25/05/2011 22:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Ξυπνήσαμε" (βίντεο antinews)



 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 25/05/2011 23:15:32

    Ωραία φωτογραφία, το ξυπνήσαμε όμως είναι υπό την απόλυτη σκιά των ματ!

    • Factorx avatar
      Factorx @ o βουνίσιος 25/05/2011 23:19:33

      κάνεις μεγάλο λάθος. Η παρουσία τους ήταν διακριτική μέχρι αυτήν την ώρα και αφορούσε την προστασία της Βουλης

  2. Y. avatar
    Y. 25/05/2011 23:22:35

    Και η Θεσσαλονίκη είχε κόσμο
    Πολύ καλή η όλη κίνηση, και πιστεύω είναι ακόμη η αρχή

  3. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 25/05/2011 23:22:37

    Πως κάνω λάθος,
    παρατήρησε την φωτογραφία.

    • juliet avatar
      juliet @ o βουνίσιος 25/05/2011 23:49:32

      έχει δίκιο ο Φάκτορας,περιφρούρηση της βουλής κάνανε.

      • o βουνίσιος avatar
        o βουνίσιος @ juliet 25/05/2011 23:57:36

        @ juliet
        σχολίασα μια συγκεκριμένη φωτογραφία, δεν σχολίασα το γενικό κλίμα.

        • jkr avatar
          jkr @ o βουνίσιος 26/05/2011 00:07:46

          αλήθεια, απολύτως διακριτική παρουσία της αστυνομίας, επιτυχημένη τελικά η συγκέντρωση, έστω κι αν δεν είχε κεντρικό μήνυμα

          • archaeopteryx avatar
            archaeopteryx @ jkr 26/05/2011 00:35:53

            να σου πω ενα μήνυμα; Είμαστε αστοί ή μικροαστοί ή απλοί άνθρωποι. Μας πηδάτε, και ήρθαμε να σας το πούμε, ότι μας πηδάτε και έχει αρχίσει να μας ενοχλεί σοβαρά.

          • jkr avatar
            jkr @ jkr 26/05/2011 00:50:06

            σύμφωνοι. να σου πω τι φοβάμαι; ότι το μήνυμα παραμένει αρνητικό, είναι αντίδραση και όχι δράση, δεν υπάρχει αισιοδοξία και καθοδήγηση σωστή και φοβάμαι ότι όσο η οργή κι η πίεση γιγαντώνεται δίχως ορατή διέξοδο, το Σύστημα θα χρησιμοποιήσει τη μάζα στο να φάει τις σάρκες της...αυτό φοβάμαι

          • archaeopteryx avatar
            archaeopteryx @ jkr 26/05/2011 01:16:51

            μπορεί. Δεν ξέρω από τέτοια. Δεν ήταν εικόνα Δεκεμβρίου 2008. Ούτε Αίγυπτος.

            Και εγώ είμαι κομμάτι καχύποπτος, αλλά αυτό είναι και γενικός στόχος "τους". Η έλλειψη επικοιωνίας... Δηλαδή, που με ξέρεις που σε ξέρω;

            πιο πολύ με κανει καχύποπτο ο Σκάι και τι ρόλο πάιζει. Σκάι είναι ο Αλαφούζος, αλλά είναι και η Ντόϋτσε Βέλε... Τρέχα γύρευε... Οτι βγαίνει από τον Σκάι είναι περίεργο... (ξέρεις εγώ δεν χάνω το εκονιουζ...)

  4. istrilatis avatar
    istrilatis 26/05/2011 02:00:38

    ¨έχει μεγάλη διαφορά το να πηγαίνουν σε μια συγκέντρωση χιλιάδες , κι όλοι να γίνονται ΕΝΑΣ και να φεύγουν απ αυτή σα ΕΝΑΣ (παρελθόν)
    από το να πηγαίνουν χιλιάδες άτομα σε μια συγκέντρωση και να φεύγουν απ αυτή σαν …χιλιάδες απομονωμένα άτομα….που το μόνο που τα συνδέει είναι το… facebook του οποίου το κεντρικό επιτελείο (και κάθε μάχη χρειάζετασι κεντρικό σχέδιοο κλπ) η…..κεντρική μνήμη, (server) βρίσκεται κάπου αλλού, και σίγουρα ΕΚΤΟΣ ελέγχου των συμμετασχόντων (παρόν Ισπανίας αλλά και..Ταχίρ κλπ)
    έχει ΜΕΓΑΛΗ διαφορά.. …

    και παρ όλο που ΟΛΟΙ θα πρέπει να βρούμε τρόπους να συμμετέχουμε , θα πρέπει να βρούμε και τρόπους, να αναλογιστούμε το πως θα κατορθώσουμε να μείνουμε ΜΑΖΙ οταν θα φεύγουμε απο τις πλατείες...δηλαδή το πως θα ξεπεράσουμε το happening. Ισως μια κάποια προσέγγιση θα είναι αυτό που προτείνει σ' ένα άλλο thrent κάποιος "ΝΤΑΝΤΟΝ" που προτείνει, αυτές οι συγκεντρώσεις να "συνδεθούν" μ όλες τις άλλες που γίνονται η προγραμματίζονται αυτό το διάστημα στην πατρίδα μας.......

  5. GEODETIS avatar
    GEODETIS 26/05/2011 03:00:33

    δεν θα καταχραστώ ούτε διάνοιας ούτε και νόησης .... απλά αν αύριο αυτή η λαοθάλασσα είναι εκεί θα ήθελα να βάλω ένα σύνθημα : φέρτε πίσω τα κλεμμένα ... και ...
    η δικαιοσύνη δεν είναι θεωρία
    είναι μια ενέργειά που θέλει η κοινωνία ....
    άντε και καλή λευτεριά ....