#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/07/2011 12:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Καταζητούνται" ... βουλευτές του ΠΑΣΟΚ



Στην Αλεξανδρούπολη οι βουλευτές Εβρου του ΠΑΣΟΚ, Γ. Ντόλιος, Ελένη Τσιαούση και Ολγα Ρενταρή, είδαν τις φωτογραφίες τους σε αφίσα με το σύνθημα "Καταζητούνται". Την αφίσα υπογράφουν οι "αγανακτισμένοι και αποφασισμένοι πολίτες της Αλεξανδρούπολης", ενώ αναφέρουν πως "καταζητούνται" για "εγκλήματα κατά του λαού".



"Ανεπιθύμητοι" χαρακτηρίζονται οι βουλευτές της Αρτας Δ. Τσιρώνης και Π. Στασινός (ΠΑΣΟΚ) και Κ. Παπασιώζος (ΝΔ) σε αφίσα που κυκλοφόρησε σε κεντρικά σημεία της πόλης.

Η αφίσα φέρει την υπογραφή των "αγανακτισμένων Αρτας" και συνοδεύεται από τις φωτογραφίες τους και το μήνυμα "Ξεπουλάνε τις ζωές μας, δεν θα τους αφήσουμε".

Στο Κιλκίς άγνωστοι μουντζούρωσαν την ταμπέλα στο πολιτικό γραφείο του Θ. Παραστατίδη (ΠΑΣΟΚ). Οι δράστες μαύρισαν με μπογιά το πρόσωπο του βουλευτή στη φωτογραφία της πινακίδας και έγραψαν υβριστικό σύνθημα.

Τέλος, συνθήματα αποδοκιμασίας στα πολιτικά γραφεία των βουλευτών Χρ. Χάιδου, Χρ. Μαγκούφη, Σούλας Μερεντίτη (ΠΑΣΟΚ), Ν. Λέγκα και Σ. Χατζηγάκη (ΝΔ) άφησαν στη... νυχτερινή βόλτα τους "αγανακτισμένοι" στα Τρίκαλα.

Με "μπαράζ" δηλώσεων αποδοκιμασίας κατά του ΣΥΡΙΖΑ απαντούν κυβερνητικά στελέχη και βουλευτές του ΠΑΣΟΚ. Την παρέμβαση του εισαγγελέα για αξιόποινες πράξεις και ειδικότερα για τις αφίσες που κυκλοφόρησαν από τις "Σπίθες" ζήτησε ο υφυπουργός Δικαιοσύνης Γ. Πεταλωτής, ο οποίος παράλληλα κατηγόρησε τον Αλ. Τσίπρα ότι με τον λόγο του πυροδοτεί τις αθλιότητες εκ μέρους του ΣΥΡΙΖΑ.

Με καυστικό χιούμορ απάντησε ο βουλευτής Ζακύνθου του ΠΑΣΟΚ Δ. Βαρβαρίγος στην ανακοίνωση της τοπικής γραμματείας του ΣΥΡΙΖΑ, στην οποία αναφέρεται ως "ανεπιθύμητος". Δηλώνει πως θα εμφανίζεται κάθε 15 μέρες στα γραφεία της Νομαρχιακής του ΣΥΡΙΖΑ, ενώ χαρακτηρίζει το μέλος της γραμματείας Α. Κασσιμάτη ως "αυτοαναγορευθέντα Στρατιωτικό Διοικητή Ζακύνθου".

http://www.ethnos.gr/

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αλέξης avatar
    Αλέξης 06/07/2011 12:51:31

    Το ΠΑΣΟΚ επιχείρησε και επιχειρή ακόμα να σηκώσει το θέμα και να εμφανιστούν ως "αμυνόμενοι" και "θύματα" για να τους λυπηθεί ο κόσμος, αλλά στην πραγματικότητα ο κόσμος λέει "καλά να πάθουν".

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 06/07/2011 14:12:08

    Παρ΄ολίγον....Ντάλτον

  3. tiramola avatar
    tiramola 06/07/2011 14:12:11

    Πάτε να φέρετε τους Γκοτζαμάνηδες από την πίσω πόρτα?

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ tiramola 06/07/2011 14:49:39

      Το μελό κάνει καλό. (Στο ΠΑΣΟΚ.)

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ tiramola 06/07/2011 17:04:59

      Εσείς έχετε φέρει τους Τσολάκογλου και τους Ράληδες από την μπροστινή πόρτα.

      • man8os avatar
        man8os @ εναςάσχετος 06/07/2011 17:37:23

        +++!

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ εναςάσχετος 06/07/2011 17:40:48

        λησμόνησες τους Πάγκαλους ...

    • Bob ο μάστορας avatar
      Bob ο μάστορας @ tiramola 07/07/2011 02:43:14

      Ρε ΜΠΑΤΣΟΚια, τα εγγόνια σας θα είναι εγγόνια προδοτών.

      Πάρτε το χαμπάρι, οι @@ριές δεν περνούν πλέον, πόσο μάλλον οι φτιασιδωμένοι θεατρινισμοί της συμφοράς.

      Έχετε αίμα αθώων στα χέρια και στις σιδερωμένες μανσέτες σας.

      Δεν αρκεί η προπαγάνδα για να ξεχάσεις οτι πεινάς, οτι σε δέρνουν, οτι τα παιδιά σου δεν έχουν ελπίδες, οτι έγινες τουρίστας στον τόπο σου που ξεπουλήθηκε για λούσα.

      Την προδοσία πολλοί αγάπησαν, τον προδότη ΚΑΝΕΙΣ!

  4. Roulis avatar
    Roulis 06/07/2011 14:37:33

    Και στην Αιτωλοακαρνανια καταζητουνται παρακαλω!

  5. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 06/07/2011 15:10:24

    Που τους ξερεις τους Γκοτσαμανηδες που τους θυμηθηκες ?ποσο χρονων εισθε κε τιραμολα? αληθεια που ησουν χαμενος?

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ αν.βορινος 06/07/2011 15:22:05

      Τους έμαθε από τον αγωνιστή Καρχιμάκη.....

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αν.βορινος 06/07/2011 15:23:21

      Περίμενε στο Blackberry τη νέα γραμμή της Ιπποκράτους. Τώρα που του σάλπισαν φουλ επίθεση, βγήκε από το λαγούμι.

  6. juliet avatar
    juliet 06/07/2011 15:36:13

    Τελευταία η νέα μόδα και το νέο σλόγκαν του Πασοκ είναι η λέξη Γκοτζαμάνηδες.
    4/6/2011 Πελατωτής στο Σκαρλέτη του Συν :Οι σύντροφοι του Σύριζα είναι Γκοτζαμάνηδες......
    4/7/2011 Καρχιμάκης στον Real:Οι Γκοτζαμάνηδες χωρίς τρίκυκλο.........
    5/7/2011 Αντωνόπουλος ,βολευτής Ηλείας Πασοκ:Επέστρεψαν οι Γκοτζαμάνηδες αυτή τη φορά με δίκυκλο....
    Και ο αγαπητός Tiramolas παντα πιστός στην ιδεολογία και τώρα αποδεικνύεται και στην φρασεολογία του πράσινου λιβαδιού με τα παχυλά βόδια.

  7. tsofa avatar
    tsofa 06/07/2011 15:37:08

    http://gatzoli.blogspot.com/2011/07/blog-post_2920.html
    αυτά ειπε η κ. Ρενταρη

  8. ό παγωτατζής avatar
    ό παγωτατζής 06/07/2011 16:12:08

    ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΤΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ:

    """" 230.000 ευρώ ο βασικός μισθός της επιτρόπου Μ.Δαμανάκη και 50.000 ευρώ τα έξοδα κίνησης χωρίς τα έσοδα από ακίνητα κτλπ...Παρόλα αυτά παίρνει και βουλευτική σύνταξη κανονικά ΝΑΙ !!

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Η...ΗΡΩΪΔΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.....ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ 230.000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΣΥΝ 50.ΟΟΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΟΔΑ ΚΙΝΗΣΗΣ ΣΥΝ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ 500 ΕΥΡΩ ΜΙΣΘΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ!!! ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΤΑΞΗ ΠΕΙΝΑΣ ΚΑΙ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟΥ!!! ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΗΝ!!! ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΗΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ, "ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ- ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΤΕΣ"...

    Επαναλαμβάνω......

    ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΤΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ.!!!
    Για εγκλήματα ΒΑΝΑΥΣΗΣ ΠΡΟΣΒΟΛΗΣ κατα της Ηθικής και της Εμπιστοσύνης τού Ελληνικού Λαού.

    €ΥΡΩ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ! €ΥΡΩ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ό παγωτατζής 06/07/2011 17:43:14

      και κατά της νοημοσύνης μας βεβαίως-βεβαίως

  9. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 06/07/2011 18:01:49

    Βρε-βρε καλως τα παιδια,που ησουν εσυ βρε Tiramola μας ελλειψες,ετσι για το τζερτζελο.Η κατασταση η τωρινη με εκεινη του 62-65 με τους Γκοτζαμανηδες και ταλλα παιδια φανταζει σαν πολυ κακος εφιαλτης μπροστα στο σημερινο κυνηγητο.
    Οσο μπορω να θυμηθω ο πετροπολεμος και τα μαχαιρωματα στη Θεσσαλονικη ηταν καθημερινο φαινομενο,η περιοχη μεταξυ Διαγωνιου και Π.Μελα ηταν πεδιο μαχης με καθημερινο πηγαινε ελα στα νοσοκομεια για ραμματα.Λαμπρακηδες εναντιον ΕΡΕΝ χαμος,διαδηλωσεις καθημερινες και η οργη του κοσμου να ξεσπα ο ενας εναντιον του αλλου και οχι στα μαγαζια και στα αψυχα.Τωρα τα γιαουρτακια και τ αυγα ειναι μασκα ομορφιας,προσωπικα δεν θαθελα να το ξαναζησω,ας προσπαθησει ο καθε αγανακτησμενος να συγκρατησει την οργη του οσο μπορει,σε μια τετοια κατασταση δεν υπαρχουν κανονες εκτροπης.

  10. JOHN avatar
    JOHN 06/07/2011 18:13:27

    Η βουλη κατηντησε ενα θεατρο που παιζεται μια θλιβερη κωμοδια.Οσο για τους ενοικους της κυριως αυτους των ρετιρε που μας κυβερνανε τι περιμενουν μετα τις καταιγιδες που εσπειραν στη κοινωνια?Οι σεναριογραφοι της παραστασης καποια μερα μπορει και να τη κοπανησουν.Τι θα κανουν τοτε αυτοι και οι περυξ αυτων κωλακες και βολεμενοι?Πως θα βγαλουν τη ρετσινια της προδοσιας απο αυτους και τις οικογενειες τους?Απο τη στιγμη που οι Γερμανοι,και οχι μονο,μιλουν για εκχωτηση εθνικης κυριαρχιας ποιος ο λογος υπαρξης τους ως διακοσμητικα στοιχεια πια μιας νομαρχιας που καταντησαν την Ελλαδα?Ουτε ψιλος στο κορφο τους.

  11. αστροκρητης avatar
    αστροκρητης 07/07/2011 07:19:12

    το μονο που δεν μας ζητησε ακομα το ΜΠΑΤΣΟΚ ειναι να φωναξουμε ολοι μαζι :
    '' Σφαξε με , Αγα μου , για ν' αγιασω ! '' . Ε, οχι ! Και λιγα τους κανουν , λοιπον !!

  12. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 07/07/2011 08:29:59

    Πολύ θα ήθελα να ξέρω αν οι πράσινοι καθεστωτικοί γνωρίζουν ότι η συντριπτική πλειοψηφία του Ελληνικού Λαού, τους περισσότερους από αυτούς, ήδη τους φαντάζεται μπροστά στο εκτελεστικό απόσπασμα, κάτι που αποτελεί μύχιο πόθο όλο και περισσότερων βασανισμένων πολιτών...

  13. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 07/07/2011 09:59:05

    ΤΙΡΑΜΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ.

  14. dead by dawn avatar
    dead by dawn 07/07/2011 13:20:53

    Πρεπει δηλαδη να λυπηθουμε τους θυτες Πασοκους επειδη φαγαν κανενα γιαουρτακι και καποιο γιουχα,αυτους που μας στειλαν χιλιαδες Ματ στο Συνταγμα,να διαλυσουν τους Αγανακτισμενους που αυτοι τους τρεμουν και ποιος ξερει ακομα τι σχεδια εχουν (οπως διαφαινεται αχνα απο αυτα που λενε ΓΑΠ,Παπουτσης,Παγκαλος και σια) να χρησιμοποιησουν τους προπηλακισμους των λαομισητων βουλευτων τους για να περιστειλουν τα δικαιωματα για ελευθερες διαδηλωσεις και συνελευσεις ????