#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/11/2010 13:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

κ.Σιμπέλ που είναι οι “Τούρκοι;



Αυτοί είναι οι “Τούρκοι” στην περιοχή της Κομοτηνής; Τόσοι  “γκρίζοι λύκοι”, τόση προπαγάνδα από το “προξενείο”, τόσες βαριές κουβέντες εκστόμισε η εκλεκτή του ΓΑΠ για τις αδικίες που υφίστανται οι “Τούρκοι στην Κομοτηνή. Και ποιο το αποτέλεσμα; Η κα Σιμπελ Μουσταφάογλου, που κατέβαινε με “τουρκικό” προφίλ  στις εκλογές ως υποψήφια δήμαρχος Κομοτηνής, με το σύνθημα “οι Τούρκοι ψηφίζουν Τούρκους”, με καταμετρημένο το 64,3% των ψήφων συγκεντρώνει μετά βίας 1500 ψήφους ποσοστό 7,6%.



Αν με όλη την κινητοποίηση η κα Σιμπελ συγκεντρώσει κάπου στους 2000 ψήφους, τότε ποια μεγαλύτερη απόδειξη χρειαζόμαστε ότι στην Θράκη ΔΕΝ υπάρχει τουρκική μειονότητα; Δεν υπήρξε, δεν υπάρχει ούτε πρέπει να υπάρξει (όσο κι αν δουλεύει γι’ αυτό η κυβέρνηση), και οι Έλληνες μουσουλμάνοι της περιοχής αποδεικνύεται για άλλη μια φορά πόσο απομονωμένοι είναι από την ελληνική πολιτεία κι όμως αντιστέκονται!

Όσο και να προσπαθούν να φυτέψουν τουρκική μειονότητα στην Θράκη, να ‘ναι καλά ο τρικυμίας (εν κρανίω) ΓΑΠ και η κυνηγημένη κι αδικημένη Δραγώνα, δεν τους βγαίνει. Καιρός να δούμε πιο σοβαρά το θέμα.

Η Θράκη δεν χαρίζεται σε κανέναν!!!
http://filologos10.wordpress.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 08/11/2010 13:36:22

    Πολύς θόρυβος για το τίποτα! Απλοί εργαζόμενοι άνθρωποι ζούν και εκεί, κατά συντριπτική πλειοψηφία, με τα προβλήματά τους, όπως όλοι, με μόνη διαφορά ότι πιστεύουν σε διαφορετικά θρησκεύματα (αλλά ο Θεός είναι ένας και ο ίδιος!) και έχουν άλλη μητρική γλώσσα.
    Τελικά, όχι μόνο θόρυβος, αλλά και "Πολύ κακό για το τίποτα", που έλεγε και ο σοφός Σαίξπηρ: Το δηλητήριο που πάνε να πουλήσουν επιτήδειοι στους μουσουλμάνους (αλλά και στους χριστιανούς) Έλληνες πολίτες , είναι τζούφιο.

    • Dora avatar
      Dora @ Ο Θείος 08/11/2010 16:14:06

      Ο Θεος του ισλαμ θειε,δεν εχει καμμια σχεση με τον Θεο των χριστιανων.
      Για οσους γνωριζουν θεολογια (και δεν ειναι πουλημενοι)αυτο ειναι ξεκαθαρο!

      • dimitris hamenos avatar
        dimitris hamenos @ Dora 08/11/2010 16:27:46

        Kαι ομως κυρια μου εβραιοι χριστιανοι και μουσουλμανοι πιστευουν στον ιδιο θεο. Η επιστημη που ασχολειται με αυτο το γνωστικο αντικειμενο ειναι η θρησκειολογια και οχι η θεολογια.

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ Dora 08/11/2010 16:29:26

        Έλεος με την αντιισλαμική υστερία. Δεν είναι το Ισλάμ το θέμα μας σε αυτό το ποστ. Αν θέλεις να κηρύξεις πόλεμο εναντίον τού 1/5 της ανθρωπότητας, κάν'το, αλλά όχι εδώ.

  2. kostasxan avatar
    kostasxan 08/11/2010 13:52:03

    Καλά. Κρατήστε μόνο μικρό καλάθι. Είναι γνωστό πως έχουνε γίνει συμφωνίες με τον Καλλικράτη, που αφορούν τους Δήμους και "αντίδωρα" στην πόλη της Κομοτηνής αλλά και στις Περιφερειακές εκλογές. Η Σιμπέλ κατέβηκε για να δηλώσει μία δυναμική, έτοιμη για πόλωση οποτεδήποτε απαιτηθεί από το προξενείο.
    Μήπως έχετε αμφιβολίες που θα "καταλήξει" ο Δήμος της Κομοτηνής; Προσθέστε το 44 με το 7 και υπόθεση θεωρείται λήξασα. Το "ζουμί" βρίσκεται σε φιλονικίες μεταξύ μειονοτικών που έχουν ξεσπάσει στον δήμο Ιάσμου, ο οποίος παραδόθηκε από τον κύριο Ραγκούση στο τουρκικό προξενείο. Εκεί φαίνεται πως η εξουσία έχει συνεπάρει πολλούς, πριν την αγγίξουν καν. Σκεφτείτε τι θα γίνει στη συνέχεια...

  3. kostasxan avatar
    kostasxan 08/11/2010 13:56:09

    Δείτε επίσης, στο νομό Ξάνθης, πως στον Δήμο Αβδήρων έκλεισε η υπόθεση της δημαρχίας υπέρ ενός πρώην αποτυχημένου δημάρχου του ΠΑΣΟΚ. Η μετακίνηση του Σελέρου (πρώην αμιγώς μουσουλμανική κοινότητα με πληθυσμό άνω των 3000 κατοίκων) στον Δήμο Αβδήρων δημιούργησε το αποτέλεσμα από την πρώτη Κυριακή. Βέβαια, μεγάλες είναι και οι ευθύνες των τοπικών αρχών (τοπική ΝΟΔΕ)που έμειναν να παρακολουθούν αδιαμαρτύρητα τις μεθοδεύσεις του Ξυνίδη σε αγαστή συνεργασία με τον Ραγκούση.
    Δείτε τις συμμαχίες και θα βγάλετε το συμπέρασμα που πρέπει

    • vonchristoforakos avatar
      vonchristoforakos @ kostasxan 08/11/2010 14:51:04

      Και έτσι ουσιαστικά δημιουργήθηκε Τόπειρος Νο2

  4. lazaros avatar
    lazaros 08/11/2010 14:09:11

    βασικα οι τρεις δημοι εχουν ειτε αμιγως ειτε κατα πλειοψηφεια μουσουλμανικο πληθυσμο ενω οι αλλοι 5 ειναι ειτε αμιγως ειτε κατα πλειοψηφεια χριστιανικοι δημοι...πιστευω παντως πως το θεμα των πομακων το χειριστηκαν εντελως απαραδεκτα οι της αθηνας...μιλαω για την υποθεση καλλικρατης στην θρακη...

  5. Κοινὸς νοῦς avatar
    Κοινὸς νοῦς 08/11/2010 15:36:13

    Μὴν σπεύδετε νὰ βγάζετε συμπεράσματα. Ἡ Τουρκικὴ πολιτικὴ σχεδιάζεται μὲ μεγάλον ὁρίζοντα. Αὐτὸ ποὺ σήμερα φαίνεται μικρὸ εἶναι ὁ σπόρος ποὺ μπορεῖ νὰ ἀναπτυχθεῖ σὲ κάτι πολὺ μεγάλο, ἂν βρεῖ γόνιμο ἔδαφος.

  6. Κοινὸς νοῦς avatar
    Κοινὸς νοῦς 08/11/2010 15:36:13

    Μὴν σπεύδετε νὰ βγάζετε συμπεράσματα. Ἡ Τουρκικὴ πολιτικὴ σχεδιάζεται μὲ μεγάλον ὁρίζοντα. Αὐτὸ ποὺ σήμερα φαίνεται μικρὸ εἶναι ὁ σπόρος ποὺ μπορεῖ νὰ ἀναπτυχθεῖ σὲ κάτι πολὺ μεγάλο, ἂν βρεῖ γόνιμο ἔδαφος.

  7. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 08/11/2010 16:04:27

    δες τε τα περιφερικα και μετα τα ξαναλεμε.
    ολοι Παυλιδη δαγκωτο οπου και αν ανηκουμε

  8. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 08/11/2010 16:20:07

    μην πέφτουμε και εμείς στην παγίδα ότι όλοι οι Έλληνες πολίτες μουσουλμανικής καταγωγής στην Ροδόπη ή στην Ξάνθη είναι υποχείρια του τουρκικού προξενείου,είναι φανατικοί που θεωρούν τους εαυτούς τους "Τούρκους"....αυτή την εικόνα έντεχνα προσπαθεί να δημιουργήσει το προξενείο μάλλον χωρίς ικανοποιητικό αποτέλεσμα.....η τεράστια πλειοψηφία της μουσουλμανικής μειονότητας είναι άνθρωποι φιλήσυχοι που νοιάζονται πάνω από όλα για την επίλυση των μεγάλων προβλημάτων που τους ταλαιπωρούν.
    Γιατί τα προβλήματα είναι κοινά για τους χριστιανούς και τους μουσουλμάνους της Θράκης.

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ δαιμονάκι 08/11/2010 17:29:09

      Το "όλοι" είναι βαριά κουβέντα, ασφαλώς...
      Όμως, έχεις πάει καθόλου προς τα 'κει να δεις τι γίνεται με τους περισσότερους?
      Ενδεικτικά, δεν αφήνουν ούτε ένα ευρώ στην Ελλάδα.
      Και για κούρεμα στην Τουρκία πηγαίνουν...

  9. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 08/11/2010 16:20:08

    μην πέφτουμε και εμείς στην παγίδα ότι όλοι οι Έλληνες πολίτες μουσουλμανικής καταγωγής στην Ροδόπη ή στην Ξάνθη είναι υποχείρια του τουρκικού προξενείου,είναι φανατικοί που θεωρούν τους εαυτούς τους "Τούρκους"....αυτή την εικόνα έντεχνα προσπαθεί να δημιουργήσει το προξενείο μάλλον χωρίς ικανοποιητικό αποτέλεσμα.....η τεράστια πλειοψηφία της μουσουλμανικής μειονότητας είναι άνθρωποι φιλήσυχοι που νοιάζονται πάνω από όλα για την επίλυση των μεγάλων προβλημάτων που τους ταλαιπωρούν.
    Γιατί τα προβλήματα είναι κοινά για τους χριστιανούς και τους μουσουλμάνους της Θράκης.

    • ALKIS PONTIOS avatar
      ALKIS PONTIOS @ δαιμονάκι 08/11/2010 17:04:44

      EXEIS APOLYTO DIKAIO.........

  10. ALKIS PONTIOS avatar
    ALKIS PONTIOS 08/11/2010 17:04:03

    ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΘΡΑΚΗ ΜΑΣ..ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΠΟΜΑΚΟΙ ΜΑΣ ΔΕΙΞΑΝΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝΕ....ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ...Κ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ...ΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΛΑΣΠΩΜΕΝΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΤΑ ΠΟΜΑΚΟΧΩΡΙΑ ΜΑΣ...ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΤΟΣΗ ΟΜΟΡΦΙΑ....Κ ΑΣ ΒΑΛΟΥΝΕ ΕΝΑ ΦΙΜΩΤΡΟ ΣΤΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΠΡΟΞΕΝΕΙΟ....ΠΟΥ ΤΟΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ...Κ ΣΠΕΡΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΣΟΣ.....ΑΛΛΑ Κ ΤΟ ΕΛΗΝΙΚΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΑΘΗ......Κ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΣΙΜΠΕΛ......AI SIXTIR BURDA.....

  11. kostasxan avatar
    kostasxan 08/11/2010 18:14:38

    Μπράβο. Την πατήσατε ακριβώς όπως η τουρκική προπαγάνδα επιθυμεί να την πατάνε οι έλληνες μουσουλμάνοι. Με πρόσχημα - πρόθεμα το Ισλάμ, η συζήτηση ξεφεύγει και δημιουργείται κάποια "πίεση". Αυτή η πίεση, προς τους πιστούς μουσουλμάνους είναιο αφόρητη. Αλλά, δυστυχώς, δεν είναι το μοναδικό όπλο που χρησιμοποιεί η τουρκική προπαγάνδα στην κατεύθυνση τουρκοποίησης μίας μερίδας Ελλήνων πολιτών.
    Η πίεση στον οικονομικό τομέα (δεν ήταν καθόλου τυχαία η ρήση της κυρίας αυτής περί ανίσχυρης οικονομικά Ελλάδας και προσέλκυσης κεφαλαίων από την "μητέρα Τουρκία") είναι αφόρητη. Ποικιλοτρόπως έχουν καταφέρει άνθρωποι που πριμοδοτούνται - χρηματοδοτούνται από το τουρκικό προξενείο, να διεισδύσουν στις οικονομίες των κλειστών κοινωνιών των μικρών χωριών. "Προκόβουν" οικονομικά ως επιχειρηματίες και βρίσκουν εργασίες ως εργάτες, μόνο εκείνοι που αποδέχονται τα λεγόμενα των τουρκοφρόνων. Μετά, γίνονται εξαρτώμενοι, αφού επαγγελματικά έχουν "αποκοπεί" από χριστιανούς εργοδότες (αναφέρομαι κυρίως στον τομέα της οικοδομής), οι οποίοι αυτό το διάστημα δεν κατασκευάζουν ούτε σκυλόσπιτα...
    Η προπαγάνδα δεν είναι μόνο στο τζαμί ή στην οικονομική - επαγγελματική εξάρτηση. Η προπαγάνδα "χτίζεται" στα μειονοτικά σχολεία, με τουρκικά βιβλία και τούρκους (κυριολεκτώ) δασκάλους. Η ανυπαρξία ικανής εκπαιδευτικής πολιτικής, οδηγεί στο περιθώριο τους μουσουλμάνους μαθητές. Κοινωνικό και οικονομικό περιθώριο, αφού δεν μαθαίνουν επαρκώς (ή ακόμη και καθόλου) την Ελληνική γλώσσα. Στη συνέχεια, αποτελούν "γλύκισμα" για τον εκάστοτε πρόξενο (ο οποίος δεν κάνει τη δουλειά που πρέπει, αλλά άλλες...).
    Γενικότερα, αυτή τη στιγμή υπάρχει πολιτιστική και πολιτισμική επίθεση της Τουρκίας προς τους έλληνες μουσουλμάνους της Θράκης, οι οποίοι και φιλήσυχοι άνθρωποι είναι, αλλά (και προσωπικά αρχίζω να απορώ...) και οι περισσότεροι από αυτούς επιμένουν να ζούνε τον Ελληνικό τρόπο ζωής, αποζητούν την Ελληνική μόρφωση για τα παιδιά τους και προσπαθούν να κρατηθούν με νύχια και με δόντια (απέναντι σε κλειστές και άκρως θρησκευόμενες κοινωνίες) στον Ελληνισμό και στην πατρίδα τους την Ελλάδα. Οι πολλοί ακόμη αντέχουν, αν και η Ελλάδα (βλ. κυβερνήσεις) πολλές φορές τους έχει ξεχάσει, τους έχει χλευάσει, τους έχει ταλαιπωρήσει... Κάποιοι όμως (για τους παραπάνω λόγους, αλλά και για λόγους που η οικονομία του χώρου και του χρόνου δεν επιτρέπουν) λυγίζουν... Είναι ανθρώπινο. Μόνοι τους απέναντι σε ένα σύστημα που εργάζεται μεθοδικά, που έχει πρότερες γνώσεις (βλ. Κόσοβο) για την δημιουργία τεχνητών μειονοτήτων... και κυρίως, τεχνητών εντάσεων... Αυτή τη στιγμή η Άγκυρα έχει αρχίσει να τους κλέβει την ιστορία, τον πολιτισμό (ακόμη και τα ρούχα που φοράνε οι Πομάκες η Άγκυρα σε πρόσφατη εκδήλωση του τουρκικού προξενείου στην Κομοτηνή τα εμφάνισε ως τουρκικά, με την σιωπή και την παντελή απουσία της ελληνικής πολιτείας...).
    Και όμως, η Θράκη χρησιμοποιείται ως μοχλός πίεσης για το Αιγαίο. Δεν θα κουραστώ να το γράφω. Η Θράκη σε 10 χρόνια θα είναι υπό ιδιόμορφο καθεστώς και τις εγγυήσεις "τρίτου", με την Τουρκία να βρίσκεται σε μόνιμο παρακολουθητικό ρόλο. Τίποτε περισσότερο όμως. Δείτε το Μπουργκάς Αλεξανδρούπολη, δείτε που οδεύει. Ψάξτε να βρείτε στοιχεία για το ποιά αμερικανική εταιρεία ήδη εμπλέκεται και θα κατανοήσετε πως χρησιμοποιώντας συνθήκες φόβου, καταφέρνουν να μας πάρουν αυτά που δεν θα τολμούσαν φυσιολογικά ούτε να προτείνουν...

    • Manolis avatar
      Manolis @ kostasxan 09/11/2010 18:51:09

      Μπράβο φίλε μου. Είσαι απόλυτα σωστός. Χρόνια τώρα οι Τούρκοι παραδίδουν μαθήματα διπλωματίας. Εμείς απλά σαν τα ζώα ... κοιμόμαστε όρθιοι. Δεν καταφέραμε να ενσωματώσουμε τους Πόντιους της διασποράς, όπως παλιότερα τους μικρασιάτες έλληνες. Αυτός ο λαός έχει γίνει πια λαός της καρπαζιάς...

  12. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 08/11/2010 18:46:52

    Κακως που δεν υπάρχει τουρκ. μειονότητα. Αφού οι έλληνες ραγιάδες δεν καταλαβαίνουν τη διαφορα, ας γινει η ελλάς μελος του νεου Οθωμανικού κράτους με ειρηνικά μέσα (όχι μισαλλοδοξίες και ρατσισμούς (!)). Θα ζούμε ολοι τότε ειρηνικά όπως ζούσαμε πρίν απο 200 χρόνια και για 800 χρόνια, πριν την καταστροφή της ειρηνικής συμβίωσης απο τους ελληνες Εθνικιστες.

    Με λίγα λόγια η διαφορα του σκλαβου από τον ελεύθερο ειναι ότι τον πρώτο μπορείς να τον κακομεταχειριστείς όσο θέλεις, βίασε τη γυναίκα του και τα εξάχρονα παιδιά του, αυτός σκύβει το κεφάλι και δεν αντιδρα. Ετσι μπραβο Ραγιάδες.

  13. SPYROMILLIOS avatar
    SPYROMILLIOS 08/11/2010 20:57:30

    Το πασοκ ειναι ενα σοσιαλιστικο κομμα,ειναι το κομμα του αμερικανου,ειναι το κομμα του ραγκουση,του βενιζελου και του παγκαλου.Πως μπορειτε να εχετε απαιτησεις εθνικης πολιτικης και προστασιας των Ελληνων,πως μπορειτε να ζητατε να κανουν πραγματα τα οποια ειναι αντιθετα στα πιστευω τους.Οι Πομακοι ειναι ΕΛΛΗΝΕΣ και χρειαζονται την προστασια της πολιτιας απο την τουρκικη διεισδυση,ειναι ΕΛΛΗΝΕΣ και μαλιστα περισσοτερο απο τους προαναφερθεντες.Οσο για τους περισσοτερους μουσουλμανους της Θρακης αυτοι εχουν πουληθει προ καιρου στο τουρκικο προξενειο κυριως λογω συμφεροντων και γιατι ειναι αυτοι που τους δειχνουν μεγαλυτερη προσοχη οχι γιατι τους αγαπανε η γιατι ειναι τουρκοι αλλα για να τους χρησιμοποιουν σαν μοχλο πιεσης και ακολουθουν εδω και χρονια μια πολιτικη που ειμαστε ανικανοι να αντιμετωπισουμε.Το ιδιο πραγμα που κανει και η αλβανια στην ΒΟΡΕΙΟ ΗΠΕΙΡΟ βαζοντας τους Β.Η. στα αλβανικα κομματα για να μας εχουν υπο ελεγχο και μαλιστα με τις ευχες της Ελληνικης πολιτειας και την ψηλη που επι υποργεια της εγινε η μεγαλυτερη ζημια.Καντε κατι γρηγορα πριν ειναι αργα το εθνος κινδυνευει και χρειαζεται εθνικη συσπιρωση και το κυριοτερο κυβερνηση πατριωτικη με οραμα και ιδεες για τους απανταχου ΕΛΛΗΝΕΣ, κυβερνηση ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ.Η χωρα δεχετε επιθεση απο ολες τις χωρες με τις οποιες συνορευει και δεν θα μας βγει σε καλο οσο κοιταμε εξ αποστασεως.
    ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

  14. Kasut avatar
    Kasut 09/11/2010 01:01:46

    Καλο μιλφ η Σιμπελ.

  15. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου 10/11/2010 16:40:28

    Διαβασα το αρθρο. Κατοπιν προσεκτικα ενα ενα τα σχολια.
    Ενοιωσα λοιπον το ποσο ησυχος και απονηρευτος ειναι ο απλος Ελληνικος Λαος.
    Γυρω-γυρω ολοι κατι θελουν απο μας. Ο ενας την Θρακη ,ο αλλος την Μακεδονια, ο αλλος το Αιγιο, ο αλλος κατι αλλο.
    Και εγω αισθανομαι πως δεν μπορω να ακολουθησω ολο αυτο που συμβαινει γυρω μας, γιατι εχω την εντυπωση, πως τοσα χρονια οι κυβερνησεις μας, λιγο λιγο μας ναρκωναν ισως, μας ξεγελαγαν ισως, δεν ξερω τι αλλα σιγουρα δεν δουλευαν για μας.
    Εξαιρεση ηταν 2004-2009 που μερικα πραγματα ειπωθηκαν, επαψαν να ειναι ταμπου, οπως το οχι στο ΝΑΤΟ για τα Σκοπια, το Μπουργκας Αλεξανδρουπολι.
    Αλλα οταν αυτα αρχισαν να γινονται και να αισθανομαστε καπως , τοτε καηκε η Αθηνα εγιναν φασαριες,κ.λ.π
    Τωρα νοιωθω πως παλι ξανγυριζω πισω, στα παλια, εκει που ημουν ανθρωπακι και κανεις απο τους κυβερνωντες δε προκειται να με στηριξει, να με κανει να νοιωσω ασφαλη. Γιατι αραγε ,τι θελουν απο την πατριδα μας καποιοι.

    Καιμ μην πει κανεις πως θλεπω εχθρου και εξωθεσμικα κεντρα.
    Δεν τα βλεπω υπαρχουν και ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας το δειχνουν.

  16. BUMIN KHAN avatar
    BUMIN KHAN 20/12/2010 02:46:53

    ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΜΠΕΛ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΥΡΚΑΛΑ.....ΕΛΑ ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙΣ.