28/11/2012 14:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Η Ελλάδα τώρα ξεκινάει..." (Video)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΔημήτρηςΚ avatar
    ΔημήτρηςΚ 28/11/2012 14:01:39

    Ένα μικρό σχόλιο.
    Εξαιρετικό!

  2. Inno avatar
    Inno 28/11/2012 14:22:34

    πάει και το ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ_

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ Inno 28/11/2012 14:26:06

      το "Νεα Δημοκρατία" είναι για προεκλογικά σπότ.

  3. john_papa avatar
    john_papa 28/11/2012 14:40:14

    Αυτός ο λόγος σου Πρόεδρε εκφράζει κάθε Έλληνα ξεχωριστά ό,τι και αν ψήφισε ό,τι και αν πιστεύει. Είμαστε μαζί σου, μπράβο στην ομάδα σου που έφτιαξε το βίντεο!!!

  4. BLACKQUEEN IN STORM avatar
    BLACKQUEEN IN STORM 28/11/2012 14:54:25

    «Υπάρχουν δύο Ελλάδες. Αυτή που εξαναγκάζεται και τους ίδιους τους υπηκόους της να καταπονεί και σε έναν διεθνή χορό μεταμφιεσμένων να μετέχει με το φόρεμα της Ευρωπαίας (διάβαζε: Αμερικάνας). Και υπάρχει η άλλη, που εξακολουθεί να υπακούει στον Ηράκλειτο και στον Μακρυγιάννη. Η πρώτη μπορεί να καταλυθεί μια μέρα. Η δεύτερη, ακόμη και αν μείνει χωρίς υπόσταση, ποτέ. Τουλάχιστον εγώ, γι’ αυτήν υπάρχω»

    «Για µένα υπάρχει η Ελλάδα η δική µου. Δεν είναι η Ελλάδα η τρέχουσα. Και το έργο µου έρχεται σαν βράχος στο κύµα που τη χτυπά. Αντιστέκεται. Και η αντίσταση είναι ουσιαστική. Βγαίνει έµµεσα µε κάτι που διαρκεί – αυτό είναι και το ουσιώδες του δηµιουργού. Διότι η Ελλάδα µπορεί να είναι και εκατό χρόνια σε πτώση κι εγώ γράφω ένα ποίηµα που έχει αντίκρισµα στην Ελλάδα την παντοτινή»

    ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ

    • marinos1065 avatar
      marinos1065 @ BLACKQUEEN IN STORM 01/12/2012 17:01:14

      μπράβο φίλε μου για το κείμενο!! τέλειο...

  5. Jim Bim avatar
    Jim Bim 28/11/2012 15:23:31

    Θα ξεπερασουμε τον εαυτό μας και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ !!!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Jim Bim 28/11/2012 18:30:15

      ηδη εχω ξεπεράσει τον εαυτό μου και τα όρια μου.Με τεράστια δυσκολία όπως οι περισσότεροι τα φέρνω βόλτα.Ελπίζω το βίντεο να βγει αληθινό και να φανεί γρηγορα λίγο φως.Πάντως είναι καλό

  6. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 28/11/2012 15:39:27

    ωραιο αλλα περιτο κατα τη ταπεινη μου αποψη.

  7. nick avatar
    nick 28/11/2012 15:41:24

    Στηρίζουμε Αντώνη Σαμαρά... Πραγματικός Ηγέτης και Έλληνας.-

  8. Wolf avatar
    Wolf 28/11/2012 15:43:30

    Μακράν το καλύτερο πολιτικό σποτ, που εχει υπάρξει μέχρι σήμερα!!!
    Απιστευτοοοο!!!

  9. Μιχαήλ avatar
    Μιχαήλ 28/11/2012 15:47:59

    Βάλε και λίγο Κύπρο πρόεδρε και είσαι μέσα,........μαζί σου από την αρχή μέχρι το τέλος!!!!!

  10. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 28/11/2012 15:55:28

    Το οτι ο Προεδρος ειναι η τελευταια ελπιδα για το μεσο Ελληνα, δεν χωρα αμφιβολια. Ειναι σιγουρα ηγετης, γιαυτο κι εχουμε προσδοκιες απ' αυτον. Ελπιζουμε να βρει τις καλυτερες δυνατες λυσεις & τον στηριζουμε οσο μπορουμε.
    Ξερει οτι η επιβιωση της Ελληνικης μεσαιας ταξης, θα κρινει την υπαρξη αυτου του Εθνους. Καταλαβαινουμε ποσο δυσκολα ειναι τα πραγματα. Προσευχομαστε ο Θεος να του δωσει φωτιση να πετυχει το το καλυτερο δυνατο.

  11. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 28/11/2012 16:15:18

    Αντώνη πάρτα όλα σβάρνα και κάνε την Ελλάδα ξανά πρωταγωνίστρια..

  12. Γιωργος avatar
    Γιωργος 28/11/2012 16:21:41

    Tι εγινε ρε παιδια ????Εκλογες εχουμε????

  13. Jim Bim avatar
    Jim Bim 28/11/2012 16:26:27

    Το μεγάλο στοίχημα κερδίζεται !!!!!

    Όταν κερδιθεί, θα κερδίσει η Ελλάδα, η Δημοκρατία, τα ιδανικά της Ελευθερίας, της Αξιοπρέπειας και της Δικαιοσύνης - θα κερδίσει η Ελπίδα.

    Αν χαθεί, θα χαθεί μόνο προσωρινά...

    Γιατί η Ιστορία δεν σταματά. «Σε τούτα ’δώ τα μάρμαρα, κακιά σκουριά δεν πιάνει»...

  14. Ευρώ-σκεπτικός avatar
    Ευρώ-σκεπτικός 28/11/2012 16:53:23

    Με τα χρήματα του έλληνα φορολογουμενου χρηματοδοτεί ο Σαμαράς την προπαγάνδα του (ιδιαιτερα την περίοδο της στυγνής λιτότητας);;

  15. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 28/11/2012 16:58:46

    ''... Ή θα ξεπεράσουμε τον εαυτό μας , ή θ'αφήσουμε την Ιστορία να μας γυρίσει την πλάτη. Εμείς όμως οι Ελληνες ξέρουμε καλά , πως μόνο όταν είμαστε ενωμένοι και αποφασισμένοι, μπορούμε να πετύχουμε πολλά.'' Αυτή είναι η αλήθεια ! Ωρα να φύγουμε μπροστά ! Μαζί σου Αντώνη !

  16. xzetta avatar
    xzetta 28/11/2012 17:13:49

    speechless

  17. ANNIBAS avatar
    ANNIBAS 28/11/2012 17:50:00

    Συμφωνω με τον Inno!Αλλα απο την αλλη με κατι βουλευτες σαν τον Ταμιλο την Αυγερινοπουλου και τον Τραγακη καλητερα ετσι!

  18. julia avatar
    julia 28/11/2012 17:53:06

    Αρχίζει και φαίνεται ποιός είναι ο Αντώνης Σαμαράς. Μαζί σου για μια Ελλάδα που μας αξίζει.

  19. dim avatar
    dim 28/11/2012 18:06:28

    Τα χρήματα του Έλληνα φορολογούμενου, μέσα από τέτοια σπότ, πιάνουν τόπο.... Έστω και σε έναν αυτό το σπότ να δώσει την ελπίδα ότι η Ελλάδα θα τα καταφέρει, και φέρει πχ τα χρήματα του πίσω στις τράπεζες (σου λέω κάτι απλό για να καταλάβεις πόσο κοντόφθαλμα τα βλέπεις), και με τον πολλαπλασιαστή της οικονομίας το κεφάλαιο αυτό αξιοποιηθεί, το κόστος αυτού του σπότ δεν θα είναι ούτε το ένα χιλιοστό από τα οφέλη που θα έχει η οικονομία μας από την μικρή αυτή πράξη ενός και μόνο καταθέτη ....

    • Γιώργος Μουρούτης avatar
      Γιώργος Μουρούτης @ dim 28/11/2012 18:17:39

      Το βίντεο δεν κόστισε ούτε ένα Ευρώ. Φτιάχτηκε από ομάδα εθελοντών του διαδικτύου, και χρησιμοποιήθηκαν δικαιώματα που είχαν αγοραστεί σε πολύ παλαιότερο χρόνο, πριν αναλάβει το αξίωμα του Πρωθυπουργού ο Αντώνης Σαμαράς

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ Γιώργος Μουρούτης 28/11/2012 21:39:42

        @Γιώργος Μουρούτης,

        ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΥΡΙΣΚΑΝ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ, Κ. ΜΟΥΡΟΥΤΗ; ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΑΡΑΜΒΑΣΕΙΣ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ!

        ΣΤΗΡΙΖΟΜΕ ΤΟΝ Κ. ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΔ!

  20. GreekInLux avatar
    GreekInLux 28/11/2012 18:21:49

    Ναι, γιατί δεν μπορεί να γίνει αναδημοσίευση από κάποιον οπουδήποτε με ανοιχτά σχόλια από κάτω για να το γλεντήσουν όσοι θέλουν να ρίξουν μπινελίκια. Λίγη υπομονή και ψάξιμο και θα σας δοθεί η ευκαιρία αγαπητέ. Για την ουσία τίποτα;

  21. η Dimi avatar
    η Dimi 28/11/2012 19:14:12

    Κώστας, το μεγαλείο του Σεβασμού προφανώς δεν υπάρχει στο δικό σας λεξικό.

  22. μν avatar
    μν 28/11/2012 19:49:11

    Χαίρομαι που εν μέσω σκληρών διαπραγματεύσεων,στην πιο κρίσιμη στιγμή για τη χώρα,ο Σαμαράς βρήκε χρόνο και κουράγιο να γυρίσει το προσωπικό του βίντεο κλιπ...
    Καληνύχτα Νέα Δημοκρατία,για μία ακόμα φορά ο Αντώνης σε αποχαιρετά...!!

  23. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 28/11/2012 20:01:25

    Καλὰ ἔκανε καὶ ἔφτιαξε τὸ βίντεο, γιὰ νὰ μεταφερθεῖ εὐσύνοπτα καὶ εὔληπτα τὸ μήνυμα ποὺ θέλει νὰ ἐκπέμψει στοὺς πολίτες ὁ πρωθυπουργός. Ἐρώτημα: θὰ παιχτεῖ καὶ στὴν τηλεόραση;

  24. Νικήτας avatar
    Νικήτας 28/11/2012 22:30:26

    Μαζί σου!
    ΚΑΙ Μαζί και με όλους αυτούς με ανιδιοτελή αισθήματα για την πατρίδα και όρεξη για παραγωγή ΕΡΓΟΥ σε όλους τους τομείς!

    Είμαστε ακόμα εδώ...που σημαίνει.... δεν είμαστε τυχαίος λαός!

  25. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ 29/11/2012 00:10:39

    Εξαιρετικό βίντεο...τα λέει όλα και χωρίς κόστος !

    Νίκος Κούτρικας
    Δημοσιογράφος

  26. nikos avatar
    nikos 30/11/2012 18:05:13

    Η Ευρωπη αλλάζει λέει ο Σαμαράς; Που το είδε; Απο τα μνημονια μέσω ΓΑΠ σε πιο σκληρά μνημονια μέσω του ίδιου. Που είναι η αλλαγή δεν κατάλαβα.