#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/09/2010 21:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

“Τριπλή πόρτα” έφαγε ο Γιώργος από υπουργούς του!



Ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου είχε από το πρωί της Πέμπτης αλλεπάλληλες συναντήσεις με στελέχη του κυβερνώντος κόμματος  προκειμένου να τους πείσει να μετακομίσουν στην τοπική αυτοδιοίκηση.

Μεταξύ άλλων είχε συναντήσεις με την υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης Κατερίνα Μπατζελή για την περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, τον υφυπουργό Υποδομών Γιάννη Μαγκριώτη για την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας και τον υφυπουργό Δικαιοσύνης Απόστολο Κατσιφάρα για την περιφέρεια της Δυτικής Ελλάδας. Ουδείς εκ των τριών αποδέχθηκε να είναι υποψήφιος, εκφράζοντας ο καθένας συγκεκριμένες επιφυλάξεις.

Ο κ. Παπανδρέου συνάντησε επίσης τον βουλευτή Πάρη Κουκουλόπουλο, ο οποίος επίσης αρνήθηκε να πάει υποψήφιος περιφερειάρχης στη Δυτική Μακεδονία. Σε εκκρεμότητα είναι επίσης η ολοκλήρωση της συνάντησής του με τον βουλευτή Καβάλας Μιχάλη Τιμοσίδη, ο οποίος προορίζεται για την περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – κατά τα φαινόμενα ο κ. Τιμοσίδης έχει αποδεχθεί την πρόταση παρά τις αρχικές επιφυλάξεις του.

Ο κ. Παπανδρέου έχει επίσης το απόγευμα συναντήσεις με τις κυρίες Τίνα Μπιρμπίλη και Εύη Χριστοφιλοπούλου, καθώς και τον Κώστα Σκανδαλίδη. Και οι τρεις τους είναι υποψήφιοι για το χρίσμα στην περιφέρεια Αττικής. Για την ίδια περιφέρεια εξετάζεται, παρότι η ίδια δεν θέλει και η Φώφη Γεννηματά.
Ο πρωθυπουργός θα κάνει προσωπικά τηλέφωνα ή θα συναντήσει κι άλλους βουλευτές, όπως την Άντζελα Γκερέκου, η οποία πιέζεται να είναι υποψήφια στα Ιόνια νησιά.

Μόνοι σίγουροι πλέον πρέπει να θεωρούνται ο Ευάγγελος Αργύρης για την Ήπειρο, η Ελπίδα Τσουρή για το βόρειο Αιγαίο και ο Γιάννης Μχαιρίδης για το νότιο Αιγαίο. Για την Πελοπόννησο ζητήθηκε νέα μέτρηση, προκειμένου να δει η Ιπποκράτους τις πιθανότητες νίκης, που έχει ο βουλευτής Αρκαδίας Οδυσσέας Κωνσταντινόπυλος, μετά την άρνηση του βουλευτή Μεσσηνίας Οδυσσέα Βουδούρη.

Για τη Θεσσαλία συζητείται η Ροδούλα Ζήση, ενώ για την Κρήτη τα πράγματα είναι μεταξύ του Σταύρου Αρναουτάκη και της Βαγγελιώς Σχοιναράκη, με την πρώτο να έχει τις περισσότερες πιθανότητες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 02/09/2010 21:11:46

    Όποιον και να αναγκαστεί να διορίσει στο τέλος θα φάει τέτοιο μαύρο, που δεν θα ξέρει από πού του ήρθε.
    GAP: o αλληλέγγυος των μή εχόντων τραπεζιτών.

  2. El polo loco avatar
    El polo loco 02/09/2010 21:21:06

    λογικο δεν ειναι?

    ποιος θελει να παει σαν προβατο στη σφαγη?..

    εχουν ενστικτο αυτοσυντηρησης τα πασοκικα λαμογια

  3. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 02/09/2010 21:24:48

    Επιστροφή Γκερέκου σε καίριο πολιτικό πόστο, θα πει...
    ότι ο Βοσκόπουλος δεν χρωστάει πια, ή,
    ότι η Γκερέκου έπρεπε να φύγει από το υπουργείο Πολιτισμού;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ χελιδόνι 02/09/2010 21:30:03

      Ας σταθούμε στο ελπιδοφόρο γεγονός ότι επανέρχεται η Γκερέκαινα. Οι προσευχές μας εισακούστηκαν. Το τέλος της κρίσης έρχεται με γοργούς ρυθμούς. Θα μας τα λύσει όλα. Μαζί με τη Φώφη. Άντε να πείσουμε τον ΓΑΠ να ενεργοποιήσει και τη Καϊλή,να κλείσει η τριπλέτα της ελπίδας, για να δούμε ξανά πλούτο και ευμάρεια. Όπως παλιά. Επί Τσολάκογλου.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Strange Attractor 02/09/2010 21:34:10

        Νάτο και το Κερκυραικό κούμ κουάτ ξανά στην τούρτα.
        Προτιμάτε τα προιόντα παραδοσιακής παραγωγής.

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ χελιδόνι 02/09/2010 22:33:55

      ...άλλο ρώτησα!

      • ti na pei kaneis avatar
        ti na pei kaneis @ χελιδόνι 03/09/2010 08:57:52

        Δεν την ξερεις την απαντήση?
        οσο η Σιουτη παρατήθηκε λόγω Χασαποπουλου..... αλλο τοσο η Γκερεκου εφυγε λόγω χρεων Βοσκοπουλου....

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/09/2010 21:25:02

    Για να δούμε, θα "αναδομήσει" κανέναν από όσους του έριξαν χυλόπιτα;

  5. Γιούσεφ avatar
    Γιούσεφ 02/09/2010 21:37:22

    den katalavainw ti douleia exei o Papandreou na trexei tous upourgous tou stis autodioikitikes otan upotithetai oti 'swzoun ti xwra apo ti xrewkopia'... otan leme oti tou Giwrgaki tou leipoun vasika sustatika apo ton egkefalo tou mas lene 'kakous'

  6. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 02/09/2010 22:02:45

    Εαν θεσει υποψηφιοτητα η κ.Γκερεκου μετα απο οσα εχουν γινει και εκλεγει τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας!!!!
    Αραγε με τι μουτρα θα βγει στη ζητιανια της ψηφου;

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 02/09/2010 22:36:36

      Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά
      κι εγώ σαν κι εσάς στους ανέμους
      γυρεύω χαμένα φιλιά.
      Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά.

      Όποιος εξόδεψε
      γι’ αγάπη την καρδιά του
      έβαλε μόνος του
      φωτιά στα όνειρά του.
      Ανάμεσα στ’ άστρα γυρεύει
      χαμένα τραγούδια, φιλιά.
      Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά

      Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά
      μονάχος τη νύχτα και γύρω βροχή
      τα χαμένα φιλιά.
      Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά.

      Όποιος πληγώθηκε
      βαθιά στα φυλλοκάρδια
      χάνεται, χάνεται
      στου πόνου τα σκοτάδια.
      Ανάμεσα στ’ άστρα γυρεύει
      χαμένα τραγούδια, φιλιά.
      Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά.

  7. perastikos avatar
    perastikos 02/09/2010 22:27:36

    τέτοιο φτύσιμο που τρώει ο ΓΑΠ, ουτε η μητσοτάκαινα δεν έχει φαει μέχρι τώρα!

    • Orestios avatar
      Orestios @ perastikos 03/09/2010 00:12:46

      Μόνο ο Πάγκαλος τον γλύφει γιατί έχει την γυναίκα του υποψήφια.

  8. salmonellas avatar
    salmonellas 03/09/2010 10:46:15

    Ντιγκι νταγκα, ντιγκι νταγκα,
    γεια σου καραγκιοζη μαγκα.