#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/05/2009 13:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Το ΠΑΣΟΚ αυτοϋπονομεύεται"

Πως βλέπουν τις εξελίξεις στο ΠΑΣΟΚ κάποιες φωνές από τα μέσα, έστω και μειονοτικές (προς το παρόν); Διαβάστε, μεταξύ άλλων, σε ένα καλό κείμενο του Γιάννη Παπαϊωάννου

Το ΠΑΣΟΚ υπονομεύεται είναι πλέον φανερό

Προ εβδομάδος καταγγείλαμε την Δικαιοσύνη ως το μακρύ χέρι της κυβέρνησης.

Χθες ζητήσαμε εξεταστική για την ΖΗΜΕΝΣ με βάση την ιδία δικαιοσύνη ενώ το αίτημα για αυτοκάθαρση δονεί το ΠΑΣΟΚ.

Ταυτόχρονα έχουμε δηλώσει ότι οποιαδήποτε στέλεχος μας φανεί να εμπλέκεται θα το κρεμάμε ανάποδα, στο τσιγγέλι  Και όλα αυτά ενόψει ευρωεκλογών.

Σύντροφοι (με πολλά ερωτηματικά) δίνουν έτσι την δυνατότητα στην ΝΔ να πετάξει λάσπη στον ανεμιστήρα. Νομιμοποιείται στην κοινή γνώμη από αύριο να αρχίσει να «διαρρέει» ονόματα συντρόφων, τα οποία εμείς θα τα πετάμε έξω από το κόμμα μέχρι να καθαρίσουν υποτίθεται.

Και δεν θα αντιδράσουμε για κανένα όνομα παρ εκτός εάν η ονοματολογία αγγίξει τον Γιώργο.

Και δεν θα αναρωτηθούμε αν πρόκειται για σκευωρία φτηνή της δεξιάς.

Και όλα αυτά ενόψει των ευρωεκλογών και μετά από εσωτερικό έλεγχο στον οποίο δεν βρήκαμε τίποτα

Και πόσο άλλο να βγάλουμε τα μάτια μας δηλαδή.

Τα κανάλια άραγε γιατί σιγοντάρουν;  Μήπως για να λάμψει η αλήθεια;

Και πόσο άλλο να βγάλουμε τα μάτια μας δηλαδή.

Ακυρωμένο και ακίνδυνο (το ΠΑΣΟΚ) σέρνεται στα πόδια του ενός και του άλλου επιχειρηματία.

Τόσο βολικό μικρό και ακυρωμένο που του πετάς μια μικρή πρωτιά σε 5-6 δημοκοπήσεις και κάνει χαρές κουνώντας την ουρά του.

Βολικό ακόμα είναι να βγει και λίγο πάνω από την ΝΔ στις ευρωεκλογές για να μην αλλάξει το Γιώργο του.

Είναι πλέον φανερό. Το ΠΑΣΟΚ υπονομεύεται

Σύντροφοι συνέρθετε.

Διαβάστε όλο το κείμενο εδώ: Το ΠΑΣΟΚ υπονομεύεται είναι πλέον Φανερό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 08/05/2009 14:46:36

    Η άποψή μου (για το ΠΑΣΟΚ) από ορισμένους κρίνεται "ακραία".
    Απλά πιστεύω, χρόνια τώρα, ότι έχει κλείσει τον ιστορικό του κύκλο και οφείλει, σαν ψευτο-κίνημα, να διαλυθεί.
    Δεν έχει τίποτα να προσφέρει στην κοινωνία, εκτός από φροντιστήρια διαφθοράς.

    Ένα προσωποπαγές πολιτικό όχημα για να υπηρετήσει την αρχομανία του ιδρυτή του ήταν.
    Αν οι ιδεαλιστές φαντάστηκαν άλλα, λάθος τους.
    Οι πραγματιστές πάντως επιβιβάστηκαν και πήγαν από Αιγάλεω Κηφισιά.

    Και να συμπαθούσα τον ΓΑΠ, το ίδιο θα τού έλεγα : το προϊόν έχει λήξει.
    Αλλά κάνει χρήση κληρονομιάς από διαθήκη.

  2. Raven avatar
    Raven 08/05/2009 15:14:47

    Ανοησιες του Παπαιωαννου, δεν τον ξερει ουτε μανα του για ΠαΣοΚ ...

  3. alone avatar
    alone 08/05/2009 15:59:20

    Είμαι κάτοικος του Αιγαίου και δεν θέλω την καταστροφή της πολυτιμότερης κληρονομιάς μου .Οι ακτογραμμές και η θάλασσα του Αρχιπέλαγοus είναι η ταυτότητα του.Οι ανόητοι
    ,κοντόφθαλμοι , αποστειρωμένοι m..es που γραφουν για οικολόγους και κουραφέξαλα να πάνε στην M Ανατολή ή τη Νορβηγία άμα τους αρέσει.

    Το Aιγαίο εινai κλειστή θάλασσα και η μετατροπή του σε
    εργοτάξιο άντλησης πετρελαιου όπως και κάθετη αύξησης της
    διέλευσης γκαζάδικων θα είναι βέβαιη καταστροφή. Και όλα
    αυτά για μια κοντόφθαλμη ανάπτυξη ( με ααβέβαια οικονομικά οφέλη για το μέσο έλληνα) και μικρό χρονικό ορίζοντα. Το πετρέλαιο θα πάψει να απασχολεί τις κυρίαρχες
    τεχνολογίες σε μερικές δεκαετίες.
    "αρθριοσκηρωμενα" μυαλά δεν σας φτάνει το κατάντημα της
    Αθηνας στο όνομα του οικονομικού ορθολογισμού και του αμεσου οφέλους... θα καταντήσετε έτσι και ότι άλλο καλο έχει απομείνει στη χωρά; Λογίζεστε για σύγχρονοι ,προοδευτικοί με τις πρωτοπόρες ιδέες σας περί ανάπτυξης και πλούτου;

  4. Θύμα avatar
    Θύμα 08/05/2009 17:01:04

    Ναί το ΠΑΣΟΚ είναι πρωσοποπαγές πολιτικό όχημα που υπηρετεί την αρχημανία της οικογένειας του ιδρυτή του, η Νέα Δημοκρατία τί είναι μήπως είναι τίποτα διαφορετικό, τίποτα καλύτερο?
    Πολύ πλάκα έχετε μερικοί.

  5. giorgos avatar
    giorgos 08/05/2009 22:32:08

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΤΡΑΙΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΜΕ...ΤΡΟΛΕΥ.ΒΑΡΕΙΑ Η ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΜΙΖΑΣ.Ο ΦΟΡΟΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟΣ.Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ ΤΟΝ ΠΑΣΟΚΙΚΟ ΒΡΑΧΝΑ

  6. fantomas avatar
    fantomas 08/05/2009 23:24:03

    ΡΕ....ΠΟΥ ΠΑΜΕ!!!!!

  7. Βασίλης avatar
    Βασίλης 09/05/2009 10:44:42

    ΡΕ ''ΦΙΛΕ'' ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ

    ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ''ΝΤΕΜΕΚ'' ΚΑΛΟΠΙΣΤΗ (!!!) ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟ.
    ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΑΩ.
    ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΥΤΟ ΡΕ ΦΙΛΕ;
    ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ;
    ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ;
    ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Η ΛΕΙΤΟΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΨΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ.
    ΠΑΡΕ ΤΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ.
    ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟΠΙΣΤΑ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ.
    ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΕΓΑΛΟ ΖΟΡΙ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΠΟΙΟ.
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Η mail ΝΑ ΣΤΑ ΧΩΣΩ ΚΑΤ ΙΔΙΑΝ ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΑ.

    ΒΑΣΙΛΗΣ-ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ- ΠΟΛΥ ΠΑΣΟΚΟΣ

  8. giorgos avatar
    giorgos 09/05/2009 15:44:01

    AN ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΠΑΣΟΚΕ ΤΡΑΒΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΒΕΡΕΛΗ.ΛΑΜΟΓΙΟ

  9. Βασίλης avatar
    Βασίλης 09/05/2009 17:53:32

    ΠΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟ
    ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ. ΕΣΥ ΤΙ ΠΕΤΑΓΕΣΑΙ ;
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΣΟΥ.

    ΔΕΣΤΕ ΤΑ ΑΥΡΙΑΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΕΩΡΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΛΑΜΟΓΙΑ !

    ΒΑΣΙΛΗΣ