31/08/2010 16:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Ευθυγραμμίζεται" και ο Γιαννόπουλος με την κομματική γραμμή

Συνάντηση με τον βουλευτή της ΝΔ Θανάση Γιαννόπουλο είχε στη Ρηγίλλης ο πρόεδρος του κόμματος Αντώνης Σαμαράς.

Μετά τη συνάντηση ο κ. Γιαννόπουλος απάντησε σε ερωτήσεις δημοσιογράφων:



ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Παραμένετε στη Νέα Δημοκρατία;

Θ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ: Είχαμε μια πολύ ωραία συζήτηση με τον Πρόεδρο. Συζητήσαμε πάρα πολλά θέματα, κυρίως τα αυτοδιοικητικά. Ιδιαίτερα βέβαια για την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Θα στηρίξετε τον κ. Χειμάρα ή όχι;

Θ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ: Αυτό που θα ήθελα να σας πω είναι ότι μπορεί να έχω οποιαδήποτε ένσταση ή ενδεχομένως ανθρώπινη πικρία της μη επιλογής μου ως υποψηφίου, αλλά επειδή είναι καθαρώς προσωπικό θέμα, δεν θέλω να κάνω μεγαλύτερα και περισσότερα σχόλια. Θα σας πω, όμως, ότι η σημερινή εποχή, που απαιτεί -θα έλεγα- πολιτική σωφροσύνη, μου δίνει ακριβώς το δικαίωμα να πω ότι θα στοιχηθώ με την απόφαση την οποία έχει πάρει η Αυτοδιοικητική Επιτροπή της αξιολόγησης των υποψήφιων.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Άρα, δεν θα κατεβείτε ανεξάρτητος, δηλαδή;

Θ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ: Δεν θα είμαι ανεξάρτητος υποψήφιος Περιφερειάρχης.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Βουλευτής ανεξάρτητος;

Θ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ: Μα ανήκω στη Νέα Δημοκρατία και τη Νέα Δημοκρατία, όπως ξέρετε, την έχουμε χτίσει όλοι μας, λιθάρι-λιθάρι. Άρα, λοιπόν, αυτή τη στιγμή, δεν δίνουμε τη δυνατότητα σε κανέναν να αμφισβητήσει την ενότητά μας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 31/08/2010 17:00:10

    Ωχού, ίντα έπαθες κουζουλέ Μαρκοζανάτση; Βιάστητσες μωρέ κοπέλι να κάνεις τσο καμπόσο και σε βλέπω να μένεις εσύ κι η αψηλιά η κόρη!

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 31/08/2010 17:26:30

    Δε γνωρίζω την προιστορία του θέματος και κατά πόσο τα εννοεί ο εν λόγω βουλευτής, αλλά είναι η πιο ντόμπρα πολιτική κουβέντα που έχω ακούσει: είχα φιλοδοξία, πικράθηκα που δεν κατέβηκα, αλλά συστρατεύομαι με το κόμμα και την παράταξη. Μακάρι να τα εννοεί, και να αντιδράσουν όλοι έτσι.

  3. Ηλίας avatar
    Ηλίας 31/08/2010 17:31:24

    Έχει μήπως κανά γιό ή καμιά κόρη να τακτοποιήσει κι αυτός; Σίγουρα κάτι του [π]έταξε ο Αντώνης για να ηρεμήσει αυτός.

  4. Y. avatar
    Y. 31/08/2010 17:42:05

    Γιακουμάτος? Κεδίκογλου? Λαμπρόπουλος? Ούτε μιλιά, μηδέ λαλιά. Και εκείνο το καλόπαιδο, ο δύσκολος πελάτης από την Ηλεία? Μούγκα. Μόνο η άχαρη μεγαλοκοπέλλα πούλησε μαγκιά, και έφαγε πόρτα. Θυμάστε τον αείμνηστο Μετσοβίτη? “’Οποιος φεύγει από το μαντρί, τον τρων οι λύκοι”. Κατανοητό από τους περισσότερους.

  5. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 31/08/2010 18:21:57

    Σιγά την ευθυγράμμιση! Πίσω ολοταχώς και ο δεύτερος μετά την Έλσα, με αναμφισβήτητη εντολή από την ψηλή, για πεντακάθαρους στρατηγικούς λόγους «ανασύνταξης δυνάμεων», μετά το φιάσκο Μαρκογιαννάκη και την εμφανή αποντοροποίηση της μεγαλονήσου.
    Η γυναίκα θέλει να έχει κρυφές ριζούλες στα εδάφη που έχασε από τον Αντώνη, για να του φυτρώνουν τα ζιζάνια που θα δυσκολεύουν την αρχηγική του ζωή, όποτε εκείνη κρίνει πως είναι κατάλληλη εποχή.

  6. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 31/08/2010 18:35:50

    ωχ ρε παιδιά.

    Εδώ 80% των ελλήνων δεν βλέπει φως, και τάχει βάψει μαύρα και είναι στα πρόθυρα της εθνικής κατάθλιψης. Που την βρίσκετε την όρεξη κι ασχολείστε με τα μικροπολιτικά;

    ΘΑ

    • anonymos avatar