#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/09/2010 19:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Βαθύ Μαύρισμα" στο Μνημόνιο και τα Εξαπτέρυγά του



Κυκλοφόρησαν ήδη και τα μπλουζάκια του προεκλογικού αγώνα. Ιδού τι μας πληροφορεί  αναγνώστης του Antinews

Ἀγαπητὲ Φάκτορα, ἁπλῶς πρὸς ἐνημέρωση:

Μᾶς ἐνέπνευσε τόσο ἡ εἰκόνα στὸ ἄρθρο Κρανιδιώτη, ὥστε παραγγείλαμε ἤδη μπλουζάκια, κάρτες μικρὲς καὶ μεγάλες καὶ μαγνητάκια ψυγείου (!) μὲ τὸ μήνυμα ποὺ βλέπεις στὰ συνημμένα.

Καλὴ συνέχεια,

ΣΜ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 05/09/2010 19:16:59

    κομπανία Λος Φούμος.

  2. blue nile avatar
    blue nile 05/09/2010 19:38:29

    μπορώ να έχω ένα σε L...
    με το αζημίωτο...

    • evangelos avatar
      evangelos @ blue nile 05/09/2010 20:37:44

      5-6 θελω εγω...με το αζημιωτο...

  3. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 05/09/2010 19:56:11

    Πονοκέφαλο έχει προκαλέσει στις αστυνομικές αρχές ένα περίεργο περιστατικό που εκτυλίχτηκε στις 11 το βράδυ του Σαββάτου στην οδό Πέτρου Κυριακού, στους Αμπελόκηπους.

    Σύμφωνα με πληροφορίες της αστυνομίας, την ώρα της αποκομιδής των σκουπιδιών και πριν λήξει η βάρδιά τους, δυο υπάλληλοι του δήμου αισθάνθηκαν δυσφορία καθώς άδειαζαν έναν κάδο απορριμμάτων. Αμέσως, μεταφέρθηκαν από συνάδελφό τους στον Ερυθρό Σταυρό, όπου παραμένουν ακόμα και σήμερα υπό στενή ιατρική παρακολούθηση.

    Να σημειωθεί ότι στην οδό που διαδραματίστηκε η περιπέτεια των δύο υπαλλήλων, βρίσκεται η κατοικία του πρέσβη των ΗΠΑ Ντάνιελ Σπεκχαρντ και η περιοχή αποκλείστηκε αμέσως από την αστυνομία για προληπτικούς λόγους.

    Αργότερα το βράδυ του Σαββάτου, ειδικό κλιμάκιο της Πυροσβεστικής έσπευσε στην περιοχή για να διαπιστώσει την ύπαρξη ραδιοβιολογικών, χημικών και πυρηνικών απειλών.

    Σύμφωνα με τα πορίσματα, αποκλείστηκε, σε πρώτη φάση τουλάχιστον, το ενδεχόμενο ραδιενεργού στοιχείου στα απορρίμματα, ενώ το ίδιο το απορριμματοφόρο μεταφέρθηκε στο Δημόκριτο για να διαπιστωθεί η αιτία δυσφορίας των υπαλλήλων.

    Στις έρευνες συμμετέχει και το Γενικό Χημείο του Κράτους και μέχρι στιγμής, η πιθανότερη εκδοχή που δίνεται για το περιστατικό είναι τα τυπολλείμματα χημικής ουσίας.Σε εξέλιξη βρίσκεται η προανακριτική εξέταση που διενεργεί το αστυνομικό τμήμα Αμπελοκήπων.

    http://news247.gr/ellada/sto_spiti_toy_presvh_twn_hpa.509435.html

  4. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 05/09/2010 20:11:46

    Σύμφωνα με την εικόνα : ΜΑΥΡΟ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΚΟΜΠΑΝΙΑ !

    Φάκτορα ένα XXL παρακαλώ.

  5. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 05/09/2010 20:32:13

    Κατεβάστε τὶς εἰκόνες καὶ πηγαίνεται νὰ τυπώσετε ἕνα μπλουζάκι σὲ ὅποιο μαγαζὶ μὲ τ-σερτ ἔχετε στὴ γειτονιά σας. Εἴμαστε 2, εἴμαστε 3. Στοὺς 1.013, καίγονται.

    • aengus avatar
      aengus @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 05/09/2010 20:38:11

      Πολύ σωστό!

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ aengus 05/09/2010 21:38:25

        Νέα Δημοκρατία: Δώσε μου τήν ψήφο σου, όχι γιά μένα, για τη φουκαριάρα τη μάνα μου….

        h**p://jimmy278.blogspot.com/2010/09/blog-post_05.html

    • athamas avatar
      athamas @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 05/09/2010 22:22:14

      [εκτός θέματος on]

      Ελεύθερος είναι ο καθένας να γράφει με όποιο σύστημα γραφής θέλει.
      Να θυμίσω όμως πως κάποιοι δεν έχουν εγκατεστημένες πολυτονικές γραμματοσειρές και σε κάποιους περιηγητές βγαίνουν κάτι τετραγωνάκια αντι για γράμματα.
      Ο σεβασμός στους συνομιλητές - ως προς το «συνομιλητές» και όχι ως προς τις απόψεις τους - επιβάλλει μάλλον την χρήση μονοτονικού.
      Εξ άλλου όποιος έχει την επιπλέον δυνατότητα πολυτονικής γραφής μπορεί να γράψει και μονοτονικά ενώ το αντίθετο δεν συμβαίνει.

      [εκτός θέματος /off]

      • Gambino avatar
        Gambino @ athamas 05/09/2010 22:27:29

        Υπάρχουν και νέα σε ηλικία άτομα που δεν το κατέχουν το θέμα της δασείας. Σε λίγο θα μας πούνε κάποιοι να κάνουμε και προσευχή.

      • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
        Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ athamas 06/09/2010 11:48:07

        @athamas
        Χρησιμοποιεῖς Internet Exploreρ. Ἂν ἐγκαταστήσεις ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ φυλλομετρητὴ (Mozilla Firefox Chrome κλπ) δὲν θὰ ἔχεις πρόβλημα καὶ ἔτσι δὲν θὰ στερεῖς ἀπὸ τοὺς ἄλλους τὴν δυνατότητα νὰ ἐκφράζονται ὅπως θέλουν. http://www.firefox.com

        πρὸς Γκαμπίνο, μᾶλλον εἶμαι ὁ μακρὰν νεώτερος τοῦ antinews. Ἀλλὰ στοῦ κουφοῦ τὴν πόρτα...

    • ErnestoChe avatar
      ErnestoChe @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 06/09/2010 14:35:06

      Αυτό το "πηγαίνετΑΙ" μας έβγαλε τα μάτια! Μάθετε απλή ορθογραφία και αφήστε τις βαρείες και τις δασείες για μεταπτυχιακά. Αλλοιώς είστε για ... ψιλές. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδεξιους κ*λους, έλεγε η γιαγιά μου.

  6. antiochos avatar
    antiochos 05/09/2010 21:44:46

    Aισθητικα αψογο.
    Καθαρο πολιτικο μηνυμα.
    Γραμμενο στη γλωσσα των Ελληνων και οχι στην εκτρωματικη μονοτονικη γραφη.
    Να γεμισουμε την Ελλαδα με αφισσες.

  7. Orestios avatar
    Orestios 05/09/2010 21:45:57

    Μαυρίστε τους.
    Το μόνο όπλο που έχουμε αυτήν την στιγμή είναι η ψήφος μας.

    • mitsosms avatar
      mitsosms @ Orestios 05/09/2010 21:52:51

      Ναι, μαυρίστε την ΝΔ που μας έφερε στα σημερινά χάλια!

      • Orestios avatar
        Orestios @ mitsosms 05/09/2010 23:36:32

        Μήτσε, σε έπιασε το παραλήρημα πάλι?
        Ξέρεις τί έχει να πάθει το GAP και η κολλητή του Ντόρα?
        Πανωλεθρία!!!!!!

    • athamas avatar
      athamas @ Orestios 05/09/2010 22:17:31

      Αυτήν την στιγμή ναί.
      Το μόνο όπλο που έχουμε είναι η ψήφος μας.
      Ας στήσουμε στα τρία μέτρα όλους όσους στήριξαν το μνημόνιο.
      Και ας τους εκτελέσουμε!
      Η ποινή για εθνική προδοσία είναι ο θάνατος.
      Όλοι αυτοί πρέπει να πεθάνουν πολιτικά, να αφανιστούν.
      Και ποτέ ξανά να μην εμφανιστούν ούτε σε ψηφοδέλτιο.

      Υπάρχουν αντιμνημονιακές πολιτικές επιλογές για όλους.

  8. BlueSky avatar
    BlueSky 05/09/2010 21:57:27

    Το πασοκοκάναλο μέγκα, θεωρεί ότι το πασοκοκόμμα θα κατακτήσει 10 περιφέρειες. Ε ρε κούνια που τους κούναγε. Ρε πασόκια, θα φάτε μαύρο που θα είναι όλο δικό σας. Προσπάθουν με κάθε τρόπο να μειώσουν τη δυναμική της ΝΔ, η οποία στην πραγματικότητα είναι ήδη μπροστά. Με κάθε πλαστή δημοσκόπηση, εμφανίζουν την διορισμένη κυβέρνηση του ΔΝΤ μπροστά. Μετά τις μούντζες που έφαγε το Φόρεστ γκάπα γκούπα, από τους βολευτές του, ας ετοιμαστεί να φάει μούντζα από τον λαό. Δύο μήνες και σήμερα, το 28% πανελλαδικά σας περιμένει.
    Εξαπτέρυγα του ελέους, έρχεται η σειρά σας!

    • tzager avatar
      tzager @ BlueSky 06/09/2010 01:09:33

      Σιγά ρε Blue Sky, άραξε λίγο..!

      Ευτυχώς που ο Τατούλης κατεβαίνει ανεξάρτητος και δε θα δεις και τη Λακωνία και τη μεσσηνία πράσινη το βραδυ στις 14 Νοεμβρίου (δεύτερος γύρος) και πάθεις 10 απανωτά εγκεφαλικά! Όσες και οι περιφέρειες που θα χάσει το κόμμα σου (και πρώην δικό μου)...

      Ακόμα και μέσα στη Ρηγίλλης πιστεύουν ότι το πολύ να κερδίσουν 5 περιφέρειες! Και μη το γελάς. καλύτερα να προετοιμάζεσαι για το χειρότερο...

  9. Gambino avatar
    Gambino 05/09/2010 21:57:41

    Οι αρχαίοι Έλληνες δηλαδή που δεν είχαν ούτε το μονοτονικό, ήταν εκτρωματικοί; Τι λες ρε χαμένε; Μήπως είσαι Εβραίος;

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Gambino 05/09/2010 22:14:45

      Μ' ἀρέσει ρὲ Γκαμπίνο ποὺ τὰ τελευταῖα 2.000 χρόνια τὰ σβήνεις μονοκοντηλιά, καὶ σὲ μάρανε ἡ ἀπ' εὐθείας "μετ' ἀοράτου τινὸς γέφυρας"-ἀερογέφυρας 2500 ἐτῶν σύνδεση μὲ τὴν ἀρχαία Ἑλλάδα... Ἒ ρὲ Κοραὴ τί μᾶς ἔκανες!


      Ὡς γνωστὸν, τελικὰ τὸν λεγόμενο πατριωτικὸ χῶρο τῶν ἀρχῶν τοῦ '90 κατάφερε νὰ διασπάσει γιὰ τὰ καλὰ μόνο ἡ μονομανὴς ἐκδοχὴ τῆς ἀρχαιολαγνείας.

    • Gambino avatar
      Gambino @ Gambino 05/09/2010 22:24:50

      -Επαρχία των Ρωμαίων.
      -Βυθισμένοι στον σκοταδισμό του αγράμματου ιερατείου
      -Κατσικοκλέφτες και ορνιθομπαράδες
      -Υπόδουλοι στους Τούρκους
      Ξέχασα κάτι μήπως από τα τελευταία 2000 χρόνια που επέλεξα να σβήσω ως αρχαιολάτρης; Μάλλον Έλλην θα εννοούσες αλλά δεν σου πάει να πεις τη λέξη.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Gambino 06/09/2010 00:58:02

      ΑΚΡΙΒΩΣ σὲ αὐτὴν τὴν νοοτροπία ἀναφέρομαι. Ἡ ὁποία βέβαια παντοῦ στὸν κόσμο ἔχει ἀναιρεθεῖ πανηγυρικὰ (3 διεθνεῖς ἐκθέσεις τὸν τελευταῖο χρόνο γιὰ τὸ "Βυζάντιο"- Λονδίνο, Παρίσι, Βόννη) τοὺς τελευταίους 3 αἰῶνες, μόνο ἡ Ἑλλάδα εἶναι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΗ νὰ μένει καθηλωμένη στὶς ἰδεοληψίες τοῦ 18ου αἰῶνος, γιατὶ ἀλλιῶς δὲν λειτουργεῖ τὸ κοραϊκὸ ἰδεολόγημα τῆς μετ' ἀερογέφυρας συνέχειας. Νὰ τὸ χαίρεσαι.

    • hellastt avatar
      hellastt @ Gambino 06/09/2010 12:10:29

      Οι αρχαίοι Έλληνες δεν είχαν πνεύματα γιατί εμπεριέχοντο στην ίδια την γραφή (Κεφαλαιογραφική). Τα πνεύματα και οι τόνοι εμφανίσθηκαν όταν άρχισε η γραφή με κεφαλαία και μικρά. (Δεκτή κάθε καλοπροαίρετη διόρθωση)

    • Νταγιάν avatar
      Νταγιάν @ Gambino 06/09/2010 12:36:36

      πολύ βολεύει στους εχθρούς του έλληνος το πολυτονικό. άλλωστε ο εχθρός μας από μέσα θα μας έρθει.όσο για τον αντίοχο, μάλλον αγνοεί την ελληνική γραμματεία.

  10. takis avatar
    takis 05/09/2010 22:00:54

    λετε πολλα αλλα φαινεται δεν εχετε μνημη.τα παιδακια τα μπλε ειναι δικα μας και αλεπουδες και μεχρι χτες τους χειροκροτουσατε.προσεξτε γιατι οι καλοι πολιτικοι οπως φαινεται ειναι οι αλεπουδες και καποια στιγμη θα τρεχετε για γλειψιμο-σας αρεσει-δεν εχετε καλλιτερους αρα θα σας φανουν χρησιμοι και αναγκαιοι και θα τους παρακαλατε να σωσουν ολες τις παλιες αμαρτιες.

  11. BlueSky avatar
    BlueSky 05/09/2010 22:01:19

    @ mitsosms: Ρε κρατικοδίαιτε δημοσιουπαλληλίσκε του πασόκ, δε ντρέπεσαι ακόμη να μιλάς για τους κλέφτες που υποθήκευσαν την Ελλάδα στο ΔΝΤ! Άει χαθείτε επιτέλους πασοκολαμόγια, κλέφτες του ιδρώτα των ελλήνων εργαζομένων!!

  12. antiochos avatar
    antiochos 05/09/2010 23:00:34

    Gambino
    Eισαι απο τα πιο αστεια γραμματοσημα που κυκλοφορησαν στο antinews.
    Λογω βλακειας ομως δεν κολλας με σαλιο παρα μονο με φτυσιμο.

  13. Wolf avatar
    Wolf 05/09/2010 23:29:44

    Πως γινεται να ψηνομαι στον πυρετο, αφου δεν πλησιασα την Αραβαντινού, τη Ρηγίλλης -χαμηλά-, τη Διονυσιου Αεροπαγίτου, επισης δεν πηγα στην Κρητη, στο Καρπενήσι...???
    Λες να εχουν βγαλει τις κουκλες και τις καρφιτσες???

  14. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 06/09/2010 00:54:10

    Τον ξεφτίλισε τον Καρατζαφέρη η Ακριβοπούλου στον ΣΚΑΙ. Επιτέλους, είπε αυτά που κανείς δεν τολμάει να πει για αυτόν τον τύπο..http://www.youtube.com/watch?v=3BwAqZ7G5Kk&feature=player_embedded

  15. Μ Μ avatar
    Μ Μ 06/09/2010 01:00:29

    Μπράβο ρε Γιάννη, μας άνοιξες τα μάτια με αυτ΄΄ο το βιντεάκι. ΤΡίψτε στη μούρη του Καρατζαπαίρνει αυτό το βίντεο να τελειώνουμε μια και καλή με τον κωλοτούμπα.

  16. pride avatar
    pride 06/09/2010 12:36:03

    Καλά, οι εκλογές πλησιάζουν και θα φανεί πόσο μυαλό έχουν βάλει οι Έλληνες. Κανονικά, αν έχουμε λίγο φιλοτιμο, πρέπει να φτάσουμε την αποχή στο 90%. Και μην πει κανείς ότι στις δημοτικές ψηφίζουμε κατά συνείδηση και τον καλύτερο, γιατί όλοι οι υποψήφιοι έχουν από πίσω κομματικό μηχανισμό να τους στηρίζει. Όλοι είναι γρανάζια αυτής της μηχανής που επεξεργάζεται την απαξίωση των θεσμών και της χώρας. Νομίζω όμως ότι μετά την 7η Νοεμβρίου οι "νικητές" θα πανηγυρίζουν γιατί για άλλη μία φορά θα έχουν πάρει ψήφους από έναν λαό που δεν έχει τη δύναμη να θυσιάσει το προσωπικό όφελος και το "βόλεμά" του. Και μην ξεχνάμε τους ημέτερους και όσους εξακολουθούν να περνούν ζωή χαρισάμενη και πολύ λίγο ενδιαφέρονται για το μέλλον της χώρας και των παιδιών τους, γιατί για αυτούς η οικονομική κρίση είναι κάτι που τα ακούν στις ειδήσεις.
    Τρέξε έλληνα να δώσεις την ψήφο σου και να σε δώ σε λίγους μήνες τι θα κάνεις όταν θα μεινεις άνεργος ή όταν θα βλέπεις το παιδί σου να σκοτώνεται στη δουλειά για 500 και 600 ευρώ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ pride 06/09/2010 16:21:24

      Η αποχή είναι λευκή επιταγή στο GAP.
      Μόνο ψηφίζοντας ενάντια στο μνημόνιο μπορούμε να διώξουμε τους κλέφτες.

  17. antiochos avatar
    antiochos 06/09/2010 16:14:31

    Νταγιάν
    Γεια σου Μωσε με το ελληνικοτατο ονομα..
    Αν και ειναι μηδαμινη η αξια των ονοματων οταν βγαινουν απο το ιδιο τερματικο...Το δικο σου παντως ειναι αντιπροσωπευτικοτατο.
    Επι του θεματος τωρα."Σφυριζεις" απο μακρυα οτι εισαι πολυ δυνατος φιλολογος και περιμενεις απο μενα ν ανοιξω διαλογο για το πως,ποιοι και γιατι με φασιστικο τροπο επεβαλλαν το μονοτονικο πραξικοπηματικα και ποιοι ειναι οι καρποι που γευομαστε σημερα;
    Ισως καποια αλλη φορα με αλλο ονομα μας πεις κατι σημαντικοτερο.