#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/06/2011 13:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Σχολή Μάγων" Γ. Παπανδρέου



2008: Λεφτά υπάρχουν…(βάζουμε το χέρι στην τσέπη των μισθωτών και των συνταξιούχων και από τα 1200 ευρώ τους παίρνουμε τα 200 και τους μένουν 1000ευρώ).

 

2009: Λεφτά υπάρχουν…(βάζουμε το χέρι στην τσέπη των μισθωτών και των συνταξιούχων και από τα 1000 ευρώ τους παίρνουμε τα 200).

 

2010: Λεφτά υπάρχουν…(βάζουμε το χέρι στην τσέπη των μισθωτών και των συνταξιούχων και από τα 800 ευρώ τους παίρνουμε τα 200).

 

2011:Λεφτά υπάρχουν…(βάζουμε το χέρι στην τσέπη των μισθωτών και των συνταξιούχων και από τα 600 ευρώ τους παίρνουμε τα 200).

 

2012:Λεφτά υπάρχουν…(βάζουμε το χέρι στην τσέπη των μισθωτών και των συνταξιούχων και από τα 400 ευρώ τους παίρνουμε τα 200).

 

2013: Λεφτά υπάρχουν…(βάζουμε το χέρι στην τσέπη των μισθωτών και των συνταξιούχων και από τα 200 ευρώ τους παίρνουμε και τα 200).

 

2014:Λεφτά υπάρχουν; Όχι, διότι…: «δεν υπάρχει αμφιβολία ότι την ευθύνη για την σημερινή κατάσταση την έχει αποκλειστικά η προηγούμενη κυβέρνηση. Η κυβέρνηση της ΝΔ, είναι υπόλογη (Γ. Παπανδρέου)».

 

Πτωχεύσαμε δηλαδή; Ναι. Διότι «δεν υπάρχει αμφιβολία ότι την ευθύνη για την σημερινή κατάσταση την έχει αποκλειστικά η προηγούμενη κυβέρνηση. Η κυβέρνηση της ΝΔ, είναι υπόλογη (Γ. Παπανδρέου)».

 

Μάγος δεν είμαι αλλά θα γίνω…

Αntiκοινοβουλευτικός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 26/06/2011 14:10:55

    ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ; Ρε Γιώργο μήπως μπορείς να μας πεις εσύ τι περιμένεις να γίνει; Μήπως περιμένεις να αποδώσει το μεσοπρόθεσμο και μετά να γυρίσουμε να σου πούμε και ένα ευχαριστώ; Ρε Γιώργο εσύ μπορεί να πιστεύεις ότι είσαι ικανός, εμείς όμως τι σου φταίμε; Μήπως μπορείς να μας πεις ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να αποφασίζεις εσύ για τις ζωές μας; Και τέλος Γιώργο όταν τα μέτρα σου θα καταστρέψουν την πατρίδα μας εσύ τι θα κάνεις; Θα κάτσεις εδώ μαζί μας η θα πας στο σπιτάκι σου στην Αμερική;

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 26/06/2011 14:59:59

    Πιστεύω ότι είναι μάγος ...τόσους λαγούς βγάζει από το καπέλο του: χρεοκοπία, δόσεις, ΛΑΟΣ, Καρατζαφέρη, Μπακογιάννη, παραίτηση, Βενιζέλο,... όταν του τελειώσουν οι λαγοί τι θα κάνει;

    Γιατί παροιμία για το λαγό υπάρχει ...πόσο θα κουνάει τη φτέρη ακόμα δεν ξέρω.

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 26/06/2011 15:18:24

    ΜΑΓΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΝΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!

  4. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 26/06/2011 15:33:58

    ΓΙΩΡΓΟ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΜΑΓΙΚΗ!!! Γιώργο άκου να δεις τι μπορούμε να κάνουμε: Τώρα που έφυγε ο Στρος Καν να πας να γίνεις εσύ πρόεδρος του ΔΝΤ. Εμείς εδώ στην Ελλάδα θα βάλουμε για Πρωθυπουργό τον Σαμαρά ο οποίος θέλει επαναδριαγμάτευση του μνημονίου. Δεν πιστεύω να μας φέρεις αντίρρηση; Έτσι θα κάνουμε πράξη την συναίνεση που τόσο θέλεις!!! Επίσης σαν πρόεδρος του ΔΝΤ θα μπορέσεις να εκφράσεις το διεθνισμό σου σώζοντας όσες πατρίδες θέλεις. Γιατί να σωθεί μόνο η δικιά μας πατρίδα; Και τέλος σου προτείνω να προτείνεις σαν ύμνο του ΔΝΤ το εξής καταπληκτικό τραγούδι του Σαββόπουλου: ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ: http://www.youtube.com/watch?v=ReAoBHnSy-8

  5. armagedon avatar
    armagedon 26/06/2011 16:25:41

    ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΑΠΟΔΟΣΗ 1,05

  6. kiki avatar
    kiki 26/06/2011 18:01:57

    Δεν ξερω τετοιο παραμυθι που να εχει εναν τοσο κακο μαγο.
    Δεν ξερω αυτον τον μαγο, τον απατεωνα , τον αδιστακτο, με τοσο μαυρη ψυχη, σε ποια ιστορια θα μπορουσαμε να τον συναντησουμε.
    Ξερω ομως οτι αυτο το ζοφερο παραμυθι που ζουμε, μας καταστρεφει ψυχικα και υλικα , διαβρωνει το μυαλο και καταθλιβει την ψυχη μας,γεμιζει απελπισια τις σκεψεις μας ,και μολυνει θανασιμα την υπαρξη μας.
    αντιδοτο σαυτον τον μαγο δεν γνωριζω, δεν ξερω βουντου να κανω, δεν ξερω απο μαγειες, ασπρες και μαυρες, ξερω μονο οτι μεσα και απο το τελευταιο κυταρο μου πηγαζει μια " εχθροπαθεια" ασβεστη, και ο μονος τροπος που βρισκω να αμυνθω , ειναι να πιστευω οτι πρεπει να εξεγερθουμε και να αντισταθουμε μεχρις εσχατων.

  7. Θάνος avatar
    Θάνος 26/06/2011 18:07:06

    Αχ!!! και γω βρηκα μια λυση αλλα δεν μπορω να την πω γιατι πραγματικα σεβομαι τους φιλους αναγνωστες!!! Ημουνα λεει ..... με τον Γιωργακη, μονος σ'ενα νησι παραδεισενιο....

  8. juliet avatar
    juliet 27/06/2011 10:41:46

    Καραΐσκάκης:''Οποιος θέλει να κουμαντάρει τους Ελληνες πρέπει να βαστάει ένα δισάκι γεμάτο,εμπρός με τον Χριστό,πίσω με διαόλους και στη μεση με ΧΡΥΣΑΦΙ''.
    Αν αύριο έβγαινε και τους υποσχότανε ''λεφτά υπάρχουν'' πάλι τα ίδια θα είχαμε,η κηδεμόνευση μας σώσει αυτή τη στιγμή ,δεν του επιτρέπουν να το πει, μόνο τι θα εισπράξει του επιτρέπουν και έτσι καταρέει μόνο του αυτό το σαθρό πράσινο σύστημα .Δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι στη κοινωνικοποίηση θεμελίωσαν τον θρόνο της μακρόχρονης παραμονής στην εξουσία και τώρα στην ιδιωτικοποίηση ''πιστώνουν '' τις προσδοκίες τους για οικονομική ανάκαμψη με επενδύσεις που έρχονται και δεν φτάνουν και το μόνο σίγουρο είναι η τσέπη μας.
    Φίλε ,Αντι ...,αν πέσει και που η ώρα η βλογημένη έρχεται ,μόνο απο αυτό θα πέσει και μάλιστα απο τους δικούς του .....όταν κακομαθαίνεις το παιδί μετά δύσκολα του λες δεν έχω να σου πάρω σοκολάτα,και σε ένα χωρισμό (διάσπαση)θα πάει με εκείνον που θα δώσει!!!
    Οι συντάξεις τις εθνικής Αντίστασης αλήθειας τις δίνουνε ακόμη ;

  9. hotdog avatar
    hotdog 27/06/2011 15:04:17

    Για να παραδεχτούμε πόσο μάγος είναι πρώτα να εξαφανίσει τον....εαυτό του.