#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/12/2010 17:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Παιδική ασθένεια" κατά τον Βενιζέλο η αποκόληση λαμαρίνας στο “Παπανικολής”





Το ΓΕΝ ανακοίνωσε χθες ότι το υποβρύχιο «Παπανικολής» προσορμίστηκε στα ναυπηγεία Σκαραμαγκά προκειμένου να αντικατασταθεί μικρό τμήμα επικαλυπτικής λαμαρίνας που αποκολλήθηκε από τον πυργίσκο του υποβρυχίου λόγω εξαιρετικά δυσμενών καιρικών συνθηκών στη Βόρεια Θάλασσα και στο Βισκαϊκό Κόλπο (http://www.antinews.gr/?p=76979 - comments)

Σήμερα ο υπουργός Εθνικής Άμυνας Ευάγγελος Βενιζέλος χαρακτήρισε «παραδημοσιογραφικές αθλιότητες», όσα αναφέρθηκαν σε ρεπορτάζ που αναρτήθηκε στο Διαδίκτυο σχετικά με την αρτιότητα του υποβρυχίου «Παπανικολής» και υποστήριξε πως το συγκεκριμένο πλοίο, είναι «άρτιο και ολοκληρωμένο». Σχολιάζοντας επίσης τα όσα ακούστηκαν για τα τεχνικά προβλήματα που παρουσιάστηκαν κατά το ταξίδι του «Παπανικολής» από τη Νορβηγία στην Ελλάδα, ο κ. Βενιζέλος τα χαρακτήρισε «παιδικές ασθένειες» και παρατήρησε ότι υπάρχουν σχετικές εγγυήσεις…

Τέλος, ο Υπεύθυνος του Τομέα Πολιτικής Ευθύνης Εθνικής Άμυνας της Νέας Δημοκρατίας, Θεόφιλος Λεονταρίδης, με αφορμή τα νέα προβλήματα που παρουσιάστηκαν στο Υποβρύχιο “ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ”, ζήτησε από την κυβέρνηση να ενημερώσει τον Ελληνικό λαό υπεύθυνα για την κατάσταση του υποβρυχίου “ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ”, για το είδος των ζημιών που προκληθήκαν  και για κάθε τι που αφορά στο αξιόπλοο και αξιόμαχό του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 21/12/2010 17:53:31

    Φτάσαμε κι όλας στις εγγυήσεις? χαχαχαχαχαχαχαχα
    Σαν να αγοράζεις ένα μηχάνημα και στην πρώτη χρήση να σου καίγεται.
    Τί στο διάολο? Παιχνίδι πήραμε για παιδάκια από το Jumbo?

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Orestios 21/12/2010 17:57:22

      Παντως για το σοναρ που ξεκολησε και ειναι στο βυθο δεν μιλαει κανεις!!!
      Εγω ετσι μαθαινω.
      Επρεπε να ειναι πχ ο Μειμαρακης στο Υπουργειο και ο Μπεννυ αντιπολιτευση... χαχαχαχαααα θα ειχαμε ΣΟΛΟ-ΓΛΟΥ καπακι!

      ΠΠ

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/12/2010 23:44:10

        Γλου-γλου-γλού κάνουν οι γαλοπούλες τέτοια εποχή πριν καταλήξουν γεμιστές στο ταψί.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/12/2010 17:55:37

    Εδω ο Μπεννυ εδωσε τα "περασματα" του Εβρου στους Τουρκους και καλα στην Frontex... μας εχει προδωσει ο "-όγλου".. κ εσυ μου λες για το υποβρυχιο ΜΟΝΟ??

    ΠΠ

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/12/2010 18:12:49

    Δεν υπαρχουν καπου οι προδιαγραφες του ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ ??? μεχρι ποσα μποφορ αντεχει στην επιφανεια?? μην αρχισω τα αγγλικαα.................
    Γιατι δεν βγαζει τις προδιαγραφες να μας αποστομωσει??

    ΠΠ

    το σοναρ??????????

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/12/2010 23:45:22

      Νά' ταν κι άλλο το σόναρ. Έχεις ακούσει πως κάνει?

  4. δημης avatar
    δημης 21/12/2010 18:34:36

    "“Παιδική ασθένεια” κατά τον Βενιζέλο η αποκόληση λαμαρίνας στο “Παπανικολής”
    Όπωσ λέμε δηλ παιδική ασθένεια του....λαδωμένου σοσιαληστικού ΠΑΣΟΚ ;;;ή τίποτε άλλο ;;;;; Διαφωτίστεε μας.

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 21/12/2010 18:38:44

    Αφού έχει παιδικές ασθένειες ας ταξιδέψουν οι πολιτικοί μας για ένα μήνα υπό όλες τις καιρικές συνθήκες και ας δοκιμαστεί σε όλα τα σενάρια.
    Έτσι τα παιδιά θα αποκτήσουν και αντισώματα.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Ιθαγενής 21/12/2010 18:47:07

      χαχαααααααα εγραψες !!! ΝΑΙ !!! ΝΑΙ !!!! ολοι- οσοι συμφωνουν- μεσα..

      ΠΠ

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/12/2010 19:07:07

        χαχαχα μα είναι και επιχειρησιακό: πχ αν βάλουμε Βενιζέλο - Πάγκαλο δεν θα γέρνει το έρμο.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Ιθαγενής 21/12/2010 23:46:03

      Θες να πεθάνει κόσμος?

  6. Dimitris D avatar
    Dimitris D 21/12/2010 18:49:50

    Γερμανική Τεχνολογία!!!
    Μιζενς, εγγύηση!

    Δηλαδή όσοι αγόρασαν Porsche Cayenne κινδυνεύουν να μείνουν με την λαμαρίνα στο χέρι;

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/12/2010 19:40:04

    Αφιερωμενο !!! να μην ξεχναμε...! Ακης ο Τρομερος!!! Ακης ο Μοναδικος!!! Ακης ο Φτωχος!!! Το ΚΥΣΕΑ αποφασισε χαχαα
    Εδωσε προκαταβολη 1.2Δις!! χαχααα
    Να το δειτε ΟΛΟΙ.. το Παπανικολης... οταν το πρωτοελεγξαν.. αργουσε να αναδυθει!!! και εγερνε !!!..

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=NxWR9g85UzQ

    http://www.youtube.com/watch?v=iWA77DNJ5lo&feature=player_detailpage

    ΠΠ

  8. Crocodile avatar
    Crocodile 22/12/2010 03:59:02

    80% προκαταβολή!! Μάλλον δε μας ήθελαν για πελάτες και δώσαμε κάτι παραπάνω (1,4 δις ΕΥΡΩ) για να μας δεχτούν.

    Ο αέρας πήρε τη λαμαρίνα, ο αέρας τη σημαία απ'τα Ίμια, ο στρατηγός άνεμος...

    Μα πόσο ηλιθίους μας θεωρούν;

    Κρεμάλες ακούω και κρεμάλες σε βλέπω.