#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/10/2011 12:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Εγώ θα ξεκινήσω την επανάσταση απο… Δευτέρα!"



Κάπως έτσι μοιάζει η εξαγγελία του βουλευτή του ΠΑΣΟΚ, κου. Ρομπόπουλου, βουλευτή Θεσσαλονίκης, αν δεν απατώμαι. Θα παραιτηθεί από το αξίωμα του την… Δευτέρα.

Σήμερα ενδεχομένως δεν μπορούσε η ίσως δεν ήτο πρέπον.

Ακόμη-ακόμη να μην τον παρακάλεσε αρκούντως η κα. Λαγκάρντ, η και ο αποχωρήσας κος. Τρισέ. Η μπορεί και να περιμένει παρακλητικό τηλεφώνημα απο Σαρκοζί η ακόμη και απο τη σιδηρά κα. Μέρκελ. Ο Ομπάμα μάλλον δεν θα ασχοληθεί αφού το κίνημα Occupy Wall Street, Occupy Boston και τα υπόλοιπα αναδυόμενα Occupy τον έχουν απορροφήσει.

Έτσι  λοιπόν ο δυστυχής κος. Ρομπόπουλος θα αναμένει στο κινητό του ένα ολόκληρο Σαββατοκύριακο για μια συνομιλία, ένα τσατ βρε αδερφέ με κάποιον μέγαλο ηγέτη! Άλλωστε τι παραπάνω έχει ο ΓΑΠ και έχει τρελλαθεί στις επικοινωνίες με τους έξω? Ο Ρομπόπουλος έχει και την καταξίωση των αγορών!!

Και αφού ξημερώσει η Δευτέρα και δεν έχει καταφέρει να τον πιέσει κανείς να παραμείνει, θα κηρήξει και αυτός την επανάσταση του. Από Δευτέρα λοιπόν θα ανεμίσει παντιέρες ρόζες με το χαρακτηριστικό R στο κέντρο, εννοώντας αυτή τη φορά Roborevolution!

Καημένη επανάσταση! Με αυτούς που μπλέξαμε και σένα ακόμα προσπαθούν να σε κάνουν Roba!!!!!!

Απο Βοστώνη,

effie B.

ΥΣ. Έκδηλη ήταν, χθες το βράδυ, η αγωνία των Βοστονέζων που συμμετέχουν στο κίνημα Occupy Boston για το αν παραιτήθει ο Sen. Robopoulos. Τους εφησύχασε το γεγονός οτι προανήγγειλε την παραίτηση του. Έτσι μπορούν και αυτοί να ελπίζουν σε ένα νέο σύμβολο του κινήματος!

Από… Δευτέρα λοιπόν!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. factorx avatar
    factorx 14/10/2011 12:41:54

    Την παραίτησή του από βουλευτής Α' Θεσσαλονίκης του ΠΑΣΟΚ, γνωστοποίησε ο Θωμάς Ρομπόπουλος, μιλώντας στο «Ράδιο Θεσσαλονίκη». «Είμαι ξεκάθαρος. Θα παραιτηθώ τη Δευτέρα και ας πάρει την έδρα μου ο επόμενος βουλευτής» δήλωσε και συμπλήρωσε ότι «δεν μπορώ να είμαι σε μία Βουλή που δεν μπορώ να αποφασίζω».

    • manos avatar
      manos @ factorx 14/10/2011 12:46:27

      Ενώ μέχρι τώρα ήταν σε βουλή που αποφάσιζε.
      Ρόμπα ο ρομπόπουλος.

    • GSV avatar
      GSV @ factorx 14/10/2011 12:46:38

      Για τετοια παραιτηση μιλαμε? Δεν μπορω εγω αλλα να μη χαθει και η εδρα απο το κομμα! Ειναι ακριβως σαν να ψηφιζει ΥΠΕΡ!!

      Εαν ηταν πραγματικα εναντιον της κυβερνητικης πολιτικης θα γινοταν ανεξαρτητος να κρατησει την εδρα του και να μειωθει η πλειοψηφια του ΠΑΣΟΚ στη βουλη.

    • "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
      "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" @ factorx 14/10/2011 13:06:59

      Είστε άδικοι! Μπορεί να του έλειπαν κάποια ένσημα του ανθρώπου για τη σύνταξη και οι δυο αυτές ημέρες του έλυναν το πρόβλημα!
      Συμπληρώνει και παραιτείται ... από Δευτέρα!

  2. Nikolas avatar
    Nikolas 14/10/2011 12:50:08

    ΣΙΓΑ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ, ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΔΩΣΕ Η ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ? ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΩΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ? ΘΕΑΤΡΙΝΙΣΜΟΙ, ΨΕΥΤΟΗΡΩΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!

  3. Wolf avatar
    Wolf 14/10/2011 12:51:09

    Δηλαδή πόσο γελοίος μπορεί να είναι αυτός ο τύπος?
    Ρομπο-ξεκούμπωτη!!!

  4. kostas* avatar
    kostas* 14/10/2011 12:52:14

    η Κυρια που θα τον αντικαταστησει θα αρχισει πολυ ωραια την κοινοβουλευτικη της καριερα !

  5. ο ξένος avatar
    ο ξένος 14/10/2011 12:54:54

    Άραγε θα προκάμει να εισπράξει βουλευτική αποζημίωση ή τσάμπα θα φέρει τη ρετσινιά του βουλευτή ΠΑΣΟΚ;

  6. xzetta avatar
    xzetta 14/10/2011 13:05:17

    τα lemmings θα πέσουν στον γκρεμό ένα-ένα. αλλά μεχρι τότε θα έχουμε πέσει όλοι.

  7. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 14/10/2011 13:09:41

    Θα σε πιστέψουμε κι αυτή τη φορά Θωμά. Μην μας ξαναστείλεις στον κουβά.
    http://4.bp.blogspot.com/-nLdYj8gxXKs/TpgH3Rkmd2I/AAAAAAAAEC4/UAfMW5iKoIk/s1600/rompopoulos.jpg

  8. GSV avatar
    GSV 14/10/2011 13:25:32

    Η οποια παραιτηση βουλευτη και αντικατασταση του απο τον πρωτο επιλαχοντα ειναι ηθικως αναρμοστο. Διοτι παραβλεπεται η ετυμηγορια του λαου! Κανονικα θα επρεπε οι βουλευτες ειτε να παραμενουν ανεξαρτητοι ωστε να συνεχιζουν να εκπροσωπουν τον λαο της περιφερειας τους, ειτε εφοσον επιθυμουν τη πληρη παραιτηση τους να παραμεινει η εδρα κενη.

    Ο λαος επιλεγει προσωπα μεσω του σταυρου προτιμισης, Επομενως η εννοια των εδρων που αναλογουν σε καθε κομμα ανα περιφερεια εμπεριεχουν την επιλογη σε προσωπο και οχι μονο στο κομμα.

    Η μεταβιβαση εδρας στον επιλαχοντα καταργει αυτοματα την λαικη ετυμηγορια. Μετατρεπει τις εδρες σε τσιφλικι του καθε κομματος. Οι εδρες ειναι περιουσια του λαου!

    • Lampros avatar
      Lampros @ GSV 14/10/2011 16:15:59

      σωστός.
      Εγώ ρε φίλε διάλεξα ΕΣΕΝΑ να με εκπροσωπήσεις. Αν ηθελα, θα διάλεγα αυτή την γκομεντίτσα απο την αρχή.

  9. Theo avatar
    Theo 14/10/2011 13:53:11

    Να παραιτηθει Εφη μου!
    Ειδες ποια θα τον αντικαταστησει? Να παραιτηθει το συντομοτερο!
    Απορια: η κα. Ακριβοπουλου με αυτη την αμφιεση θα προσερχεται στη Βουλη? α, ρε γλεντια!!!!!!!!!!

  10. AUD avatar
    AUD 14/10/2011 14:04:03

    h**p://www.enet.gr/?i=news.el.politikh&id=317659

  11. Ρόμπας, όπως Ρομπάϊ και Ρομπόπουλος avatar
    Ρόμπας, όπως Ρομπάϊ και Ρομπόπουλος 14/10/2011 15:10:25

    Αγαπητή κα effie B.
    Επιτρέψτε στην ταπεινότητά μου να θεωρήσει ότι τα σχόλιά σας αδικούν κατάφορα ένα άοκνο εργάτη της πατρίδας και ένα λεβεντόπαιδο "βολευτή" ( και δεν παρέλειψα το υ).
    Και εξηγούμαι. Ο κος Ρομπόπουλος, αγλάϊσμα της βουλής με ρητορική δεινότητα και πλούσιο έργο υπέρ των αδυνάτων και των κατατρεγμένων ελλήνων--παρακαλώ αν κάποιος ξέρει να αναγράψει τον ακριβή αριθμό των ομιλιών και παρεμβάσεών του στη βουλή, για να μην αδικείται-- είναι φωτεινό παράδειγμα κοσμίου, συνετού οικογενειάρχη που φροντίζει τα του οίκου του και στον ελεύθερο χρόνο του ασχολείται και μ' εκείνα της Ελλάδας. Όπως προ μηνών, απειλών και εκβιάζων τον ΓΑΠ και το Μαξίμου ο κος Ρομπόπουλος, καθώς διατείνονται οι αστοί και καλά γνωρίζοντες Θεσσαλονικείς, πέτυχε να ρυθμίσει επιχειρησιακές του αδυναμίες και να πάρει μια επαγγελματική ανάσα για να αφιερώσει περισσότερο χρόνο στη σωτηρία των ελλήνων έτσι και τώρα καθώς δεν είναι ευφάνταστος επιχειρεί το ίδιο κόλπο. Ο επόμενος χρόνος θα δείξει αν πρόκειται περί αυτού και αν ενεργεί ως συνετός οικογενειάρχης που τακτοποιεί τα του οίκου του!!, βιαστική κα effie B., που επιπλέον δεν λάβατε υπόψη σας το καλλιτεχνικό του αισθητήριο και το μεγάθυμο τού χαρακτήρα του να παραχωρήσει τη θέση του για να αναδειχθεί το ταλέντο της σεμνής καςΑκριβοπούλου και να προαχθεί ο πολιτισμός μας. Αχ κα effie B. μου, πόσο σκληρές είμαστε εμείς οι γυναίκες!! και άδικες πολλές φορές. Γιατί το Πασόκ πρέπει να έχει μια μόνο Γκερέκου; Να γεμίσουν από σεισοπυγίδες
    υπάρξεις τα έδρανα του Πασόκ στη Βουλή. Να χορτάσει το μάτι των ανδρών μας και να ησυχάσουμε από τη μελαγχολική τους γκρίνια.

    • android.K. avatar
      android.K. @ Ρόμπας, όπως Ρομπάϊ και Ρομπόπουλος 14/10/2011 16:37:20

      γι' αυτο κε. Ρόμπας, όπως Ρομπάϊ και Ρομπόπουλος, να φυγει, να παει αλλου!
      Να ερθει η κα. Μαιρη Ακριβοπουλου.
      Σας παραθετω μια συνεντευξη της:
      Ειναι απολαυστικη, καυτη, hot, hot, hot, οπως αξιζει σε μια βουλευτη του ελληνικου κοινοβουλιου!!!!!!!!
      H ηθοποιός Μαίρη Ακριβοπούλου θα είναι και πάλι υποψήφια στην Α’ Θεσσαλονίκης με το ΠΑΣΟΚ.
      O Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ Γιώργος Παπανδρέου, με τον οποίο είχαν γνωριστεί σε καλοκαιρινό θέρετρο οικογενειακώς, είναι εκείνος που πρώτος την εμπιστεύτηκε και της ζήτησε να την εντάξει στο ψηφοδέλτιο του κόμματος το 2004.

      To Βιογραφικό της απο το επίσημο Web Site της mary-a.gr:

      Υπάρχουν ηθοποιοί που όταν ήταν μικροί δεν τους περνούσε καν από το μυαλό ότι μεγαλώνοντας θα γίνουν καλλιτέχνες. Η Μαίρη Ακριβοπούλου δεν ήταν σε καμία περίπτωση μία από αυτούς. Για την ακρίβεια, όταν ήταν μικρή, δεν περνούσε από το μυαλό της κάτι άλλο.
      Πριν κλείσει τα δέκα σκάρωνε ήδη παραστάσεις στις οποίες και έπαιζε, έπαιζε πιάνο, έγραφε και ηχογραφούσε τραγούδια και λάτρευε τα μαθήματα χορού της. Με λίγα λόγια έκανε τα πρώτα αυτοσχέδια καλλιτεχνικά βήματα, ακόμη κι όταν δε κοιτούσε κανείς, για την δική της προσωπική ευχαρίστηση.
      Τα επόμενα χρόνια συνέχισε την εξάσκηση δουλεύοντας την κίνησή της (συμμετέχοντας σε ερασιτεχνικές παραστάσεις χορού), βελτιώνοντας τη φωνή της (συμμετέχοντας σε σχολικές συναυλίες και ηχογραφώντας τραγούδια) και ανεβαίνοντας στο σανίδι (σε σχολικές παραστάσεις, πρόζες και μιούζικαλ).
      Επειδή όμως καλλιτέχνης χωρίς γενική παιδεία δε νοείται, οι σπουδές και το πτυχίο Νομικής προσέθεσαν στην παρορμητική καλλιτεχνική της φύση την ψύχραιμη ορθή λογική της καθημερινότητας. Μετά τις σπουδές της στο Α.Π.Θ. και χωρίς να χάσει ούτε λεπτό, η Μαίρη στράφηκε και πάλι στην Τέχνη.
      Κοντά σε σημαντικούς δασκάλους στη δραματική σχολή του Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδος μεταμορφώθηκε πολλές φορές για τις παραστάσεις της σχολής. Αφού πήρε το πτυχίο (με τον υψηλότερο βαθμό στο έτος της) άφησε με βαριά καρδιά τη Θεσσαλονίκη (και με την υπόσχεση να ξαναγυρίζει συχνά) και ίδρυσε στην Αθήνα μαζί με την Λιάνα Γιαννακού την θεατρική ομάδα 2-0-5. Μετά από μια περίοδο έντονα αυτοσχεδιαστικών και δημιουργικών προβών, η ομάδα παρουσίασε την περφόρμανς Κερένια Κούκλα (βασισμένη στο μυθιστόρημα του Κ. Χρηστομάνου), στο πλαίσιο της Biennale Νέων Καλλιτεχνών το 2003. Την ίδια χρονιά έκανε την πρώτη της εμφάνιση στην τηλεόραση, συνεργαζόμενη με τη Μιρέλλα Παπαοικονόμου και τον σκηνοθέτη Λάμπης Ζαρουτιάδης στη σειρά Όνειρο Ήταν.
      Το 2004 ερμήνευσε στο θεάτρο Κιβωτός την Τζένυ στο έργο του Νιλ Λα Μπιούτ Η Μορφη των Πραγμάτων σε σκηνοθεσία Αλέξη Γεωργούλη. Τον Σεπτέμβριο του 2004, όταν άρχισε να προβάλλεται στη ΝΕΤ ο β’ κύκλος του Σχεδόν Ποτέ (του Νίκου Περάκη και της Κατερίνας Μπέη) η Μαίρη ήταν η Τζοάνα, η εκκεντρική και φιλοσοφημένη νεαρή φωτογράφος.
      Την άνοιξη του 2005 επέστρεψε στη Θεσσαλονίκη για να πρωταγωνιστήσει στην παράσταση Επτά Θανάσιμα Αμαρτήματα του Μπ. Μπρεχτ, έργο ιδανικό για έναν ηθοποιό που έχει ανάγκη να εκφράζεται όχι μόνο με την υποκριτική αλλά με την φωνητική, τον χορό και την κίνηση.
      Μεγάλο μέρος του καλοκαιριού του 2005 η Μαίρη το πέρασε στο Γύθειο, ακολουθώντας τις σκηνοθετικές οδηγίες του Μανούσου Μανουσάκη, ο οποίος την επέλεξε για να πρωταγωνιστήσει στα φετινά Κρυφά Μονοπάτια του Αντέννα.
      Τα παιδικά όνειρα πραγματοποιήθηκαν λοιπόν, αβίαστα, όταν ήρθε η ώρα τους. Και αν και το κοινό που την παρακολουθεί τώρα αυξήθηκε, η απόλαυση και η συγκίνηση είναι το ίδιο δυνατή με τότε που, χρόνια πριν, λιγοστοί συγγενείς και φίλοι μαζεύονταν ώστε να δουν τι είχε σκαρώσει πάλι η αεικίνητη μικρή Μαρία.
      Συνέντευξη της στο MAXIM πριν 3 χρόνια:
      Βρε, μπας και μπήκε το καλοκαιράκι και είπες να βγάλεις κανένα ρουχαλάκι;
      Σόρι, αλλά εγώ κάνω μπάνιο όλο το χρόνο.
      Μονοκίνι;
      Είναι πολύ ιδιαίτερες οι στιγμές που φοράω μονοκίνι, όπως τον προηγούμενο Οκτώβριο στην Ελαφόνησο. Ήμασταν δύο άτομα όλα κι όλα στο νησί. Βλέπεις, μου αρέσουν οι extreme αισθήσεις: το πάρα πολύ κρύο και το πάρα πολύ καυτό.
      Σε κόβω για μεγάλο αλάνι. Άσε που είμαι σίγουρος ότι δεν είσαι καθόλου ρομαντική.
      Καινούρια σχέση, και ο τύπος να μου τηλεφωνεί ανά δέκα λεπτά, να μην έχει τι να πει και να επαναλαμβάνει: «Εσύ, μωρό μου; Πες μου τα νέα σου». Κάθε φορά που χτυπούσε το τηλέφωνο ευχόμουν να μην είναι αυτός.
      Πόσο καιρό σου πήρε για να τον σχολάσεις;
      Τρεις εβδομάδες. Γενικά, οι άντρες δεν μου κάνουν ρομαντικά πράγματα γιατί με καταλαβαίνουν από την αρχή, όπως εσύ, και φοβούνται. Οπότε κάνουν άλλα, πιο «ψαγμένα».
      Μιλάμε πάντα για εσώρουχα, σωστά; Γιατί εγώ αυτό θέλω να καταλάβω.
      Μου αρέσουν πάρα πολύ τα εσώρουχα, και μάλιστα διαφορετικού τύπου, οπότε ό,τι και να μου έχουν φέρει το διασκέδασα. Έχω πολύ μεγάλη γκάμα.
      Ποιο είναι το «καλό» σου; Αυτό που θα φορέσεις όταν είσαι σίγουρη ότι μέχρι να τελειώσει η νύχτα κάποιος θα το δει;
      Δεν είναι ένα και δύο. Και δεν θα φορέσω ποτέ κάτι που έχω ξαναφορέσει με έναν άνθρωπο ο οποίος με ενδιαφέρει. Σε αυτά τα πράγματα πρέπει να αλλάζεις συνέχεια. Τώρα, ας πούμε, έχω κάποια καινούρια, αφόρετα.
      Τα οποία και φοράς όταν αξιοποιείς τη χορευτική σου παιδεία χορεύοντας πριβέ για κάποιον άντρα;
      Πριβέ όχι, αλλά έπαιξα σε μια παράσταση (Τα 7 θανάσιμα αμαρτήματα των μικροαστών του Μπρεχτ) όπου έκανα και μια στριπτιζού.
      Πώς έκανες το σχετικό research;
      Αυτό το είχα κάνει πολύ νωρίτερα. Θα σ’ το επιβεβαιώσουν οι φίλοι και οι συμφοιτητές μου από τη Νομική τους οποίους μάζευα πιωμένους από τα μαγαζιά όπου πήγαιναν.
      Δεν πιστεύω να πήγαινες στα στριπτιζάδικα, να σου «τριβόταν» η όποια Σβετλάνα και εσύ να την έκρινες με βάση το πόσο καλά χορεύει;
      Νομίζω ότι οι κοπέλες στα στριπτιζάδικα είναι καταπληκτικές χορεύτριες. Δεν μπορώ παρά να το κρίνω έτσι. Όταν βλέπεις κάτι τόσο όμορφο, δεν μπορείς να χρησιμοποιείς κλισέ ή να έχεις ηθικούς φραγμούς. Επίσης, έχω να καταγγείλω το εξής: Οι άντρες που χορεύουν σε τέτοια μαγαζιά δεν είναι τόσο ωραίοι όσο οι γυναίκες, και αυτό είναι φασισμός.
      Μιλάς και το μυαλό μου τρέχει σε χλιδές. Είσαι κορίτσι των σαλέ;
      Ήμουν, όταν βρισκόμου σε πιο φοιτητοκατάσταση.
      Πες μου ένα σαλέ, εντός ή εκτός Ελλάδας, όπου έχεις κάνει σεξ.
      Εκτός δεν έχω. Εντός θα σου αναφέρω τον Ταξιάρχη, μια περιοχή με έλατα στο νομό Χαλκιδικής.
      Δεν μου αρκεί. Έλα να αλλάξουμε κατηγορία: Το πιο εξωτικό μέρος όπου έχεις κάνει σεξ;
      Η Koύβα.
      Το έκανες με Κουβανή;
      Δεν ξέρω αν σε ξενερώνω, αλλά με άντρες πηγαίνω μόνο. Αποκλειστικά.
      Οι Γερμανοί γκόμενοι που γνώρισες όταν πήγες στο Βερολίνο είναι τόσο ξενέρωτοι όσο φανταζόμαστε;
      Είναι ευθείς. Δεν θα σ’ την πέσουν λέγοντας «Μωρό μου, τι βυζάκια είναι αυτά;». Θα περπατήσουν λίγο δίπλα σου και θα σου πουν πολύ ευγενικά: «Γεια σου, έχω μια βιντεοκασέτα, θέλεις να έρθεις σπίτι να τη δούμε μαζί»; Θα πεις όχι, θα σου ευχηθούν «Καλό μεσημέρι» και θα φύγουν. Μου έχει τύχει ακριβώς αυτό.
      Ποια ήταν η τελευταία φορά που ξεκίνησες σχέση με κάποιον που γνώρισες σε μπαρ;
      Δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό. Εγώ «πέφτω» πάρα πολύ στην οικειότητα. Αυτό είναι το αδύναμο σημείο μου, αλλιώς έχω τρομερές άμυνες.
      Στη λογική «Έλα σπίτι να δούμε DVD» και το άλλο πρωί να ξυπνάς μαζί του; Σου έχει τύχει αυτό;
      Ναι, και μάλιστα ήταν μια σχέση που κράτησε πολλά χρόνια. Είχαμε δει το Jumanji. Αφού στη συνέχεια έγινε το ανέκδοτό μας. Πάντως, όταν κάποιος σε καλεί να δεις μια τόσο παιδική ταινία, κάπου την ψυλλιάζεσαι. Είναι γνωστό κόλπο η βαρετή ταινία.
      Εσύ με τι ταινία τους ρίχνεις; Γιατί δεν σε κόβω να μαγειρεύεις.
      Μαγειρεύω, αλλά μου αρέσει και να μου μαγειρεύουν. Όπως κάποτε που γύριζα σπίτι και έβλεπα στο τζάκι τις πατάτες να ψήνονται με το βούτυρο να λιώνει από πάνω. Αυτό το πράγμα με ξετρελαίνει. Για μένα ο έρωτας περνάει από το στομάχι. Είναι πολύ σημαντικό να είναι ο άντρας καλός μάγειρας.
      Κλαίνε όταν φεύγεις;
      Έχω κλάψει κι εγώ πάρα πολύ. Ίσως να έχω κλάψει περισσότερο απ’ ό,τι έχουν κλάψει οι άλλοι. Tα τελευταία δύο χρόνια όμως εγώ φεύγω. Είμαι σε μια φάση που γεμίζω με άλλα πράγματα. Δεν χρειάζομαι μια σχέση με οποιονδήποτε όρο. Έχω καταλήξει ότι πρέπει ο άλλος να σε χαλαρώνει, όχι να σε αγχώνει. Βασικός κανόνας: Με το που δεχτείς πίεση, πρέπει να κάνεις αποσυμπίεση.
      Ποιος ήταν ο πιο «ριγμένος» γκόμενος που είχες;
      Δεν μου αρέσουν καθόλου οι καταστάσεις στις οποίες ο άλλος είναι από κάτω. Δεν μου τρέφει τον εγωισμό κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να ανεχτώ κάποιον να παρακαλάει, γιατί ντρέπομαι για λογαριασμό του.
      Κάτι τέτοια λες, και τους κάνεις να θέλουν να σε βρίσουν.
      Δεν βρίζω. Δεν μαλώνω, και μπορεί να βγάλω τον άλλο από τα ρούχα του επειδή δεν το κάνω αυτό.
      Ύστερα από κάτι τέτοια όμως είναι που παίζει καλό σεξ…
      Αν έχεις ανάγκη να τα σπάσεις για να κάνεις ωραίο σεξ, άσ’ τα να πάνε! Εγώ δεν το έχω ανάγκη.
      Δεν έχεις βγει ποτέ εκτός εαυτού;
      Άμα σου πω ότι μαλώναμε για ομάδες, θα με πιστέψεις; Μου έλεγε ότι ο Μποντίρογκα είναι καλύτερος παίκτης από τον Στογιάκοβιτς. Μα είναι ποτέ δυνατόν;
      Λύσε μου μια απορία: Οι λεσβίες σε βλέπουν σαν λουκουμάκι;
      Όχι, ή μπορεί να μην το καταλαβαίνω. Εδώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω τους γκέι από τους στρέιτ – εκτός από περιπτώσεις που φαίνεται πάρα πολύ!
      Πέρα από το να νοικιάσει το Jumanji, τι μπορεί να κάνει κάποιος για να σε πλησιάσει;
      Δεν μου αρέσουν οι συνταγές. Με έχουν πλησιάσει άνθρωποι με τελείως διαφορετικούς τρόπους. Αρκεί να είναι ο εαυτός τους – και δεν το λέω σαν κλισέ αυτό.
      Για ποιο μέρος του σώματός σου σου κάνουν συνήθως κομπλιμέντα;
      Για διάφορα, ο καθένας έχει τη λόξα του. Κάποιος μου έλεγε ότι βγάζω μια ελιά πάνω από το χείλος και ότι είναι πολύ σέξι.
      Ποια ήταν η τελευταία φορά που έβγαλες –και στη συνέχεια έσβησες– πρόστυχη φωτογραφία σου ή ανάλογου ύφους βιντεάκι;
      Δεν τα σβήνω.
      Πόσο συχνά σκέφτεσαι το σεξ;
      Δεν είναι από τα πράγματα που σκέφτεσαι, είναι από αυτά που κάνεις.
      Έχει τύχει να σηκωθείς να φύγεις στη μέση της πράξης;
      Ναι, γιατί συνειδητοποίησα ότι ήθελα κάποιον άλλο.
      Πότε έκανες το καλύτερο σεξ της ζωής σου;
      Πόσο άσχημο μπορεί να είναι;
      Photos

      απο: h–p://foxnews.gr/mairh-akrivopoulou.htm
      ακολουθουν καυτες φωτογραφιες!!!!!!!

      • Κρίμα avatar
        Κρίμα @ android.K. 15/10/2011 00:48:18

        Κρίμα.
        Προτιμώ Τσιτσολίνα. Τουλάχιστον ήταν αυθεντική.