17/03/2009 15:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Δημοσιογράφος" μαχαίρωσε Νιγηριανό !!!

Προφυλακίστηκε μετά την απολογία του στον ανακριτή ο δημοσιογράφος, Γιώργος Φράγκος που χτύπησε με μαχαίρι έναν Νιγηριανό το βράδυ της περασμένης Τρίτης. Εναντίον του ασκήθηκε ποινική δίωξη για απόπειρα ανθρωποκτονίας, αντίσταση, εξύβριση και παράνομη οπλοφορία - οπλοχρησία.

Ο ίδιος, σύμφωνα με πληροφορίες, υποστηρίζει ότι είχε προηγηθεί μια παρεξήγηση ανάμεσα σε αυτόν και μία Νιγηριανή σε σούπερ μάρκετ που είχε πάει να ψωνίσει. Τότε παρενέβη ο φίλος της, που του έβγαλε μαχαίρι. Κι εκείνος τον χτύπησε με κλοτσιές κι έφυγε. Ο Νιγηριανός όμως, σύμφωνα με τους ισχυρισμούς του κατηγορούμενου, ειδοποίησε τους συμπατριώτες του και μια ομάδα περίπου 10 ατόμων του επιτέθηκε με καδρόνια. Τότε εκείνος, προσπαθώντας να αμυνθεί, έβγαλε μαχαίρι. Ωστόσο στο κατηγορητήριο αναφέρεται ότι επιτέθηκε απρόκλητα με το μαχαίρι εις βάρος του Νιγηριανού.

Ο Γιώργος Φράγκος εργάζεται στο γραφείο Τύπου του Δήμου Αθηναίων και έχει τοποθετηθεί κατά την περίοδο που δήμαρχος Αθηναίων ήταν ο κ. Δημήτρης Αβραμόπουλος.

http://www.zougla.gr/news.php?id=29197

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 15:36:07

    παπάδες κίναιδοι
    αστυνόμοι τραβεστί
    δημοσιογράφοι μαχαιροβγάλτες
    τραγουδίστριες ογκολόγοι
    πρωθυπουργοί gamers
    ποδοσφαιριστές κηπουροί
    μοντέλα βιζιτούδες
    καλόγεροι χρηματιστές
    υπουργοί capitalist speculators
    κ.ο.κ.
    Ελλάδα: Έξω απ`όλα. Η σαλεμένη δημοκρατία.

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 15:44:05

    Το μακρύ ζειμπέκικο του δημοσιογράφου.

    "...σφαχτήκαν τρεις μαχαίρωσε αλλους πέντε, φωνές: ανοίξτε θα μας σφάξουν....."
    Θα το ερμηνεύσει κατά πάσα πιθανότητα η Καλομοίρα αυτή τη φορά.

  3. Σαος avatar
    Σαος 17/03/2009 15:51:27

    @1.Strange Attractor

    Δεν έχεις και άδικο

  4. ataktos avatar
    ataktos 17/03/2009 16:14:38

    Ευτυχώς το έβανες σε «εισαγωγικά» και καταλάβαμε όλοι ...

  5. Hase avatar
    Hase 17/03/2009 16:24:26

    Οι δημοσιογραφοι μας "μαχαιρωνουν" καθημερινα. Τωρα αυτος το μαχαιρι γιατι το ειχε στην τσεπη, μαλλον κανα πεπονι θα ηθελε να φαει.

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 17/03/2009 16:33:25

    Όπως περνούσε για κάφρους τους Αθηναίους, που προφανώς κατ' εντολή της δημάρχου τούς σέρβιρε ψέματα, έτσι περνάει τώρα για κάφρους και τους δικαστές.

    Μα είναι ποτέ δυνατόν να έχεις απέναντί σου έναν μαύρο με μαχαίρι και να τολμάς να αρχίζεις τις κλωτσιές; Και είναι μετά δυνατόν να σε περικυκλώνουν άλλοι 10 μαύροι κι εσύ να βρίσκεις το κουράγιο να μαχαιρώνεις έναν; Και στο τέλος να μη σε ξεσκίζουν οι υπόλοιποι 9;

    Ούτε καν Γιάννη Μαρή δε διάβαζε στα νιάτα του ο αργόμισθος, για να πλάσει κανα πιο πειστικό σενάριο...

  7. αντί avatar
    αντί 17/03/2009 16:42:57

    Να δούμε τι στάση θα κρατήσουν οι συνάδελφοί του!

  8. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 17:32:04

    ΑΣΧΕΤΩΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!!

    καλα εδω οι δημοσιογραφοι μαχαιρωνουν ολο τον λαο και την ....κοινη γνωμη για εναν Νιγηριανο κανουμε ετσι!!

  9. osaperas avatar
    osaperas 17/03/2009 18:09:07

    Σίγουρα δεν ήταν δημοσιογράφος. Έχετε δει- έχετε ακούσει κανένα δημοσιογράφο να έρχεται στα χέρια με κανέναν.

    Εαν ήταν δημοσιογράφος και τσακωνόταν με τους νιγηριανούς θα έφευγε στα μουλωχτά και θα πήγαινε μετά στο μέσο που εργάζεται και θα έκανε ένα θέμα σε βάρος των ξένων μειονοτήτων στην Ελλάδα

  10. Keep Talking avatar
    Keep Talking 17/03/2009 18:15:43

    Θα παιξουν την ειδηση τα καναλια; Γιατι αν μαχαιρωνε ο Νιγηριανος τον δημοσιογραφο θα ηταν ΤΟ ΘΕΜΑ!!!! Η θα το κανουν τουμπεκι κατα το "δεν ειναι ειδηση οτι σκυλος δαγκωσε ανθρωπο, αλλα το ανθρωπος δαγκωσε σκυλο" - Μην παρεξηγηθουμε κιολας. Ειναι αρχη της αμερικανικης δημοσιογραφικης σχολης, και ο ειπε, ο εφημεριδα....δεν θυμαμαι το ονομα -.

  11. Jimmy avatar
    Jimmy 17/03/2009 19:16:16

    Θα καλοπεράσει τώρα ο φασιστακος στη φυλακή Που ακούστηκε δημοσιογραφος να κυκλοφορει με μαχαιρι, χαθηκερ ενα πιστολακι που είναι και της μοδας για τους μπατσο δημοσιογράφους?

  12. peripeton avatar
    peripeton 18/03/2009 11:35:05

    Το περιστατικό έγινε πριν 1 εβδομάδα και προφανώς απεκρύφθει απ'όλα τα ΜΜΕ. Για ευνόητους λόγους...ελάτε να μου πειτε τώρα πως στην Ελλάδα κυβερνά ο Αλαβάνος και υπάρχει υπερβολικός προοδευτισμός....α ρε τύφλωση που πέφτει