#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/11/2011 17:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

κ. Παπαδήμο συμφωνείτε με τον Αντιπρόεδρό σας;



«…φασίστες, κομμουνιστές και μαλάκες»

Τάδε έφη Θεόδωρος Πάγκαλος!

Σε ποιούς αναφέρεται;

Στους αγανακτισμένους πολίτες που διαδηλώνουν στους δρόμους;

Που το είπε;

Στο Κανάλι 5 της Γαλλικής τηλεόρασης!

Και τι έγινε που το είπε ο Πάγκαλος;

Ως …συνήθως, τίποτα! Άλλωστε ο  Πάγκαλος έχει κατοχυρώσει το δικαίωμα να λέει ό,τι θέλει!!!

Το πρόβλημα δεν  είναι του Πάγκαλου.

Είναι της ελληνικής κοινωνίας που τον ψηφίζει.

Είναι κυρίως του κ. Παπανδρέου που τον έκανε Αντιπρόεδρο της Κυβέρνησης και του κ. Παπαδήμου που δέχθηκε να τον …κληρονομήσει.

Ο κ. Πάγκαλος είναι ο ορισμός της πολιτικής αποτυχίας.

Διασώζεται είτε επειδή οι άλλοι δεν μπορούν να τα βάλουν μαζί του, είτε επειδή τους είναι χρήσιμος  για να …εκτελεί τους πολιτικούς τους αντιπάλους.

Είναι ο μόνος τομέας στον οποίο έχει διαπρέψει ο κ. Πάγκαλος!

Γιατί από παραγωγή   έργου  στο ενεργητικό του καταγράφεται  το  απόλυτο μηδέν!

Η απόλυτη ειδικότης του η δημιουργία προβλημάτων!

Τίθεται, όμως, και ένα άλλο ερώτημα;

Γιατί τα κάνει όλα αυτά ο κ. Πάγκαλος; Τι επιδιώκει;

Γιατί  δεν του …ξεφεύγουν...

Ο Αντιπρόεδρος του Παπαδήμου θέλει, προκαταβολικά,  να απαξιώσει κάθε μελλοντική αντίδραση εναντίον της Κυβέρνησης.

Ποιος μετριοπαθής ψηφοφόρος, θα πάει να  διαδηλώσει παρέα  με ….φασίστες, κουμμουνιστές  και μαλάκες;

Αυτούς θέλουν να κρατήσουν στο σπίτι τους.

Γιατί αυτούς φοβούνται.

Άμα ξεσηκωθούν αυτοί, ο κ. Πάγκαλος δεν θα  έχει που να κρυφτεί.

Και δεν μπορεί να κρυφτεί εύκολα…

Για αυτό  άρχισε τα …γαλλικά!

Κύριε Παπαδήμο,

Καλώς ήρθατε στην πολιτική!

Θα περιμένουμε με ενδιαφέρον την αντίδρασή σας…

Συμφωνείτε με τον Αντιπρόεδρό σας;

ΚΡ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Evro-skeptikos avatar
    Evro-skeptikos 30/11/2011 17:46:46

    Μα ίσως (πολύ πιθανόν...) την ίδια γνώμη έχει ο k. Πάγκαλος για τους "ναυαγοσώστες" της (μεταβατικής;) συγκυβέρνησης που διασώζουν το Πασοκ και το φαυλοκρατικό σύστημα (όχι την πατρίδα) από τον βέβαιο καταποντισμό...

  2. papaki avatar
    papaki 30/11/2011 17:48:05

    παιδες καλη η πλάκα τοσο καιρό και το λεγε-λεγε αλλά μια χαρά κανουν τη δουλεια τους όλοι αυτοί και το σχεδιο τους παει "κατ' ευχήν" ως τώρα. οι ανθρωποι είναι αδίστακτοι. και ασφαλώς και συμφωνουν με τη θέση του ως αντιπροεδρου, αφου γι' αυτο τον εβαλαν εκει. για να διαιρει και να αποπροσανατολιζει τα κορόιδα. καλη μας επιβίωση στις ακόμη πιο μαύρες μέρες και εκτος απροοπτου έρχονται.

  3. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 30/11/2011 18:14:13

    Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ!
    ΚΟΤΖΑΜ ΣΗΜΑΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕ (ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΑΕΡΑΣ ΤΕΛΙΚΑ!) ΑΠΟ ΤΑ ΙΜΙΑ...
    ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΓΚΡΙΖΩΝ ΖΩΝΩΝ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ (...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ)!
    ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ....... ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ........

    • Τheo avatar
      Τheo @ ΜΑΝΙΑ 30/11/2011 19:19:55

      Θα απαλλαγούμε από αυτόν μια για πάντα, εκεί κάπου γύρω στις 19 Φλεβάρη 2012 (λίγο πάνω λίγο κάτω), όταν ακόμη και στα υπόλοιπα που θέτει υποψηφιότητα, θα τον μαυρίσουν για καλά. Όταν θα ψάχνει την ψήφο του. Το ίδιο και ο ΓΑΠ και ο δεύτερος χοντρός της παρέας που τον πλαισιώνει με τον πρώτο. Να μας πουν μόνο: Το εξάμβλωμα ΠΑΣΟΚ θα ξεπεράσει το 10 % ; Βέβαια κι αν ακόμη δρομολογήσουν διαδικασίες μετάλλαξής του, ίδια θά'ναι η τύχη και του νέου μορφώματος. Ο ελληνικός λαός το εμπέδωσε καλά: Οι φορείς της κομματικής και κυβερνητικής αποτυχίας και τα όργανα του λαϊκού ολέθρου κι εξευτελισμού της πατρίδας, δεν μπορεί να προβάλλουν ως σωτήρες της. theo. Δυστυχώς κοντά 40 χρόνια ΠΑΣΟΚτζής.

      • ΜΑΝΙΑ avatar
        ΜΑΝΙΑ @ Τheo 30/11/2011 19:44:04

        ΑΣ ΤΟ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ...

      • Enzo avatar
        Enzo @ Τheo 30/11/2011 21:46:17

        40 χρονια πασοκτζης? τι λες ρε θηριο? πως αντεξες?

  4. Θέμις avatar
    Θέμις 30/11/2011 18:17:41

    Για τον Πάγκαλο δεν θα σχολιάσω τίποτε. Είναι ανάξιος λόγου. Το ερώτημα είναι το εξής: Ο Αντώνης θα συνεχίσει να στηρίζει μια κυβέρνηση, ο αντιπρόεδρος της οποίας βρίζει χυδαία το μεγαλύτερο μέρος του ελληνικού λαού, αφού πρώτα με τη σοσιαλιστική του παρέα ποδοπάτησε τα δικαιώματά του; Η υπομονή έχει και όρια και αυτά ξεπεράστηκαν. Φτάνει.

    • akisenv avatar
      akisenv @ Θέμις 01/12/2011 18:55:21

      Ο υπουργος των Εξωτερικων κ. Δημας τι εχει να πει για την προφανη δυσφημιση του Ελληνικου Λαου στα ΜΜΕ μιας Ξενης Ευρωπαϊκης χωρας;

  5. Δήμος avatar
    Δήμος 30/11/2011 19:01:47

    Εδώ το βίντεο:

    http://www.youtube.com/watch?v=8-M1xbv9lac

    Το είπε στις 23 Οκτωβρίου, με αφορμή όσους μιλάνε για άρνηση πληρωμής χρέους και έξοδο από την ΕΕ.

  6. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 30/11/2011 19:13:28

    Σόι πάει το βασίλειο!

  7. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 30/11/2011 19:19:06

    ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ: http://www.youtube.com/watch?v=WaAbYc3eDTE ΠΑΠΑΔΗΜΟ ΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΠΑΓΚΑΛΟΥ: Η μακακισμένη δήλωση είναι στο 2:54 http://redwildwind.blogspot.com/2011/11/blog-post_2512.html

    • Χρήστος Δημάρης avatar
      Χρήστος Δημάρης @ Χρήστος Δημάρης 30/11/2011 20:48:43

      ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ: ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ: http://www.youtube.com/watch?v=nVMmRuczWC0&feature=related Παιδιά μην μπερδευτείτε. Στις γελοιογραφίες που δείχνει το βίντεο ο Πάγκαλος ΔΕΝ είναι ο ιπποπόταμος. Ο κροκόδειλος είναι!!!

  8. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 30/11/2011 19:25:10

    Εγώ απλά ... ρωτώ:

    κύριε Σαμαρά συμφωνείτε με τον Αντιπρόεδρο της Κυβέρνησης στην οποία το κόμμα της ΝΔ παρείχε ψήφο εμπιστοσύνης;

  9. Ρομαντικος avatar
    Ρομαντικος 30/11/2011 19:30:22

    1) Ο αντιπροεδρος ειναι τουλαχιστον εμετικος.
    2) Δεν εχει σημασια αν συμφωνει ο Παπαδημος η οχι. Εφοσον αυτο το πλαδαρο υποκειμενο ειναι στην κυβερνηση, ο,τι κι αν γινει την ευθυνη την εχει ο πρωθυπουργος.
    3) Οσοι αναγνωστες δεν συγκρατηθουν και προσφωνησουν τον αντιπροεδρο με επιθετα δηλωτικα ειδων του ζωικου βασιλειου (π.χ. "φαλαινα", "παληοσκυλο", "ιπποποταμος", "κτηνος"), ειναι υποχρεωμενοι να παρουν τα λογια τους πισω και να ζητησουν συγγνωμη απο τα ζωα. Αυτα δεν φταινε σε τιποτα.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Ρομαντικος 01/12/2011 10:21:08

      Δεν τα είπες όλα τα ζώα των οποίων τα ονόματα έχουν χρησιμοποιηθεί ως δηλωτικά του άχρηστου Αντιπροέδρου:
      Γουρούνι (ή χοίρος), ελέφαντας, θαλάσσιος ελέφαντας (λόγω των λουτρών του στη Βουλιαγμένη) ή και απλώς κήτος (δηλωτικό συνομοταξίας).
      Η ουσία όμως είναι ότι ο Πάγκαλος δεν έχει αρμοδιότητες και, επομένως, είναι αργόμισθος. Πρέπει να απομακρυνθεί πάραυτα.
      Βέβαια, υπάρχει και ένας ιδιοτελής λόγος που η ΝΔ δεν ζητά την απομάκρυνσή του:
      Φθείρει τάχιστα την κυβέρνηση Παπαδήμου. Οπότε, γιατί η ΝΔ (που θέλει εκπεφρασμένα εκλογές), να ζητήσει την παραίτηση ενός ανόητου και εγωπαθούς ηλικιωμένου που υποσκάπτει με τη βλακεία του την ίδια την κυβέρνηση στην οποία συμμετέχει, αλλά και το κόμμα του;

  10. Y. avatar
    Y. 30/11/2011 19:31:49

    Τέτοια γράφεις ΚΡ, και θα βγει άυριο ο Πάγκαλος να μιλά πάλι για φασιστομπλόγκ με ανώνυμους προβοκάτορες. Το χθεσινό του είναι η συνέχεια στο παραλήρημα του Μαΐου, όπου τα έιχε ρίξει στους Αγανακτισμένους

  11. Y. avatar
    Y. 30/11/2011 20:02:14

    ...τα βρήκα
    Δέστε κι αυτό, προς εμβάθυνση και κατανόηση της σκέψης του... “ανδρός”
    “Πάγκαλος εναντίον Αγανακτισμένων” www.antinews.gr/2011/05/28/103267/, κια “ο Πάγκαλος δεν πάει πλατεία” www.antinews.gr/2011/05/29/103381/)

  12. manos avatar
    manos 30/11/2011 20:33:05

    Τι να κάνει ο άνθρωπος, μπορεί να μην συμφωνεί?
    Την ανώνυμη εταιρεία την παρέλαβε με τα πάγια. Καρέκλες, γραφεία, ψυγεία, και υπαλλήλους.
    Οχι ότι δεν το ήθελε για να λέμε και του στραβού το δίκιο.
    Είναι σαν να παραλάβεις το μαγαζί του μπαμπά σου, και έχεις ένα υπάλληλο 64 χρονών, που παίρνει σύνταξη σε ένα χρόνο. Αν τον απολύσεις θα πληρώσεις τα μαλλιοκέφαλά σου. Αν τον κρατήσεις, δεν αποδίδει γιατί σέρνεται, κάνει λάθη, και μιλάει άσχημα στους πελάτες.
    Τι κάνεις λοιπόν?

  13. IRAKLIS avatar
    IRAKLIS 30/11/2011 20:35:28

    Παιδιά, εκτός απο το να μην τον ψηφίσει κανεις, θα πρέπει να τον απαξιωσουμε με την απόλυτη αδιαφορία μας. Απλα....μην ασχολείστε μαζι του!!! Σαν να μην υπάρχει

  14. dem avatar
    dem 30/11/2011 20:57:41

    Ο ΓΑΠ είχε πει οτι θα ήθελε να βρισκόταν και αυτός στο Σύνταγμα με τους αγανακτισμένους . Και ο ΓΑΠ δεν είναι ούτε κομμουνιστής ούτε φασίστας...

    • Xαρίλαος avatar
      Xαρίλαος @ dem 30/11/2011 21:33:06

      Τι... είναι???

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Xαρίλαος 30/11/2011 21:57:52

        Στοχαστής;;;

  15. gio23 avatar
    gio23 30/11/2011 21:42:28

    Μην προσπαθήτε να επικοινωνήσετε με φαντάσματα.Αφήστε τα στο κόσμο τους.

  16. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 30/11/2011 22:16:28

    Πάγκαλε ,για μια ακόμα φορά αποδεικνύεις ότι δικαίως φέρεις τον χαρακτηρισμό που σου έχουμε αποδώσει. Είσαι πράγματι πολύ ΜΕΓΑΛΟΣ..........

  17. Kάποιος avatar
    Kάποιος 30/11/2011 22:35:49

    Οι υπουργοί και υφυπουργοί της ΝΔ που συμμετέχουν στην κυβέρνηση Παπαδήμου συμφωνούν με τις θέσεις του αντιπροέδρου της, Θ.Πάγκαλου ;

  18. Γιώργος Τρεβής avatar
    Γιώργος Τρεβής 30/11/2011 23:21:45

    Δεν είναι μόνο ο κ. Πάγκαλος που έχει διαπρέψει στο να «εκτελεί τους πολιτικούς τους αντιπάλους.» Υπάρχουν και άλλοι με παρόμοια χαρίσματα τεκμηριωμένα, μάλιστα, καθ’ όλη την διάρκεια της πολιτικής τους σταδιοδρομίας. Το ζητούμενο είναι ποιους πολιτικούς ‘εκτελείς’.

    Και το πιο σημαντικό σε συνδυασμό με την εκτέλεση των πολιτικών αντιπάλων είναι η «παραγωγή έργου», όπως σωστά καταγράφεται στο άρθρο.

    Σ’ αυτό το τελευταίο και τόσο σημαντικό ζήτημα εμείς πως τα πάμε;

  19. βισάλτης avatar
    βισάλτης 01/12/2011 14:07:52

    Πλάκα-πλάκα ο πάγκαλος μπορεί να αποτελέσει τον από μηχανής θεό και να δώσει την τέλεια αφορμή για τον αντώνιο να τα σπάσει όποτε οι συνθήκες ειναι ευνοικές με την κυβέρνηση παπαδήμου..μην ξεχνάμε ότι ο θεόδωρος ο παχύς δεν είναι απλό στέλεχος του πασοκ αλλά αντιπρόεδρος της κυβέρνησης ,οπότε αντώνιε όποτε θεωρήσεις ότι οι κωλοπετσωμένοι πειναλέοι γύφτουλες (πολιτευάμενοι)πάνε να σε πνίξουν σαν τυφλό γατί αναφώνησε με περισσή αυταπάρνηση και ιερή αγανάκτηση ότι ο αντιπρόεδρος κ.πάγκαλος δεν τηρεί τους προσήκοντες κανόνες συμπεριφοράς που αρμόζουν στο αξίωμά του,προσβάλλει μεγάλη μερίδα του ελληνικού λαού και ως εκ τούτου αίρουμε την εμπιστοσύνη μας στην κυβέρνηση και βαίνουμε προς εκλογάς.. ..ή για να τον συγχωρέσης ζήτα από τους παπουτσή-πρωτόπαπα-βενιζελολουβερδο-διαμ/λου να προσυπογράψουν τις δηλώσεις του.

  20. stratusa avatar
    stratusa 01/12/2011 15:25:52

    Τι να του πω του Πάγκαλου,ότι έχει στο κοφίνι φωνάζει ο μανάβης.

  21. akisenv avatar
    akisenv 01/12/2011 18:52:26

    Η Νεα Δημοκρατια θα ζητησει την αποπομπη του κ. Παγκαλου απο την συγκυβερνηση μετα τους υβρηστικους χαρακτηρισμους για τον Ελληνικο Λαο;
    Διαφορετικα ειτε συμφωνει, ειτε αδιαφορει για τους χαρακτηρισμους που αποδιδονται στους Ελληνες εντος και εκτος Ελλαδος απο κυβερνητικους αξιωματουχους. Εκτος αν θεωρει πως δεν ειναι μειζωνος πολιτικης αξιας η δυσφημιση του Λαου μας.

  22. η Dimi avatar
    η Dimi 02/12/2011 00:41:18

    H "προφητεία" του Γιάννη Μηλιώκα το ’91, βγήκε αληθινή τελικά
    http://bit.ly/qLhGO5

  23. ΓΡΗΓΟΡΗΣ avatar
    ΓΡΗΓΟΡΗΣ 02/12/2011 11:56:14

    Σορυ, αλλα εχει δικιο ο Παγκαλος,ειμαστε μαλ....Γιαυτο αλλωστε τον ψηφιζουμε
    30χρονια ,γιατι ταυτιζομαστε μαζι του.!