27/04/2010 19:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Ο Πρωθυπουργός δεν είχε το θάρρος να ζητήσει συγνώμη"

 Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Πάνος Παναγιωτόπουλος, απαντώντας στα όσα είπε ο πρωθυπουργός κ. Γ. Παπανδρέου, στην Κ.Ο. του ΠΑΣΟΚ, έκανε την ακόλουθη δήλωση:  

« Το ό,τι ο κ. Α. Σαμαράς είχε την τόλμη να ζητήσει συγνώμη για τα όποια λάθη της κυβέρνησης της Νέας Δημοκρατίας, είναι πράξη ευθύνης και δείγμα νέας πολιτικής συμπεριφοράς, που απαιτεί ολόκληρος ο Ελληνικός Λαός.  Αντίθετα, ο κ. Παπανδρέου δεν έχει το θάρρος να ζητήσει συγνώμη για τα δεινά που έφερε στη χώρα, επί δεκαετίες, το ΠΑΣΟΚ. Ο Λαός βλέπει τη διαφορά.

 Και κάτι ακόμη:  Οι τεράστιες ευθύνες του κ. Παπανδρέου για το Δ.Ν.Τ. και για τις ψεύτικες προεκλογικές του υποσχέσεις ότι δήθεν «τα λεφτά υπάρχουν», δεν καλύπτονται, σήμερα,  με φθηνούς λαϊκισμούς».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/04/2010 20:02:59

    Να βρει το θάρρος να μπει σε κανένα αεροπλάνο με τον θίασο και να φύγει εκτός. Σε λίγο θα είναι δύσκλο να κυκλοφορεί

    • Orestios avatar
      Orestios @ archaeopteryx 27/04/2010 20:11:20

      Γιατί να φύγει? Πρέπει να λυτρωθεί.

  2. donaE avatar
    donaE 27/04/2010 20:06:41

    Τι να την κανουμε την συγνωμη,μηπως κοστιζει τιποτα;
    Το θεμα δεν ειναι στις εντυπωσεις επιτελους ας ξεκολλησουν.Επι της ουσιας τι κανουμε.

    • Orestios avatar
      Orestios @ donaE 27/04/2010 21:11:55

      Ουσία? Καμία ουσία μην περιμένεις από τον οπαδό του μηδενισμού, GAP.

  3. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 27/04/2010 20:42:59

    θα συμφωνησω με την ντονα! ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ?

  4. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 27/04/2010 20:49:47

    Απάντηση των πιλότων της ΠΑ στις δηλώσεις του ΥΕΘΑ Ε.Βενιζέλου για την «λευκή» απεργία τους
    http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=11836&Itemid=139

    αν και θα πρεπει να ειμαστε λιγο επιφυλακτοι γιατι τα παιδια στο defencenet εχουν μια ιστορια σε...................."λαθοι"

    και η παρουσα επσιτολη, κατα το ημιση, ειχε δημοσιευση στο τροκτικο παλιοτερα.

  5. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 27/04/2010 20:59:51

    Γιατί κύριε Παναγιωτόπουλε να ζητήσει συγγνώμη ο κ.Παπανδρέου; Είσθε τόσα χρόνια στην πολιτική.Ακόμα δεν μάθατε ότι το Πασόκ δεν φταίει ποτέ και σε τίποτα;Οτι οι προθέσεις και οι πράξεις του είναι πάντοτε υπέρ του λαού; Ακόμα δεν καταλάβατε πως όλα τα στραβά ψωμιά η νύφη(ΝΔ)τα φτιάχνει;Ακόμα δεν αντιληφθήκατε πως σύσσωμος ο Τύπος και τα άδολα κι αντικειμενικά ΜΜΕ,δικαίως προτιμούν και προπαγανδίζουν το Πασόκ,επειδή ακριβώς το κόμμα αυτό έχει το αλάθητο;;;Κρίμα και υπήρξατε και δημοσιογράφος.

  6. ss_sk avatar
    ss_sk 27/04/2010 21:11:59

    Ποια συγγνώμη? Και από ποιους?

    Στις εκλογές του ΤΕΕ οι "Πασόκοι" αύξησαν τα ποσοστά τους από το 2006. Δεδομένου ότι η πλειοψηφία όσων συμμετέχουν σε αυτές τις εκλογές είναι δημόσιοι υπάλληλοι αποτελεί δείγμα του πώς (και κυρίως από ποιους) είναι στελεχωμένος ο κρατικός μηχανισμός - πέσαν τώρα όλοι με τα μούτρα για να προλάβουν να φάνε όσο ακόμη μπορέσουν!

    Διότι δεν τίθεται θέμα ιδεολογίας: τις ψήφους τους εξαργυρώνουν...απλά.

  7. NAYTHS avatar
    NAYTHS 27/04/2010 21:21:28

    Ο σοφός λαός λέει ότι από τότε που βρέθηκε η συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο...
    Νομίζω ότι αφορά τους πιό πολλούς πολιτικούς μας δυστυχώς.
    Η χθεσινή εκπομπή του σκάι με καλεσμένους τους "τσάρους" Αλογοσκούφη, Παπαντωνίου, Μάνο έδινε αποδείκνυε πανηγυρικά του λόγου το αληθές !

  8. NAYTHS avatar
    NAYTHS 27/04/2010 21:22:34

    Ο σοφός λαός λέει ότι από τότε που βρέθηκε η συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο...
    Νομίζω ότι αφορά τους πιό πολλούς πολιτικούς μας δυστυχώς.
    Η χθεσινή εκπομπή του σκάι με καλεσμένους τους "τσάρους" Αλογοσκούφη, Παπαντωνίου, Μάνο αποδείκνυε πανηγυρικά του λόγου το αληθές !