#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/06/2010 19:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

“Οι γεροντοέρωτες των πολιτικών έχουν και το αντίτιμο” !!!



Γλαφυρή ήταν για μια ακόμα φορά η Φωτεινή Πιπιλή, αναφορικά με τα σκάνδαλα πρώην υπουργών του ΠΑΣΟΚ που έχουν έρθει εσχάτως στην επιφάνεια.

«Οι γεροντοέρωτες Παπανδρέου, Βοσκόπουλου και Άκη έχουν και το αντίτιμο. Τις γυναίκες τις κατακρεουργεί η κοινή γνώμη όταν περάσουν τα 50. Στους άνδρες υπάρχει η άθλια ελληνική κοινωνική νοοτροπία ότι ο 70άρης ο γκαγκά μπορεί να πάρει την 30άρα, ενώ μια γυναίκα ποτέ δεν έχει δώσει ποτέ τέτοιου είδους λαβές», είπε μεταξύ άλλων  η βουλευτής Α’ Αθήνας της Νέας Δημοκρατίας με συνέντευξή της στο ραδιοφωνικό σταθμό “ΘΕΜΑ 9.89».

http://www.zoomnews.gr/?p=32710

ΣΧΟΛΙΑ

  1. donaE avatar
    donaE 07/06/2010 19:48:07

    Η γυναικες γνωριζουν τα ορια τους απο νωρις (θελουν δεν θελουν).
    Σκληρο αλλα αναγκαιο.Οι αντρες εχουν την ψευδαισθηση της αιωνιοτητας.

  2. Hristos avatar
    Hristos 07/06/2010 19:48:25

    Εμείς παραμένουμε πιστοί στο δόγμα ….του Σωκράτη χιχχιιχ

  3. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 07/06/2010 19:48:44

    ΚΑΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ....

    ΚΑΤΩ ΟΙ ΦΑΛΛΟΚΡΑΤΕΣ ΒΛΑΧΟΜΠΑΡΟΚ ΕΛΛΗΝΕΣ
    ΤΑ ΚΟΥΤΣΑΒΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ
    ΤΑ ΑΝΤΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΦΑΚΗΣ
    ΟΙ ΜΑΤΣΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΥΡΑ, ΤΙΣ ΞΑΝΘΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΓΙΕΝ
    ΟΙ ΘΛΙΒΕΡΟΙ ΛΟΥΜΠΕΝ ΛΕΦΤΑΔΕΣ
    ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΠΡΟΤΥΠΟ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 19:49:29

    Αδικο εχει? αν και οι αντιστοιχες γυναικες το πανε αλλιως το γραμμα! ανεπισημα.

    Ο Γιαννος?? μια απ τα ιδια. Η Μιλενα ? χωρισε.. αλλα ποιον παντρευτηκε? Η Αννουλα ποιον εχει συζηγο?? η Βασω ποιον ειχε εξαπορρητων??

    ΠΠ

    • Γιαννης 3 avatar
      Γιαννης 3 @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 21:08:56

      Aυτος που εχει τα πρωτια παντως στο 'ΝΕΟΠΑΣΟΚ' εν αντιθεση με το 'ΒΑΘΥ ΠΑΣΟΚ' ειναι ο Μιχαλης με διαφορα....

  5. BlueSky avatar
    BlueSky 07/06/2010 19:52:56

    Μπράβο ρε Φωτεινάρα, έκανες τη σωστή προσέγγιση. Σου εσωκλείω και τα κατορθωματά του:

    Το βράδυ της περασμένης Τρίτης και ενώ τα δελτία ειδήσεων της τηλεόρασης ανακοίνωναν την έναρξη έρευνας από πλευράς ΣΔΟΕ, μετά τις αποκαλύψεις της «Κ» για την οικία Τσοχατζόπουλου στην οδό Διονυσίου Αρεοπαγίτου, στενός συνεργάτης του πρώην υπουργού, ήδη από τα χρόνια του υπουργείου Ανάπτυξης, ανεβοκατέβαινε στον δεύτερο όροφο διαμερίσματος στον αριθμό 3 του πεζοδρόμου Κομνά Τράκα στα Πατήσια, μεταφέροντας σε αυτοκίνητο τσάντες αγνώστου περιεχομένου.
    Τα φώτα του γραφείου στον δεύτερο όροφο δεν έσβησαν παρά μόνο λίγο λεπτά πριν από τις τρεις τα ξημερώματα.
    Ο μικρός πεζόδρομος της οδού Κομνά Τράκα φαίνεται να είναι ο δεύτερος αθηναϊκός πεζόδρομος στον οποίο ο πρώην υπουργός του ΠΑΣΟΚ κ. Τσοχατζόπουλος συμπίπτει με την offshore εταιρεία Torcaso Investments Limited, που κατείχε για δύο χρόνια την ιδιοκτησία της τωρινής του οικίας στην οδό Διονυσίου Αρεοπαγίτου, όπως αποκάλυψε η «Κ» την περασμένη Κυριακή.
    Μεσοτοιχία με το «διανυκτερεύον» διαμέρισμα του δευτέρου ορόφου της οδού Κομνά Τράκα 3 στα Πατήσια, που σήμερα ανήκει στον πρώην υπουργό του ΠΑΣΟΚ, βρίσκεται πενταώροφο κτίριο γραφείων που μέχρι το 2007 -οπότε και πουλήθηκε στη Μονή Βατοπεδίου για σχεδόν 4 εκατομμύρια ευρώ- βρισκόταν στα χέρια της offshore Torcaso.
    O ξάδερφος
    Δύο μήνες πριν η Torcaso αγοράσει το πενταώροφο ακίνητο στη γωνία ανάμεσα στην οδό Κεφαλληνίας 45 και Κομνά Τράκα, η ιδιοκτησία Τσοχατζόπουλου στην Κομνά Τράκα 3 αγοράζεται από τον Θεσσαλονικιό επιχειρηματία κ. Νικόλαο Ζήγρα, ξάδερφο του κ. Τσοχατζόπουλου, ο οποίος και τη μεταβιβάζει στον πρώην υπουργό τέσσερα χρόνια αργότερα.
    Σήμερα, το κουδούνι του διαμερίσματος Τσοχατζόπουλου γράφει ΛΗΘΑΙΑ. Η εταιρεία αυτή δεν είναι άλλη από την κατασκευαστική εταιρεία ΛΗΘΑΙΑ ΕΠΕ, που συστήθηκε το 2007 από την κόρη του πρώην υπουργού, Αρετή Τσοχατζοπούλου, και τον υιό του Αλέξανδρο. Η ίδια εταιρεία μισθώνει όχι μόνο στην ίδια γειτονιά αλλά ακριβώς απέναντι από την ιδιοκτησία της Torcaso δύο οικόπεδα, ιδιοκτησίας Αρετής Τσοχατζοπούλου, προς 227 χιλιάδες ευρώ για δεκαπέντε χρόνια.
    Μια δεύτερη κατασκευαστική, που ιδρύεται μεταξύ άλλων από την κ. Αρετή Τσοχατζοπούλου το 2003, η ΑΤΕΦΑ ΕΠΕ, φέρνει την κόρη του πρώην υπουργού στο ίδιο διοικητικό συμβούλιο με τη λογίστρια κ. Ευφροσύνη Λαμπροπούλου. Ομως, η κ. Λαμπροπούλου εμφανίζεται το 2002 να ενεργεί και ως αντίκλητος της Torcaso κατά την αγοραπωλησία της τωρινής οικίας του κ. Τσοχατζόπουλου στη Διονυσίου Αρεοπαγίτου. H «Κ» επικοινώνησε με την κ. Λαμπροπούλου, η οποία αρνήθηκε να σχολιάσει και να απαντήσει στα ερωτήματα της «Κ» για τον πραγματικό ιδιοκτήτη της εταιρείας Torcaso.
    Την ίδια χρονιά που η κ. Λαμπροπούλου εμφανίζεται ως αντίκλητος της Torcaso, πάντως, στην πολεοδομία Αθηνών κατατίθεται ομόφωνη απόφαση του διοικητικού συμβουλίου της offshore, σύμφωνα με την οποία επικεφαλής του έργου, το οποίο μετέτρεψε το μικρό νεοκλασικό της Κεφαλληνίας 45 σε υπερσύγχρονο πενταώροφο κτίριο γραφείων, εμφανίζεται ο κ. Αστέριος Οικονομίδης. Ο κ. Οικονομίδης είναι πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της κατασκευαστικής εταιρείας ARCON. Η εταιρεία ARCON, που εδρεύει στη Θεσσαλονίκη και έχει στο ενεργητικό της πλήθος κατασκευαστικών έργων, είναι γνωστότερη για τη συμμετοχή της στην ανακαίνιση του κτιρίου του Μετοχικού Ταμείου Στρατού στην οδό Πανεπιστημίου.
    0 ίδιος άνθρωπος
    Ο κ. Οικονομίδης συμπωματικά είναι ο ίδιος άνθρωπος που πουλάει τον Μάιο του 2006 τους δύο τελευταίους ορόφους, εμβαδού 272 τετραγωνικών μέτρων της κατοικίας, στον αριθμό 60 της οδού Δεινοκράτους στο Κολωνάκι, στην κόρη του κ. Τσοχατζόπουλου για σχεδόν 700 χιλιάδες ευρώ. Παρόλο που η κ. Τσοχατζοπούλου αγοράζει την οικία αυτή το 2006, σύμφωνα με το συμβόλαιο υπ. αριθμ. 5975/01 τη δηλώνει ως κατοικία της ήδη από το 2001. Σύμφωνα με τα αρχεία του υποθηκοφυλακείου Αθηνών, όμως, το 2001 η κατοικία στην οδό Δεινοκράτους 60 ανήκει στην offshore εταιρεία Bluebell με έδρα τη Μονρόβια της Λιβερίας. Η offshore Bluebell μεταβιβάζει το 2005 την ιδιοκτησία στην οδό Δεινοκράτους στον πρόεδρο της ARCOκ. Οικονομίδη, ο οποίος σε λιγότερο από έναν χρόνο τη μεταβιβάζει με τη σειρά του στην κόρη του πρώην υπουργού του ΠΑΣΟΚ. Οσο για τον πραγματικό ιδιοκτήτη της Bluebell;
    Η «Κ» επικοινώνησε με τον αρχικό ιδιοκτήτη της οικίας Τσοχατζοπούλου, ο οποίος δήλωσε ότι η μόνη του επαφή με την εταιρεία έγινε μέσω δικηγόρου που εδρεύει στο Θησείο. Ο δικηγόρος αυτός και αντιπρόσωπος της offshore Bluebell το 1998 εμφανίζεται μαζί με τον ίδιο συμβολαιογράφο σε δύο άλλες αγοραπωλησίες της οικογένειας Τσοχατζοπούλου - μία του πρώην υπουργού κ. Τσοχατζόπουλου την ίδια χρονιά, αλλά και μία του υιού του δύο χρόνια αργότερα.
    Στον πεζόδρομο
    Μία εβδομάδα μετά τις αποκαλύψεις της «Κ» για την οικία Τσοχατζόπουλου στον πεζόδρομο της Διονυσίου Αρεοπαγίτου, άγνωστοι παραμένουν ακόμα οι πραγματικοί δικαιούχοι των offshore εταιρειών Torcaso και Nobilis πριν από το 2006. Οσο για τον έτερο πεζόδρομο στη ζωή του πρώην υπουργού του ΠΑΣΟΚ; Αυτές τις ημέρες, οι περίοικοι συνεχίζουν να παρατηρούν τα φώτα του «διανυκτερεύοντος» γραφείου της ΛΗΘΑΙΑ ΕΠΕ. Την περασμένη Πέμπτη, μάλιστα, όλοι κατάλαβαν ότι το γραφείο βρισκόταν «στο πόδι». Από την μπαλκονόπορτα του δευτέρου ορόφου μπορούσε κανείς να δει καθαρά -ώς τις 11 το βράδυ- τη φιγούρα του πρώην υπουργού να συζητά έντονα με συνεργάτες και συγγενείς.




    ΥΣ.

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/06/2010 20:22:35

    άντε τώρα... είδα την ΦΠ, γεροντοέρωτες, είπα θα έχει ζουμί, και απογοητεύτηκα... άσε που εγώ μεγάλωσα πιά. :-)

  7. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 07/06/2010 20:29:54

    Κάτι μας είπε τώρα η Πιπιλή. Για να υπάρχουν 70άρηδες με 30άρες γυυναίκες, σημαίνει ότι υπάρχουν 30άρες που πηγαίνουν με 70άρηδες και υποθέτω όχι για το αγαλμάτινο κορμί τους. Ταυτολογίες.

  8. Hase avatar
    Hase 07/06/2010 20:31:16

    Και τα γερικα καραβια απο νεα ρυμουλκα σερνονται.

  9. Hase avatar
    Hase 07/06/2010 20:32:53

    Αρκει να πληρωσει καποιος το σχετικο παραβολο.

  10. Mak avatar
    Mak 07/06/2010 21:10:51

    Το θέμα είναι ότι στο τέλος εμείς τα πληρώνουμε όλα...

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/06/2010 21:41:47

    Η κα Πιπιλή δεν ομίλησε πολιτικά, προφανώς ζηλεύει που δεν μπορεί κι αυτή να νιώσει τον έρωτα στα στιβαρά χέρια ενός εικοσάρη μπετατζή. Καημό έβγαλε.
    Είναι και λίγο σιτεμένη η καψερή.

    • lpap avatar
      lpap @ Strange Attractor 07/06/2010 21:53:33

      Φέτος που χόρεψε και γυμνάστηκε όλο και κάτι θα γίνει!!!

    • Nancy avatar
      Nancy @ Strange Attractor 07/06/2010 22:39:52

      Το χιόνι που βρίσκεται στη στέγη ενός σπιτιού, καθόλου δεν αποκλείει την ύπαρξη φωτιάς μέσα στο σπίτι.

    • donaE avatar
      donaE @ Strange Attractor 07/06/2010 23:40:29

      Αλλο ζω τον ερωτα,αλλο σου γραφω σπιτια.Συνηθως οι γυναικες καταλαβαινουν τα ορια αυτων των πραγματων γιατι ζουν την ηλικια τους πιο ξεκαθαρα.

      • donaE avatar
        donaE @ donaE 08/06/2010 02:24:10

        Μαρινα μην ακους καμμια.Και μη λες τιποτα,για να μην τους βαζουμε ιδεες.

      • χαχα avatar
        χαχα @ donaE 08/06/2010 07:27:54

        Κορίτσια ξεχάσατε τη Ρούλα με τον Αλβανό της! (και η Πιπιλή την ξέχασε)

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ donaE 08/06/2010 17:39:47

        Ποια Ρουλα η ...Κορομηλα?????

        Τι χανω βρε παιδι μου?

  12. Professor Moriary avatar
    Professor Moriary 07/06/2010 21:46:21

    Μπορεί να τον αγοράσει... Σε ελεύθερη οικονομία διαβιούμε, η ζήτηση γεννά την αντίστοιχη προσφορά...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Professor Moriary 08/06/2010 22:06:21

      Για τις ώριμες κυρίες που αναζητούν κάτι το διαφορετικό υπάρχουν τα Πακιστανά, που συνδυάζουν το εξωτικό σκούρο χρώμα με την ινδοευρωπαϊκή ράτσα, που κάνουν τη δουλειά και φτηνά και καλά και υπεύθυνα.
      Για τις πιο λυσάρες βέβαια υπάρχει το καθεαυτό brut του Αφρικανού. Ακόμα και στην Ερμού το βρίσκεις.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/06/2010 22:18:01

    Των εχθρών τα Ταμεία περάσαν
    σαν το λίβα που καίει τα λεφτά
    με κανόνες τη χώρα αλώσαν
    μας ανάψαν φωτιές στα ευρά.

    Ελληνικέ λαγέ, έτοιμος για... βράση;!

    Λαύρος Πορφύρας

    • Nancy avatar
      Nancy @ Strange Attractor 07/06/2010 23:06:06

      Και πάρε πάλι έναν Σουρή (εγώ φταίω?)

      -Οταν ερχόσουν άλλοτε με λούλουδα και μύρα
      και τί και τί δεν σούψελνε των παλαβών η λύρα
      Μα τώρα πιά επέρασε και η δική σου φούρια
      και ψάλται καλλικέλαδοι σουμένουν τα γαϊδούρια

      Προς Ακη.

      • Nancy avatar
        Nancy @ Nancy 08/06/2010 08:12:53

        Και σύ νάσαι καλά Μαρίνα, για γέλια και δάκρυα είμαστε. Καλή σου μέρα στην Ολλανδία.

      • triptokarudos avatar
        triptokarudos @ Nancy 08/06/2010 18:24:40

        Όσον αφορά τις "κακεντρέχειες" της Miss Nancy που με απομακρύνουν από το μεγαλεπίβολο ερωτικό - εξουσιαστικό - δημοτικοσυμβουλικό μου όνειρο ονόματι ΦΩΤΕΙΝΗ απαντώ μεθ οργής ότι είναι αληθέστατες αι δηλώσεις μου. Απλώς εγώ (ομού μετά του Αδώνιδος) είμεθα οι μόνοι 30+ λάτρεις της καθαρευούσης, αν δε προσμετρηθεί ότι είμαι ολίγον μικρότερός του και μάλλον δεν διαθέτω την εξωτική του ασχήμια, τότε αυτομάτως με θεωρώ ευλόγως και δικαίως συλλεκτικόν απόκτημα.
        Τουναντίον η χρήσις εδαφίου εκ του ΣΟΥΡΗ εκ των παλαιών Αθηνών δίδει ιδιαιτέρα δυναμική ηλικίας 50+ στην κατά τα άλλα συμπαθή κειμενογράφο ονόματι Νάνσυ.

      • Nancy avatar
        Nancy @ Nancy 08/06/2010 18:49:51

        Τρυπτοκάρυδε μου φαίνεται οτι την μύτη την έχεις για να στηρίζεις τα γυαλιά! Αντε και για να περνάει ο καπνός χαχαχα

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ Strange Attractor 08/06/2010 17:40:39

      Μπα κι εδω τα ιδια ειναι,μη νομιζεις...

  14. sissy avatar
    sissy 07/06/2010 23:04:36

    το αντιτιμο να το πληρώνουν με δικά τους λεφτά όχι με τα δικά μας ....

  15. perastikos avatar
    perastikos 07/06/2010 23:30:03

    @ BlueSky
    Ολα αυτα ειναι απο το ρεπορταζ της "Κ"? Για τον Γιάννο δεν υπάρχει τίποτα? Αυτα που εβγαλε το ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ για τη βιλα στη Σύρο, ειναι πταίσματα... Μήπως ξέρεις εσυ αυτά που δεν έβγαλε η εφημερίδα? Ο ΓΑΠ φαίνεται οτι εχει επίγνωση τι επακολουθεί γι' αυτο βιάστηκε να βάλει πληθυντικό οτι θα τους πάρουν με τίς πέτρες! Ο Σαμαρας του μιλούσε για το Τ-10 και αυτός ειχε τον καημό του... Αντε να κλείνουμε την εξεταστικη για το Βατοπέδι γιατί στο τέλος θα επιβεβαιωθει η παροιμία οτι πήγαν για μαλί και βγήκαν κουρεμένοι!

  16. Mαρινα avatar
    Mαρινα 08/06/2010 02:02:29

    Η συγκατοικος μου ειναι 49 και δεν ενδιαφερεται καθολου για σεξ.Δεν εχεις ιδεα,μου λεει,τι ελευθερια!!!!

  17. Mαρινα avatar
    Mαρινα 08/06/2010 02:03:41

    Να εισαι καλα,γελασα με δακρια.

  18. Asterix avatar
    Asterix 08/06/2010 07:36:20

    Πάντως κ. Πιπιλή μου, η κα. Γκερέκου εμένα ούτε που γύρισε να με κοιτάξει. Ο οποίος (εγώ) διαθέτω αθλητικό κορμί, εμφάνιση άνω του μετρίου, πτυχία πολλών λογιών, σπίτι στη Κυψέλη και εξοχικό στο Δηλεσι.

    Δεν σου κρύβω κ. Πιπιλή μου, ότι όταν της πρότεινα "Αγγελικούλα μ' θες να τα φτιάξουμε με σκοπό το γάμο και την αναπαραγωγή;" μου έπεμψε βλέμμα θανάτου και απέφυγε τις περεταίρω συζητήσεις με το άτομό μου.

    Είπε μάλιστα στην παρέα της στα φωναχτά για να ακούω: Εχω σχίσει όλες μου τις κάλτσες για να γίνω η νέα Ειρήνη Παππά προς το πιο σεξυ, στις μηχανικάντζες θα δώκω τούτο το κορμί; Ετούτο μου το ποθητό κορμί, το από τις δίαιτες και τα γιαούρτια σμιλεμενο, δεν θα παραδοθεί στο ντιβάνι ενός μουστάκια με πένθιμα νύχια. Τώρα έχουμε ΠΑΣΟΚ, θα πάρω από Λαλιώτη και πάνω. Να μην σου πω Ανδρέα!

    Τ' ακούς; Τ' ακούω να λες!

    • Asterix avatar
      Asterix @ Asterix 08/06/2010 07:41:14

      Κάπως έτσι το χάσαμε το κορμί πατριωτισα.

    • Nancy avatar
      Nancy @ Asterix 08/06/2010 08:11:36

      Μη στενοχωριέσαι βρε κουτό, μπορεί να έχεις ελπίδες αν χορεύεις ωραία.

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Nancy 08/06/2010 17:47:18

        Ρε Nancy,τοσο δυσκολο ειναι να βρουν οι νεοτεροι Ελληνες νυφη? Κι εμεις δηλ,τι κανουμε εδω.Και γυμνασμενες ειμαστε και χριστιανες καλες ειμαστε και τα πτυχια μας οπου ναναι θα τα εχουμε και φιλανθρωπικη εθελοντικη δραση εχουμε και ξανθιες,ψηλες,πρασινοματες,αλλα κανεις δεν μας θελει.
        Ας το καλο αδικος κοσμος...

      • anonymous avatar
        anonymous @ Nancy 08/06/2010 17:57:50

        Δε θέλουν να βρουν νύφη διότι τους πρήζουν τα καρύδια. Βαρέθηκαν πια.

      • Nancy avatar
        Nancy @ Nancy 08/06/2010 18:54:43

        Αγαπητή Μαρίνα, εγώ δεν είμαι και fan του γάμου. Γάμος= ένα μυθιστόρημα οπου ο ήρωας πεθαίνει στη διάρκεια του πρώτου κεφαλαίου..

        Καλά ντέ μη βαράτε όλοι μαζί.

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Nancy 08/06/2010 20:42:49

        Nancy,

        Μη νομιζεις κι εγω καλομαθα μονη μου και δεν εχω καμμια διαθεση να χασω την ησυχια μου με κανεναν ξερολα ,αλλα βρε παιδι μου η Ελλαδα δεν εχει παιδια,λοιπον για χαρη της Μητερας Πατριδος θυσιαζομαι,πως το λενε,να μην το δειξουμε και εμπρακτως? Ολοι εδω για την Ελλαδα καιγονται, αλλα παιδια δεν θελουν να κανουν.

      • Nancy avatar
        Nancy @ Nancy 08/06/2010 20:53:18

        Μαρίνα δεν μπορώ να το πιστέψω, έχει κάτι κούκλους η Ολλανδία
        που απορώ πως δεν συναντηθήκατε. Μήπως να βοηθούσε και ο Τρυπτοκάρυδος?

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Nancy 08/06/2010 21:32:22

        Nancy,Κουκλοι ειναι αλλα,αντρες δεν ειναι.
        Αφελεις,φοβιτσιαρηδες,τσιγκουδηδες μεχρι μιζεριας και αθεοι.Οι δε χριστιανοι δεν θα παντρευονταν ευκολα μια ορθοδοξη.Τους αθεους δεν τους θελω εγω. κι επειτα εγω ειμαι νοτια,εχω αλλο ταμπεραμεντο ρε αδερφε....

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Nancy 08/06/2010 21:33:30

        Ποιος ειναι ο τρυπτοκαρυδος και τι πολιτικες πεποιθησεις εχει?

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Nancy 08/06/2010 21:35:05

        Ω,ναι ειναι 30 χρονων,οπως κι εγω.
        Μπα εγω τους θελω απο 40 -45.Να εχουνε λιγο μυαλο στο κεφαλι τους,εαν αυτο γινεται...

  19. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 08/06/2010 10:41:53

    Γειά σου ρε Πιπιλή!

    Αν και πρέπει να το ομολογήσουμε ότι οι έτσι πρέπει να γίνεται στον σοσιαλισμό. Να παίρνουν οι πατερούληδες μικρές κοπέλες, δροσερές.. να ξανανιώνουν και να ζήσουν 1000 χρόνια (όπως ο σύντροφος από την Ανατολή...)

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 08/06/2010 17:48:05

      Ποιος ο Πουτιν?

  20. triptokarudos avatar
    triptokarudos 08/06/2010 13:56:27

    Φωτεινή είμαι 30+ δεν έχω φράγκα αλλά γυμνάζομαι αρκετά είμαι διαβασμένο αγόρι και ακούω μανιωδώς μουσική 'εχω "ενδιαφέροντα"
    θέλεις να μου μάθεις τένις;
    Ο μικροαστικός εραστής

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ triptokarudos 08/06/2010 17:54:27

      Μ' αυτά που διαβαζει ο Φάκτορας, τον βλέπω να ετοιμάζεται ν' ανοίξει ...Γραφείο Γνωριμιών!

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Κώστας Ροδινός 08/06/2010 20:47:59

        Ε,κοιτα να δεις,το τερπνον μετα του ωφελιμου.

        Που να τρεχεις τωρα εξω να κανεις γνωριμιες.Θα πρεπει να φτιαχθεις,να ντυθεις,να ξυρισεις τις γαμπες σου και να βρεις και καποιον που να ειναι και ομοιδεατης.Ασε που στην περιπτωση μου πρεπει να παρω και τ'αεροπλανο για να ερθω στην Ελλαδα.
        Μονο που τα σκεφτηκα ολ'αυτα μουφυγε καθε διαθεση για θυσιες...

  21. Asterix avatar
    Asterix 08/06/2010 22:19:32

    Τώρα... Γιατί μου έχει καρφωθεί η ιδέα ότι η Νάνσυ και η Μαρίνα στην πραγματικότητα είναι ο Μήτσος και ο Στελλαρας απ τα Εξάρχεια; Και μας κάνουν πλάκα πίνοντας μπυρες. Ε;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Asterix 08/06/2010 22:25:25

      Καλό!

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ Asterix 08/06/2010 22:39:36

      Απαντηση:1)Επειδη εχεις εξασκηθει στα συνομωτικα σεναρια τοσο πολυ και βλεπεις παντου συνομωσιες.
      2)Επειδη συνηθισει ν'ακους τις γυναικες να λενε "απαπα εγω δεν ψαχνω"και ολως τυχαιως τον επομενο χρονο βρισκονται παντρεμενες κι ετσι σου φαινεται τρελλο να διαβαζεις μια ειλικρινη συζητηση μεταξυ γυναικων.

      • Cubebes avatar
        Cubebes @ Mαρινα 08/06/2010 22:50:42

        Πολλές γυναίκες είναι που δεν ψάχνουν.

        Αλλά, αν τους τύχει;
        Τι να πουν οχι δεν θέλω γιατί εγώ έλεγα "δεν ψάχνω";

        Για ποιό λόγο;

      • anonymous avatar
        anonymous @ Mαρινα 08/06/2010 23:10:08

        Τώρα δε μπορούν να λένε ότι δεν ψάχνουν γιατί αν το πουν θα μείνουν στο ράφι. Πλέον πρέπει να περάσουν στην αντεπίθεση. ;)

        Έχει ανέβει κι ο ανταγωνισμός από τις ανατολικές βλέπεις ...

      • Asterix avatar
        Asterix @ Mαρινα 08/06/2010 23:29:42

        "Ειλικρινή συζήτηση μεταξύ γυναικών" = Contradiction in terms.

    • Nancy avatar
      Nancy @ Asterix 09/06/2010 16:05:53

      Αα χαχαχα είσαι φοβερός Αστερίξ.

      Το μόνο κοινό με τους τύπους που λές είναι το μουστάκι χαχαχα

  22. Mαρινα avatar
    Mαρινα 09/06/2010 01:43:33

    Cubebes,

    Στην θετη μου πατριδα την Ιταλια,λενε:"H γυναικα διαλεγει ποιον θα την διαλεξει".Ολες και ολοι ψαχνουν αλλα δεν πρεπει να το πουν.Απλο.

    Asterix,ηλεκτρονικα γινεται....