22/06/2011 00:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Κράζουν" κάθε βουλευτή που δίνει ψήφο εμπιστοσύνης (βίντεο)



Αυτή την στιγμή στο Σύνταγμα, αναφέρουν το όνομα κάθε βουλευτή που δίνει ψήφο εμπιστοσύνης στην κυβέρνηση και τον κράζουν.

Ας βγάλει λοιπόν η κυβέρνηση αν τολμά γιγαντοοθόνες στο Σύνταγμα, όπως προτείναμε

«Αν πιστεύετε ότι το μεσοπρόθεσμο είναι ένα καλό νομοθέτημα, που θα βγάλει όπως λέτε την οικονομία από την κρίση, γιατί δεν βγάζετε δυο γιγαντοοθόνες στην πλατεία Συντάγματος για να δει και ακούσει η κοινωνία τις θέσεις σας. Αλλά δεν θα το κάνετε, διότι γνωρίζετε πως η Ελληνική κοινωνία σας έχει απορρίψει» είπε νωρίς το απόγευμα και ο βουλευτής της ΝΔ  Αργύρης Ντινόπουλος, από το βήμα της Βουλής.

Ήταν σαν να γνώριζε τι θα επακολουθούσε στη βραδινή συνεδρίαση…

Αν άκουγε ο λαός στις πλατείες τον Πάγκαλο και τον Παπανδρέου…Τότε θα ήταν που θα κινδύνευε σοβαρά η Βουλή.

Κι όμως, θα έπρεπε να υπήρχαν γιγαντοοθόνες να παρακολουθεί ο κόσμος διότι αν περιμένει από τα ιδιωτικά κανάλια..

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Demetrio_ avatar
    Demetrio_ 22/06/2011 00:33:31

    Αυτά είναι!

  2. Γιώργος avatar
    Γιώργος 22/06/2011 00:33:39

    Η Βασούλα η Παπανδρέου είπε ναι...;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Γιώργος 22/06/2011 00:59:18

      Φυσικά.

  3. νεφέλη avatar
    νεφέλη 22/06/2011 00:40:32

    Ας συγκρατήσει κάποιος τον Δημαρά ...να μην γελοιοποιείται άλλο...!
    Με λυρισμούς... απειλές.. και κραυγές... τίποτα ... δεν καταφέρνει!

    • akomatistos!!!!!!!!!!!!! avatar
      akomatistos!!!!!!!!!!!!! @ νεφέλη 22/06/2011 21:25:13

      ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ Ο ΔΗΜΑΡΑΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ.
      ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ!!!!!!!!!!!!

  4. Demetrio_ avatar
    Demetrio_ 22/06/2011 00:41:02

    Κότες οι "16"... μια χαρά ψηφίσαν "ναι".

  5. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 22/06/2011 01:04:11

    Η ψηφοφορία της επόμενης εβδομάδας,κατά τη προσωπική μου γνώμη,θεωρείται από τις πιο ΚΡΙΣΙΜΕΣ από τον Δεύτερο Παγκόσμιο πόλεμο και μετά...ΟΛΟΙ οι βουλευτές της καταρρέουσας κυβερνητικής παράταξης αλλά και κάποιοι άλλοι από τα γνωστά εγχώρια κομματίδια θ'αναμετρηθούν όχι μόνο με τη κρίση των Ελλήνων πολιτών αλλά και με την ίδια την ΙΣΤΟΡΙΑ....

  6. Γιώργος avatar
    Γιώργος 22/06/2011 01:08:21

    155 ναι, 143 όχι. Λιάνης και Μπακογιάννη δεν ψήφισαν.

    • Αστος avatar
      Αστος @ Γιώργος 22/06/2011 06:31:51

      Ελπιζω τοτε στις επομενες εκλογες να εισπραξουν οτι εδωσαν.

      • κανένας avatar
        κανένας @ Αστος 22/06/2011 10:32:06

        Δεν τους νοίαζουν οι επόμενες εκλογές, ότι φάνε τώρα. Μετά θα διαλυθούν. Αλήθεια΄πόσο αποτιμάται το κάθε Ναι στους λογαριασμούς στην Ελβετία; Το παίρνουν το κατιτις τους για μετά που θα είναι στην ανεργία;

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 22/06/2011 01:12:45

    ΚΑΛΑ, ΤΟΝ ΓΑΠ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΄΄ΤΑΜΕΝΟ΄΄; ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΛΑΟΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ....

  8. ΚΔ avatar
    ΚΔ 22/06/2011 01:27:06

    Τα προσωπεία έπεσαν. Ραντεβού την επόμενη φορά.
    Έχουν αυταπάτες αν νομίζουν ότι όλα αυτά με το χρόνο θα ξεχασθούν. Ναι μεν ό Έλληνας, δυστυχώς, ξεχνά πολύ εύκολα οι εποχές όμως έχουν αλλάξει. Θα μας βρουν όλοι αυτοί μπροστά τους και πολύ σύντομα.
    Θάρρος και αισιοδοξία. Θα τα καταφέρουμε.

  9. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 22/06/2011 01:58:32

    Έχουμε επεισόδια
    http://www.facebook.com/pages/%CE%94%CE%95%CE%99%CE%A4%CE%95-%CE%9F%CE%A4%CE%99-%CE%A3%CE%A5%CE%9C%CE%92%CE%91%CE%99%CE%9D%CE%95%CE%99-%CE%91%CE%A5%CE%A4%CE%97-%CE%A4%CE%97-%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%93%CE%9C%CE%97-%CE%A3%CE%A4%CE%9F-%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%A4%CE%91%CE%93%CE%9C%CE%91-LIVE-%CE%95%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%9D%CE%91/104101463017745?sk=app_190322544333196

  10. Θησέας avatar