#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/06/2010 11:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Ηρωϊκή έξοδος" Κιλτίδη



Με επιστολή προς τον πρόεδρο της Βουλής ο Βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας Κώστας Κιλτίδης ανακοίνωσε πριν από λίγο την ανεξαρτητοποίησή του.

Η ενέργεια αυτή του κ. Κιλτίδη θεωρείται αναμενόμενη, μετά την εμπλοκή του στην υπόθεση του Βατοπεδίου και την δημόσια αντιπαράθεσή του  με τον πρώην υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης Αλέξανδρο Κοντό.

Ο ίδιος ο κ. Κιλτίδης άλλωστε εμφανίζεται δυσαρεστημένος επειδή η Ρηγίλλης δεν τον κάλυψε ενόψει της σημερινής συζήτησης του πορίσματος για το Βατοπέδι στην Βουλή.

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, μετά από ερώτηση δημοσιογράφου για την ανεξαρτητοποίηση του βουλευτή Κιλκίς κ. Κ. Κιλτίδη, εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση: «Δεν υπήρξε καμία έκπληξη για τη Νέα Δημοκρατία. Ο κ. Κιλτίδης ακολούθησε την πορεία, που ο ίδιος είχε χαράξει εδώ και καιρό».

Είναι γνωστό ότι ο κ. Κιλτίδης είχε συναντηθεί το τελευταίο διάστημα τρείς φορές δημοσίως με τον κ. Καρατζαφέρη και πολλές με την κ. Μπακογιάννη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 14/06/2010 11:21:58

    Καλυτερα. Δεν χρειαζονται στην ΝΔ διεφθαρμενα , Ντορικα βαριδια.

  2. messinios avatar
    messinios 14/06/2010 11:25:34

    ΠΑΜΕ ΝΤΟΡΑ ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ!!!

    • man8os avatar
      man8os @ messinios 14/06/2010 11:30:10

      Η Ντορα ανα βδομαδα θα περνει απο εναν. Ετσι στις 15 Σεπτεμβρη θα εχει 5 και θα φτιαξει κυνοβολευτικη ομαδα. Ο Σαμαρας θα προχωρησει με τους 85 και στο τελος θα νικησει την ΑΠΟΣΤΑΤΡΙΑ!

      • messinios avatar
        messinios @ man8os 14/06/2010 11:33:19

        ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ....ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΠΟΤΕ!!!3 ΚΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ (ΠΑΣΟΚ)

      • man8os avatar
        man8os @ man8os 14/06/2010 11:42:05

        Το ΠΑΣΟΚ θα πεσει μονο του. Την μαχη της δεξιας αν κερδισει η ΝΔ ειναι ικανη προυποθεση για να παρει την κυβερνηση οποτε και αν γινουν εκλογες.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ man8os 14/06/2010 13:49:41

        Τρία, τι;

        Για να είναι "κομμάτια" πρέπει να υπάρχουν. Η Ντόρα δεν υπάρχει πολιτικά, καιρός να το πάρετε απόφαση. Όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα για εσάς.

        Ένα μαγαζί που έκανε εξυπηρετήσεις είναι, αλλά τώρα που είναι στα κάτω του η πελατεία του φυλλοροεί. Πολιτικά έτσι κι αλλιώς μετά το 1990 ο Μητσοτάκης εκπροσωπεί την απόλυτη λαμογιά. Με αυτό που εκπροσωπεί δεν υπάρχει περιπτωση να προχωρήσει. Τόσο απλά.

    • Dimi avatar
      Dimi @ messinios 14/06/2010 11:47:31

      @ messinios

      "ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ….ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΠΟΤΕ!!!3 ΚΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ (ΠΑΣΟΚ)"

      Κι ύστερα, Ξύπνησες μεσσήνιε..

      • messinios avatar
        messinios @ Dimi 14/06/2010 12:08:50

        Η ΠΟΛΥΔΙΑΣΠΑΣΗ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥ ΜΑΞΙΜΟΥ.......ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΡΧΗΓΟΙ...

      • Σαος avatar
        Σαος @ Dimi 14/06/2010 12:13:35

        Μπα, οι παπανδρέλληνες είναι η μόνη ελπίδα του Γιωργάκη...

  3. ssd avatar
    ssd 14/06/2010 11:25:35

    Κιλτίδη πάρε τηλέφωνο να βάλεις ιδέες και στους Παυλόπουλο,Μαρκόπουλο κτλ.
    Ίσως τότε μόνο να δει κουκιά χαμένα η Ν.Δ.
    Ξεπατωμάρα που λένε και στο χωριό μου.

  4. Spm avatar
    Spm 14/06/2010 11:29:42

    Ανεξαρτοποιήθηκε ο Κιλτίδης!!!
    Τωρα εξηγείται η ...φαγούρα, που είχα.

  5. messinios avatar
    messinios 14/06/2010 11:35:19

    ΘΥΜΗΣΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΤΕ Η ΒΟΥΛΗ 3 ΔΕΞΙΑ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΑ ΚΟΜΑΤΑ..ΠΟΤΕ!!!!ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΗΣΥΧΟΣ....

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ messinios 14/06/2010 12:31:44

      Δεξιό κόμμα;
      Ποιός ο Κιλτίδης, ο Καρατζαφέρης ή η Μπακογιάννη.
      Φίλε μου δε ξέρεις ιστορία ούτε πολιτική.

      • messinios avatar
        messinios @ Γιάννης 14/06/2010 12:47:29

        ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΤΟΥ 40% ΨΑΡΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ!!!!
        ΚΙΛΤΙΔΗΣ:1ος ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΚΙΛΚΙΣ
        ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ: 1ος ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Β΄ΑΘΗΝΩΝ
        ΝΤΟΡΑ: 1ος ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Α' ΑΘΗΝΩΝ
        ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ...

      • loretta avatar
        loretta @ Γιάννης 14/06/2010 12:53:22

        Μessinie...

        ...ασε κατι ξερουμε και λεμε αυτα που λεμε....καθε ΚΙΛΤΙΔΗΣ εχει τελειωσει πολιτικα...!.

        και να μην σου φανει περιεργο αν βρεθει κινημα πολιτων που δια την νομικης οδου ζητησει τις εδρες πισω...ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΓΩΜΑΝΕΙΣ ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕΙ.


        συντομη η καριερα των κυριων και τις κυριας.

      • Γιάννης avatar
        Γιάννης @ Γιάννης 14/06/2010 12:56:49

        @messinios
        όλοι της ΝΔ αυτό το ξέχασες.
        Και οι κύριοι και κυρίες εκπροσωπούν τι αρκιβώς;
        Τον εαυτό τους;

  6. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 14/06/2010 11:37:59

    Kαι μέσα σ΄όλα ο Επίτιμος -αντί να φυλάει στα στερνά του τιμημένα- όπως λέει ντορικοπαραπολιτικό μπλογκ είναι αποφασισμένος να μιλήσει και ....τρέμει -λέει το μπλογκ- ο Σαμαράς!
    Καλά οι άνθρωποι -το μητσοτακέϊκο- δεν μπορούν να καταλάβουν ότι το όνομά τους και μόνον για τη συντριπτική πλειοψηφία του λαού παραπέμπει σε ίντριγκα, συνωμοσία, αποστασία και απαξία; Και βάζουν τα εξαπτέρυγα να κάνουν κινήσεις εναντίον της Ρηγίλλης....Τί να πω. Μωραίνει Κύριος ....

  7. Lewnidas avatar
    Lewnidas 14/06/2010 11:42:29

    κιαλλοι κιαλλο κιαλλοι κιαλλοι

  8. X avatar
    X 14/06/2010 12:04:32

    και ο κύριος Σκυλακάκης θα πρέπει να παραιτηθεί από την έδρα του στο ευρωκοινοβούλιο αν επιθυμεί να αποχωρήσει από τη ΝΔ.Άλλωστε οι ψήφοι στις ευρωεκλογές πηγαίνουν στο κόμμα, δεν κουβαλά προσωπικούς σταυρούς!

  9. theagpar avatar
    theagpar 14/06/2010 12:05:47

    Κλαιω......

  10. Y. avatar
    Y. 14/06/2010 12:22:49

    Στο καλό και να μη μας γράφεις.

  11. messinios avatar
    messinios 14/06/2010 12:27:07

    ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΕΙΡΑ: ΕΛΣΑ ΠΑΠΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ,ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ,Κ. ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ,ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΣ,ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ,ΚΟΝΤΟΣ,ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ,ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ,ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ,ΚΕΦΑΛΛΟΓΙΑΝΝΗ,ΓΑΛΗΝΟΣ

    • man8os avatar
      man8os @ messinios 14/06/2010 13:03:36

      Απο αυτους 4-5 θα την ακολουθησουν τελικα. Μην πεφτεις στην παγιδα που επεσε ο Σαμαρας το 93... Και βεβαια αυτος ηταν πολυ πιο νεος, δικαιολογητε η απερισκεψια του. Η αλλη στα 60 της, ακομα εχει παρορμησεις?

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ messinios 14/06/2010 13:15:43

      Μιλάμε για ογκόλιθους, για γίγαντες της πολιτικής!

  12. apis22 avatar
    apis22 14/06/2010 12:35:53

    Απεκόπρισε η φορβάς εν τω αλωνίω

  13. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 14/06/2010 12:59:10

    Τωρα θα επανελθει ως βουλευτης και ο Συμπιλιδης για να ολοκληρωθει ο κυκλος.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ψυχραιμια 14/06/2010 13:09:39

      Άχ αυτό το επαναστατημένο Κιλκιστάν! Φεύγει ο μποϋκοτέρ και θα επανέλθει ο σαμποτέρ!

      • loretta avatar
        loretta @ Sic transit gloria mundi 14/06/2010 13:13:07

        ....ο σαμποτερ που επικαλεισε αγαπητε...δικαιωθηκε..!!

      • loretta avatar
        loretta @ Sic transit gloria mundi 14/06/2010 13:13:46

        και ο σαμποτερ δεν ειναι ο Σιμπιλιδης....

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 14/06/2010 13:57:15

        Πραγματικό Μέξικο η περιοχή:
        Κιλιτίδης ως αδούλωτος αντιαρχηγικός Εμιλιάνο Ζαπάτα.
        Συμπιλίδης ως Πάντσο Βίλλα ο δυναμιτάκιας.
        Και ο Τσίτουρας, ο στρατηγός Σαντ' Άννα που εκπόρθησε το Άλαμο των οχυρωμένων Βατοπαιδινών!

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 14/06/2010 15:28:11

        Κλέβουν τώρα και μοσχάρια. Η ομοιότητα Κιλκιστάν - Μέξικο γίνεται πλέον σκανδαλώδης.
        h**p://www.nooz.gr/greece/8essaloniki-eklepsan-mosxari

    • messinios avatar
      messinios @ ψυχραιμια 14/06/2010 13:14:25

      ΣΥΜΠΙΛΙΔΗΣ ΚΑΙ ΤΣΙΤΟΥΡΙΔΗΣ!!

  14. Γιαννης Διατικος avatar
    Γιαννης Διατικος 14/06/2010 13:18:18

    Γιατι δεν λες χέστηκε ο φοράδα στο αλώνι-Βρε ούστ λεμέδες- ανύπαρκτοι-

  15. messinios avatar
    messinios 14/06/2010 13:36:36

    http://3.bp.blogspot.com/_SwvqahfgyBg/TBXztYf-DyI/AAAAAAAAuPw/-ljj5SBxRtk/s1600/nea-ellada.jpg

  16. anonymos avatar
    anonymos 14/06/2010 14:05:52

    ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ

  17. nov11 avatar
    nov11 14/06/2010 14:11:27

    Θα μπορούσε ο Κιλτίδης να επανεκλεγεί μετά από όσα διαδραματίζονται και μέσα στο σύστημα αναφοράς των συσχετισμών των δυνάμεων του χώρου του;;
    Σε αυτή την ερώτηση απαντά η ανεξαρτητοποίησή του που γι αυτόν είναι Η ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΠΙΠΛΕΥΣΕΙ ΠΙΑΝΟΝΤΑΣ ΔΙΠΛΑΝΗ ΣΑΝΙΔΑ και φυσικά πάντα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.Ο καθένας, μέρες που΄ναι.. δίνει τον αγώνα του 'από το δικό του μετερίζι για την επιβίωση'....

  18. anonymos avatar
    anonymos 14/06/2010 15:54:31

    Μαγκες Πιάστε τα γιοφύρια

  19. diasapollon avatar
    diasapollon 14/06/2010 16:54:11

    Στο καλό και με την νίκη,ένας ένας φεύγούν τα β..αρ..ίδια και πάνε στην Ντόρα και ακόμα πάρα πέρα.Τρέμετε ρε μάγκες,η Μεγαλιωτάτη θα κάνει κόμμα,την Νέα Ελλάδα,με τις ευλογείες του επίτιμου,γιά να σώσουν τα τομάρια τους.Ο λύκος και αν εγέρασε και άλλαξε το μαλλί του......κλπ κλπ.

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/06/2010 22:27:12

    Κρίμα, η απώλειά του θα στοιχήσει. Ήταν βλέπετε και ομορφάντρας (εκτός από διανοούμενος). Ο γιόκας του με το σάϊτ, τι λέει τώρα;