#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/07/2011 17:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Θέλουμε Βουλή για πλουσιόπαιδα;"

[caption id="attachment_112626" align="alignnone" width="600" caption="Κυριάκος - Αντρίκος"][/caption]

Σκληρές επιθέσεις από συναδέλφους του βουλευτές της ΝΔ δέχεται ο Κυριάκος Μητσοτάκης

Η Φωτεινή Πιπιλή, σε άρθρο της με τίτλο: « Κοίτα ποιος μιλάει…», γράφει μεταξύ άλλων: «Εγώ Κυριάκο μου κονόμησα πολλά από τη δουλειά μου, ρώτα τη Δ' Εφορία 35 χρόνια. Όταν μου έδωσαν το βουλευτικό αυτοκίνητο, ήμουν η μόνη Βουλευτής που είχα ζητήσει τρομάρα μου και υβριδικό. Το πήγαινα και το 'φερνα σε κάτι Βουλευτικές αποστολές στην επαρχία, γιατί στην Αθήνα δεν τον είχα ανάγκη, κυκλοφορούσα με μετρό, τρόλεϊ και λεωφορείο και βασικά με τα πόδια, είναι γνωστό σε όλους. Εγώ Κυριάκο μου, δε κυβέρνησα ποτέ την Ελλάδα, εντάξει;…Χέστηκα για το βουλευτικό αυτοκίνητο -μετά συγχωρήσεως -αλλά από το φαύλο πολιτικό σύστημα- καταλαβαίνεις, τι εννοώ- από την ατιμωρησία του πλουτισμού και της λαμογιάς έχω να μπω στο μετρό 8 μήνες. Ναι ρε Κυριάκο, φοβάμαι τον αγανακτισμένο, που απλώς δεν ξέρει γιατί γίνεται καμιά φορά όχλος, και ουσιαστικά θέλει να ξεσκίσει τις "κουκούλες" των επαγγελματιών πολιτικών που μας βγάζουν και γλώσσα».

Σε άλλες δηλώσεις της η κ. Πιπιλή προειδοποιεί ότι "ο κ. Μητσοτάκης δημιούργησε ο ίδιος τον εαυτό του ως στόχο" και εκφράζει φόβους οτι "ο αγανακτισμένος κόσμος μπορεί από έναν να μετατραπεί σε όχλο.

Στο ίδιο κλίμα κινήθηκαν ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ Νίκος Δένδιας και οι Κώστας Τζαβάρας και Γιάννης Ιωαννίδης.«Οφείλω να εκφράσω τη λύπη μου για τη στάση μερίδας συναδέλφων, οι οποίοι παρουσιάζουν την κοινοβουλευτική αποζημίωση και τις απολαβές του βουλευτή ως υπερβολικό και υπερμεγέθες προνόμιο. Ο μέγας εχθρός είναι ο λαϊκισμός» είπε ο κ. Δένδιας

«Θέλουμε μέσα στη Βουλή να μπαίνουν μόνο τα πλουσιόπαιδα ή τα παιδιά των μεγάλων οικογενειών τα οποία έχουν λυμένα όλα τα βιοποριστικά τους προβλήματα και κάνουν πολιτική από χόμπι;», διερωτήθηκε ο γραμματέας προγράμματος της ΝΔ, Ευριπίδης Στυλιανίδης και πρόσθεσε: «Αν δεν θέλουμε λοιπόν Βουλή διαπλεκομένων, Βουλή υπαλλήλων και Βουλή πορφυρογέννητων θα πρέπει η πολιτεία να σκεφθεί τι χρειάζεται για να λειτουργήσει ένας ευπατρίδης βουλευτής, ένας τίμιος βουλευτής που δεν μπήκε στην πολιτική για να κάνει λεφτά και να περνάει ωραία».

Ο κ. Μητσοτάκης απάντησε μιλώντας για «τζάμπα μάγκες»: «Δεν είμαι εγώ τζάμπα μάγκας, άλλοι είναι τζάμπα μάγκες. Όσοι μου επιτίθενται είναι υποκριτές. Για να μην κοροϊδευόμαστε εδώ πέρα. Όλοι γνωρίζουμε ότι στις επιτροπές της Βουλής πάμε για πέντε λεπτά υπογράφουμε και φεύγουμε»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Enzo avatar
    Enzo 14/07/2011 17:40:35

    και τι τον κρατατε ρε παιδια ακομα στην ΝΔ?
    στην βραση κολλαει το σιδερο.
    Διωχτους ολους Αντωνη.
    Αμα τους διωξεις ειναι ενα +10% στις δημοσκοπησεις, τοσο απλο.

    • xenios avatar
      xenios @ Enzo 14/07/2011 19:49:56

      Σωστός !!!

  2. polmix avatar
    polmix 14/07/2011 17:52:49

    προετοιμαζεται εξοδος η ειναι εντυπωση μου?αντε επιτελους με τη φαρσοκωμωδια.να φυγει να παει στην αδερφη του να τελειωνουμε.

  3. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 14/07/2011 17:57:18

    ΓΙΑ ΒΑΣΤΑ ..ΡΕ!! ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΚΙΣΜΟΣ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 300 (ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΕΠΟΝ ΕΠΙΘΕΤΟ) ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥΣ ( ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΜΙΛΑΜΕ) ΟΣΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΚΙΣΜΟΣ ; ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟ ΤΟ ΠΕΝΗΝΤΑΡΙΚΟ;! ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΣΜΟΥ, ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ , ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΤΟ ΛΑΟ.

    • xenios avatar
      xenios @ ΝΤΙΝΟΣ 14/07/2011 19:54:14

      Δεν το εννοείς αυτό που λέει φίλε. Λαϊκισμός είναι του αισχίστου είδους.

      Με την περιουσία του Μπαμπά, από πίσω ο καθένας μιλάει έτσι, για κανένα σταυρό παραπάνω. Δωρεάν φιγούρα και διαφήμιση για όλους τους ηλίθιους που βάζουν σ' αυτόν τον άνθρωπο σταυρό, έλεος.

      Να μειωθούν οι μισθοί όσο θέλεις, μαζί σου, αλλά ο Κυριάκος σε άλλα αποσκοπεί.

  4. Kώστας β. avatar
    Kώστας β. 14/07/2011 17:57:33

    Ο Μητσοτάκης Κυριάκος φανατικός οπάδος του υπαρκτού νεοφιλελευθερισμού και της ανθρωποφαγίας ζητάει,να μας κοπούν οι μισθοί,να μας απολύσουν ,να ιδιωτικοποιηθούν τα πάντα ,ενώ αυτός και όλη του ,μα όλη του ,η οικογένεια σιτίζεται απο το δήμοσιο,και το μόνο που λέει ότι θα προσφέρει για τον τόπο είναι το αυτοκίνητο που στην ουσία δεν του ανήκει.Επιτέλους ως πότε στην ΝΔ θα έχουμε ανθρώπους που εκπροσωπούν το 2% των οπαδών της;;;Επιτέλους κάποιοι εκεί μέσα έχουν καταλάβει ποιά στρώμματα κοινωνικά είναι οπαδοί και ψηφοφόροι της ΝΔ;;;;;Επιτέλους οι περισσοτέροι θα συνταχθούν με αυτό που πρεσβεύει ο αρχηγός και ο κόσμος που τον ακολουθεί;;;; ή καλύτερα να τα μαζεύουν;;;Επιτέλους έχουν καταλάβει κάποιοι εκεί μέσα ότι οι συνθήκες δεν είναι ίδιες με πρίν,και ότι υπάρχει πόλεμος ;;;;Και επιτέλους κανένας δεν πρέπει να θεωρεί την υποψηφιότητα του δεδομένη αλλά θα πρέπει να κριθούν όλοι απο μηδενική βάση.

  5. remali avatar
    remali 14/07/2011 18:13:07

    χα χα τους εθιξε τα προνομια και ξεσηκωθηκαν οι επιδοξοι επαγγελματιες πολιτικοι. ντροπη. αν το ειπε για λαικισμο η επειδη το πιστευει ειναι ντροπη σας για αλλα θεματα να τον κατηγορειτε. ντροπη.

  6. nickname@taleftaiparhoun.gap avatar
    nickname@taleftaiparhoun.gap 14/07/2011 18:24:46

    Ηρεμήστε παληκάρια ! κάπου στην μέση είναι η αλλήθεια,αν την πρόταση την έκανε κάποιος άλλος ίσως να ήταν ..πιστευτή!
    Η Πιπιλή 'εχει δίκηο τόσα χρόνια δούλεψε σαν υψηλά αμοιβόμενη δημοσιογράφος ,ο Γ.Ιωαννίδης τόσα χρόνια τόσα μεγάλα συμβόλαια στο basket είχε μην τρελαθούμε . Ο Κυριάκος πότε δούλεψε ; η οικογένεια του πότε δούλεψαν ξεκάθαρα , δηλωμένα και φορολογημένα , είναι πλούσιοι και κανείς δεν ξέρει πως έγιναν ; κληρονόμησαν ; ας το πούν ,κέρδισαν λαχείο ; ας το πούν μην παριστάνουν όμως διαχρονικά τους ..σωτήρες και πολλές φορές τους ...μάρτυρες!

  7. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 14/07/2011 18:35:30

    Αναρωτιέμαι αν υπάρχει έστω ένας άνθρωπος που να πιστεύει πως οι προτάσεις Μητσοτάκη διέπονται από αλτρουισμό!
    Πρόκειται ξεκάθαρα για μια ελιτίστικη προσέγγιση, της οποίας απόλυτα αντιπροσωπευτικός είναι ο τίτλος της ανάρτησης.
    Απλά, όταν περνάς την λογική σου με λαϊκίστικα τρικ είναι πιο εύπεπτη, αυτή είναι η πραγματικότητα.
    Στην ουσία οι προτάσεις Μητσοτάκη διαιωνίζουν το πρόβλημα του πελατειακού κράτους και της άτυπης κληρονομικώ δικαίω αντίληψης μεταφοράς της εξουσίας.
    Αυτά μας έφεραν έως εδώ και θα πρέπει να μπει ένα τέλος κάποια στιγμή!

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Γιώργος Μεσσηνία 14/07/2011 18:43:08

      Και μην πει κανείς ότι διαφωνώ με αυτά που λέει...
      Διαφωνώ και θυμώνω με τη στόχευση, που κάθε άλλο παρά το καλό του ...λαουτζίκο, ή αλλιώς της "πλέμπας" μπορεί να συμβαδίζουν.

  8. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 14/07/2011 18:38:00

    Σωστό και αυτό...

  9. ΓΡΗΓΟΡΗΣ avatar
    ΓΡΗΓΟΡΗΣ 14/07/2011 18:45:01

    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_2_15/04/2009_311171
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΙΔΑ.

    • κανένας avatar
      κανένας @ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 15/07/2011 13:19:48

      Στο εξής όσοι έχουν την τύχη να συνταξιδευουν μαζί τους να τους ρωτάνε "μαζι τα φάγαμε";

  10. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 14/07/2011 18:52:50

    ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ,ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ. ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΕΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΩ ...ΑΝΑΛΟΓΩΣ!. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ! ΑΠΑΙΤΩ ! ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ( ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ) ΣΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΥΚΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ; ΜΗΠΩΣ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ; ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΟΠΑΝΑ Η ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΟΘΕΤΟΥΝ ΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΡΙΣΗ "ΑΓΑΘΟΥ ΑΝΔΡΟΣ"!!

  11. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 14/07/2011 18:53:26

    Εγώ επιμένω και όποιος θέλει απαντά:

    λαμβάνουν μηνιαία βουλευτική αποζημίωση
    τους καλύπτουμε τα έξοδα
    τους παραχωρούμε υπαλλήλους

    Γιατί να λαμβάνουν αποζημίωση ανά επιτροπή;
    Αυτή δεν είναι η δουλειά τους;

    ΥΓ

    ...φωνάζουν ορισμένοι για το επίθετο και ότι έχει και λεφτά η οικογένεια.
    Η πράξη είναι σωστή ή όχι;
    Γιατί το ίδιο το έκανε και άλλη (του ΠΑΣΟΚ) εκτός ....οικογενείας

    Ολοι όσοι υπερασπίζονται τους "φτωχούς" βουλευτές με την αυτοτελή φορολόγηση, μπορούν να μας πουν πόσο είναι κατά έτος οι ...επιτροπές; Πόσο κοστίζουν τα δύο χρόνια λιτότητας; Για να λαϊκίσω και εγώ πόση αύξηση θα μπορούσε να δοθεί για τα επιδόματα ανεργίας στον ΟΑΕΔ ή τις συντάξεις του ΟΓΑ των 300 €;
    Οι βουλευτές που φωνασκούν μπορούν να απαντήσουν γιατί για 2,000 Έλληνες περίπου (κολλητούς και αρεστούς) ο χρόνος έχει 16 μήνες;
    Μπορούν να μας πουν το συνολικό ετήσιο κόστος ενός εκ των 300 με κάποιου Γάλλου ή Γερμανού βουλευτή;
    Μπορούν να τους ρωτήσουν γιατί "σπάνε" τις επερωτήσεις;
    Μα διαιωνίζουν το πελατειακό κράτος απαντά τρίτος και την οικογενειοκρατία...και εγώ που νόμιζα ότι οι ψηφοφόροι τους στέλνουν εκεί επαναλαμβάνοντας τις ...επιλογές τους ή η οικογενειοκρατία και τα € μίλησαν τον 11/2009;

    • αγία avatar
      αγία @ Ο Ιθαγενής 14/07/2011 20:39:03

      Προσθέτω κι άλλα: Έχουν αφορολόγητο στις 60.000 ευρώ (με αποτέλεσμα να παίρνουν μέχρι κι επιστροφή από την εφορία); Έχουν ατέλεια στα μεταφορικά μέσα ακόμα και για τις προσωπικές τους μετακινήσεις και τις διακοπές τους;
      Θυμώνω ακόμα περισσότερο όσο σκέφτομαι ότι κάποτε έλεγα ότι εμείς οι εκπαιδευτικοί δεν πρέπει να πληρωνόμαστε για τις επιτηρήσεις των πανελλαδικών εξετάσεων (3,60...) γιατί είναι μέρος της δουλειάς μας...

  12. lornion avatar
    lornion 14/07/2011 18:55:43

    την σκούπα για να καθαριστεί η ερα από το στάρι. Στην ΝΔ χρειαζόμαστε ΡΙΖΙΚΉ ΑΝΑΝΕΩΣΗ .Το βουλευτιλίκι δεν μπορεί να είναι κληρονομιά είναι κοινωνική προσφορά που την προσφέρει η κοινωνία μας στους εκλεκτούς που επιλέγονται.

  13. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 14/07/2011 19:01:14

    Το θέμα για όλους μας ,δεν είναι ποιος το προτείνει , αλλά ποσό σαθρό είναι το πολιτειακό μας σύστημα....Αν θέλετε βρίσκουν και τα λένε... αλήθεια πόσοι από μας έχουν ζήσει στο εξωτερικό και ζηλεύουν τις δομές που έχουν (αυτοί) ...Δεν με νια ζει τι θεό πιστεύεις αρκεί να μου αποδίδει έτσι δεν γίνετε αλήθεια πες τε μου έχω ζήσει στην Ιταλία και ξέρω ότι η Ελλάδα μας έχει μίνι πίσω τουλάχιστον 20 χρονιά πίσω ,πες την αλήθεια όλοι εδώ μέσα... η τεχνολογία στην Ελλάδα μας είναι στην δημόσια διοίκηση 2ο χρονιά πίσω... γιατί θα μου πείτε είναι απλό δεν θέλουν τα ακομμάτιστα λαμογια να υπάρχει έλεγχος. Λάθη που βολευανε τους ξένους σύμμαχους μας... από πολλές μεριές (είσαι στην ΕΟΚ μάθε για την ΕΟΚ ) Αρχι..α συγνώμη για την έκφραση τότε δεν μας βοήθησαν ... Συστήματα πληροφοριακά που πέφτουν πριν δουλέψουν... τυχαίο δεν νομίζω. Σύστημα δεν θέλει να δουλέψει στην Ελλάδα γιατί έχει το πολιτικούς σε ομηρία... Αυτό είναι το πρόβλημα δύστυχος της Ελλάδας που όλοι αγαπάμε...

  14. εξυπνάκιας avatar
    εξυπνάκιας 14/07/2011 19:23:01

    αύξηση τώρα στις απολαβές της Πιπιλή

  15. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 14/07/2011 19:43:57

    ΑΘΗΝΑΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ: Μήπως μπορεί να γράψει κάποιος ποιές ήταν τότε οι αποζημιώσεις των αρχόντων μας; Ενδιαφέρον θα είχε μια ανάρτηση αφιερωμένη στη λειτουργία και τους κανόνες της Αθηναικής Δημοκρατίας.

  16. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 14/07/2011 19:51:13

    Κανείς δε διαφωνεί μα την ουσία των προτάσεων, αλλά αντανακλούν στη μισή αλήθεια που ως γνωστόν είναι το μεγαλύτερο ψέμα.
    Προσωπικά θα περίμενα μια πιο ολοκληρωμένη και τολμηρή πρόταση που θα περιλαμβάνει και το "άνοιγμα" του ...επαγγέλματος του πολιτικού, την αντιμετώπιση της οικογενειοκρατίας κοκ...
    Διότι, όταν λχ περιορίζεις το δημόσιο το ζητούμενο είναι να επιβάλλεις και την αξιοκρατία...
    Όταν επανέλθει με μια τέτοια πρόταση, πρώτος θα τον συγχαρώ.
    Προς το παρόν απλά δημαγωγεί...

  17. Γιάννης Παπαζαχαρίας avatar
    Γιάννης Παπαζαχαρίας 14/07/2011 19:53:37

    Έκανε ότι έκανε για να μην ασχολείται ο κόσμος με την κυβερνηση...

  18. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/07/2011 20:14:39

    Η Πιπιλη ειναι απιαστη... να τον κλεισουν σ ενα δωματιο 5 ωρες μαζι της.

    ΠΠ

  19. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 14/07/2011 20:19:36

    Καλα ειναι δυνατον,τι εσωστρεφεια ειναι αυτη?Θα το πω γι ακομη μια φορα,ολοι χρειαζονται,δεν νικεται το θηριο με ξορκια,πρεπει ολοι εκει στη ΝΔ να καταλαβουν ποιους εκπροσωπουν και τι πρεπει ο καθενας τους να κανει.Αντιπαλος δεν ειναι Πετροτακης αλλα ο κακος μας εαυτος.

  20. vaggelis avatar
    vaggelis 14/07/2011 20:59:56

    πρωτος ο ΑΠΟΣΤΑΤΗΣ που παιρνει 3 συνταξεις (πρωθυπουργου δικηγορου και δημοσιογραφου) αν μιλαμε για προνομοια και τη χρηματοδοτηση που παιρνει για το ΙΔΡΥΜΑ ΤΟΥ

  21. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 14/07/2011 21:52:57

    ΟΛΟΙ ? ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΚΕ ?

  22. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 14/07/2011 21:56:12

    ΠΡΟΤΑΣΗ ......
    ΝΑ ΠΙΕΣΕΙ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ , ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ
    ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ...ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

  23. δημης avatar
    δημης 14/07/2011 23:22:24

    .......ΠΑΙΔΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ..
    ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ..ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΚΟΜΑΤΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ...

  24. Σταύρος avatar
    Σταύρος 15/07/2011 00:06:24

    Στην "δράση" κολλάει το σίδερο!
    Σε αντίθεση με το ατσάλι που δεν στομώνει εύκολα!!!

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Σταύρος 15/07/2011 19:10:15

      Σταυρο, μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! Εννοείται οτι θα την κλεψω την ατάκα σου!

  25. mojo62 avatar
    mojo62 15/07/2011 01:56:48

    Δυο πλήρεις θητείες η/και οκτώ χρόνια το μέγιστο στη βουλή.Το ιδιο και οι δικαστές, για να μη γκρινιάζουν.Τίποτ'άλλο.

  26. ΚΜ avatar
    ΚΜ 15/07/2011 21:57:13

    Ακόμα κι ένα σταματημένο ρολόι, λέει τη σωστή ώρα δις ημερησίως.

    Μπορεί μεν να τα λέει αυτά που λέει ο Κυριάκος για την προσωπική του προβολή αλλά πάντως οι δικαιολογίες για την διαιώνιση των εξωφρενικών βουλευτικών προνομίων (εν καιρώ κρίσης) είναι φύλλα συκής και απαράδεκτες. Καλύτερα να μην το άνοιγε το ρημάδι ο Τζαβάρας (που τον συμπαθούσα κιόλας), έπεσε στην εκτιμησή μου ένα σκαλάκι...