#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/10/2011 23:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Ο Παπανδρέου σκέφτεται να παραιτηθεί" γράφουν οι FT Γερμανίας !!!



Η γερμανική έκδοση των Financial Times αναφέρει ότι σύμφωνα με πληροφορίες της ο Γιώργος Παπανδρέου σκέφτεται να παραιτηθεί. Σύμφωνα με ρεπορτάζ της εφημερίδας ο κ. Παπανδρέου έκανε λόγο για την παραίτηση του δύο φορές σε στενούς συνεργάτες του, τις περασμένες τρείς εβδομάδες.

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες ο κ. Παπανδρέου πιέζεται αφενός από τις αυξανόμενες διαμαρτυρίες του ελληνικού λαού κατά των μέτρων λιτότητας και αφετέρου  από τις απαιτήσεις της ΕΕ και του ΔΝΤ.

"Ο Παπανδρέου αισθάνεται αδύναμος" δηλώνει στην εφημερίδα πρόσωπο του περιβάλλοντός του. "Η Ελλάδα δεν αποφασίζει για τίποτα", προσθέτει η ίδια πηγή.

Το να παραιτηθεί ο πρωθυπουργός εν μέσω των διαπραγματεύσεων με την τρόικα θα ήταν καταστροφικό, τονίζει η πηγή, « όμως όταν η κόπωση  επιβάλει την παρουσία της στο γραφείο, αργά ή γρήγορα θα αναγκαστεί να το κάνει», καταλήγει.

Κυβερνητικός εκπρόσωπος διέψευσε τις πληροφορίες των FT και τις χαρακτήρισε "αστείες" .

ΣΧΟΛΙΑ

  1. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 03/10/2011 23:21:12

    Σιγά μην παραιτηθεί... Όλα πάνε καλά γι αυτόν. Ξέρει τι κάνει και το κάνει πολύ καλά......

    • vaggelis avatar
      vaggelis @ 3η Σεπτέμβρη 04/10/2011 08:19:57

      τωρα που εχει αρχισει το μοιρασμα καταρ αποκρατικοποιησεις δεν παρετειται ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

  2. manos avatar
    manos 03/10/2011 23:27:31

    Τώρα που ασπρίσαν τα μαλλιά του θα παραιτηθεί?
    Αυτός δεν το κουνάει τώρα, μακάρι να κυκλοφοράει με πατερίτσες.

  3. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 03/10/2011 23:31:08

    μηπως ειναι προτροπη?

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 03/10/2011 23:32:47

    Σιγά μην τον αφήσουν..εκτός, κι αν έχουν εκπαιδεύσει κάποιον άλλο...

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΕΥΑ 03/10/2011 23:58:05

      Φυσικά, τον γιό του..

  5. giorggos avatar
    giorggos 03/10/2011 23:32:51

    Ο άνθρωπος εκτελεί εντελταμένη υπηρεσία ώθησε την χώρα στο ΔΝΤ, μας πτώχευσε τώρα το μόνο που μένει είναι να ξεπουλήσει τον ορυκτό πλούτο της χώρας για να ξεχρεώσουμε.

  6. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 03/10/2011 23:34:11

    Κι έλεγα κι εγώ, γιατί βγήκε δημοσίευμα ότι ο γιός του είναι άνεργος...
    Βλέπω να του ανοίγονται μεγάλες πόρτες μόλις φύγει ο μπαμπάς..

    • ΑΝΔΡΕΑΣ avatar
      ΑΝΔΡΕΑΣ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 04/10/2011 11:49:00

      ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ ΑΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΕΝΑΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ Η ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ!

  7. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ avatar
    ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ 03/10/2011 23:36:48

    Καπιταλιστική Οικονομική Κρίση Ένα 45λεπτο ντοκυμαντερ που τα λέει όλα. Δειτε το! Μην το χασετε...εδώ : http://redwildwind.blogspot.com

  8. The Saint avatar
    The Saint 03/10/2011 23:40:38

    Χαίρομαι πραγματικά γιά τα παραπάνω σχολιά σας.
    Ειναι σαφές πώς πρόκειται γιά άλλον έναν κρίκο του προπαγανδιστικού σχεδίου βάση του οποίου κινείται η κυβέρνηση δοσίλογων μαριονετών....
    Σταχτη στα μάτια μας κοινώς....

  9. Απορία avatar
    Απορία 03/10/2011 23:49:19

    Μην φοβάστε έχει πέτσα ελέφα.
    Δεν πιέζεται με τίποτα... μέχρι τέλους θα μας το ρουφήξει το μεδούλι.

  10. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 03/10/2011 23:50:15

    "να τα βροντήξει" γράφει

    πιθανότατα μπλοφάρει και εκβιάζει όπως μπλόφαρε στις 21 όπως μπλόφαρε και με την παραίτηση που κράτησε έξι ώρες

    στην πιθανότητα που δεν μπλοφάρει η ανακοίνωση της χρεοκοπίας είναι προ των πυλών

    "να τα βροντήξει" είναι η ακριβής έκφραση "die Brockenhinzuschmeissen"

    μπλοφάρει όπως μπλόφαρε και όταν δήθεν παραιτήθηκε για έξι ώρες

    τον έχουν πάρει χαμπάρι σε όλο το πλανήτη τι είναι και τι έχει κάνει
    σε περίπτωση που δεν μπλοφάρει η ανακοίνωση της χρεοκοπίας είναι προ των πυλών

    "get the f#*$ out of Dodge while the getting is good, while the private jet still has fuel and while the gold is still in the cargo hold"
    [zerohedge]

  11. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 03/10/2011 23:50:16

    Αυτό το κόμμα στα επικοινωνιακά τεχνάσματα είναι δεκαετίες μπροστά από όλους.

  12. δημης avatar
    δημης 03/10/2011 23:50:46

    ΚΑΛΑ...ΑΦΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΤΙ...ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ.......

  13. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 03/10/2011 23:53:50

    Αν μείνουν μερικούς μήνες ακόμα, π.χ. 6 μήνες, 180 ημέρες θα έχουμε:

    ανά δύο ημέρες ένα φονικό 60 φονικά (βάσει των επίσημων στατιστικών για το πρώτο εξάμηνο που κυκλοφόρησαν σήμερα, από χθές ως σήμερα έγιναν 2 φόνοι Ελλήνων)

    και κάθε μέρα μία αυτοκτονία, 180 (βάσει των επίσημων στατιστικών για 500 αυτοκτονίες το 2011)

    Σύνολο: 250 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΔΟΣΙΛΟΓΩΝ, χώρια βαρείς και ελαφρείς τραυματισμοί σε ληστείες, που έχουν επίσης σοβαρές συνέπειες.

    Έτσι θα το μετράμε πλέον.

    Κάθε μέρα που περνάει με αυτά τα καθάρματα επάνω ΔΟΛΟΦΟΝΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ, είτε από έγκλημα είτε από αυτοκτονία.

    Όσοι ασθενούν από κακουχίες, έλλειψη φαρμάκων, καρδιακά, εγκεφαλικά και ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ και δεν τους παίρνουμε χαμπάρι, είναι αμέτρητοι.

  14. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 04/10/2011 00:14:25

    Τι να μπλοφάρει ρε παιδιά;
    Μπλοφάρει αυτός που ξέρει ό,τι η παρουσία του είναι απαραίτητη.
    Εδώ γίνονται γκάλοπ και δεν υπάρχει πια πρόθεση ψήφου γιατί το Πασοκ έχει μονοψήφιο ποσοστό.
    Ποιος τον έχει χεσμένα άμα φύγει;

  15. Dark Angel avatar
    Dark Angel 04/10/2011 00:19:47

    Σε λίγο θα τον παρακαλάνε να μην φύγει, για να τους σώσει...χα,χα,χα,χα
    Έρπη έβγαλε;
    Ερώτηση: Καλά, ποιος ανόητος πιστεύει τέτοιες ηλιθιότητες;
    Πόσοι στόκοι υπάρχουν πια;
    Απίθανο...μπρρρρρρρ....

  16. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 04/10/2011 00:28:47

    Την περίπτωση να απολύεται από τους δανειστές της χώρας την αποκλείουμε;
    Ή την περίπτωση πραγματικά να μην θέλει να σκάσει η βόμβα στα χέρια του;

  17. ΜΚΣ avatar
    ΜΚΣ 04/10/2011 00:34:18

    Δεν θα τον αφηναν η τροικα, αλλα ουτε και ο ιδιος θα ηθελε πριν τελειωσει την δουλιεα του και δωσει την Ελλαδα στους "πολιτισμενους" ξενους.

  18. Αντώνης avatar
    Αντώνης 04/10/2011 00:47:28

    Ο ΓΑΠ θα φύγει κάποια στιγμή που δεν θα το περιμένει κανένας.
    Δεν ξέρω αν είναι τώρα ή αν είναι κάποια άλλη στιγμή, αλλά κάπως έτσι θα γίνει.
    Μην ξεχνάτε ό,τι τον Ιούνιο στον πρόεδρο της δημοκρατίας έλεγε με τις κάμερες ζωντανά ό,τι θα συνεχίσει με την κυβέρνηση του και λίγα λεπτά και μέτρα μετά, άλλαζε γνώμη και τηλεφωνούσε του Σαμαρά για κυβέρνηση συνεργασίας, ασχέτως αν μετά δεν έγινε.

  19. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 04/10/2011 00:49:00

    Ο ΓΑΠ να φύγει !!!!! για ποιό λόγο αφού μια χαρά καλά περνάει. Τα χλιδάτα ταξίδια όποτε θέλει, στα καλύτερα ξενοδοχεία του κόσμου, πάντα φυσικά με το πρωθυπουργικό αφος και κυρίως με μια τεράστια ασφάλεια γύρο του. Εντάξει, καλό είναι το κανό και το ποδήλατο αλλά η ζωή πρέπει να εμπλουτίζεται και με λίγο χλιδή... Μην ανησυχείτε, αυτός δεν ανησυχεί, επειδή το ¨Εθνος έγραψε ότι άσπρισε , χα,, χα, χα αυτά τα γράφουν για να μας δείξουν πόσο ταλαιπορίτε !!!!!!

  20. Mike avatar
    Mike 04/10/2011 00:59:42

    Δινει το καλο παραδειγμα,μπαινει εφεδρια...αλλοι 29.999 ακομα.....με το καλο να παραιτηθεις και αν το κανεις θα ειναι οτι πιο εξυπνο εχεις κανει στα 2 χρονια ...δεν ξερω για εσας αλλα την ωρα που γραφω αυτο μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι

  21. rally monkey avatar
    rally monkey 04/10/2011 01:43:30

    λεπτομερεια: οι FT Deutschland δεν εχουν καμμια σχεση με τους αγγλικους FΤ
    (πουληθησαν το μεριδιο πριν 2-3 χρονια, και δεν τους ελεγχουν πια)
    Θα μου εκανε εντυπωση αν το εβγαζαν οι οριτζιναλ FT, αλλα οι γερμανικοι παιζουν αλλο παιχνιδι.

    οπως και να χει ουτε αυτος ουτε οι αλλοι της συμμοριας πρεπει να αφεθουν να διαφυγουν, αλλα δυστυχως δεν βρεθηκε κανενας να τους σταματησει.

  22. STROBE avatar
    STROBE 04/10/2011 03:58:42

    Παπαριές καμαρωτές

  23. anetos avatar
    anetos 04/10/2011 07:29:22

    "σκέφτεται να παραιτηθεί" ....και τωρα τι ειναι ? ενεργός ?

  24. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 04/10/2011 08:22:08

    Η οικογένεια κάνει δουλειές ακόμα, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να στερηθούμε τον πολυχρονεμένο μας πασά, κωπηλάτη, ποδηλάτη, στοχαστή, φορομπήχτη, φιλέλληνα.

  25. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 04/10/2011 08:46:36

    Θα αποτελεί το αποκορύφωμα μιας σταδιοδρομίας δειλίας που καλύφθηκε με την "ηπιότητα", ναρκισσισμού που καλύφθηκε με ψευδολογία και αδίστακτης επιλογής συμβούλων με προϋπηρεσία στα πιο εγκληματικά καθεστώτα για να εξυπηρετήσουν το ιδεοληπτικό "όραμά" του για την μετατροπή μιας περιοχής του κόσμου σε φτωχογειτονιά των ΗΠΑ.

  26. Tem avatar
    Tem 04/10/2011 09:28:10

    Μπλόφα είναι , δεν φεύγει ο Ηγέτης της Ελλάδας.....

  27. N avatar
    N 04/10/2011 09:52:02

    Αμάν, Αμήν.

  28. ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ avatar
    ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ 04/10/2011 10:44:18

    ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΤΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΟΓΟΔΟΤΕΙ. ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ...

  29. stefanos avatar
    stefanos 04/10/2011 11:51:26

    Αμήν και πότε!!!!

  30. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 04/10/2011 12:26:20

    Οι Γερμανοί είναι μάστορες στο μαύρο χιούμορ. Αυτό το "σκέφτεται", πολύ πετυχημένο.

    ΥΓ: Χαρούμενα γενέθλια σ’ αυτούς που δυο χρόνια τώρα μας σώζουν από τη χρεωκοπία, σε εβδομαδιαία βάση. Άντε και του χρόνου κόλλυβα, στο ετήσιο μνημόσυνο.

  31. lala avatar
    lala 04/10/2011 13:21:18

    Ακομα σκεφτεται ο στοχαστης ενω μπορει να το κανει και να σωσει μια χωρα...

  32. Αμυδρός avatar
    Αμυδρός 04/10/2011 14:33:56

    Αν θέλει να φύγει, ας φύγει, δεν τον κρατάει κανείς. Αλλά ξέχασα, αν φύγει τώρα, σύμφωνα με νόμο που ψήφισε, θα κοπεί η σύνταξή του κατά 40%, καθώς είναι κάτω των 55 ετών. Υπάλληλος είναι ο άνθρωπος, υπαλληλάκος της Τρόικας ο κακομοίρης και σκέφτεται πως θα ζήσει την κακομοίρα τη μάνα του.