03/11/2011 15:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Τελειωμένοι" για τον Σαμαρά οι βουλευτές που την κρίσιμη στιγμή συζητούσαν με το ΠΑΣΟΚ

Την ώρα που ο Παπανδρέου έπεφτε και η κυβέρνηση του Μνημονίου γκρεμιζόταν ορισμένοι βουλευτές της ΝΔ έσπευσαν να δώσουν χείρα βοηθείας στο ΠΑΣΟΚ συζητώντας με στελέχη και βουλευτές του τον σχηματισμό κυβέρνησης εθνικής ενότητας.

Ο Σαμαράς έχει εξοργιστεί από αυτήν άκομψη και προκλητική απόπειρα να τον προκαταλάβουν βουλευτές της ΝΔ που αυτήν την ώρα έπρεπε να είναι στοιχισμένοι στον αγώνα που δίνει η παράταξη για την σωτηρία της πατρίδας.

Γι αυτούς τους λόγους ας θεωρήσουν πλέον εαυτούς τελειωμένους και για τη ΝΔ και τον Σαμαρά

Σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες στο γραφείο του προέδρου της Επιτροπής Εξωτερικών Υποθέσεων της Βουλής, βουλευτή του ΠΑΣΟΚ Ντίνου Βρεττού, έγινε συνάντηση στην οποία συμμετείχαν μεταξύ άλλων η Βάσω Παπανδρέου και οι βουλευτές της ΝΔ Αρης Σπηλιωτόπουλος, Κωστής Χατζηδάκης, Κυριάκος Μητσοτάκης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης και Ευάγγελος Αντώναρος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. k. avatar
    k. 03/11/2011 15:56:04

    Το λένε και στο Βήμα
    h**p://www.tovima.gr/politics/article/?aid=428355&h1=true

    Στον αγύριστο!

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ k. 03/11/2011 16:24:06

      Μ' ἀρέσει ποὺ στὸ τέλος κάθε συνδέσμου γιὰ εἴδηση τοῦ Βήματος ἔχει τὸ "true"... ΔΟΛιο χιοῦμορ...

  2. ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΜΙΑ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΜΙΑ 03/11/2011 15:57:05

    ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΕΙΛΤΟΝ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ!!!ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΜΕΝΟΙ!!!!

  3. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 03/11/2011 15:57:20

    Ενας -ενας ,διαλεχτοί!

    Κατάληλη στιγμή , εν'οψει εκλογών ,να πέσουν οι μάσκες και να γίνει το ξεκαθάρισμα!

  4. xXx avatar
    xXx 03/11/2011 16:07:34

    με κάτι τέτοιους αν κυβερνήσεις Αντώνη έπεσες την πρώτη κιόλας εβδομάδα. Τα μπουμπούκια της νδ πρέπει να τα τελειώσεις αν θες να κυβερνήσεις σωστά και να μη σε ρίξουν, είτε νέα είτε παλιά.

  5. Ntinos avatar
    Ntinos 03/11/2011 16:07:39

    Άραγε, τι ήθελαν αυτοί οι βουλευτές βρίσκονταν το μεσσημέρι έξω από το γραφείο της Ντόρας Μπακογιάννη; Αμ, σε ολόκληρο κτήριο λέτε να βρέθηκαν εκεί τυχαία;

  6. Heracles avatar
    Heracles 03/11/2011 16:07:48

    για να δούμε... πολύ θα χαρώ αν καθαρίσει αυτή τη σουπιά το Μητσοτάκη...
    τον Αντωναρο έπρεπε να τον ειχε καθαρίσει ήδη λόγω...φάτσας.

  7. xzetta avatar
    xzetta 03/11/2011 16:10:48

    5 ιππότες για την Βασούλα

  8. Lampros avatar
    Lampros 03/11/2011 16:12:52

    Αυτό ήταν μια καλή εξέλιξη σημερα. Νε γελάσει λίγο το χειλάκι μας.
    Λιγο ξεβρώμισμα ποτέ δεν έκανε κακό. Παντα έτοιμοι να παραγοντίσουν οι "προθυμοι"

  9. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 03/11/2011 16:16:31

    Dream Team: Στο άσο ο Αντώναρος, δυάρι ο αίλουρος Κυριάκος, στο τρία ο Χατζηδάκης, τεσσάρι για τη βρώμικη δουλειά το κορμί, ο Άρης, και πύργος ο Μίλτος το σκιάχτρο.

  10. mx avatar
    mx 03/11/2011 16:16:58

    moni lysi oi ekloges alla me poia komata kai poia proswpa.?
    To xthes teleiwse........

  11. ΕΛΛΗΝΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΑΣ 03/11/2011 16:17:21

    Aυτούς ούτως ή άλλως θα τους "τελείωνε" ο λαός στις επερχόμενες εκλογές οπότε μια ενδεχόμενη διαγραφή από το κόμμα ίσως και να τους ωφελήσει πολιτικά γιατί θα λένε μετά ότι δήθεν τους έφαγε ο Σαμαράς και οι άνθρωποι του περιβάλλοντος Σαμαρά.

    • !@#$%^&*() avatar
      !@#$%^&*() @ ΕΛΛΗΝΑΣ 03/11/2011 23:48:42

      Αν κατέβει με τα ίδια ζαρζαβατικά, μετά μην απορήσει για το αν αυξηθούν στα ύψη των υπολοίπων ΛΑΟΣ-ΚΚΕ-ΣΥΡΙΖΑ & λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις.....και πέσουν στα τάρταρα της ΝΔ .

  12. AZ avatar
    AZ 03/11/2011 16:18:14

    ΠΕΤΑ ΤΗ ΣΑΒΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ!

  13. ΗΛΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 03/11/2011 16:18:47

    Παιδιά η Τζότζολα πιέζει για Παπαδήμο..Αληθεύει?..

  14. Zanetta avatar
    Zanetta 03/11/2011 16:20:06

    Αρης Σπηλιωτόπουλος, Κωστής Χατζηδάκης, Κυριάκος Μητσοτάκης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, Ευάγγελος Αντώναρος
    Πολιτικά πτώματα, οδοδώτα και τυμπαναία από καιρό!

  15. spiros avatar
    spiros 03/11/2011 16:22:18

    Εδώ και τώρα διαγραφή. Άμεσα

  16. Δημητρης avatar
    Δημητρης 03/11/2011 16:23:40

    Στα τσακίδιααααα

  17. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 03/11/2011 16:24:23

    ΚΑΘΑΡΕς ΛΥΣΕΙς ΚΑΙ ΜΕΙς ΜΑΖΙ ΣΟΥ

  18. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 03/11/2011 16:25:28

    Πρόεδρε, μην τους διαγράψεις.
    Δωσ' τους την ευκαιρία να ξεφτιλιστούν στις εθνικές εκλογές.

  19. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 03/11/2011 16:26:16

    Ὡραιότατα!

    Βέβαια ἔχουμε ἀκόμα 12.642 σκάρτα στελέχη πρὸς ἐκκαθάριση, ἀλλὰ κάθε ἀρχὴ εἶναι καλὴ ἀρχὴ καὶ ἡ καλὴ μέρα ἀπ' τὸ πρωὶ φαίνεται.

  20. Ναυαγός avatar
    Ναυαγός 03/11/2011 16:27:22

    Όλα αυτά που λέει το Βήμα μου φαίνονται σαν προβοκάτσιες του Καψή

  21. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 03/11/2011 16:27:31

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΩΞΕ ΤΑ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑΤΑ ΑΠ ΤΟ ΚΟΜΜΑ

  22. Orestios avatar
    Orestios 03/11/2011 16:28:23

    Ας τους διαγράψει

  23. Exantas avatar
    Exantas 03/11/2011 16:30:14

    Κάτι τέτοιους είχαμε κατά νου, όταν αναρτούσαμε την παρέμβαση http://theexantas.blogspot.com/2011/11/blog-post_3874.html
    Τους γνωρίσαμε ως υπουργούς & αηδιάσαμε από την αλλαζονεία & την σουλτανική τους νοοτροπία κάπου στην άπω Ανατολή. Στελέχη που διατηρούν υψηλή αντίληψη των ικανοτήτων τους και πολύ χαμηλή εκτίμηση για ……… τους άλλους!

    Με θαλασσινούς χαιρετισμούς

  24. Chris avatar
    Chris 03/11/2011 16:34:58

    Δεν καταλαβαίνω...

    Αυτό που έκαναν ήταν να συνενοηθούν με Βουλευτές του ΠΑΣΟΚ για να ρίξουν τον ΓΑΠ. Κυβέρνηση Εθνικής Σωτηρίας ζήτησαν όπως και ο Πρόεδρός μας.

    Τι κακό έκαναν; Να πέσει ο επικίνδυνος ΓΑΠ δεν θέλαμε και να πάμε σε εκλογές;

  25. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 03/11/2011 16:40:16

    Πρόεδρε, μην τους διαγράψεις. Αλλά μην τους βάλεις και στις λίστες τις επόμενες εκλογές. Ναι, ας πάει ο Κυριάκος στη μαμά του...

  26. PETER K avatar
    PETER K 03/11/2011 16:40:52

    Καλλιτερα να εκτεθουν και ας τους διαγραψη ο λαος.

  27. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 03/11/2011 16:55:07

    Ο Μητσοτάκης νεότερος βγήκε τώρα στο μέγκα και υποστήριξε την πρόταση Σαμαρά την οποία χαρακτήρισε γενναία. Συγχρόνως είπε ότι ο Παπανδρέου άνοιξε το κουτί της πανδώρας και είναι αποκλειστική δική του ευθύνη η συζήτηση που γίνεται στην Ευρώπη για το αν θα μείνουμε ή θα φύγουμε από την ευρωζώνη κ.λπ.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 03/11/2011 16:56:18

      Κοινώς τα παιδιά συντάσσονται τώρα με τον Σαμαρά γιατί δεν τους βλέπω καλά

      • Chris avatar
        Chris @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 03/11/2011 17:00:34

        Αφού υπέγραφαν με τους άλλους του ΠΑΣΟΚ ότι είπε ο Πρόεδρος λίγα λεπτά αργότερα!

  28. Νικηφoρος Φωκας avatar
    Νικηφoρος Φωκας 03/11/2011 17:05:40

    Ποσες φορες δεν εχουμε εδω αναφερει αυτα τα προσωπα μαζι με Πακη , Γιανακου, Σουφλιαδο-Χατζηγακηδες ? Ποσες φορες ? Ειμασταν βεβαιοι οτι ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ αλλα οτι θα δαγκωναν ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΗ ΒΓΕΙ ουτε εμεις μπορουσαμε να το διανοηθουμε !!!

    Τελειωσε τους - οριστικα αυτη τη φορα...

  29. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 03/11/2011 17:09:29

    Την συναντηση την αναρτησε και στο facebook o Harry Klynn και ο κοσμος τους βριζει πατοκορφα και φυσικα ψεγει την ΝΔ για συμπαιγνια.

    Προσωπικα όσο ο κος Κυριακος Μητσοτακης, συζυγος της κας Ma'arev Garbovski και στελεχος της Deutschebank παραμενει στη ΝΔ παραμενω ΠΟΛΥ καχυποτος και επιφυλακτικος όπως και αρκετοι αλλοι που γνωριζω και που ειχαν ψηφισει Καραμανλη στις τελευταίες εκλογες (ενω δεν τον ψηφισαν στις προπροηγουμενες) για να μην ανεβει το Βδελυγμα της Ερημωσεως, ο Παπανδρεου.

  30. apostolis - kastoria avatar
    apostolis - kastoria 03/11/2011 17:15:08

    Λες και δεν τα περειμέναμε , σήμερα να μας προκύψουν τα νούμερα . Τα ήξερε πάντα και ο πρόεδρος και όλοι μας και περιμέναμε , πάντα την στιγμή της προδοσίας . Χρειαζόταν πιο γρήγορο και οριστικό ξεκαθάρισμα του κόμματος πρόεδρε . Αλλά έστω και τώρα στείλτους στο πυρ το εξώτερο . Υπάρχουν κι άλλα "νούμερα" Μια μεγάλη σκούπα θέλει , για να πειστεί ο κόσμος ότι κάτι αλλάζει....

  31. SOFIKA avatar
    SOFIKA 03/11/2011 17:28:03

    Ο Σαμαράς είναι γάτα πανέξυπνη και μη πιστεψει κανείς οτι δεν ήξερε τι είδους μπουμπουκια ήταν οι 5 καμπαλέρος. Εχει υπομονή γαϊδουρινή και ξέρει τις επόμενες κινήσεις του καθε ένα από αυτούς που είναι στη ΝΔ! Πιστεύουμε στην ωριμότητα σοβαρότητα και υπευθυνότητα του Προέδρου μας. Θα εκπλαγούμε όλοι απο το πόσο σωστα θα κυβερνήσει τώρα που κοντεύει η ώρα του. Οσο για τους 5 καμπαλέρος δεν χρειάζεται διαγραφή παρά μόνο να κάνουμε εμείς τη δική μας λίστα με όσους Δ Ε Ν πρέπει να εκλεγούν.

  32. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 03/11/2011 17:29:37

    Καλα ειναι δυνατον τοσο μπουφοι ναμαστε να ξεκουμπιζεται το πρασινο συνοθηλευμα και μεις να ασχολουμαστε με τους δικους μας και να τρωμε παπα απο τα φερεφωνα τους?Για ηρεμειστε και αφηστε τους να βγαλουν τα ματια μεταξυ τους.

  33. photoaenaos avatar
    photoaenaos 03/11/2011 17:34:22

    Ξέχασε ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΑΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΜΕΣ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ...
    ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ Ν.Δ.
    ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ ΕΠΕΣΑΝ,ΜΕ ΛΥΠΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΣ Ν.Δ ΟΤΙ ΠΑΙΓΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΚΕ.....

  34. stanley@gr avatar
    stanley@gr 03/11/2011 17:34:42

    επιτελους να διαβασουμε τη δηλωση Σαμαρα: κυβερνηση ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ περιορισμενου χρονου, ισως και μεχρι πριν τις γιορτες!!!
    Μετα ΕΚΛΟΓΕΣ!!!

    • Quid avatar
      Quid @ stanley@gr 03/11/2011 17:35:59

      Βεβαίως να τη διαβάσουμε. Ολόκληρη όμως. "Και ψήφιση της δανειακής".

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Quid 03/11/2011 21:06:18

        Της δανειακής, δηλαδή μόνο τα λεφτά. Τα μέτρα εκχώρησης εθνικής κυριαρχίας, και σκληρής λιτότητας και αύξησης φορολογίας ΟΧΙ

        • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
          ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 03/11/2011 21:07:46

          Αυτό εννοεί ο Σαμαράς όπως διευκρίνισε πριν από λίγο και στη βουλή. Μην μασάς τις μπαρούφες που λένε οι ΣΥΝ και ΚΚΕ, ότι ο Σαμαράς το γύρισε και είναι τώρα τάχα μου μνημονιακός, και καλά ...

  35. stanley@gr avatar
    stanley@gr 03/11/2011 17:35:38

    chris, να παψεις να παραπληροφορεις!!!

  36. Quid avatar
    Quid 03/11/2011 17:37:57

    Δεν είναι καθόλου το ίδιο αυτό που είπε ο κος. Σαμαράς και αυτό που προωθούσαν οι γνωστοί κύκλοι.

    Οι τελευταίοι προωθούσαν ανοικτά συγκυβέρνηση. Ο κος. Σαμαράς είπε κάτι τελείως διαφορετικό. Άλλο ότι και αυτό το τελείως διαφορετικό δίνει στους πολιτικούς του αντιπάλους τη δυνατότητα να τον "τελειώσουν" πολιτικά.

  37. kostas74 avatar
    kostas74 03/11/2011 17:38:55

    το σχολιο του ΧΑΡΥ ΚΛΥΝ στο facebook ειναι ολα τα λεφτα
    Harry Klynn
    ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΝΔ (ΑΝΤΩΝΑΡΟΣ, ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ, ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ, ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ) ΕΚΑΝΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΓΙΑ “ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ” Ρε δεν πάτε στο διάολο λαμόγια κι από ‘δω κι από ‘κει… Να τους χαίρεσαι κ. Σαμαρά!Πρόσεξε μην τους χάσεις… Πάντως με Αντώναρους, Μητσοτάκηδες, Σπηλιωτόπουλους, Βαρβιτσιώτιδες, Χατζηδάκηδες κλπ…κλπ… ΔΕ ΒΑΦΟΝΤΑΙ ΑΥΓΑ!!!

  38. tak avatar
    tak 03/11/2011 17:53:48

    "Αρης Σπηλιωτόπουλος, Κωστής Χατζηδάκης, Κυριάκος Μητσοτάκης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης και Ευάγγελος Αντώναρος"...

    ΑΝΤΩΝΗ, ΡΙΞΕ ΤΟΥΣ ΕΝΑ "ΚΟΥΡΕΜΑΤΑΚΙ"... ΑΠΟΨΕ... ΚΑΙ "ΓΟΥΛΙ".

    Για να πάρουν εκδίκηση τα όνειρα και να μείνει η ελπίδα ζωντανή!
    Απόψε όμως...

  39. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 03/11/2011 18:55:06

    +1000!!!!!!!!!!

  40. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 03/11/2011 19:06:07

    Προσωπικά δε μου άρεσε ούτε ο Χαρακόπουλος....

  41. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 03/11/2011 19:25:01

    ΕΞΩ ! ! !
    Τα πολλά λόγια είναι φτώχια!

  42. ΣΑΓΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΣΑΓΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 03/11/2011 19:32:04

    Πρόεδρε, σπάσε τα αβγά ΤΩΡΑ γιατί διαφορετικά ομελέτα δεν γίνεται.
    Ρίξε γροθιά στο μαχαίρι και γράψε ιστορία.Θα είμαστε μαζί σου.Διαφορετικά θα ξαναζήσουμε μια απ' τα ίδια.