27/01/2011 19:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Αν μπείτε μέσα, να φέρετε μαζί σας και φέρετρα"!!!



Πριν από λίγο, εκπρόσωπος των μεταναστών, μπροστά στην κάμερα του protothema.gr, προειδοποίησε τον υπουργό Προστασίας του Πολίτη, Χρήστο Παπουτσή: «Αν κάνετε το λάθος και μπείτε μέσα, να φέρετε μαζί σας και φέρετρα. Δεν θα φύγουμε ζωντανοί από εδώ»!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 19:47:42

    Ποιός θέλει αίμα τιραμόλα???????????????????????

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 27/01/2011 19:48:18

      Τα καλά, κατά δήλωσή σου, παιδιά του Δικτύου και φίλοι του ΠΑΣΟΚ?

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Orestios 27/01/2011 21:03:44

      Το αίμα βάφτηκε πράσινο.

  2. giannis avatar
    giannis 27/01/2011 19:49:15

    ΟΚ φέρετρα, κανένα πρόβλημα. Όποιος γνωρίζει κάποιον νεκροθάφτη να δώσει τον αριθμό του τηλέφωνου του.

    • loretta avatar
      loretta @ giannis 27/01/2011 22:34:03

      εχουμε στην θεσσαλονικη εναν εξαιρετικο....τον ΜΠΑΜΠΟΥΛΑ.!!ονομα και πραγμα.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 19:49:38

    Εχω λυση. Αυτα ειναι... θα παει ο Βαλιανατος να στησει κουβεντα τ'ανασκελα να τους κα(υ)λοπιασει μη χυθει αιμα. Αν τους πεταγαν μεσα καμαι 30ρια τανες θα ξεχαρανιαζαν ! αλλα που μυαλο? ((^#)&!^_$*_*~!~&$#

    ΠΠ

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 20:55:43

      Είχε προσφερθεί η Κούρτοβικ να "βοηθήσει", αλλά την απέρριψαν. Αυτές οι τηλεπερσόνες και τραγουδιάρες, δεν μπορούν να κάνουν κάτι, μια θυσία για την πατρίδα;

      Περνούσα χτες έξω από τη Νομική, ήταν ο δρόμος μου. Έρχεται επί της Ακαδημίας μία τύπισσα, ένα χάλι μαύρο η κοπέλα, κάτι σαν "ταγάρι" αλλά πιο ατυπίκ, μου δίνει ένα φυλλάδιο για συμπαράσταση στους Μαγκρεμπίνους που είναι μέσα. Της λέω, χωρίς να το πάρω, "γιατί δεν τους παίρνετε σπίτια σας;". Πετάγεται ένας ψαρομάλλης τύπος που ήταν δίπλα της και άρχισε να τσιρίζει σαν υστερικιά: "στα σπίτια μας τους έχουμε", και διάφορα περί ΔΝΤ ("κάτσε εσύ με το ΔΝΤ" κλπ). Εγώ ήμουν φορτωμένος σαν γαϊδούρι, τσάντα στον ώμο, κάτι βιβλία σε τσάντες στα χέρια, συνέχισα να περπατάω επάνω τη Μασσαλίας, ούτε γύρισα να του μιλήσω. Αυτός συνέχισε να φωνάζει τσιριχτά σαν τη γνωστή φτερού πίσω μου, ο "εργαζόμενος" (my ass) που "υποφέρει" από το ΔΝΤ. Το "ταγάρι" δεν μίλησε, ο άλλος, ο "λαϊκατζής" μάλλον ήταν ο "καθοδηγητής" της.
      Φαντάζομαι με τέτοια αριστερίστικα νούμερα εκεί μέσα, οι έρμοι οι Μαγκρεμπίνοι θα τά' χουν δει όλα, αλλά τι να κάνουν; Νταβατζήδες τους είναι, προς το παρόν τους υπακούνε...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΒΙΣ 27/01/2011 21:59:28

        χαχααα ταγαρι με μπουργκα !! η νεα μοδα που εφερε το ΠΑΣΟΚ.

        ΠΠ

        • loretta avatar
          loretta @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/01/2011 00:14:00

          Μονο που για τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ (με τα ευκόλως αποκτηθεντα εκατομυρια )η μπουργκα ειναι hermes και το ταγαρι απο gucci armani prada hermes και πανω..!!

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 19:50:37

    απο νοβοπαν... δεν βγαινουμε... εχουμε και δανεια να πληρωσουμε!

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 19:51:11

      Σωστά.

    • giannis avatar
      giannis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 20:05:41

      Σου θυμίζω ότι λεφτά υπάρχουν.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ giannis 27/01/2011 20:08:20

        χορηγια Τραπεζας ...

        ΠΠ

        • Orestios avatar
          Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 20:11:19

          Όχι της Siemens?>

        • giannis avatar
          giannis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 20:44:56

          Οι τράπεζες καλύπτουν τα ταξιδάκια για το Μουντιάλ(Πειραιώς - Κώνστας κ.α.), παλιά το έκανε η Ζήμενς (Λιάπης - Τσίμας κ.α.). Τα έξοδα των καινούργιων φοιτητών εγώ κι εσύ.

  5. Δόκ avatar
    Δόκ 27/01/2011 19:51:11

    "Αν κάνετε το λάθος και μπείτε μέσα".... ΛΑΘΡΟ ΧΟΥΝΤΑ!!! ... τα καλά τα παιδιά του Δικτύου ε? ... να βοηθήσουν τους ταλαίπωρους!!!

  6. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 19:52:11

    Το οργανωμένο έγκλημα πάντα θέλει να χυθεί αίμα.
    Αυτό κάνουν τα καλά παιδιά του Δικτύου.

  7. pilot avatar
    pilot 27/01/2011 19:54:12

    το τελεσυγραφο των 8 εληξε!!!
    απο εδω και περα .................. τον ρολο εχουν τα ΟΠΛΑ !!!

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ pilot 27/01/2011 19:55:50

      ...και η Τρέμη.

      Αρχίζει και το δελτίο των 8.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Γιώργος 27/01/2011 19:59:27

        Το βαρύ πυροβολικό του Mega αναλαμβάνει.
        Επικεφαλής κουνελάκι της Ζίμενς η Τρέμη

        • S.T. avatar
          S.T. @ Orestios 27/01/2011 20:04:50

          Τι θα ακούσουν τα αυτάκια της (λέμε τώρα)

  8. Ωκεανός avatar
    Ωκεανός 27/01/2011 19:54:27

    Ποιά φέρετρα ρε που θα μας απειλήσετε κι'όλας.Σεντόνια και πολύ είναι.

  9. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 27/01/2011 19:56:35

    μάλιστα....
    Τα καλά παιδιά του Δικτύου, η Κούρτοβικ και ο Γιαννόπουλος, τα έβγαλαν τα λεφτά τους...

  10. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 27/01/2011 19:56:59

    Τα γραφεία τελετών είναι κλειστό ή ανοικτό επάγγελμα;

  11. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 19:57:40

    Α ρε ΜΚΟ, καλα λεφτά και εύκολα.
    Ο εισαγγελέας είπε ορμήστε στις 8.00

  12. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 27/01/2011 19:58:39

    Στις 8;;
    Με αναμετάδοση Όλγας θα γίνει το ντου, σχολιασμό Καψή, και υφάκι πρετεντέρη...

  13. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 27/01/2011 19:59:59

    Έχω κομπάδεμα για καμιά 50άρια νεκροσακούλες σιγά μην σας στείλουμε και φέρετρα.

  14. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 20:00:41

    Για να γίνεις μέλος του ΣΥΝ, δίνεις ΑΣΕΠ;
    Ο ΣΥΝ υπηρεσία του Δημοσίου δεν είναι (ΝΠΑΔ-Νομικό Πρόσωπο Ανεξάρτητου Δικαίου)?

    • Orestios avatar
      Orestios @ S.T. 27/01/2011 20:09:19

      Στο ΠΑΣΟΚ δίνεις εξετάσεις.
      Και πέρνεις μετάθεση σε απομακρυσμένη υπηρεσία.

  15. Υπερίων avatar
    Υπερίων 27/01/2011 20:01:12

    Σιγά μη γίνει τίποτα. Γνωστοί θρασύδειλοι είναι και απειλούν, όταν δουν τα σκούρα θα το βάλουν στα πόδια σαν τα ποντίκια.

  16. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 27/01/2011 20:02:07

    Ακόμα δεν μπήκαν;;
    Δεν βάφτηκε η Όλγα;;

  17. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 20:03:58

    Ταινία για όσκαρ:
    Η Νομική βάφτηκε κόκκινη (Από ΣΥΝ ή από (ψεύτικο) αίμα).

    Προς το παρόν κολλάμε στους πρωταγωνιστικούς ρόλους, από δεύτερους είμαστε γεμάτοι

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/01/2011 20:04:32

    Που είσαι ρε Γλέτσο όταν σε χρειαζόμαστε;

    • S.T. avatar
      S.T. @ Strange Attractor 27/01/2011 20:05:27

      Το΄ριξε στο έντεχνο....

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ Strange Attractor 27/01/2011 20:07:34

      Αν πάει ο Γκλέτσος στην Νομική, οι μετανάστες θα βαπτισθούν ορθόδοξοι και η Κούρτοβικ θα ξυριστεί...

      • S.T. avatar
        S.T. @ Γιωργος Χ 27/01/2011 20:09:46

        Γιατί ως γνωστόν:
        Το βάρος του Γκλέτσου δεν το μετράνε σε κιλά αλλά σε κλίμακα Ρίχτερ

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Γιωργος Χ 27/01/2011 20:58:41

        Kαι η Πορτάλιου με τη Ντούβλη θα είναι οι νονές τους στα βαφτίσια.

      • Dora avatar
        Dora @ Γιωργος Χ 27/01/2011 22:52:56

        Ρε παιδια,αυτο το Κουρτοβικ ελληνικο ονομα ειναι?
        Την ειδα χθες σ' ενα παραθυρο με τον Αδωνη,ε,δεν ειπε ουτε μια σοβαρη κουβεντα η κακομοιρα,Ποιο κοντοφθαλμο ανθρωπο δεν εχω ξανακουσει να μιλαει.
        Τι ρολο παιζει αυτη? Λειπω πολλα χρονια απ' την πατριδα κι εχω χασει παρα πολλα επεισοδια.

        • S.T. avatar
          S.T. @ Dora 27/01/2011 23:12:00

          Έχει παίξει στο έργο : "Οι δικηγόροι της 17Ν" με μεγάλη επιτυχία

  19. stamatinix avatar
    stamatinix 27/01/2011 20:10:24

    Απειλούν;;;;;; Είναι δυνατόν;;;;;;
    Μήπως, τελικά, εμείς είμαστε οι μετανάστες στην χώρας μας;;;;;
    Εντάξει, υπάρχουν εκείνοι που διστάζουν και επιλέγουν τον καναπέ, αλλά προς θεού, υπάρχουν και οι άλλοι που διεκδικούν το καλύτερο για την πατρίδα και ερωτώ (ανώφελα βέβαια) γιατί η κυβέρνηση της συμφοράς δεν τους ακούει;;;; Φορά ωτασπίδες για τους Έλληνες;;;;;;
    Και τι, δηλαδή, θα ακούσουν ο GAP και οι λοιποί της συμμορίας του τους λαθρομετανάστες που απειλούν δείχνοντας το πραγματικό τους πρόσωπο;
    Και τι;
    Θα τους κάνουν την χάρη να διαμείνουν στον χώρο της Νομικής επειδή πληρεί τις προϋποθέσεις για μια "καλύτερη ζωή";
    Πάμε καλά;;;
    Να κατέβει ο GAP και η παρέα του στην Νομική και να τους διώξει.!

    • loretta avatar
      loretta @ stamatinix 27/01/2011 22:36:22

      Δεν μπορει το γιωργο ειναι στο κοσμικο παρτυ του Νταβος....ακουει τενορους με 60.000 ευρω το κεφαλι συμμετοχη...!!!

      • stamatinix avatar
        stamatinix @ loretta 29/01/2011 07:13:44

        χαχαχαχα
        Ε βέβαια, που να τρέχει τώρα!!!!!

  20. kiki avatar
    kiki 27/01/2011 20:12:25

    Το παρακρατος του ΠΑΣΟΚ, μια χαρα δουλευει.Με τις χρηματοδοτουμενες ΜΚΟ απο αυτους την φτιαξαν την προβοκατσια.Αν γινει το οτιδηποτε μπορειτε να φανταστειτε με ολους αυτους τι θα γινει, ασε τα μετρα που θα ληφθουν κατα των οποιδηποτε διαμαρτυριων για τα μετρα που θα πρεπει να παρει ο ΓΑΠ και οι λοιποι δωσιλογοι του Μνημονιου.
    Τι να πω , οντως λειπει και ο Γκλετσος.

  21. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/01/2011 20:13:01

    Αν πάει ο Γκλέτσος στην Νομική...
    Η χαρά του Βαλιανάτου!
    Τσολιάδες, Φρρρρρρ.......!!!!!!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Strange Attractor 27/01/2011 20:15:41

      Αμα δει τον Βαλιανάτο η Γλέτσους, θα του φωνάξει: Κάτσε κάτω από τη μπάρα... και φέρ και τ αλάτ, να σε παστώσω....

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ Strange Attractor 27/01/2011 22:50:11

        LOL! LOL! LOL!

    • kiki avatar
      kiki @ Strange Attractor 27/01/2011 20:32:24

      @ Strange,
      Και αλλων πολλων .

    • loretta avatar
      loretta @ Strange Attractor 27/01/2011 22:36:59

      ασε Ατρακτορα τον ξερει και απο την καλη και απο την αναποδη..!!!!

  22. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 20:15:08

    Ένα μαγάλο συγγνώμη που δεν αναφέραμε τόση ώρα τον αληθινό μαχητή των ημερών:
    την κυρία Νταλάρα!!!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ S.T. 27/01/2011 21:00:47

      Ελειπε και από τη διϋπουργική επιτροπή που συγκάλεσε ο Ραγκούσης. Λέτε να της αφαίρεσαν τη μία και μοναδική της αρμοδιότητα; Πείτε μου πως είναι ψέματα!!!

  23. babis avatar
    babis 27/01/2011 20:16:04

    ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΕΛΛΑΣ

    • danaos avatar
      danaos @ babis 28/01/2011 09:24:40

      Λάθος!Το μπουρδέλο έχει κανόνες και τηρεί και τους νόμους!!!

  24. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 20:18:46

    Πάντως είναι τρομερό: Τα ΜΜΕ "προωθούν" και προτρέπουν τους νέους (Έλληνες) να φύγουν στο εξωτερικό για μια καλύτερη ζωή,
    ενώ την ίδια στιγμή προσκαλούν (και λατρεύουν) τον κάθε λαθρο-μετανάστη να έρθει και να μέινει στην Ελλάδα, παρέχοντάς του ό,τι μπορούν!!!

    Ερώτηση: Γιατί οι πολιτικοί μας μας ΜΙΣΟΥΝ τόσο μα τόσο ΠΟΛΥ;;;;;;;

    • loukas avatar
      loukas @ S.T. 27/01/2011 21:14:43

      pes ta re file!!!
      To wraio me ta synthimata einai oti fwnazoun 10-20 aplytoi filoi toy al(a)vanoy kai oi "papandrellines"kathontai kai toys koitoyn xwris oyte kan na katalavainoyn ti fwnazoyn oi alloi.OYST!!!

    • Dora avatar
      Dora @ S.T. 27/01/2011 22:56:36

      Απαντηση:Γιατι δεν γνωριζουμε πως να υπερασπιστουμε τον εαυτο μας.
      Εγκεφαλικο θα μουρθει απ' την οργη μ'αυτα που διαβαζω οτι γινονται εκει.

  25. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 27/01/2011 20:22:09

    Το τι μαλακίες ακούγονται στα κανάλια, από όλους δεν περιγράφετε... και τα μεγάλα τσοντοκάναλα δίνουν μικρόφωνα στον όποιο λεχρίτη για να λέει μπούρδες... Πάντως από ότι προβλέπω θα είναι μακρυά η νύχτα...
    Το τελευταίο προ δευτερολέπτων, για όλα φταίει, σύμφωνα με τον δόκτορα πρετεντέρη και την γνωστη κακή μαθήτρια του γκέμπελς... για όλα φταίει η... αστυνομία!

    Χαρίλαος

  26. karenin avatar
    karenin 27/01/2011 20:24:31

    Ναι, κρατείστε τις ανάσες σας, εδω κρίνεται η μοίρα και η τύχη του έθνους. Σε λίγο σε ζωντανή μετάδωση η μάχη όλων των μαχών.

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ karenin 27/01/2011 20:31:49

      Το ξύλο πέφτει... πρωϊνές ώρες...

    • Dora avatar
      Dora @ karenin 27/01/2011 23:00:20

      Πες μου οτι ειναι αληθεια,να κατεβω.Μα την πιστη μου ετοιμη ειμαι να ερθω και ν'αρπαξω στις σφαλιαρες οχι τους λαθρο(αυτοι βρικανε και παιζουνε)τα κουτορνιθια φοιτητες που λενε οτι συμμεριζομαι το δικαιωμα τους να παρουν χαρτια...Τι τα περασαν τα χαρτια ρε,ετσι νομιζουν οτι τα δινουν οι ευρωπαιοι????
      Που στο διατανο το ειδαν ποτε να συμβαινει αυτο????

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 27/01/2011 23:00:35

        βρηκανε

  27. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 20:25:54

    Εδώ λένε ότι μαλλόν τα βρίσκουνε (!!!!) φοβερό έργο, γεμάτο ανατροπές. Συγχαρητήρια στον σεναριογράφο

  28. Ικαρος avatar
    Ικαρος 27/01/2011 20:29:09

    Πιο ξεφτυλισμένο κράτος απ΄το δικό μας δεν υπάρχει πουθενά.Και οι Έλληνες μιά ζωή μαλάκες να ψηφίζουμε τους ίδιους.Πότε θα ξυπνήσουμε επιτέλους?

  29. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 27/01/2011 20:30:00

    20:28
    τώρα άλλαξε το τροπάριο.... τώρα φταίνε οι πρυτάνεις...

    Χαρίλαος

  30. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 27/01/2011 20:34:13

    20:32
    Τώρα φταίει ο σύν...

    Χαρίλαος

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Χαρίλαος 27/01/2011 21:11:24

      Η μόνη που φταίει είναι η Τζούλια που ακόμα δεν κυκλοφόρησε το 2ο Ντιβιντί της και ο κόσμος αναγκάζεται να βλέπει αυτό το ξενέρωμα της Νομικής. Αίσχος!

      • S.T. avatar
        S.T. @ ΒΙΣ 27/01/2011 22:29:14

        Να δικαστεί για ηθική αυτουργία, γιατί αυτό ήταν που προκάλεσε την μαζική φυγή αράβων από την χώρα τους με προορισμο το Τζουλιστάν

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΙΣ 27/01/2011 22:37:36

        lol

      • Dora avatar
        Dora @ ΒΙΣ 27/01/2011 23:02:08

        Γιατι καλο μου παιδι,τα τουρκοσηριαλ τελειωσαν?

  31. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 20:40:50

    Θα τρελαθούμε εντελώς: ο εισαγγελέας δέχτηκε να μην καταγράψει τα ονόματά τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ S.T. 27/01/2011 21:09:22

      Ενώ θα δίνανε τα αληθινά, ε; Ή θα κάνανε διασταύρωση στοιχείων, ε;
      Εδώ λένε ψέμματα ως προς τη χώρα καταγωγής τους τα θρασίμια, στο όνομα θα κολλήσουνε;
      Ας πούμε, θα έλεγε Χασάν μπιν Ιμπραχίμ, ενώ το πραγματικό του όνομα θα ήταν Ιμπραχίμ μπιν Χασάν. Θα του έδειξε του εισαγγελέα κανένα φύλλο από το "σχισμένο Κοράνι" και θα του είπε ότι είναι τα στοιχεία του εκεί. Τρέχα γύρευε...Σαλαμαλέκουμ...
      Ο ένας από τους εισαγγελείς που είδα να μπαίνουν, επειδή τον ξέρω, καλό παιδί, αλλά δεν είναι αραβομαθής. Άσε που αυτοί ούτε την κλασικη αραβική γνωρίζουν, μόνο τη διάλεκτο του Μαγκρέμπ. Πιο καλά στη γαλλική συννοείσαι μαζί τους (εκτός από τον "αρχηγό", τον Αμπντούλ, που είχε καθηγητή τον Κούρκουλα στο "Κυριακάτικο μπου..., συγγνώμη σχολείο Μεταναστών"). Να δείτε θα πάει μπροστά αυτό το παιδί, ο Αμπντούλ. Θα λέει "ήμουν εκφωνητής στη Νομική". Μπορεί να του δώσουν και καμιά εκπομπή στην τηλεόραση, σε κανένα πρωϊνάδικο. Ο master chef της Νομικής. Ο μαροκινός Πετρετζίκης.

      • S.T. avatar
        S.T. @ ΒΙΣ 27/01/2011 22:27:01

        Άντε και ευρωβουλευτής ακόμα και υπουργός (ονόματα δεν λέμε για αποφυγή ταυτίσεων)

      • S.T. avatar
        S.T. @ ΒΙΣ 27/01/2011 22:27:51

        Καταγραφή ονομάτων σημαίνει και δακτυλικά αποτυπώματα...

      • Dora avatar
        Dora @ ΒΙΣ 27/01/2011 23:05:10

        Αρχισα στα σοβαρα να εθιζομαι με αυτη την ιστιοσελιδα.
        Πουθενα δεν διαβαζεις τοσο πετυχημενα σχολια και τετοιο χιουμορ.

  32. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/01/2011 20:43:03

    Να πάει ο ΓΑΠ να τους μιλήσει για την Διεθνή Διακυβέρνηση και την Πράσινη Ανάπτυξη. Θα ηρεμήσουν

  33. WY avatar
    WY 27/01/2011 20:47:25

    Όταν, έχοντας ώς συνομιλητές(!!!!!!) σου Εχθρούς τού Έθνους/Δολοφόνους καί τό ''ξίφος'' διά τήν απάντησή σου,τό αντικαθιστάς μέ τόν ''διαπραγμευτικόν λόγον'' ,τότε εκτός από ηλίθιος,αναδεικνύεσαι καί δειλός καί αυτό πού σού αρμόζει είναι ή Εθνική/Ιστορική Περιφρόνηση!!!!!!

    Ίσως στό παρόν ή εγγύς μέλλον,δέν αισθανθής τήν Εθνική/Ιστορική Περιφρόνηση,είναι όμως βέβαιο ότι τό Εθνος/Ιστορία,ΠΟΤΕ δέν θά τό ΛΗΣΜΟΝΗΣΟΥΝ!!!!!!

  34. Maira avatar
    Maira 27/01/2011 20:53:48

    Οταν μερικοί λαθραίοι εκβιάζουν και μεις καθόμαστε απαθείς και ακούμε.... τί άλλο μας περιμένει πιά......????? Μέχρι πού θα φτάσει η ξεφτίλα μας?

    • Dora avatar
      Dora @ Maira 27/01/2011 23:07:00

      Δεν λεγεται ξεφτυλα,ντροπη σου,ψυχραιμια λεγεται.

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 27/01/2011 23:07:50

        ξεφτιλα,καλα λαθος.

  35. man8os avatar
    man8os 27/01/2011 20:55:54

    Μηπως εχουμε οργανωμενο σχεδιο γα γενικα εκτρωπα σε ολη την Αθηνα?
    Μηπως καποια εξωθεσμικα κεντρα εχουν αποφασισει να γινει για δευτερη φορα σε 3 χρονια η Αθηνα λαμπογιαλο?

    • S.T. avatar
      S.T. @ man8os 27/01/2011 20:59:56

      Αν γίνει κάτι τέτοιο θα την πληρώσει πρώτη και καλύτερη η βουλή...Συνεπώς δεν συμφέρει μια Αθήνα λαμπόγιαλο.....θα ξεφύγει από κάθε έλεγχο, γιατί τώρα υπάρχει και λαϊκή αγανάκτηση, η οποία δεν είναι καθοδηγούμενη, όπως ήταν τα Δεκεμβριανά.

      Κάνουν ό,τι μπορούν για να αποφύγουν μαζικές εκδηλώσεις του κόσμου (αυτό άλλωστε έχει φανεί με τις μέχρι στιγμής μεγάλες πορείες, οι οποίες όλες "χτυπήθηκαν")

    • Gia avatar
      Gia @ man8os 27/01/2011 22:17:38

      Οι Τούρκοι εδώ και χρόνια έχουν σαν στρατηγικό στόχο να προκαλέσουν αποσταθεροποίηση μέσω της τακτικής εισροής αθρόων λαθρομεταναστών.

      • man8os avatar
        man8os @ Gia 27/01/2011 22:42:32

        Εγω λεω για τωρα. Για αυριο για μεθαυριο. Νομιζω παιζει το σεναριο.

      • Dora avatar
        Dora @ Gia 27/01/2011 23:08:47

        Αυτο πια ειναι γνωστο σε ολους.

  36. ΚΜ avatar
    ΚΜ 27/01/2011 20:57:03

    Μάλιστα! Απειλούν τώρα ότι θα σκοτώσουν και Έλληνες! Ε ρε Πούτιν που σας χρειάζεται καθάρματα!

    • Misha avatar
      Misha @ ΚΜ 27/01/2011 21:09:41

      ΚΜ

      ο Παυλόπουλος είχε πει το απίστευτο: «καλωσορίζουμε όλους οσους θα τιμήσουν την Ελλάδα προτιμώντας την ως χωρα κατοικία τους»!!!

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Misha 27/01/2011 21:12:53

        Αυτή ήταν η δήλωση της δεκαετίας. Πρέπει να αναρτηθεί στα νέα γραφεία της ΝουΔου χρυσοίς γράμμασι.

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ ΒΙΣ 27/01/2011 21:24:14

          Μίσα και ΒΙΣ, ο Παυλόπουλος δεν είχε πάρει καν χαμπάρι με τί έμπλεγε και κοίταζε να παραβγεί σε «προοδευτικότητα» τον Τσίπρα μπας και του απονείμουν οι Συριζαίοι κανα πιστοποιητικό δημοκρατικών φρονημάτων.

          (Παρεμπιπτόντως, και αρκετοί αριστεριστές-στρατιωτάκια, ούτε αυτοί έχουν καταλάβει με τί μπλέκουν με αυτά που θερίζουν... Θα τραβάν τα μαλλιά τους στο τέλος αλλά θα είναι αργά.)

          Για να επανέρθω στον Παυλόπουλο, αυτά συμβαίνουν όταν η δεξιά γλείφει την αριστερά και παραδίνεται στα ιδεολογήματά της.

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ ΚΜ 27/01/2011 21:25:21

            Διόρθωση: «σπέρνουν» αντί «θερίζουν».

        • man8os avatar
          man8os @ ΒΙΣ 27/01/2011 22:15:27

          ++++
          Να μην ξαναδουμε ανθρωπους σαν τον Πακη!

  37. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 27/01/2011 21:03:01

    Τόσες χώρες έχουν πρόβλημα με τους μετανάστες πολλές εξ αυτών ευρωπαίκες τέτοιο κωλοχανείο και τέτοια που αλλού μόνο στην Ελλάδα. Τι μήνυμα βγαίνει παραέξω κοπιάστε κόσμε εδώ θα απολαμβάνετε δικαιώματα.

    • H pena tis orghs avatar
      H pena tis orghs @ Σοσιαληστής 27/01/2011 21:19:07

      Ότι είμαστε η χώρα των μύθων. Χοχοχοχο.

  38. αλιγάττωρ avatar
    αλιγάττωρ 27/01/2011 21:21:16

    πάντως με όλες αυτές τις εξεργέσεις μουσουλμάνων, βλέπουμε και οτι περνάει γραμμή και δω. Καλό να ετοιμαζόμαστε. Πάντως εγω έχω εφοδιαστεί με δράμια και μονόβολα... καλή τύχη

  39. A.M. avatar
    A.M. 27/01/2011 21:37:44

    Νομίζω πως τους λαθρομετανάστες δεν πρέπει να τους πειράξει κανένας.

    ΌΛΟΥΣ όμως όσους τους οργάνωσαν, τους διευκόλυναν, τους χειραγώγησαν και τους χρησιμοποίησαν πρέπει να τους τσακίσει τα κόκκαλα η αστυνομία ΠΡΙΝ τους βάλει στα φέρετρα!
    Και να βιντεοσκοπηθεί η όλη φάση και να αναρτηθεί στο youtube για να ΜΗΝ ξεχνάνε οι παρόντες και για να θυμούνται οι πιθανοί μελλοντικοί διοργανωτές παρόμοιων θεατρικών εκδηλώσεων.

  40. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/01/2011 21:37:58

    Ελλάδα: Ζήσε το μύθο σου.
    Αυτά άκουγαν εκέι στην έρημο, και μας κουβαλήθηκαν νομίζοντας πως θα τη βγάλουν σε ξαπλώστρες της Μυκόνου, και πως η Ντούβλη θα τους κάνει... αέρα.

    • S.T. avatar
      S.T. @ Strange Attractor 27/01/2011 21:51:47

      Άπαιχτος!

  41. Gia avatar
    Gia 27/01/2011 21:53:53

    Αυτοί οι φουκαράδες μια ζωή θύματα, ποιο κάθαρμα τους έβαλε εκεί μέσα, αυτόν πρέπει να βρει η αστυνομία, και να μην τον βάλει μέσα αλλά να τον απελάσει στο Αφγανιστάν.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Gia 27/01/2011 22:01:37

      ορισμενοι εχουν θεαθει στα γραφεια του Πασοκ στα Χανια γραφει το διαδικτυο

  42. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 27/01/2011 21:54:59

    Ο Αλαβάνος ζήτησε άσυλο στο σπίτι του Γκλέτσου

    • S.T. avatar
      S.T. @ Γιωργος Χ 27/01/2011 21:56:37

      Γιατί, άμα δε πάει το βουνό στον Μωάμεθ, του το πάει σηκωτο ο Γκλέτσος!

      • Γιωργος Χ avatar
        Γιωργος Χ @ S.T. 27/01/2011 21:57:38

        Ο Γκλέτσος βάζει το χέρι στην πρίζα και τινάζεται το ρεύμα.
        Ο χάρος νομίζει ότι ο Γκλέτσος είναι σωματοφύλακας του Μητσοτάκη.

        Η Τζούλια μπροστά στον Απόστολο έκανε αυτόματη παρθενορραφή...
        Και μετά ο Γκλέτσος την έσκισε

  43. φωτεινη avatar
    φωτεινη 27/01/2011 21:56:30

    διαβασανε και τα δημοσιευματα τα σχετικα με τους ντιντηδες και τα σχετικα γραφομενα της «βιαιης, κτηνωδους ,ανδροπρεπειας»,αναγνωρισαν τον εαυτο τους και ειπαν,«ρε μας ψαχνουνε εκει,παμε»και νατους.

  44. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 22:00:28

    Να σάς ξανα-θυμήσω:
    1) 27 Δεκεμβρίου - Η απομάκρυνση των προσφύγων (αληθινών προσφύγων) παρουσία εισαγγελέα έξω από το κτίριο της
    Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ στο Ψυχικό μετά από διαμαρτυρίες κατοίκων ότι η περιοχή είχε γίνει εστία μόλυνσης..


    2) 15 Ιανουαρίου - Άγιος Παντελεήμονας: βρέθηκαν σε χρόνο μηδέν ΜΑΤ, ΥΜΕΤ, ΔΙΑΣ και λοιπές δυνάμεις ρίχνοντας δακρυγόνα μέχρι και μέσα στην εκκλησία !!!

    Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ τότε "λειτούργησε" ΑΜΕΣΑ με χωρίς "κυβερνητικές" συσκέψεις και έξωθεν αντιδράσεις και επιρροές τύπου Τσιπρο-Αλαβαναίων

  45. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 22:10:32

    LATHRO-travel: οργανωμένα πακέτα για Αθήνα
    1η μέρα κρουαζιέρα Χανιά-Αθήνα, συνοδεία αριστερής ασφαλείας
    2η μέρα άφιξη στην Αθήνα, και περίπατο στην Πειραιώς
    2η μέρα βράδυ, ξεκούραση και τακτοποίση σε ακαδημαϊκό hostel στο κέντρο της πόλης
    3η μέρα επαφές με μεγάλα πολιτικά στελέχη της τοπικής κοινωνίας
    4η μέρα συνέντευξη στον τοπικό τύπο
    5η μέρα απόκτηση μόνιμης κατοικίας
    6η μέρα αποχαιρετιστήριο πάρτυ για την αλλαγή κατοικίας
    7η μέρα απόκτηση υπηκοότητας- τέλος εκδρομής

    • Orestios avatar
      Orestios @ S.T. 27/01/2011 22:41:40

      +1000
      ατί για μεγάλα πολιτικά στελέχη βάλε αρλεκίνους του σοσιαλισμού

  46. Gia avatar
    Gia 27/01/2011 22:12:14

    Κατά την προσωπική μου άποψη μας χρειαζόταν κάτι τέτοιο, έχουμε γεμίσει λαθρομετανάστες που ζουν και εργάζονται σε συνθήκες απόλυτης εξαθλίωσης. Η τους κρατάμε και ζούνε σαν άνθρωποί γιατί τους χρειαζόμαστε λόγω υπογεννητικότητας κλπ, η τους απελαύνουμε και ισχυροποιούμε την φρούρηση στα σύνορα, αυτό το μπάχαλο που όποτε κατά πως μας βολεύει φερόμαστε, σύντομα θα οδηγήσει σε πολύ μεγαλύτερα προβλήματα. Πρέπει επιτέλους να δούμε πόσους και αν χρειαζόμαστε μετανάστες. Και εγώ αν ήμουν στο Αφγανιστάν στο Πακιστάν, στη Νιγηρία , στο Ιράκ και στη Σομαλία θα ήθελα να φύγω κόπου φύγει- φύγει. Μιλάμε πάντα για ανθρώπους, το ότι έχουμε φτάσει σε αυτό το χάλι, είναι αποκλείστηκα δική μας εύθηνη. Από τους πολιτικάντηδες μας που όλα τα κάνουν στο πόδι.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Gia 27/01/2011 22:30:08

      Gia, απεναντίας! Η ρημάδα η υπογεννητικότητά μας είναι ο κύριος λόγος που δεν πρέπει με τίποτα να τους αφήσουμε να στεριώσουνε στην χώρα μας. Σε 1-2 γεννιές θα είμαστε μειονότητα στην ίδια μας την χώρα.

      Στους άνδρες 18-35, ίσως είναι ήδη περισσότεροι από τους Έλληνες! Φαντάσου τί θα γίνει σε ενδεχόμενη εξέγερση...

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ Gia 27/01/2011 22:52:47

      Αυτό "τους κρατάμε γιατι τους χρειαζόμαστε λόγω υπογεννητικότητας" που κολλάει ρε φίλε? Πας να μας τρελλάνεις?

      Χαρίλαος

      • Dora avatar
        Dora @ Χαρίλαος 28/01/2011 01:50:22

        Στην ισλαμοποιηση

  47. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 22:15:51

    Τους κρατάς λόγω υπογεννητικότητας????
    Το πλέον ρατσιστικό. ΑΓοράζουμε σκλάβους? Δηλαδή τους υιοθετούμε λόγω ανικανότητας (έχω ακούσει επιχειρήματα και επιχειρήματα, αλλά να το παίζουμε και ΜΙΜΗ ΝΤΕΝΙΣΗ, είναι το πιο ωραίο ανέκδοτο)
    Εμείς είμαστε ανίκανοι να γεννήσουμε???

    Όσο για το χάλι τους στην χώρα τους, κάποιες μεγάλες δυνάμεις ευθύνονται, και την πληρώνουν οι μικροί (δηλαδή εμεις)

    • Gia avatar
      Gia @ S.T. 27/01/2011 22:25:53

      Ναι γιατί στην Ελλάδα γεννάμε 1,2 παιδιά ανά ζευγάρι και έχουμε 1,1 εργαζόμενο για κάθε συνταξιούχο, ενώ χρειάζονται 3, για να πάρεις εσύ σύνταξη!!!! Στα 40, που αποφασίζουμε να κάνουμε παιδιά με εξωσωματικές δεν το σώζουμε έτσι, είναι γεγονός ότι χρειαζόμαστε μετανάστες για την αγροτική παραγωγή που θα είχε πεθάνει, για την τεράστια οικοδομική ανάπτυξη που είχαμε και για να νοικιάζουμε όλα αυτά τα διαμερίσματα που φτιάχτηκαν. Δεν είμαι ρατσιστής, ρεαλιστής είμαι. Αν δεν το έχεις καταλάβει τώρα αγοράζουμε σκλάβους , εγώ προτείνω να επιλέγουμε πολίτες στα πρότυπα του Καναδά, της Αυστραλίας και της Νέας Ζηλανδίας. Δεν είμαστε ανίκανοι, άπληστοι με την καριέρα και τα λεφτά είμαστε.

    • Gia avatar
      Gia @ S.T. 27/01/2011 22:33:28

      Α και κάτι άλλο στρατό έχουμε και εμείς στο Αφγανιστάν, και για το χάλι τους ευθύνονται αυτοί , όπως και εμείς για το δικό μας που αρεσκόμαστε να κλαιγόμαστε πάντα ότι είμαστε μικροί και αδικημένοι, μίρλες, φοβισμένοι και αποβλακωμένοι.

  48. BlueSky avatar
    BlueSky 27/01/2011 22:38:10

    Επιτέλους αυτό το πασοκομπάχαλο!!
    Να μπει μέσα το κράτος και να δώσει λύση.
    Εάν χρειάζονται φέρετρα να τα πάρουν μαζί τους.
    Ψευτοαναρχοαριστεροπασοκοαφγανοί κουλτουριάρηδες της κακιάς ώρας!

  49. Gia avatar
    Gia 27/01/2011 22:40:53

    Αυτό είναι και το σχέδιο αποσταθεροποίησης της Ελλάδος έτσι κι΄ αλλιώς, πόσα χρόνια τώρα ακούς για πολυεθνική κοινωνία κλπ, κλπ. Συμφωνώ μαζί σου, αλλά εδώ κόβουν τα επιδόματα των τρίτεκνων. Θέλουμε εμείς και επιλέγουμε τους Πολιτικούς που μας κυβερνούν, επαναλαμβάνω στον φίλτατο S.T ότι δεν είμαι ρατσιστής και μάλιστα έχω εργαστεί αρκετά χρόνια στο εξωτερικό φεύγοντας με επίδομα ανεργίας από την Ελλάδα. Μιλάμε όμως για παγκοσμία τάση, τα ίδια θέματα υπάρχουν στην Αμερική με τους λευκούς που θα είναι μειονότητα, η Γαλλία είναι γεμάτη με μουσουλμάνους , η Αγγλία είναι κατεξοχήν πολυεθνική χώρα κλπ, κλπ. Ο κύβος έχει ριφθεί προ πολλού και για τη χώρα μας.

    • S.T. avatar
      S.T. @ Gia 27/01/2011 22:45:58

      Βρε φίλε μην μου συγκρίνεις κράτη μεταναστών (ΗΠΑ, ΚΑΝΑΔΑΣ) και αποικιοκρατικά κράτη (ΓΑΛΛΙΑ, ΑΓΓΛΙΑ,ΙΣΠΑΝΙΑ) με την Ελλάδα.

      Δεν μπορώ να είμαι απολογούμενος για λάθη άλλων. Εδώ είναι Βαλκάνια που λέει ο και Σαββόπουλος με δυνατό κοινωνικό και εθνικό ιστό, και το κυριώτερο με σοβαρή υπόσταση...

  50. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 22:41:27

    Τι λε ρε φίλε. αντί να δίνεις μισθούς στους ξένους που δεν μένουν εδώ (γιατί ως γνωστόν δεν πληρώνουν τίποτα στο κράτος), δως τα σε νέους και ενίσχυσε τις πολύτεκνες οικογένειες.

    Εφάρμοσε το σχέδιο του Ντε Γκωλ, να δίνει αμοιβή ανειδίκευτου εργάτη σε κάθε μάνα που μένει σπίτι και φροντίζει τα παιδιά της.

    Η αγροτιά πέθανε, με την περίφημη αγροτική πολιτική των επιδοτήσεων και των χωματερών, όπου επιδοτείται όποιος δεν καλλιεργεί (κυριολεκτικά).

    Απλά ο λαθρομετανάστης είναι η καλύτερη πηγή πλούτου γιατί πληρώνει για να ρθει (8 δις ευρώ τα κέρδη από το εμπόριο ανθρώπων), είναι αδήλωτος, δεν φορολογείται, πληρώνει 5 ευρώ τη μέρα για να μένει στην τρώγλη, κάνει λαθρεμπόριο (10 δισ κέρδη από τις μαιμούδες), ειναι το βαποράκι των ναρκωτικών (30 δισ κέρδος), οργανώνει τέλεια την πορνεία (κανα 10 δισ κέρδος επίσης), και γενικά δεν φαίνεται πουθενά και αποφέρει γρήγορο και εύκολο κέρδος και το κυριώτερο αδήλωτο.
    Κοινώς απάνθρωπη συμπεριφορά ενθεν και ενθεν

    Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι ο μετανάστης φέρνει "κεφάλαια" από την χώρα του για να τα επενδύσει στην Ελλάδα?

    Όταν αγοράσεις σκύλο μην αγοράσεις ή υιοθετήσεις μετανάστη. Αυτό είναι απάνθρωπο

    • Orestios avatar
      Orestios @ S.T. 27/01/2011 23:09:45

      +1000

  51. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 22:48:46

    Μου θυμίζει το Υπουργείο Κλιματικής Αλλαγής, λες και εμείς προκαλέσαμε την κλιματική αλλαγή στον πλανήτη και όχι τα μεγαθήρια.

    Αυτός ο ραγιαδισμός πότε θα φύγει από πάνω μας?
    Καταντάει εγωιστικό να θεωρούμε ότι εμείς (οι Έλληνες) φταίμε για όλα τα προβλήματα αυτού του πλανήτη....

  52. Gia avatar
    Gia 27/01/2011 22:50:45

    S.T έχεις πάει στη Γαλλία?? Στο Παρίσι τουλάχιστον είναι ξένοι, σε αναφορά με ην επιτυχία του σχέδιου Ντε Γκωλ σε παραπέμπω επίσης στις ταραχές πριν 5-6 χρόνια. Επιμένεις να παριστάνεις τον φιλάνθρωπο, αλλά δεν λες τι πρέπει να κάνουμε με αυτούς τους ανθρώπους, σου μίλησα για μεταναστευτική πολιτική στα πρότυπα του Καναδά της Αυτστραλιάς και της Νέας Ζηλανδίας, εσύ επιμένεις να με αποκαλείς ρατσιστή. Η Αγροτιά δεν έχει πεθάνει ακόμη και αποτελεί ένα από τους κύριους παραγωγικούς ιστούς της χώρας. Σου ξαναλέω ότι δεν πιστεύω στο δουλεμπόριο, αλά στην οργανωμένη μετανάστευση και αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τι σου γράφω θα καταλάβεις ότι λέμε τα ίδια πράγματα πάνω κάτω. Απλά αρέσκεσαι σε ένα προσβλητικό και εξυπνάκικο ύφος.

    • S.T. avatar
      S.T. @ Gia 27/01/2011 23:03:26

      Δεν έχω καμία τάση να σε προσβάλω και να σε μειώσω.

      Έχω ζήσει αρκετά χρόνια στο εξωτερικό και ναι, έχω βρεθεί Γαλλία (η οποία "πληρώνει" την αποικιοκρατία).
      Τα κράτη είναι σοβαρά και δεν είναι μπατε σκύλοι (αν και στο Παρίσι το κακό έχει παραγίνει).
      Το μωσαικό του πληθυσμού τους είναι πολύχρωμο λόγω των αποικιών.

      Η αυστραλία Ν Ζηλανδία και Καναδας είναι κράτη που δημιουργήθηκαν από μεταναστες και απο αυτους αποτελούνται. Είναι χώρες ξενοδοχεία.

      Πρέπει να μπει ποσόστωση. Δεν αντέχουμε τόσους παράνομους. Δεν φτάνουν οι υποδομές (Νοσοκομεία, σχολεία, υπηρεσίες), όπως και το ότι δεν υπάρχουν δουλειές (ακόμα και για εμάς τους Έλληνες).

      Μία είναι η λύση δυστυχώς: απέλαση των υπεράριθμων (χώρια που δεν ξέρουμε ποιος ειναι ο καθένας και τι είναι).

      Όσο για την αγροτιά να σου θυμήσω τις ποσοστώσεις σε βαμβάκι, καπνό (το πρώην εθνικό προϊόν), γάλα που έχουν οδηγήσει στην εξαφάνισή τους ή στην απαξίωσή τους.
      Επίσης για το λάδι (άλλο εθνικό προιον) στην Μυτιλήνη για παράδειγμα επιδοτουν τον ππαραγωγό για να μην κάνει τίποτα.
      Για το στάρι δεν το συζητάμε (πλήρης απαξίωση).
      Η ΕΕ έκανε μια "εξυπνη" πολιτική ώστε να ταισει με χρήμα τους παραγωγούς και να τους κάνει αντιπαραγωγικούς, και συνεπώς να μειώσει την πρωτογενή παραγωγή, και να μεγαλουργήσει ΔΝΤ.

      Α επίσης στην Αλιεία έδινε επιδόματα (η ΕΕ) για την καταστροφή των καϊκιών

      • Orestios avatar
        Orestios @ S.T. 27/01/2011 23:10:31

        +100000

    • loretta avatar
      loretta @ Gia 28/01/2011 00:18:50

      καναδας και αυστραλια δεχονται μετα απο εξονυχιστικο ελεγχο αλλοδαπους και αν και εφοσον καλυπτουν θεσεις που εχουν εκγριθει απο το κρατος.,,,(πολυ συγκερκιμενος αριθμος και σε ειδικοτητες....ολοι οι υπολοιποι πανε απο κει που ηρθαν...τα πραγματα εχουν αλλαξει και εκει)
      Να μην λεμε και οτι θελουμε.

  53. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 27/01/2011 22:57:01

    Αυτό "τους κρατάμε γιατι τους χρειαζόμαστε λόγω υπογεννητικότητας" που κολλάει ρε φίλε? Πας να μας τρελλάνεις?

    Χαρίλαος

    Για το σχόλιο του Gia στις 10:12

  54. sakis avatar
    sakis 28/01/2011 15:26:12

    Έχουν καταλάβει όλα τα κτήρια του κέντρου της Αθήνας, τώρα άρχισαν να καταλαμβάνουν και πανεπιστημιακούς χώρους! Σήμερα η Νομική, αύριο η Ακαδημία Αθηνών! Έλεος πια, φορτώστε τους σε μερικά καράβια και απελάστε τους να ησυχάσουμε και να πάρουν και το μήνυμα οι υπόλοιποι. Γιατί ζητούν όλοι άσυλο από την Ελλάδα και δεν ζητούν και από την Τουρκία ή την Σαουδική Αραβία που έχουν και φράγκα και είναι και ομόθρησκοι τους; Να τελειώνουμε πια με αυτό το αίσχος.

    Άμεση κατάργηση του Πανεπιστημιακού Ασύλου που πουθενά αλλού στον κόσμο δεν υπάρχει και άμεση απέλαση όλοι τους και μαζί τους και τα καλομαθημένα αργόσχολα αριστερουλάκια τσόγλανα της Εκάλης, αυτοί οι επαγγελματίες "φιλάνθρωποι" που παραβιάζουν τα ανθρώπινα δικαιώματα όλων όσων θέλουν να μπουκάρουν στα σπίτια τους με το να τα κλειδώνουν και που έχουν πάρει πολύ αέρα και σιγοντάρουν τους λάθρο οι οποίοι εάν δεν είχαν όλα αυτά τα τσόγλανα στο πλευρό τους δεν θα μας κουνιόντουσαν εκατοστό και δεν θα δημιουργούσαν προβλήματα στην χώρα. Να τελειώνουμε πια με αυτό το θέατρο. Όλα τα όρια ανοχής έχουν προ πολλού ξεπεραστεί