#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/07/2011 19:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Η φωνή της Τουρκίας από το ...Μαρούσι"



http://www.cyprusactionnetwork.org/

Το αίσχος με τον τηλεοπτικό σταθμό Αντένα 1 (Ελλάδος) συνεχίζεται αμείωτο. Μετά την συνάντηση που οι ίδιοι ζήτησαν από τηνΕπιτροπή Εκπροσώπων κατά την διάρκεια της δεύτερης διαμαρτυρίας έξω από τον σταθμό του Αντένα στο Μαρούσι την 1ηΙουλίου 2011, διαβάστε μόνοι σας  την τουρκική  συμπεριφορά τουΑντένα!  Καμία διαφορά από την τουρκική στάση έναντι τωνΕλληνοκυπρίων από το 1974 μέχρι σήμερα.  Ο Αντένα 1 (Ελλάδος) μετατράπηκε σε πραγματική και ενσυνείδητη φωνή της Τουρκίας από το Μαρούσι Αθηνών. Οι υπεύθυνοι τουσταθμού έχουν κατεβεί στο χειρότερο σημείο εθνικής ξεφτίλας.Επιμένουν, ενσυνείδητα πλέον, να προωθούν την αναγνώριση του ψευδοκράτους προβάλλοντας την τουρκική παραγωγή Εζέλ και η απάντησή τους : Σπ. Χαραμής:  «Εμείς θα συνεχίσουμε κι’ εσείς να κάνετε… ότι νομίζετε»!  Υπενθυμίζουμε ότι πέρσι τέτοιες μέρες είχαμε την τουρκική προσπάθειανα εκμεταλλευθούν την Τζένιφερ Λόπεζ για προώθηση αναγνώρισης τουψευδοκράτους. Απέτυχαν μετά την αλματώδη κορύφωση τωνδιαμαρτυριών μας μέσω ηλεκτρονικών ενημερώσεων και δημοσιεύσεωνκαι μπλόκς με αποτέλεσμα το θέμα να καλυφθεί από τον παγκόσμιο Τύπο πρωτοστατούντως της βρετανικής «Γκάρτιαν» και των δεκάδων χιλιάδων διαμαρτυρομένων μέσω  FACEBOOK. και αφού ενημερώθηκε η Τζένιφερ Λόπεζ,  για τις πραγματικότητες, ακύρωσε την μετάβασή της. Φέτος οι προσπάθειες των Τούρκων δούλεψαν διαφορετικά.Επιστράτευσαν τον Αντένα 1 (Ελλάδος), για να προβάλλουν τοψευδοκράτος τις μαύρες αυτές ημέρες της βαρβαρότητας τους στηναιματοβαμμένη μας Κύπρο. Μετατρέποντας ένα ελληνικό κανάλι, τοντηλεοπτικό αυτό σταθμό,  σε ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ από βόρειοπροάστειο των Αθηνών!

Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο Ελλάδος

Ηλθε τώρα η σειρά να σταλούν διαμαρτυρίες και στον Πρόεδρο τουΡαδιοτηλεοπτικού Συμβουλίου Ελλάδος.  Γράψτε και διαμαρτυρηθείτετόσο στον Αντένα όσο και παράλληλα σε εκείνους που έχουν την ευθύνηνα επιβλέπουν τους ραδιοτηλεοπτικούς σταθμούς. Για διαμαρτυρία στον Πρόεδρο του ραδιοτηλοπτικού συμβουλίου της Ελλάδαςτο email του είναι: ncrtv@otenet.gr .   ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ : ΤΑ ΑΔΙΚΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΕΥΛΟΓΟΥΝΤΑΙ

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΤΕΝΑ

Antenna TV S.A. · AthensKifissias Ave. 10-12,Maroussi Phone: +30-210-688-6100 Athens Fax: +30-210-689-0304 151 25 Greecehttp://www.antenna.gr/webtv/contact pr@antenna.gr'kalimeraellada@antenna.gr'   charamiss  @   antenna  .   gr

http://www.cyprusactionnetwork.org/yahoo_site_admin/assets/docs/x.186161236.pdf

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 07/07/2011 20:18:04

    Εστειλα μέιλ στον Αντέννα και στον πρόεδρο του ΕΡΣ. Οσο περισσότεροι το κάνουμε, τόσο το καλύτερο.
    Φυσικά, η ευθύνη είναι και στις δικές μας κατίνες και θείτσες που κάθονται και βλέπουν τέτοια σκουπίδια.

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 07/07/2011 20:19:50

    Εννοείται ότι θα πρέπει να γίνει μποϋκοτάζ ΟΛΩΝ των εκπομπών του καναλιού του Κυριακού.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΙΣ 07/07/2011 20:27:59

      Και όλων των διαφημιζόμενων σε αυτές...

  3. Ελεος avatar
    Ελεος 07/07/2011 21:19:23

    Μήπως είμαστε ελαφρώς υπερβολικοί?

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ Ελεος 08/07/2011 01:49:03

      Ακριβώς την ίδια έκφραση χρησιμοποιούσαν οι υποστηριχτές του σχεδίου α(υ)νάν.

  4. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 07/07/2011 21:26:39

    Δεν ξέρω αν κάνουν προπαγάνδα ή όχι, πάντως αυτά τα τούρκικα σήριαλ είναι καρακιτσαριό.
    Ειδικά η κακόγουστη εκζήτηση στα ντεκόρ και στις επιπλώσεις, ξεπερνάνε ακόμα και τα ντόπια.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ εναςάσχετος 07/07/2011 21:49:03

      Θα συμβάλουν οπωσδήποτε στην ενίσχυση της ελληνικής χυδαίας κακογουστιάς, που τα τελευταία χρόνια έδειχνε τάσεις προς υποχώρηση....
      Ας πούμε, κρεβατοκάμαρα με επένδυση κρύσταλλο Swarowski...

  5. ierofantis avatar
    ierofantis 07/07/2011 21:42:14

    Ρε παιδιά, απλώς βγάλτε το κανάλι από τις επιλογές του τηλεκοντρόλ.

    Θα δούνε τα νουμεράκια της AGB να πέφτουν, θα τα δουν και οι διαφημιστές και θα λακίσουν και μόλις αρχίσει η εκροή χρήματος, ως δια μαγείας, θα τελευτήσουν και τα σήριαλ.

    ΜΗ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΕ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗ.

  6. Anatoli avatar
    Anatoli 07/07/2011 22:05:07

    Εστειλα και γώ την επιστολη μου

    Αξιότιμοι Κύριοι,

    Με λύπη μεγάλη πληροφορήθηκα για την προβολή από το κανάλι σας της απαράδεκτης τουρκικής σειράς 'Εζέλ' που μερικά από τα γυρίσματά της έγιναν στην αιματοβαμμένη μας Κύπρο.

    Με λύπη μεγάλη πληροφορήθηκα την ατράνταχτη έλλειψη επιχειρημάτων από τους υπευθύνους του προγράμματός του καναλιού σας που περικλείεται και αντανακλάται στην απάντησή σας «Εμείς θα συνεχίσουμε κι’ εσείς να κάνετε… ότι νομίζετε»!

    Απορίας άξιο είναι πώς έχετε τόσο εύκολα στερέψει από την πυριτιδαποθήκη της Ελληνικής γραμματείας, τέχνης και λογοτεχνίας και έχετε επιδοθεί μετά μανίας στην προβολή τούρκικων κακόγουστων σειρών προς πλήρη αποβλάκωση των ακροατών σας.

    Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές υγιείς πατριωτικές φωνές ανάμεσά σας που θα εισακουσθούν ώστε να σταματήσει πάραυτα η ανομία και αδικία αυτή που συντελείται και πληγώνει βαθειά τις καρδιές χιλιάδων Κυπρίων αδελφών μας και τις δικές μας.

    Εκπέμποντας την σειρά αυτή προσβάλετε βάναυσα όλους μας αλλά ιδιαίτερα εκείνους τους ανθρώπους που έχασαν μέρος της πατρίδας τους και αγαπημένους τους ανθρώπους κατά την άδικη, παράνομη και θηριώδη εισβολή των Τούρκων στην Κύπρο μας.

    Σας παρακαλώ να αποσύρετε την σειρά αυτή που συνεχίζετε να υποστηρίζετε στο όνομα του όποιου κέρδους, παρά τις τόσες εκκλήσεις.

    Με τιμή

  7. sanderson avatar
    sanderson 07/07/2011 22:30:21

    H μελαχρινή είναι όλα τα λεφτά.

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ sanderson 08/07/2011 00:01:46

      σωστός...

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/07/2011 22:47:32

    Προσωπικά, σπάνια έως καθόλου βλέπω ΑΝΤ1. Σήριαλ (ελληνικά ή μη) ποτέ!
    Από κει και πέρα, για το συγκεκριμένο θέμα, περιμένω την εμπεριστατωμένη τοποθέτηση του γίγαντα πολιτικού φιλοσόφου βουλευτή του ΛΑΟΣ κου Ανατολάκη, για να πάρω κι εγώ θέση.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Strange Attractor 07/07/2011 22:58:35

      Χχαχχχχαχαχαχαχχα

      Πιο σιγά, θα ρίξω τον καφέ...

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Strange Attractor 07/07/2011 23:44:56

      Εγώ προτείνω τη λύση Βαμβακούλα : να γίνει μια 3μελής επιτροπή από 5-6 άτομα να εξετάσει το θέμα.

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ Προφήτης 08/07/2011 11:31:10

        Συμφωνώ κι εγώ να γίνει μία 3μελής επιτροπή με τον Βαμβακούλα δεξιά, αριστερά τον Ανατολάκη και στο κέντρο τον ανυπέρβλητο Νίκο Αλέφαντο, για να τους τα χώσει μια χαρά. Οι άλλοι δύο, απλά θα τον συγκρατούν όταν ο Νικόλας θα θέλει να σκίσει το θρυλικό μπλουζάκι!

  9. Προφήτης avatar
    Προφήτης 07/07/2011 23:45:26

    Στα σοβαρά τώρα, κράξτε τις γυναίκες κυρίως που τα βλέπουν.
    Η AGB είναι ανεξέλεγκτη και το δείγμα της άγνωστο από ποιους αποτελείται.

  10. Mm avatar
    Mm 08/07/2011 00:08:53

    Xτυπήστε τους εκεί που πονανε, τηλεθέαση (=φράγκα).

    Στειλτε τους ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ email μπορείτε, για να καταλάβουν ότι υπάρχει και κάποια στοιχειώδης αντίδραση,

    γιατί ειναι ΠΟΛΥ επαναπαυμένοι και μας έχουν για εντελώς χαιβάνια.

  11. mind trap avatar
    mind trap 08/07/2011 00:47:35

    Είναι λυπηρό να βλέπεις στο τέλος του τούρκικου σκουπιδιού Ελληνικές εταιρείες χορηγούς....

  12. GALA avatar
    GALA 08/07/2011 00:57:39

    Τώρα έχει πάρει σειρά και ο Άλφα με τα τούρκικα. Κλείστε τις τηλεοράσεις και ασχολειθείτε με άλλα πράγματα.

  13. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 08/07/2011 01:50:53

    Πλάκα, πλάκα μας ήρθε και το μνημόνιο....

  14. stefanos avatar
    stefanos 08/07/2011 11:21:41

    Σκουπιδοκάναλα!!!!!!!Πότε θα έρθει η άγια ώρα που θα εξαφανιστούν από τους ελληνικούς δέκτες;

  15. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 08/07/2011 11:33:03

    Εχτές έκανα καναλοσανίδευση (zapping σε απλά ελληνικά) για να πετύχω τίποτα να δω... Τούρκικα σήριαλ έπαιζαν ταυτόχρονα ο ΑΝΤ1, το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (που ανήκει στον ΑΝΤ1) και ο ΑΛΦΑ. ΕΛΕΟΣ!

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ Χαλκιδέος 08/07/2011 14:50:29

      Κάπου το διάβασα και ελπίζω να συμφωνείς,αυτό το τηλεοπτικό καλοκαίρι θα είναι πολύ μεγάλο και γεμάτο σκουπίδια.Προτιμότερο λοιπόν κανένα σινεμαδάκι με έναστρο ουρανό για φόντο ή καμιά βόλτα κόντα σε θάλασσα.Εκεί στον πεζόδρομο στη Χαλκίδα δίπλα στα νερά και άστους να τα βλέπουν μόνοι τους....

  16. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 08/07/2011 12:27:46

    Κατι κολλημενες κ......γρηες,καποιες αγραμματες λαιφσταλουδες πασης ηλικιας
    κατι ανοητοι πασης μορφης και εξουσιας με την ενορχηστρωση του αντ1,του αλφα και του Μακεδονια μας εχουν κανει τα νευρα τσαταλια με την Μπαροκ τουρκογυφτια τους.
    Προταση, ταρακουνηστε την πεθερα σας κλινοντας την τηλεοραση η κανοντας φασαρια την ωρα που στρογγυλοκαθεται να αποβλακωθει,παρτε τον ομοιοπαθη γειτονα και ριχτε το στο ταβλι μπροστα απο την τιβι την ωρα που η παραπανω χαζες δινουν ακροαματικοτητα σ αυτα τα σκ@τ@,βαλτε τα παιδια να παιξουν μπαλλα στο καθηστικο,δωστε μια κλωτσια στο σκυλι να τους ορμηξει,πεστε στην γυναικα σας ποσο χοντρηνε και στηστε ενα καυγα την καταλληλη ωρα και τελος παντων βαλτε το μυαλο σας κατι να σκαρφιστει.
    Τωρα βεβαια μην νομισετε οτι θα ιδρωσει το αυτι ανθρωπων τυπου Λατσιου,
    οταν προανηγκειλε τετοιες βλακοσειρες πριν 2 μηνες,παρολλα αυτα βογγηξτε τους στα μειλ και στις κοροιδευτικες αναρτησεις.