#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/01/2014 18:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

“Η κυβέρνηση της Αριστεράς θα διαλύσει τα καθάρματα της ΔΙΑΣ” !!!



Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, για τις απειλές εναντίον αστυνομικών στην ιστοσελίδα του ΣΥΡΙΖΑ “rednotebook.gr”, εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

«Η επίσημη ιστοσελίδα του ΣΥΡΙΖΑ “rednotebook.gr” μέσω του λογαριασμού της στο facebook επί λέξει αναφέρει:

“Η κυβέρνηση της Αριστεράς θα διαλύσει τα καθάρματα της ΔΙΑΣ”.

Εκτός από τις ύβρεις και τη στοχοποίηση το rednotebook.gr συνεχίζοντας, απειλεί τους αστυνομικούς ανοιχτά με διώξεις τύπου βόρειας Κορέας αναφέροντας (επίσης επί λέξει) ότι “Στο πλαίσιο της κινητικότητας, να πάνε στο Βορρά να κάνουν τους σχολικούς τροχονόμους”.

Είμαστε βέβαιοι ότι ο ΣΥΡΙΖΑ ως “κόμμα του δημοκρατικού τόξου” θα διαγράψει το μέλος της Κεντρικής του Επιτροπής Δημοσθένη Παπαδάτο Αναγνωστόπουλο που διαχειρίζεται τόσο το portal όσο και τη σελίδα, και θα τον στείλει σήμερα κιόλας στη Δικαιοσύνη για τις απειλές του.

Όπως οφείλει να διαγράψει αμέσως τη συντακτική ομάδα που εμφανίζεται στην ταυτότητα του portal, δηλαδή τον μισό ΣΥΡΙΖΑ.

Εκτός και αν πράγματι ο κ. Τσίπρας έχει σκοπό να  “διαλύσει τα καθάρματα της ΔΙΑΣ”.

Είμαστε βέβαιοι ότι όλα τα κόμματα του δημοκρατικού τόξου θα αποδοκιμάσουν ευθέως τις ύβρεις, τις απειλές και τη στοχοποίηση αστυνομικών, θεσμών και προσώπων…».

Επισυνάπτεται η ανάρτηση στο facebook.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Panos avatar
    Panos 30/01/2014 18:24:38

    Τέτοιο τσίρκο δεν υπάρχει..... Οι άνθρωποι είναι αλλού... για αλλού....

  2. δημης avatar
    δημης 30/01/2014 19:47:26

    “Η κυβέρνηση της Αριστεράς θα διαλύσει τα καθάρματα της ΔΙΑΣ”
    Ε πώς .... μυρίζουν από μακρυά ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ....(ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΎ ΤΎΠΟΥ )... οι Άνθρωποι.....
    και ..ΜΗΝ ταράζετε τον Σοσιαλιστικό τους ύπνο..
    Πάντως ,πρίν ασχοληθούν με τα κοινά ,σίγουρα ,θα δούλευαν στις ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΕΙΣ...

  3. πΔπ avatar
    πΔπ 30/01/2014 19:58:45

    Ο Δημοσθένης Παπαδάτος είναι ο συλληφθείς την 14ην Ιανουαρίου 2011 στην οδό Φορμίωνος στον Βύρωνα από την Αντιτρομοκρατική.
    1ον γιατί γιατί είχε συλληφθεί από την Αντιτρομοκρατική και όχι από της ΔΙΑΣ για παράδειγμα,
    2ον είχε δεύτερη ταυτότητα επάνω του η οποία είχε χαθεί από το 2004 και
    3ον το πέσιμο της Αντιτρομοκρατικής στην περιοχή είχε σαν αποτέλεσμα τα εξής:
    την σύλληψη των: Χαράλαμπος Τσιλιανίδης του Αθανασίου και της Στυλιανής 23 χρονών,
    Δημήτρης Φέσσας του Νικολάου και της Ελισάβετ 23,
    Δημήτρης Δημτσιάδης του Παναγιώτη και της Ιωάννας 23
    και Σωκράτης Τζίφκας του Δημητρίου και της Ουρανίας 21 ετών.

    την κατασχεθέση των:
    Ένα πολεμικό τυφέκιο τύπου Kalashnikov
    Ένα πιστόλι 9mm, με γεμιστήρα 10 φυσιγγίων
    Εκατό φυσίγγια των 7,62 mm
    Εκατόν είκοσι φυσίγγια των 9 mm
    Ένας σιγαστήρας για Kalashnikov
    Τρεις φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές,
    Πέντε USB φορητοί δίσκοι
    Δύο Εξωτερικοί σκληροί δίσκοι
    Τέσσερα κινητά τηλέφωνα
    Οκτώ δελτία αστυνομικής ταυτότητας, εκ των οποίων τα τέσσερα (4) των ιδίων των συλληφθέντων
    Κενά έντυπα φοιτητικών δελτίων ταυτότητας
    Δύο στρογγυλές σφραγίδες του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
    Χειρόγραφες σημειώσεις
    Εννέα πιστωτικές κάρτες
    Το χρηματικό ποσό των 4.000 ευρώ περίπου
    Μονωτικές ταινίες
    Λαμπτήρες
    Κλειδιά
    Σετ εργαλείων με κολλητήρι
    Κατσαβίδια
    Μία φορητή συσκευή πλαστικοποίησης
    Αυτά στον Βύρωνα Φορμίωνος και Κορδελιού30 καθώς και Δ. Πλαστήρα 14 στον Ταύρο. Σπίτια τα οποία νοίκιαζαν οι συλληφθέντες ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΙΣΩΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ, με πλαστά στοιχεία!

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ πΔπ 30/01/2014 20:14:47

      Αυτός είναι η στελεχάρα που έγραφε για τα «απαραίτητα ποσά βίας» στην Αυγή! Τρελός μπαχτσές! Η αδυναμία μου! Αυτός το έβγαλε το «τουϊτερο-ανακοινωθέν»;

  4. airman avatar
    airman 30/01/2014 19:59:57

    “Στο πλαίσιο της κινητικότητας, να πάνε στο Βορρά να κάνουν τους σχολικούς τροχονόμους”.
    Όσοι ως ''Κυβέρνηση της Αριστεράς'' σκοπεύουν να στείλουν κάπου στο Βορρά τα στελέχη της ΔΙΑΣ, ας το ξανασκεφτούν. Οι άνθρωποι από τις συνθήκες που αντιμετωπίζουν καθημερινά για 700-800 Ευρώ, σε κάθε περίπτωση θα βρεθούν να βοηθάνε τα παιδιά να διασχίζουν με ασφάλεια το δρόμο έξω από τα σχολεία. Μάλλον καλό θα τους κάνουν.
    Η πρώτη πρόταση της ανάρτησης είναι ανάξια σχολιασμού.
    Αλέξη συμφωνείς;

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 30/01/2014 20:05:03

    Σιγά μη σκίσουν κανα καλσόν!

  6. ΜΑΤ avatar
    ΜΑΤ 30/01/2014 20:51:53

    Κάθε λωλός, λέει και τη βλακεία του. Η επίσημη κυβέρνηση της χώρας από όποιο κόμμα και αν προέρχεται, υποχρεούται να λειτουργεί και να πράττει σύμφωνα με το δημόσιο αίσθημα της πλειοψηφίας. Οι παρανοϊκοί, οι σαλεμένοι και οι ακραίοι, απομονώνονται στην πράξη. Έλεος πια!

  7. Mak avatar
    Mak 30/01/2014 20:55:36

    Πιο δημοκράτης γίνεσαι υπουργός στη Βόρεια Κορέα...

    • Γεωργία Χ. avatar
      Γεωργία Χ. @ Mak 31/01/2014 15:44:45

      Κι εδώ μια χαρά είναι. Γιατί να πας τόσο μακριά;

  8. christof avatar
    christof 30/01/2014 21:04:29

    το 30% των Ελληνων πιστευει οτι τους ψεκαζουν , ενα 5% προσπαθει να πουλησει το προιον του εργοστασιου που εχει ηδη κλεισει στη Μοσχα, και ενα 10% ονειρευεται ενα νεο ΕΑΜ και παει για το τεταρτο γυρο,.Δε θα εχουμε πια αντιτρομοκρατικη μονο τρομακριτικη .Ειχαμε τους πρασινοφρουρους σε λιγο θα εχουμε τους ερυθροφρουρους.

  9. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/01/2014 21:49:02

    Τι είναι ο "Βορράς";
    Η Κολύμα; Η Σαχαλίνη; Νόβαγια Ζέμλια; Σπίτσμπεργκ;

  10. Νίκος avatar
    Νίκος 30/01/2014 22:01:05

    Game of throne γίναμε. ..Άμα κυβερνησουν κλάψτε με μαύρο δάκρυ. ..Έχουν πολλά μαζεμένα μέσα τους......

  11. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 30/01/2014 22:06:41

    Να τα βλέπουν όσοι σκέπτονται να στηρίξουν σύριζα ή ανέλ (το ίδιο είναι μετά τα συμπεθεριά) πάλι...

  12. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 30/01/2014 22:07:35

    Το λέμε κι άλλοι αλλά μας ειρωνεύονται οι "ειρηνιστές" του ονείρου...

  13. ΜΑΤ avatar
    ΜΑΤ 30/01/2014 22:25:05

    Εσύ ειδικά καημένε Γεώργιε, ό,τι κι αν πεις, πνίγεται μέσα στην ανύπαρκτη αντικειμενικότητα της ...κρίσης σου. Το καις, με άλλα λόγια.

  14. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 30/01/2014 22:36:14

    Φαντάσου τι θα λένε και τί θα κάνουν οταν αναλάβουν...

  15. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 30/01/2014 22:40:37

    Οτι και να νιώθεις,ότι και αν πιστεύεις για μια συγκεκριμενη μερίδα πολιτών,δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιείς τέτοιο λόγο όταν είσαι μέλος κόμματος.Αλλο το οικείο περιβάλλον,άλλο το καφενείο και άλλο ο δημόσιος λόγος.Το παράδειγμα αυτό δείχνει το μένος και τη λύσσα που θα εχουν αν ερθουν στην εξουσία

  16. Nik avatar
    Nik 31/01/2014 00:43:00

    Οι αριστεροί του 1975 δικαιολογούνταν λόγω διώξεων, δηλώσεων φρονημάτων κλπ. Αυτοί που γεννήθηκαν μετά το 1975 τι ζόρι τραβάνε από ένα σύστημα που είναι στην ουσία αριστερό;

  17. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 31/01/2014 02:47:33

    Τελικά είναι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ απ' όσο νόμιζα...

  18. Pavlina avatar
    Pavlina 31/01/2014 11:08:31

    Νομίζω ότι οι άνθρωποι είναι εντελώς φευγάτοι. Ο Λένιν πε΄θανε, ζήτω ο Αλέξης!

  19. Marsal avatar
    Marsal 31/01/2014 11:12:20

    Μη το γελάτε καθόλου. Οι άνθρωποι αυτά που λένε, τα πιστεύουνε κιόλας. Δείτε για παράδειγμα το ντου των νεολαίων του ΣΥΡΙΖΑ στο γραφείο του Βαρβιτσιώτη. Τα πιστεύουνε, κι αυτό τους καθιστά επικίνδυνους.

  20. Vivi avatar
    Vivi 31/01/2014 11:18:27

    Οράματα βλέπετε; Έχετε την εντύπωση ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει άλλον τρόπο να κυβερνήσει και δεν το έχω καταλάβει; Αν έχει, πείτε να το μάθω κι εγώ.

  21. Ήρων avatar
    Ήρων 31/01/2014 11:22:50

    Το μόνο παρήγορο από αυτή την ιστορία είναι ότι η αριστερά, εκτός του ότι παίζει στα δάχτυλα την οικονομία, βλ. Τσουκαλάς, τα πάει καλά και με την τεχνολογία! Άρα οικονομία και open gov θα δουλεύουν μια χαρά κάτι που δεν συμβαίνει στη Βενεζουέλα!

  22. Νουνού avatar
    Νουνού 31/01/2014 11:25:33

    Ε ρε Δένδιας που σας χρειάζεται ...!

    • αραχνούλα avatar
      αραχνούλα @ Νουνού 01/02/2014 08:37:01

      Άλλωστε φαίνεται αυτό από το "κατεβασμένο" ιντυμήντια, που όμως λειτουργεί κανονικά από αίθουσα του εμπ.

  23. ΤΚ avatar
    ΤΚ 31/01/2014 11:37:03

    Χρυση αυγή = ΣΥΡΙΖΑ
    Ξεκάθαρα

  24. Megaliora avatar
    Megaliora 31/01/2014 11:47:34

    Ε, μα πιο ξεκάθαρα δηλαδή, δε γίνεται! Βουλωμένο γράμμα διαβάζετε.

  25. Μισέλ avatar
    Μισέλ 31/01/2014 11:52:55

    Πράγματι ο κ. Δένδιας τους έχει κατατρομοκρατήσει τους αναρχικούς. Επί τέλους, βρήκανε το δάσκαλό τους.

  26. Ποτέ μη λες ποτέ avatar
    Ποτέ μη λες ποτέ 31/01/2014 11:58:13

    Δε θέλω ούτε να το φανταστώ οτι μπορεί να ...αναλάβουν.

  27. MAT avatar
    MAT 31/01/2014 12:08:31

    Η ανοησία τελικά περισσεύει. Γι αυτό βρισκόμαστε σήμερα εδώ που βρισκόμαστε. Τίποτε τυχαίο

  28. Simosasimos avatar
    Simosasimos 31/01/2014 13:19:56

    Τα πιστεύουνε; Ε, τότε, αυτό τους καθιστά γελοίους.

  29. πολίτης avatar
    πολίτης 31/01/2014 14:01:39

    Αγαπητέ Νικ, το σύστημα μόνο αριστερό δεν είναι.
    Όσο για τους γεννημένους από το 75 και μετά, τραβάνε ζόρι από το ξύλο, τις κλοτσιές και τα δακρυγόνα που τρώνε, τις περισσότερες φορές αναίτια, ενώ οι πραγματικοί δημιουργοί επεισοδίων δρουν ανενόχλητοι.
    Το έχω ξαναγράψει, δεν μπαίνουν όλα τα σώματα ασφαλείας στην ίδια ζυγαριά.
    Άλλοι πραγματικά είναι κακοπληρωμένοι προστάτες της ζωής και της περιουσίας των πολιτών και συγκεκριμένα σώματα είναι δημιουργημένα για να προστατεύουν αποκλειστικά την εκάστοτε εξουσία.
    Με λίγα λόγια δεν είναι αστυνομικοί, είναι πραιτωριανή φρουρά.
    Και μη μου πείτε ότι είναι επιλογή επιβίωσης, κανείς δε διαλέγει επάγγελμα "δέρνω κόσμο", αν δε το γουστάρει κιόλας.

  30. Simosasimos avatar
    Simosasimos 31/01/2014 14:07:20

    Οτι τον βρήκαν, τον βρήκαν.

  31. kastis avatar
    kastis 31/01/2014 14:49:33

    Η ελληνική αστυνομία είναι η πιό πολυάνθρωπη στην ΕΕ. Και το μισθολογικό κόστος της είναι περίπου 70% μεγαλύτερο (ως ποσοστό τού ΑΕΠ) από τον ευρωπαϊκό μ.ο. Καλό θα ήταν να μειωθεί αρκετά ώστε να εξοικονομηθούν και πόροι για την υπόλοιπη κοινωνία. Να τούς πληρώνεις για να φυλάνε Τράπεζες, να κυνηγάνε τούς διαδηλωτές και τούς απεργούς, να κάνουν βόλτα με τα μηχανάκια και να παριστάνουν τούς σερίφηδες δεν είναι και το πιό ωφέλιμο για όλους εμάς που πληρώνουμε για τις άχρηστες υπηρεσίες (τους)...

    • Μωρίας εγκώμιον avatar
      Μωρίας εγκώμιον @ kastis 31/01/2014 14:59:27

      Για ψάξε να δεις πόσοι είναι στα τμήματα για να βάζουν μόνο σφραγίδες. Για ψάξε να δεις πόσοι φυλάνε πολιτικούς, νυν και πρώην , δημοσιογράφους και ένα σωρό άλλους δήθεν επώνυμους. Ουκ έστιν αριθμός.

    • αραχνούλα avatar
      αραχνούλα @ kastis 01/02/2014 08:39:25

      Οι απολύσεις να ξεκινήσουν από όσους φυλάνε τους τσιπρέους. Και είναι πάρα πολλοί πιστέψτε το. Τι θέλει τόσους "μπάτσους" ο αριστερός κ. τσίπρας, αλλά και τα υπόλοιπα φυντάνια των συριζα και κκε;

  32. Θάνος avatar
    Θάνος 31/01/2014 15:28:30

    Εχουμε την μοναδική αστυνομία από όλες τις ευρωπαικές χώρες που συνεργάζεται επίσημα με νεοναζί οπότε καλά θα κάνει να διαλύσει την υπάρχουσα σύστασή της όποιο κόμμα και αν κυβερνήσει.

  33. βικυ avatar
    βικυ 31/01/2014 22:17:32

    Οταν τους λεγαμε σταλινικους με πολιτικα καποιοι δεν το καταλαβαιναν.Τωρα αρχιζει να φαινεται κα η στολη τους...