#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/09/2011 09:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Κίνημα" στα γραφεία βουλευτών του ΠΑΣΟΚ από εξοργισμένους ψηφοφόρους



Στα γραφεία βουλευτών του ΠΑΣΟΚ πηγαίνουν και αφήνουν τα σημειώματα του υπουργείου Οικονομικών για την έκτακτη εισφορά πολλοί πολίτες που δεν είναι σε θέση να πληρώσουν γιατί δεν έχουν χρήματα.

Ο αριθμός αυξάνεται μέρα με τη μέρα, καθώς όλο και περισσότεροι απελπισμένοι αλλά και εξαγριωμένοι Έλληνες που βρίσκονται στα όρια της απόγνωσης, μη έχοντας τι άλλο να κάνουν, πηγαίνουν στα πολιτικά γραφεία των βουλευτών του ΠΑΣΟΚ και απαιτούν να τους βρουν αυτοί την λύση.

Οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ έχουν αρχίσει να τρομοκρατούνται από το φαινόμενο αυτό και φοβούνται ότι τα «κρούσματα» θα πολλαπλασιαστούν όταν θ’ αρχίσουν να έρχονται και οι λογαριασμοί της ΔΕΗ με τα χαράτσια για τα ακίνητα. Κάποιοι από αυτούς επιχείρησαν να επικοινωνήσουν έντρομοι με την πολιτική ηγεσία του υπουργείου Οικονομικών , αλλά οι περισσότεροι δεν τα κατάφεραν.

Με κάτι τέτοια θα βάλουν λουκέτα στα πολιτικά τους γραφεία πριν την ώρα τους.

Αριστερόχειρ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Stefanos avatar
    Stefanos 19/09/2011 09:39:13

    Άρχισε η κατεδάφιση...Το τέλος τους έφτασε.

  2. ORIMA avatar
    ORIMA 19/09/2011 09:48:05

    Αφού δεν τους βάζουν στο φάκελο και τίποτα "αμελέτητα", πάλι καλά !

    • alakran avatar
      alakran @ ORIMA 19/09/2011 09:57:20

      Bενιζέλος χθές "Σας υποσχόμαστε αίμα,ιδρώτα και δάκρυα"

      Τράγκας σήμερα στο ραδιόφωνο "Εμείς σας υποσχόμαστε και σπέρμα"

      χαχαχαχαχαχαχαχαχα

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ alakran 19/09/2011 15:48:32

        Βρε τον Τράγκα!

  3. Φίλος avatar
    Φίλος 19/09/2011 09:54:24

    Tζουμάκας: Ο ΓΑΠ επέβαλε στους υπουργούς το μνημόνιο !!! :D

    h_p://www.youtube.com/watch?v=-KbckdMbfC8&feature=share

  4. Σταύρος avatar
    Σταύρος 19/09/2011 09:58:24

    Έτσι μπράβο τα παιδιά!
    Άντε γιατί μάλλιασε το στόμα μου να το λέω και να το ξαναλέω!
    Αν κλείσουν τα γραφεία τους οι Βουλευτές, να τα στέλνετε συστημένα στην Ιπποκράτους!
    Μαζί με ένα υπογλώσσιο αν σας βρίσκετε!!!

    • juliet avatar
      juliet @ Σταύρος 19/09/2011 10:25:04

      Βρε,Σταύρο με λίγο χόρτα καλύτερα ...βλήτα εννοώ για να μην παραξηγηθώ,και ελαφρύ φαγητό και δημιουργεί και ευεξία .

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ juliet 19/09/2011 15:47:35

        Αρκούν τα χόρτα για τα μυρηκαστικά, juliet και Σταύρο!!! εδώ και 23 μήνες αναμασούν τα ίδια και τα ίδια...

  5. juliet avatar
    juliet 19/09/2011 10:27:17

    Αν τους τελείωσετε θα μπορέσετε να κοιτάξετε τα παιδιά σας στα μάτια και να νοιώσετε περήφανοι γιατί τα ελευθερώσατε απο την σαπίλα και το ξεπούλημα ,η αρχή θα είναι γι΄όλους μας.

  6. Σταύρος avatar
    Σταύρος 19/09/2011 10:30:59

    ...και δέκα δράμια Μπρουσαλιό-απ' το καλό...

  7. JOHN avatar
    JOHN 19/09/2011 10:46:33

    Κατα κανονα η απογνωση φαιρνει βια.Και πρωτου βιαστουν καποιοι να καταδικασουν τη βια ας καταδικασουν και τιμορισουν πρωτα αυτους που εφεραν το κοσμο σε απογνωση και αδιεξοδα.Τα ανδρεικελα που μας κυβερνουν δεν καταλαβαινουν απο λογια.

  8. papado avatar
    papado 19/09/2011 10:46:52

    Να πάρει άμεσα θέση η ΝΔ και να βγει ο Σαμαράς και να καταγγείλει την κυβέρνηση για εσχάτη προδοσία.Όλα τα άλλα είναι λόγια...

  9. eco avatar
    eco 19/09/2011 16:05:02

    Αν δεν τους εκφράζει πια η κυβέρνηση και οι βουλευτές της , να το πουν και να αποχωρήσουν. Τέρμα τα σκετσακια για εσωκομματική κατανάλωση. Θέλουμε πίσω την Ελλάδα μας!

  10. Αλέξης avatar
    Αλέξης 19/09/2011 18:46:12

    Θα μπορούσαν να τα στείλουν και στο MEGA "υπόψη κ.κ. Καψή, Τρέμη, Καμπουράκη κλπ".

  11. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 19/09/2011 19:14:14

    Υπάρχουν δυο λεπτομέρειες σήμερα,ίσως τις γνωρίζουν αρκετοί.Πρώτον,τρεις κορυφαίοι υπουργοί της καταστροφικής-πασοκικής κυβέρνησης ζήτησαν εκλογές σύντομα.Είναι η ΠΡΩΤΗ φορά που ο Παπανδρέου δεν αντέδρασε.Δεύτερον,η Κ.Ο του πασοκικού καθεστώτος είναι στο πόδι.Αυτά κάτι δείχνουν.Τα καταθέτω.Το ένστικτό μου λέει πως ΠΟΛΥ σύντομα θα έχουμε εξελίξεις.Μπορεί να κάνω λάθος,να σφάλλω ή να πλανώμαι αλλά έχω την εντύπωση πως δεν θ'αργήσει η ΤΕΛΙΚΗ ετυμηγορία της ελληνικής κοινωνίας δια εκλογών.....

  12. δημης avatar