. SZAE avatar
    SZAE 23/09/2011 16:02:32

    Η μια συνιστωσα θα πρεπει να ειναι η οργανωμενη και συνταταγμενη αντιδραση μας.
    Η δευτερη η αλληλεγγυη προς τους συνανθρωπους μας που εχουν αναγκη.
    Στο πρωτο ΔΕΝ θα πληρωσω τιποτα απο τα δυο χαρατσια. Ειλικρινά.
    Στο δευτερο ήδη μοιραζω το δικτυο μου ενσυρματα σε 2 γειτονες που αποφασισαν να το κοψουν.

    Οσο για τον βουλευτή μερικα οοοουυυυ αρκουν. Για αρχή.

    • καποιος avatar
      καποιος @ SZAE 23/09/2011 16:51:20

      ++

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ SZAE 23/09/2011 19:40:27

      +1000

  23. Απορία avatar
    Απορία 23/09/2011 16:24:09

    Μα καλά δεν ντρέπεστε ρε Νικαιώτες που του την πέσατε του κυρίου βουλευτή έτσι;

    Δεν ντρέπεστε ρε να μην έχετε μπλοκάρει και την πίσω πόρτα να μην ξεφύγει ο καριό... από πουθενά;

    Ούξου να μου χαθείτε, άχρηστοι. Μια δουλειά μισή...

  24. deldio avatar
    deldio 23/09/2011 16:24:55

    Να πάρουμε στο κυνήγι όχι μόνο τις κλαψιάρικες κότες-βουλευτές του ΜΠΑΤΣΟΚ αλλά και τα συνεταιράκια τους στο ΛΑΟΣ, Ντοροκόμμα και Κουβέλη

  25. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 23/09/2011 18:19:10

    Για Θεσσαλονικη ακουστηκε τιποτα για καμμια συγκεντρωση η εδω κοιμηθηκε η αντισταση μην κανετε φασαρια και ξυπνησει.

  26. kp8 avatar
    kp8 23/09/2011 19:28:36

    Πάντως σήμερα που βρέθηκα στην τράπεζα για άλλη δουλειά κι είχε και πολύ κόσμο, είδα εκκαθαριστικά με την έκτακτη εισφορά να πληρώνονται αβέρτα. Αρα ως προς αυτό το σημείο, μάλλον η αντίσταση χάνεται. Οι εισφορές πληρώνονται κανονικά και από αυτό τουλάχιστον δεν πρόκειται να πέσουν. Μπορεί να κερδίσουμε σε άλλο σημείο αντίστασης.

  27. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 24/09/2011 15:36:46

    Ας πρόσεχε. Το 44 στην Νίκαια αμύνονταν με όπλα εναντίον των Αγγλων και των προσκυνημένων στους Γερμανούς Ελληνων.