02/12/2010 01:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Σαμαράς - Παπανδρέου είναι ίδιοι" - Το βίντεο απάτη

Το βίντεο που παίχθηκε στην Ελληνοφρένεια, στο Αλ Τσαντίρι, στο Ράδιο Αρβύλα και δείχνει πως, ό,τι λέει ο Παπανδρέου το λέει κι ο Σαμαράς και έκανε αίσθηση είναι μια καλοστημένη προπαγάνδα, για να δείξει ότι "έχουν και οι δύο την ίδια πολιτική". Είναι όμως έτσι;

Δείτε τι ακριβώς έγινε και πώς ξεφτιλίζονται κάποιοι, ενώ στη ΝΔ δεν μπορούν να απαντήσουν ακόμη και στην πιό φτηνή προπαγάνδα:



http://taxalia.blogspot.com/2010/12/blog-post_02.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. cobalt avatar
    cobalt 02/12/2010 01:29:44

    Το είδα στο Ράδιο Αρνίλα και έμεινα με το στόμα ανοιχτό.
    Η προπαγάνδα ξεχύνεται απο κανάλια που θα νόμιζες αδιανόητα. Σκέφτηκα να τους στείλω mail, τελικά αποφάσισα να αλλάξω κανάλι.
    Σήμερα επίσης μια παρόμοια παπαριά πήρε το μάτι μου, στην εκπομπή των Θεσσαλονικαίων φίλων. Έλεγε τον Σαμαρά αποστάτη, ενώ είναι γνωστό πως είχε παραιτηθεί απο βουλευτής τότε.
    Αποστάτης.. Σε αντιθεση με την κόρη, φαντάζομαι..

  2. cobalt avatar
    cobalt 02/12/2010 01:49:24

    "κανάλια" δεν εννοώ τον αντένα. Εννοώ όπως τα αρδευτικά.

    Είναι αργά..

  3. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 02/12/2010 02:17:38

    Τα αντανακλαστικά της ΝΔ είναι απελπιστικά αργά.
    Και κάτι ακόμα: Να πάψει ο Σαμαράς να βασίζει την αντιπολίτευσή του μόνο στο μνημόνιο. Μέγα λάθος. Υπάρχουν χίλια δυο θέματα γύρω, βασικά θέματα καθημερινότητας, που δεν τα θίγει η ΝΔ. Από το τεράστιο ζήτημα της λαθρομετανάστευσης και της ασφάλειας μέχρι θέματα όπως οι συγκοινωνίες (απαράδεκτες καθυστερήσεις στην παράδοση των νέων σταθμών του μετρό, για παράδειγμα) και η παιδεία. Εκεί δεν έχω αντιληφθεί να υπάρχει κάποιος αντιπολιτευτικός λόγος εκ μέρους της ΝΔ.

    • oxi ki etsi... avatar
      oxi ki etsi... @ ΒΙΣ 02/12/2010 06:26:59

      @ΒΙΣ

      τώρα είπες κάτι πολύ σωστό!

      Για τη λαθρομετανάστευση δεν ακούγεται κουβέντα από το Κόμμα, να φανταστείς δεν γνωρίζει ο κόσμος μποιός "τομεάρχης" είναι υπέυθυνος για αυτό το θέμα...

      Πέραν τούτου, έχω επισημάνει πολλάκις οτι δεν βλέπω ξεκάθαρες τοποθετήσεις για τα εθνικά θέματα ειδικά για Μακεδονικό και Αιγαίο...

      Γιατί άραγε???

      Ο ΓΑΠ κάνει μυστικές διαπραγματεύσεις με τους Τούρκους για συνδιοίκηση και συνεκμετάλλευση και αντί να το έχουμε κάνει σημαία ασχολούμεθα στο Κόμμα με το ποιοί είναι κρυφοί και ποιοί φανεροί Μπακογιαννικοί....

    • BABIS avatar
      BABIS @ ΒΙΣ 02/12/2010 09:07:55

      Πολύ σωστά!!! Η λαθρομετανάστευση είναι εξίσου ένα απο τα μεγαλύτερα προβλήματα που πρέπει η Ελλάδα να αντιμετωπίσει. Τι να τους κάνεις μετά τους λαθρομετανάστες. Καμιά χώρα της Ευρώπης δεν πρόκειται να τους δεχτεί. Οι χώρες της Ευρώπης ζητούν εξειδικευμένους τεχνίτες με υγεία και όχι ανειδίκευτους άρωστους και γυναοκόπεδα. Μετά απο μερικά χρόνια θα ζητήσουν και επανένωση των οικογενειών τους και θα αναγκαστούμε να φέρουμε άλλους τόσους.

    • Misha avatar
      Misha @ ΒΙΣ 02/12/2010 12:07:02

      BΙΣ

      το μνημόνιο είναι το εργαλείο ξεπουλήματς της πατριδας και εξανδραποδισμού των Ελλήνων.
      Και είναι το ΕΝΑ και βασικό πρόβλημα της χωρας αυτη τη στιγμη, εφοσον τη μετατρέπει σε μπανανία.
      Τα ...άλλα προβλήματα είναι ή απότοκα των πολιτικών του Μνημονίου ή μικρής σημασίας.
      Η λαθρομετανάστευση εχει τζίφρα «Δουβλίνο 2».

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Misha 02/12/2010 14:11:47

        +1

        Αυτό που θα πρεπε να κάνει είναι να συνδέσει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ με το Μνημόνιο και όχι να απασπάσει την προσοχή από αυτό.

  4. Aris avatar
    Aris 02/12/2010 02:22:34

    Για όποιον παρακολουθεί έστω και λίγο την επικαιρότητα, θα θυμάται ότι αυτά τα είπε ο Σαμαράς αναφερόμενος στον ΓΑΠ. Έλεος!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Aris 02/12/2010 02:32:02

      Ο Κανάκης είναι συριζαίος, αν δεν κάνω λάθος. Πλούσιος συριζαίος φυσικά, ιδιοκτήτης μπαρ. Τζάμπα προοδευτισμός και χοντρή κονόμα.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ ΒΙΣ 02/12/2010 04:17:56

        φτωχό κουκουέ μπορείς μετα δυσκολίας να βρείς, φτωχό τσυριζαίο ΠΟΤΕ!

        • oxi ki etsi... avatar
          oxi ki etsi... @ Ευθύμης 02/12/2010 06:30:13

          Ο Κανάκης κάνει καμιά σοβαρή εργασία (εννοώ έχει κάποιο επάγγελμα) ή διευθύνει μαζί με τον Λαζόπουλο το γραφείο τύπου του ΣΥΡΙΖΑ στα ΜΜΕ????

          • loretta avatar
            loretta @ oxi ki etsi... 02/12/2010 13:38:35

            hope

            ο κανακης πλεον ειναι απο τις περιπτωσεις που το χρημα δεν εχει χρωμα...ο κανακης σκειτμπορντας κανγκουρας στην δεκαετια του 80 ....τωρα εγινε κανγκουρας της τηλεορασης και λιγδωσε το αντερο του ....και κανει οτι του κατεβασει η γκλαβα του...απο κει και περα...οτι και να πουμε ειναι ενα γελοιο φαινομενο που δουλευει το κοσμο....οι νεοι τον πανε (και δεν αντιλαμβανομαι το γιατι)... να σαι σιγουρος οτι δεν του καιγεται καρφακι.

          • tsilivithras avatar
            tsilivithras @ oxi ki etsi... 02/12/2010 14:18:25

            loretta

            Τον "πάνε" για έναν εμφανέστατο λόγο που κανείς δεν καταλαβαίνει κι όμως είναι απλό.

            Είναι ένας 40+ έφηβος.
            Ο Λαζόπουλος είναι ένας 50+ έφηβος.
            Ο Μπουτάρης είναι ένας 70ρης έφηβος.
            κτλ

            see the pattern...??

            Μιλάνε, ντύνονται (ενίοτε) συχνάζουν και γενικά φέρονται σαν ΕΦΗΒΟΙ...(όταν δεν τους βλέπεις).
            ''Κλέβουν" την ταυτότητα των νέων παιδιών ΠΡΟΣΠΟΙΟΥΜΕΝΟΙ τους έφηβους αντιγράφοντας τους κώδικές τους (''δενυπάρχει", "τα σπάει") και πείθοντάς τους ότι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΟΡΜΑΛ που "βλέπουν" τον κόσμο όπως οι πιτσιρικάδες και ΟΟΟΟΟΧΙ όλοι οι υπόλοιποι από εμάς που είμαστε συντηρητικοί, κομπλεξικοί, θεοφοβικοί, ρατσιστές κτλ κτλ κτλ...

            Το πιάνεις πόσο εύκολο είναι;;;
            Πόσο εμφανές;;;

            Αν έχεις κονέ με πιτσιρικαρία ρώτα τους.

            Αν ξέρεις παιδιά ΣΩΣΤΑ ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΑ θα δεις ότι γελάνε με τις μλκς τους και ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ότι είναι αδύνατον ένας 40ρης να βλέπει τον κόσμο όπως ένας 20ρης.

            Κλέφτες κουλτούρας είναι...
            Στην καλύτερη των περιπτώσεων απλοί ρεμπεσκέδες που θεωρούν νορμάλ να φέρεται ένας άντρας σαν αιώνιος έφηβος όλη του την ζωή.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ ΒΙΣ 02/12/2010 12:50:09

        Μπαρ και άλλα μαγαζιά με γνωστή τοις πάσι πολιτική περί ασφαλιστικών εισφορών. Έχει και τον ψευτοπροοδευτικό σταθμό imagine για ακόμα μεγαλύτερη προπαγάνδα.

        • hope avatar
          hope @ TopGunZ 02/12/2010 14:15:30

          loretta ποιοί νέοι σήμερα;;;;
          σε παρακαλώ. zombie έιναι του web. Καμία σχέση έστω με την δεκαετία του '90.

    • ΜΑΝΙΑ avatar
      ΜΑΝΙΑ @ Aris 02/12/2010 11:40:47

      ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΗ, ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΥΧΑΙΑ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ;;;
      Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΘΗΣΕΩΣ.
      Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ Η ΝΔ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ!

    • fwteinh avatar
      fwteinh @ Aris 02/12/2010 18:23:24

      πες τα ρε Aris, αυτή την πρόταση την επανέλαβε ο Σαμαράς στη ΔΕΘ για να επισημάνει τις ψεύτικες και παραπλανητικές υποσχέσεις του γαπ ΠΡΙΝ τις εκλογές και τώρα τα χρησιμοποιούν για να μας πουν οτι είναι δήθεν ίδιοι.
      Το επόμενο βήμα είναι να συρράψουν λέξεις που λέει ο Σαμαράς και να μας προβάλλουν παραποιημένες δηλώσεις του. Ακόμα καλύτερα να πάρουν κάποιο μίμο για να κάνει τον Σαμαρά που να λέει ότι μετανιώνει και ότι πλέον θεωρεί ευτυχία το Μνημόνιο.
      Αναρωτιέμαι τι μισθό τους δίνουν για να κάνουν το μαύρο-άσπρο

  5. Kostas D avatar
    Kostas D 02/12/2010 02:40:40

    Ε ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ!!!!!! ΕΛΕΟΣ....αυτη η κουτοπονηριά
    τους.... Παιρνουν και φτιαχνουν ψευτικα βιντεο... !!!!!
    ΕΥΤΥΧΩΣ που όμως είναι της πλακας αντιπολιτευτικη τακτικη και δεν πιστευω οτι θα πιασει....

    Τι ειναι αυτοι ρε παιδια....???? θελουν ενα γερο αγριο ξυλο, και πεταμα κλωτσηδων!!!!!!!
    ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΠΑΣΟΚΩΝ/ΤΡΟΙΚΑΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ τι περιμένετε πια?????
    να μπουνε ... τουρκικα τανκς μεσα στη Θρακη για να κινητοποιηθουνε καποιοι?? Θα είναι αργα τότε..

  6. Ακροβολιστής avatar
    Ακροβολιστής 02/12/2010 06:46:24

    factorx:

    Αυτή σου η ανάρτηση προς επίρρωση αυτού που έχω γράψει κι άλλες φορές. Ότι δηλαδή όσο και να είναι ικανός ο Σαμαράς, όσο και να προσπαθεί, ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ αφού οι συν αυτώ που ασχολούνται με την επικοινωνία και την αντιπροπαγάνδα, κοιμούνται ύπνο βαθύ, άρα ακατάλληλοι - για να μην πω τίποτα πιό βαρύ. Έτσι, δεν πάμε πουθενά.

    • stoxastis avatar
      stoxastis @ Ακροβολιστής 02/12/2010 14:44:10

      φίλε και να αντιδράσεις γρήγορα με αυτά τα αλητάκια δεν αρκεί. το κακό εχει ηδη γίνει. η λύση είναι αλλού και είναι ακραία. τίς θέλουμε τέτοιες λύσεις όμως? μάλλον όχι!! ουτε ο Σαμαράς ουτε άλλος από εμάς θα ηθελε να είναι στην διαπλοκή για να μήν τόν λασπώνουν...
      Ομως να ξέρετε οτι οφείλουμε και εμείς να αντιδρούμε θετικά και οχι αρνητικά. μια τέτοια θετική αντίδραση θα ηταν και η απαξίωση του ζητήματος και οχι η αναπαραγωγή του.. μονο κακό κάνει

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Ακροβολιστής 02/12/2010 18:49:54

      Φάκτορα,

      Αμάν πιά με τις διαπιστώσεις!
      Μήπως ήρθε καιρός να πάρει το φραγγέλιο;
      Ομως, τον κύριο εκπρόσωπο τον βλέπω και στην επιτροπή αναθέωρησης του Συντάγματος.
      Που να προλάβει ο άνθρωπος...

  7. zackii avatar
    zackii 02/12/2010 07:26:37

    Εκείνο που βλέπω εγώ τελευταία είναι ότι η ΝΔ μόνο αντιπολίτευση δεν κάνει. Ρίχνει ο Σαμαράς τις αντημνημονιακές του κορώνες σε περιορισμένα ακροατήρια και τέλος. Η συναίνεση μάλλον επετεύχθη. Αν βέβαια νομίζει η ΝΔ ότι θα ανεβάσει τα ποσοστά της έτσι ας ετοιμαστεί στις εκλογές όποτε και αν γίνουν
    να είναι πολλές μονάδες πίσω από το ΠΑΣΟΚ. Γιατί ο ψηφοφόρος που βλέπει την σύμπλευση σε όλα τα θέματα να πειραματιστεί με τη ΝΔ και να μην αρκεστεί στην original συνταγή του ΓΑΠ?
    Αν ήταν το ΠΑΣΟΚ αντιπολίτευση οι βουλευτές του θα είχαν ανέβει στα δέντρα με αυτά που γίνονται. Που είναι οι βουλευτές της ΝΔ?
    Περιμένουν την εξουσία βάσει της επετηρίδας?
    Όσο γιά τον καλό Σαμαρά και τους αδιάφορους βουλευτές το έργο είναι τόσο χιλιοπαιγμένο επί ΚΚ, που δεν το θέλει να το δει κανείς πιά.
    Οι Νεοδημοκράτες ψήφισαν Σαμαρά γιά να αλλάξει αυτές τις καταστάσεις. Να τους τραβήξει τα αυτιά και όποιος δεν συμμορφωθεί ας πάει στη Ντόρα.

    • Billy avatar
      Billy @ zackii 02/12/2010 10:43:38

      Τι κανουν οι βουλευτες;Οτι κανει και η ΟΝΝΕΔ.Πηγαινουν σε παρτυ.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Billy 02/12/2010 12:51:28

        Νομίζω ότι το τελευταίο είναι το λιγότερο άδικο για την ΟΝΝΕΔ των τελευταίων μηνών.

  8. hope avatar
    hope 02/12/2010 07:42:13

    Ο ΚΑΝΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΣΟΚΤΣΗΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

  9. oxi ki etsi... avatar
    oxi ki etsi... 02/12/2010 07:44:22

    Λέγαμε όλον τον καιρό "ο Καραμανλής είναι το γερό χαρτί της παράταξης γιατί οι βουλευτές είναι αδιάφοροι"...

    Φάγαμε κατραπακιά -10%...

    Λέμε τώρα "ο Σαμαράς είναι το γερό χαρτί της παράταξης γιατί οι βουλευτές είναι αδιάφοροι"...

    Το τί κατραπακιά θα ακολουθήσει δεν γνωρίζω...

    Ήρθαν 550.000 λιγότεροι να μας ψηφίσουν από οτι στην κατραπακιά του -10% και στο Κόμμα νομίζουν οτι βρέχει...

    • man8os avatar
      man8os @ oxi ki etsi... 02/12/2010 10:10:01

      To ζητημα ειναι να φτιαχτει μια ομαδα γυρω αποτον προεδρο, η οποια θα τρεχει σε ολη την Ελλαδα.
      Επισης να γινει αναδιοργανωση στον τομεα της επικοινωνιας, ωστε να πηγαινουν στα καναλια πιο συχνα και να περνανε με μεγαλυτερη ευχερια την αποψη τους.
      Μονο με συγκροτηση συνεκτικου πυρηνα μπορει να γινει διατηρησιμη η υπεροχη που παει να αποκτησει η ΝΔ.

      • ανώνυμος avatar
        ανώνυμος @ man8os 02/12/2010 10:24:10

        Μήπως η επιρροή της κόρης του μπαμπα της φτάνει μέχρι εκεί?Κάτι πήγε να γίνει το καλοκαίρι με τη Τζοτζόλα αλλά χάθηκε κι αυτή.

      • zackii avatar
        zackii @ man8os 02/12/2010 13:41:44

        Αν οποιδήποτε ομάδα την φτιάξει..από αυτούς που ξέρουμε ζήτω που καήκαμε.

  10. hope avatar
    hope 02/12/2010 07:47:56

    Άμεσα αλλαγές.Γιατί εάν μείνει με τους ίδιους τον έφαγαν.

  11. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 02/12/2010 09:27:37

    Ρε τους ΑΛΗΤΕΣ...που εχουμε μπλεξει....απιστευτο...

  12. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 02/12/2010 10:21:50

    και πόσα ακόμα έχουν περάσει στον κόσμο και κανείς δεν παίρνει χαμπάρι.Είμαστε στο έλεος του θεού

  13. Μάρκος avatar
    Μάρκος 02/12/2010 11:24:42

    Όπως καταλαβαίνετε, με Πάνους Παναγιωτόπουλους και Παπαγιάννιδες, η Νέα Δημοκρατία δεν πρόκειται ποτέ να ανακάμψει...Η σημερινή Χούντα στα ΜΜΕ είναι χειρότερη κι από την εποχή Μαρούδα και Κωστόπουλου...

  14. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 02/12/2010 11:56:56

    Εγώ θέλει μηχανισμο κανονικης αντιπροπαγάνδας.
    Φοβαμαι οτι αν χθες το βραδυ ειχε εκπομπή ο πρετεντερης ή ο χατζηνικολάου, θα υπήρχαν βουλευτές της ΝΔ που οχι μονο δεν θα καταλαβαιναν την απατη, αλλά θα απαντούσαν και επι της ουσιας!

  15. Maya avatar
    Maya 02/12/2010 12:15:00

    Το ηχητικό μοντάζ το έκανε η ομάδα του Καλαμούκη (ελληνοφρένεια) και είχε πει εξ αρχής ότι είναι "πειραγμένο", αλλά η ουσία είναι προφανής κλπ κλπ. Ακροατές μπερδεύτηκαν, τα ψιλοέχασαν, έπαιρναν τηλέφωνο και ξαναβγήκε ο Καλαμούκης και επανέλαβε ότι είναι μοντάζ, και πως τα είχε πει ο Σαμαράς για τον ΓΑΠ ότι τα έλεγε έτσι και τα έκανε γιουβέτσι. Φυσικά και είπε ότι κάνει αυτή την "μισή" ένωση για να δείξει ότι είναι ίδιοι, κάτι το οποίο το λέει κάθε μέρα γενικά για τα δύο κόμματα εξουσίας καθώς δεν πιστεύει πως υπάρχει διαφορά ως προς τις πολιτικές που παραδοσιακά ακολουθούν (είναι γνωστό γαρ ότι δεν μιλάει μπροστά σε ραδιοφωνικό μικρόφωνο αλλά σε σφυροδρέπανο).

    Συμφωνώ ότι η ΝΔ είναι γενικά αδιάφορη ως προς τα ΜΜΕ, δε την νοιάζουν βρε αδερφέ τι να κάνουμε τώρα, αλλά να βγει και να απαντήσει σε αυτή την περίπτωση πού; Στη σάτιρα;

    Και τέλος πάντων για να είναι τόσο ίδιο το ένα με το άλλο μέχρι και στα σημεία στίξης, είναι από μόνο του πολύ κουφό, πρέπει να είναι και ο άλλος ολίγον τι στόκος για να μην πάει το μυαλό του ότι τον κάνει quote...

    Στόκους από κάτω θέλει ο κάθε Λαζόπουλος και ο κάθε Κανάκης, δεν νομίζω ότι τους θέλει και ο Σαμαράς. (ελπίζω δηλαδή)

  16. Zio avatar
    Zio 02/12/2010 12:37:24

    H μεγάλη η πλάκα είναι στο ότι ΚΑΝΕΙΣ δε νοιάστηκε να αναφερθεί στο ΤΙ και ΠΟΤΕ έλεγε αυτά που έλεγε ο ΓΑΠ, ο οποίος ΚΥΒΕΡΝΑ σήμερα, άρα θα μας ενδιέφερε πολύ παραπάνω να δούμε τι έλεγε, αλλά απλά κατασκεύασαν αυτό το κατάπτυστο γκεμπελικό βιντεάκι για να το αναπαράγουν φθηνά μέσω τηλεθέασης άνω του 50%, με το αζημίωτο βέβαια, οι καιροί είναι δύσκολοι.
    Μου θυμίζει τις τακτικές Λαλιώτη με τα ταχυδρομεία και τη Διαμαντοπούλου πριν κάτι χρόνια. Μια ζωή να ρίχνουν τη λάσπη και εμείς απλά περιμένουμε να μας φτύσουν για να ξεπλυθούμε.
    Δεν αποκλείεται βέβαια να προέρχεται και απ το Ντοτοκόμα, μιας και μαζεύει αυτή όλη τη νεολαία που ξέρει απ τις τεχνολογίες και τα βιντεάκια :D
    Έχει πλάκα να ναι η Ντόρα από πίσω και να κατηγορεί κάποιον άλλον γι αυτά που ψήφισε η ίδια.

    Ο Πανάρας και ο διπλωμάτης θα κάνουν κάτι δραστικό επιτέλους ή απλά θα κάνουν τις γλάστρες και θα περιμένουν τον Αντώνη να "ωριμάσει" για να πάρουν θέση?

    Όσο για το τι αντιπολίτευση κάνουμε, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι αφενός οι κυβερνήσεις επιλέγονται και δεν εκλέγονται, αφετέρου ο καθένας παίζει τον ρόλο του, όπως και αν ακούγεται αυτό.

    Δεν πιστεύω πλέον ότι μπορεί κάποιος να κυβερνήσει σήμερα χωρίς να έχει πάρει το "χρίσμα", ή χωρίς να τα έχει κάνει πλακάκια με τα ΜΜΕ, κάτι δλδ που γίνεται σήμερα.
    Είναι σα να ξέρει πότε θα έρθει η ώρα του, αλλά απ όσο φαίνεται, αυτή η ώρα δεν έχει έρθει ακόμα.
    Θαρρώ ότι η επόμενη κυβέρνηση θα είναι οικουμενική, χωρίς εμάς.

    Αυτή η σιωπή που έχει ξεκινήσει με τον Κωστάκη, που συνεχίζεται και σήμερα με την χαλαρή αντιπολίτευση που γίνεται, η έλλειψη σοβαρών και αξιόμαχων στελεχών δείχνει χαλαρή κατάσταση.

    Η Ελλάδα όμως καθόλου δεν είναι σε χαλαρή κατάσταση.

  17. Aggelos avatar
    Aggelos 02/12/2010 12:47:10

    χθες παλι ειχαν οι Αρβυλα βιντεο που στην πλακα πλακα εδειχναν ιδιο το Σαμαρα αποστατη με την ντορα..
    αρχισαν να παιζουν βρωμικο παιχνιδια οι κεραταδες,,εγω τους βλεπω για αλλα θεματα,,αν αρχισουν τετοια καθαρη πολιτικη προπαγανδα,,θα το φανε το κεφαλι τους..

    • hope avatar
      hope @ Aggelos 02/12/2010 13:16:29

      ΡΕ ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΤΙ. ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!!! ΟΣΟΙ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΟΜΦΟΥΖΙΟ ΤΟ '96 ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ. ΠΑΣΟΚΟΙ ΕΙΝΑΙ.
      ΨΑΞΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΝΑΚΙ-ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΥΡΚΑΓΕΙΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ hope 02/12/2010 13:31:20

        Oh please...Ο Κανάκης βγήκε να παραπονεθεί όταν η φωτιά πλησίαζε στα μέρη του...εκεί που ναι το μαγαζί και το σπίτι του.

        Έλεος.

        Έρμαια της ματαιοδοξίας τους όλοι οι 40ρηδες έφηβοι...

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Aggelos 02/12/2010 13:28:52

      Kι ο Λαζόπουλος έκανε το ίδιο πράγμα όταν πήρε τα πάνω του με την ακροαματικότητα τα τελευταία χρόνια.
      Με αποκορύφωμα την προπαγάνδα των ντεμέκ "επαναστατημένων" του Δεκέμβρη του '08 (αν και μαθαίνω ότι τα γυρνάει τώρα).

      Δεν υπάρχει κανένας από αυτούς που να έχει δύναμη και να μην την εκμεταλεύεται είτε επειδή είναι βλάκας και δεν καταλαβαίνει τι λέει είτε επειδή εξυπηρετεί τον "αφέντη" του.
      Δεν υπάρχει κανένας από αυτούς που να "πόνεσε" η τσέπη του εδώ κι 1,5 χρόνο.
      Απ'όσο γνωρίζω, κανείς από όλους αυτούς δεν αισθάνεται και πολύ πατριώτης ή ηθικά δεμένος με τα σύμβολα της πατρίδας του.

      Αλλά σε κάθε περίπτωση φταίνε οι πολιτικοί και τα κόμματά τους που τόσα χρόνια αδιαφορούν για τα πραγματικά προβλήματα και τις πραγματικές επιθυμίες του λαού που ορκίστηκαν να υπηρετούν.

      Κανένας Κανάκης και κανένας Λαζόπουλος (αμφότεροι αγαπημένα παιδιά των μηντιοκρατών) δεν θα τολμούσε να εκφέρει πολιτικό λόγο στην χαζο-εκπομπές τους εάν το πολιτικό σύστημα λειτουργούσε σωστά και εξυπηρετούσε τις ανάγκες του πολίτη.

      Ο Σαμαράς ο ίδιος δεν φταίει και προβοκάτσιες σαν το βίντεο αυτό θα δούμε κι άλλες στην πορεία.
      Φταίει όμως (και θα πληρώσει ίσως άδικα) γιατί ανήκει σε μια παράταξη που είναι το άλλο μισό των αιτιών της καταστροφής της κοινωνίας.

      Πλήρης αδιαφορία για τον πολίτη και αλαζονική, αυθάδης συμπεριφορά των δημοσίων προσώπων για 30 χρόνια τώρα έφεραν τον κόσμο να λέει "όλοι ίδιοι είναι".

      Το βάρος της απόδειξης για το αντίθετο πέφτει στις πλάτες του Σαμαρά και του κάθε Σαμαρά.
      Αν ξυπνήσει θα καταλάβει με τι κουμάσια έχει να κάνει απέναντί του.

      Αρκετά πλήρωσε ο κοσμάκης τις αδικίες και τις κλεψιές τους.
      Ώρα να γευτούν λίγο από φάρμακό τους...δίκαιοι και άδικοι.

  18. Zio avatar
    Zio 02/12/2010 13:39:23

    Ο ΑΝΤ1 θα ενημερώνει με ιδιαίτερο ζήλο για τέτοιες "αποκαλύψεις".
    3,5 μύρια με ανάθεση πήρε απ τον ΟΠΑΠ για τις κληρώσεις, κάπως πρέπει να τα πατσίσουν.

  19. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 02/12/2010 15:03:15

    Κι εσείς πάλι πέφτετε στην παγίδα να υπερασπιστείτε τον Σαμαρά έναντι δήθεν σκοτεινής προπαγάνδας!!
    Ξυπνήστε κι εσείς:

    Η ελληνοφρένεια ΜΟΝΤΑΡΕΙ τα ηχητικά για να δημιουργούνται αστεία εφφέ και το δηλώνει!

    Κόβει συλλαβές από δηλώσεις για να φαίνεται "ξεκάθαρα" ότι ο Καραμανλής πχ λέει "Θα σας ***μήσω με σεμνοτητα και ταπεινοτητα" και ο Σημίτης "συντρόφισες και σύντροσφοι, σας χεζω ολους" . Αυτά είναι γνωστά.

    Δυστυχώς οι ηλίθιοι που διακινούν emails το εμφάνισαν σαν μέγιστη αποκάλυψη και οι επίσης ηλίθιοι που τα πιστεύουν και τα αναπαράγουν το θεώρησαν το ίδιο..

    Η βλακεία χρεώνεται στον Λαζόπουλο και στον Κανάκη.

    • Zio avatar
      Zio @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 02/12/2010 15:11:40

      Η βλακεία χρεώνεται στον Λαζόπουλο και στον Κανάκη.

      Σαφώς και το ήξεραν. Αλλά εδώ προφανώς ισχύει το "ρίξε τη λάσπη και άστους να ψάξουν να βρούν νερό να ξεπλυθούν".

  20. tiramola avatar
    tiramola 02/12/2010 15:28:50

    Σε δουλειά να βρισκόμαστε με έναν επικοινωνιακό πόλεμο που μοναδικός του στόχος είναι να "τονίζει" τις "διαφορές" μεταξύ Παπανδρέου-Σαμαρά προς διατήρηση μιάς κομματικής οπαδικής βάσης, όσων εν πάσει περιπτώσει έχουν απομείνει ακόμα.
    Είναι βέβαιο ότι ένας αντικειμενικός παρατηρητής καταλαβαίνει το προφανές.
    Ότι δηλαδή κάθε 4 χρόνια ψηφίζουμε για τον κατά την γνώμη μας καλύτερο οικονομικό διαχειριστή μέσα στα στενά όρια όπως αυτά επιβάλλει το οικονομικό μοντέλο με γνωστές σε όλους τις "ενδεδειγμένες" συστημικές λύσεις.
    Μετά την απομάκρυσνη από την κάπλη κάποιοι αποδεικνύονται εργατικοί, κάποιοι τεμπεληδες, κάποιοι ανίκανοι.

  21. Μάρκος avatar
    Μάρκος 02/12/2010 16:25:56

    Η ουσία είναι ότι, όσοι παρακολουθούν Λαζόπουλο και Κανάκη, δεν θα δουν το βίντεο που λέει την αλήθεια. Κι αν κάποιος υπερασπιστεί την αλήθεια, θα του πουν μετά "έλα μωρέ, σιγά τώρα...αφού ίδιοι είναι".

  22. Tassos avatar
    Tassos 02/12/2010 18:32:00

    Ο Σερβετάς είχ εκπομπή στο Πασοκοραδιόφωνο "Ράδιο Θεσσαλονίκη" ενώ για την ωριμότητα του Παναγιωτόπουλου αρκεί να πει κανείς ότι είναι 50++ χρονών και ακούει φανατικά Heavy metal...Ο δε ψηλός με τα γυαλιά είναι χλεχλές.

  23. Aggelos avatar
    Aggelos 02/12/2010 19:00:34

    Λαζοπουλος,Ελληνοφρενεια,,Κανακης και η ομαδα του..

    ειναι Συριζα..
    και διαμορφωνουν εστω και με πλακα την κοινη γνωμη..
    οχι κΚΕ που το κοροιδευουν συχνα,,αλλα Συριζα,,,

    τυχαιο ?δε νομιζω..