30/06/2011 06:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Μην με βαρέσεις" ... και του άνοιξε το κεφάλι



 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. juliet avatar
    juliet 30/06/2011 07:31:38

    Μη μου ξαναπείτε να τους λυπάμαι.......γιατι όποια εντολή και να πήρανε το ξεπούλημα αφορά και εκείνους ......αν ήτανε άνδρες όχι σαν αστακοί στους ξυπόλυτους, ίσος προς ισο,έτσι πολεμούνε οι άνδρες ,ανθρωπάκια των 800Ε .
    Καλημέρα Ελλάδα.................................καληνύχτα δοσίλογοι .....

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 30/06/2011 07:38:47

    Το παίζουν τα κανάλια το σκηνικό από το πρωί και σας λέω ότι κι εγώ κάθε φορά που το βλέπω δακρύζω. Το παλικάρι που είπε το "μη με βαρέσεις" νομίζω ότι έγινε τώρα πια σύμβολο αντίστασης και αγώνα. Κάτι σαν τον Κινέζο της πλατείας Τιεν Αν Μεν που σταμάτησε το τανκς.

    Μόνο που εκεί, στην επισήμως ολοκληρωτική Κίνα, τον τανκς τον σεβάστηκε ενώ εδώ, στην επισήμως "δημοκρατική" Ελλάδα οι δικές μας δυνάμεις καταστολής δεν επέδειξαν τον παραμικρό σεβασμό στη διαμαρτυρία του...

    Θλιβερές συγκρίσεις που δείχνουν το κατάντημα της ηγεσίας του προτεκτοράτου...

  3. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 30/06/2011 07:58:01

    ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΣΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ.ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΑΡΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

  4. ΒΑΣΙΛΗΣ avatar
    ΒΑΣΙΛΗΣ 30/06/2011 10:10:43

    ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΟ ΓΙΟ ΣΑΣ ΠΩΣ ΔΕΡΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ

  5. Σταύρος avatar
    Σταύρος 30/06/2011 10:19:09

    Ο Σταύρος έχει γράψει μεταξύ των άλλων στην ανάρτησή του "ΠΑΣΟΚ και ΜΑΤ/ΜΕΑ για μια ΕΛΛΑΔΑ νέα!!!"
    “...Του "Μακρυγιάννη" μια φορά ήταν και τελείωσε.
    Όπως τελείωσε και ο "Σκόμπυ".
    Ο ΧΥΤΑ στην Κερατέα θα γίνει το Κατίν τους!

    Τι θα δικαιολογηθούν;
    Εκτελούσαμε εντολές;
    Οι Γερμανοί Αξιωματικοί στην Νυρεμβέργη εκτελέσθηκαν μολονότι ακολουθούσαν εντολές γιατί το Δικαστήριο απεφάνθη ότι "όχι έπρεπε να τις εκτελέσουν και μετά να διαμαρτυρηθούν αλλά, ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΕΚΤΕΛΕΣΟΥΝ"!
    Νομικό παράδοξο αλλά με ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ!
    Όταν ένας στρατόκ@@λος Εθνικιστής γράφει κατ' αυτόν το τρόπο για τις Μονάδες Τάξεως, τα πράγματα δεν είναι καλά.
    Πολύ καιρό τώρα!

  6. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 30/06/2011 10:44:03

    Κτήνη, σας πληρώνουμε για να μας βαράτε. Κανένας οίκτος στα καθάρματα ποτέ ξανά.
    Έλληνες αυτοί δεν είναι, δολοφόνοι είναι.

  7. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 11:07:35

    «Ενάντια στον όχλο πρέπει να παλέψουν οι ανώτεροι άνθρωποι. Σε κάθε τομέα το μέτριο προσπαθεί να κυριαρχήσει: προς όφελος της επιβολής του κακού ανθρώπου ενεργεί αυτό που αποχαυνώνει.» ΦΡ. ΝΙΤΣΕ

  8. greatzoglo avatar
    greatzoglo 30/06/2011 11:37:37

    Προκαλει απεραντη αηδια! Οτι πιο εμετικο εχω δει.
    Ρε παιδια, ποια μπορει να ειναι τα κινητρα αυτων των ανθρωπων?
    Γιατι τοσο μισος?Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω....
    Το λογικο δεν θα ηταν να στασιαζαν? να μην υπακουαν στις διαταγες, οπως οι
    αιγυπτιοι στρατιωτες τον χειμωνα στα γεγονοτα της Αιγυπτου?
    Ελπιζω να μην κανει πισω τωρα ο κοσμος, να μην αδειασει για παντα η πλατεια, πρεπει να συνεχισουμε αδερφια!

  9. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 30/06/2011 11:45:45

    Αυτό το ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ, το 'χει γεννήσει μάνα; Είναι Γενίτσαρος; Έχει φάτσα κάτω από τη Μάσκα; Είναι Ισοβίτης Δολοφόνος σε πενθήμερη άδεια; Είναι Σχιζοφρενής; Τι Σκατά είναι;

    Τον έχει απογράψει κι αυτόν ο Ραγκούσης στο ενιαίο μισθολόγιο για το Δημόσιο ή βαράει αφιλοκερδώς για προσωπική ευχαρίστηση;

    • man8os avatar
      man8os @ Balafara Hunter 30/06/2011 13:06:06

      Ελα μου ντε? Εβγαλαν φυλακισμενους στο Συνταγμα?

  10. kopritis avatar
    kopritis 30/06/2011 11:46:00

    στην αμαλιας τραβηξε οπλο ο μπατσος

  11. m.s avatar
    m.s 30/06/2011 12:58:42

    Αριστερόχειρας ο ματατζής. Έχετε πολλούς;
    Έτσι στην περίπτωση που ψάχνετε να τον βρείτε και δεν μπορείτε.

  12. Κτησιας avatar
    Κτησιας 30/06/2011 13:13:19

    Ουδέν κακό αμιγές καλού! Έτσι ψήνονται στην μάχη, για την συνέχεια! Και ο εχθρός της κοινωνίας μας που προσπαθεί να μας αφανίσει, αποκαλύπτει το πραγματικό του πρόσωπο !Αν κάποιος πολιτικός δηλώσει και δεσμευθεί ότι όλα αυτά τα παρακρατικά στοιχεία θα απολυθούν , να γνωρίζει ότι θα έχει την υποστηριξή μας !

  13. dealex avatar
    dealex 30/06/2011 13:46:21

    τα σεβη μου κυριε γεωργακοπουλε....

  14. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 30/06/2011 15:30:28

    Πριν από ένα μήνα περίπου, σε αυτό το site είχε μπει μια φωτογραφία με ένα ματατζή να σκύβει μπροστα σε δυό παιδάκια και οι περοσσότεροι εκστασιασμένοι λέγανε τι καλή που είναι η αστυνομία και πόσο μας αγαπάει.Τώρα τι έχουνε να πούνε με αυτόν το φονιά ή νομίζετε ότι μόνο αυτός εκπαιδεύεται με αυτό το μίσος που βγάζει?Θα μπορούσε αυτός που χτύπησε να ήταν φίλος του,συγγενής του και αυτός παρολίγο να τον σκοτώσει.Λουστήτε τους τώρα και να ξέρετε ότι θα γίνουν κι άλλα γιατί οι Πασοκτζήδες είναι αδίστακτοι.Και μην απορήσετε που υπάρχουν ανθρωποι που μέσα τους λένε καλά του έκανε.Απλά και μόνο αίσχος....

  15. factorx avatar
    factorx 30/06/2011 15:40:40

    Ατυχώς ...γλίστρησα χθες και δεν πήρα την φωτογραφία του αστυνομικού που πέταξε την ασπίδα στους συναδέλφους του και έφυγε λέγοντας "δεν αντέχω άλλο". Μην τους βάζεις όλους σε ένα σακούλι. Δες όλες τις μεγάλες εξεγέρσεις. Κρίθηκαν όταν τα ένοπλα σώματα πήραν το μέρος της μιας ή της άλλης πλευράς (Αίγυπτος προσφάτως). Και μην πέφτεις θύμα της μαύρης προπαγάνδας. Οι αστυνομικοί δεν ξερουν ότι αυτός που τους πετάει το μάρμαρο στο κεφάλι ειναι προβοκάτορας. Γι αυτό τους λένε "προβοκάτορες" και "μυστικ΄ς υπηρεσίες"

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ factorx 02/07/2011 01:03:33

      Αδερφέ συμφωνώ στα περισσότερα από όσα λες,εσύ βλέπεις όμως κανέναν προβοκάτορα στο βίντεο?

  16. ιχωρειος avatar
    ιχωρειος 30/06/2011 16:09:06

    μυνηση εδω και τωρα, τωρα ομως.δεν υπαρχει αμφιβολια οτι μπορουμε να βρουμε ποιος ηταν.αποταξη, μονο ετσι θα συνετιστουν τα μυαλα τους οταν θα χασουν την μιζερη δουλεια τους αν οχι την μιζερη ζωη τους.

  17. vfor avatar
    vfor 30/06/2011 18:20:47

    καμια ανοχη σε πολιτικους ,αστυνομικους, παρακρατικους
    αφου θελουνε πολεμο θα τον εχουν.

  18. Dark Blue avatar
    Dark Blue 30/06/2011 19:17:55

    Αν αυτός δεν είναι εμφύλιος...τι είναι τότε ;
    Μήπως νομίζεται ο εμφύλιος του 2011, θα ειναι στα βουνά ;

  19. panos avatar
    panos 01/07/2011 01:28:58

    ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΤΟΛΗ ΠΗΡΑ ? ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΤΟΣΟ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙ ! ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ 2000 ΕΥΡΩ !!! ΝΑ ΒΑΡΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΞΕΝΟ, ΑΓΝΩΣΤΟ , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ??? ΔΕΝ ΣΕ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ !!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ!!!!!! ΑΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΝΟΜΟΤΑΓΗΣ !!!!

  20. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 01/07/2011 08:58:11

    ΤΙ ΚΡΙΜΑ , ΑΥΤΟ ΤΟ ...ΑΜΟΡΦΟ ΚΤΗΝΟΣ ΝΑ ΑΜΑΥΡΩΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΥΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ...ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ. Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΕΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΙΑΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ.. ΛΕΒΕΝΤΗ ΣΤΗ ΚΟΙΝΗ ΧΛΕΥΕΙ!!!

  21. Αννίτα avatar
    Αννίτα 01/07/2011 12:25:59

    Οποιος το έκανε είναι για πολύ ξύλο, ο ανδρισμός δεν μετριέται έτσι. Να σου λέει κάποιος μη με χτυπήσεις κ συ τον σακατεύεις. Μήπως να τον βάζανε στην θέση του δυστυχή που τις άρπαξε; Δεν θα χρειαζόταν πολλές μία... όσες δηλ. έδωσε κ αυτός, θα έπεφτε ξερός έτσι για να του γίνει μάθημα. Δεν θέλω να εκφραστώ πιο φορτηγατζίδικα, ας μείνω σε αυτά ΤΑ ΛΊΓΑ. κΑΛΌ ΣΑΒΒΑΤΟΚΎΡΙΑΚΟ.

  22. Epanastatis avatar
    Epanastatis 01/07/2011 14:01:22

    Πολλές φορές σκέφτομαι πως θα συμπεριφερόμουν εγώ αν ήμουν στη θέση ενός αστυνομικού/ΜΑΤατζή σε ανάλογη περίπτωση. Από τη μια να πρέπει να ακολουθήσω τις εντολές των ανωτέρων μου και από την άλλη να έχω να αντιμετωπίσω τη συνείδησή μου.

    Τις περισσότερες φορές έχω πει ότι θα εκτελούσα τις εντολές που θα μου έδιναν. Αυτό όμως όταν έχεις να αντιμετωπίσεις παράνομους/εγκληματίες/φονιάδες κλπ. Εδώ όμως ποιος είναι ο παράνομος; Αυτός που διαμαρτύρεται για το δίκιο του; Αυτός που φωνάζει γιατί κάποιοι παίζουν παιχνίδια εις βάρος του; Όλοι οι "αγανακτισμένοι" είναι απλοί καθημερινοί άνθρωποι που αγωνίζονται για τα δικαιώματά τους και τη δημοκρατία. Τη δημοκρατία που υποτίθεται ότι γεννήθηκε σε αυτή εδώ τη χώρα.

    Γι'αυτο λοιπόν, στην περίπτωση αυτή, αν ήμουν εγώ στη θέση του αστυνομικού/ΜΑΤατζή θα εναπόθετα το κράνος, την ασπίδα και το γκλοπ μου και να γινόμουν ένα με το πλήθος...

    Φυσικά όλα αυτα αν ήθελα να είχα τη συνείδησή μου καθαρή και αν θέλω να λέγομαι ΕΛΛΗΝΑΣ!

  23. paratiritis avatar
    paratiritis 08/07/2011 13:39:13

    Το κακό είναι ότι υπηρετεί ακόμα. Και δεν είναι ένας, είναι και όλοι οι άλλοι οι συνάδελφοί του, δεν τους αμαυρώνει γιατί είναι ίδιοι μια και του κάνουν πλάτες! Και μην πει κανένας ότι δεν ξέρουν ποιος είναι... Λίγη παρατήρηση μόνο. Ποια δημοιρία στάλθηκε εκεί; Βρείτε ποιο από τα μέλη είναι αιστερόχειρας. Εγώ στο βίντεο πάντως δεν είδα άλλον. Όλοι οι άλλοι κρατούσαν το γκλομπ με το δεξί.