#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/02/2011 14:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ως εταιρεία υπο εκκαθάριση αντιμετωπίζει την χώρα η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ



«Η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ αντιμετωπίζει τη χώρα ως εταιρεία υπό εκκαθάριση, για να πάρουν πίσω τα λεφτά τους οι πιστωτές», δήλωσε σήμερα  ο εκπρόσωπος της ΝΔ Γιάννης Μιχελάκης, στο πρώτο του  briefing.

«Ο λαός δεν είναι υπάλληλος της εταιρείας αυτής», πρόσθεσε ο κ. Μιχελάκης και συνέχισε: «Υπάρχουν ευπαθείς, ευαίσθητες ομάδες που δεν αντέχουν. Ούτε η οικονομία ούτε η κοινωνία αντέχει νέα μέτρα»

Υποστήριξε ακόμα πως «η όποια παράταση της αποπληρωμής του χρέους θα πρέπει να γίνει κάτω από συγκεκριμένες προϋποθέσεις, όπως είναι η μείωση του επιτοκίου, η λήψη συγκεκριμένων μέτρων που να οδηγούν στην ανάπτυξη και η θέσπιση του ευρωομολόγου».

Επιπλέον, ο εκπρόσωπος έσπευσε να ξεκαθαρίσει ότι το «όχι στα σκληρά μέτρα», δεν είναι «για να χαιδέψουμε τα αυτιά του κοσμάκη». «Για να βγεις από το φαύλο κύκλο δεν μπορείς παρά να αυξήσεις το εισόδημα του πολίτη», δήλωσε , συμπληρώνοντας πως η ΝΔ δικαιώνεται για το «όχι» της στο μνημόνιο.

Παράλληλα, κατηγόρησε τον κυβερνητικό εκπρόσωπο για διγλωσσία, καθώς υποστηρίζει πως δεν θα υπάρξουν νέες επώδυνες αποφάσεις την ώρα που, όπως είπε, με απόφαση του ΕΚΟΦΙΝ η χώρα εμφανίζεται να λαμβάνει πρόσθετα μέτρα 12 δισ. ευρώ.

Αναφερόμενος στην γερμανική πρόταση για την ανάγκη συνταγματικής αναθεώρησης και το έλλειμα, ο κ. Μιχελάκης, σημείωσε πως κάτι τέτοιο ισχύει μόνο σε δυο χώρες, τη Γερμανία και την Πολωνία, ξεκαθαρίζοντας πως αν αυτό ισχύσει για όλες τις χώρες της Ευρώπης , η ΝΔ θα το εξετάσει.¨Το δημοσιονομικό πρόβλημα δεν είναι μόνο δικό μας, είναι ευρωπαικό πρόβλημα και η όποια απόφαση θα πρέπει να ληφθεί μετά από συνολική συζήτηση” τόνισε χαρακτηριστικά.

Συνάντηση Σαμαρά – Τρισέ

Επίσης ανακοίνωσε ότι ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς, θα συναντηθεί στις 9 Φεβρουαρίου στη Φρανκφούρτη με τον επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας, Ζαν Κλοντ Τρισέ, για να συζητήσουν θέματα ρευστότητας στην αγορά.

Για άσυλο και λαθρομετανάστες

Επιμένει στην πρότασή της για την πλήρη κατάργηση του ασύλου η ΝΔ. Όπως ανάφερε ο κ.Μιχελάκακης , η ύπαρξη του ασύλου για το χώρο καταργεί το άσυλο των ιδεών, φέρνοντας ως παράδειγμα τα χθεσινά επεισόδια στη Νομική Σχολή Αθηνών.



Πρόσθεσε, επίσης ότι: «Η ελευθερία των ιδεών δεν μπορεί να είναι προνόμιο δέκα κτιρίων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη». Απαντώντας σε ερώτηση για τους λαθρομετανάστες, οι οποίοι στεγάζονται σήμερα σε κτίριο στο κέντρο της Αθήνας, υποστήριξε πως πρέπει να εφαρμοστεί ο νόμος, επισημαίνοντας πως η κυβέρνηση θα πρέπει να κοιτάξει την κάθε περίπτωση χωριστά.

Για τον Αντώναρο
Εξαιρετικές χαρακτηρισε της σχέσεις του Αντώνη Σαμαρά με τον πρώην πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή, ο Γιάννης Μιχελάκης. Ο εκπρόσωπος Τύπου της ΝΔ, αναφερόμενος στα όσα είπε την Κυριακή σε συνέντευξή του ο Ευάγγελος Αντώναρος για τον Κώστα Σημίτη, τόνισε πως είναι άνευ σημασίας, καθώς κάθε βουλευτής δικαιούται να έχει τη δική του άποψη.

” Στο κόμμα δεν υπάρχουν καραμανλικές ή άλλες πτέρυγες, το θέμα της εσωστρέφειας έχει μείνει πίσω” επισήμανε, απαντώντας σε ερωτήσεις των πολιτικών συντακτών. Ο κ. Μιχελάκης αρνήθηκε να σχολιάσει περαιτέρω τα όσα είπε ο κ. Αντώναρος, διερωτώμενος αν υπάρχει θεσμοθετημένος ρόλος ενός βουλευτή να είναι εκπρόσωπος ενός άλλου βουλευτή.

Για τον Σπηλιωτόπουλο



Απαντώντας σε ερώτηση για τις διαφοροποιήσεις του Άρη Σπηλιωτόπουλου, είπε, ότι ο κ. Σπηλιωτόπουλος είναι απόλυτα ταυτισμένος με τη γραμμή του κόμματος. Σε ερώτημα εάν τον απείλησαν με διαγραφή  υπογράμμισε: «οι βουλευτές δεν απειλούνται».

Για τον Ρουσόπουλο
Κλειστή παραμένει η πόρτα της ΝΔ για τον Θόδωρο Ρουσόπουλο. Οπως δήλωσε ο κ. Μιχελάκης ο Αντώνης Σαμαράς είχε κατά το παρελθόν καυτηριάσει πολιτικές συμπεριφορές. “ Αυτό δεν έχει αλλάξει”, τόνισε χαρακτηριστικά.

Για την Όλγα Κεφαλογιάννη

Στη εκλογική περιφέρεια της Α’ Αθηνών θα πολιτευτεί στις επόμενες εκλογές η κ. Ολγα Κεφαλογιάννη. Ο Αντώνης Σαμαράς συναντήθηκε με την Ολγα Κεφαλογιάννη και της ζήτησε να μεταφερθεί από την εκλογική περιφέρεια του Ρεθύμνου στην Α’ Αθηνών.

Π.Ζ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 01/02/2011 15:01:23

    "Ως εταιρεία υπό εκκαθάριση!"
    Αυτό θα μείνει!

    Και γιατί η κα Κεφαλογιάννη θα κατέλθει στην Α' Αθηνών;

    • SAVAS avatar
      SAVAS @ Κώστας Ροδινός 01/02/2011 15:07:05

      Κάτι άσχετο, με το νέο κόμμα του μνημονίου τι γίνεται;

    • Misha avatar
      Misha @ Κώστας Ροδινός 01/02/2011 15:09:41

      O Mιχελάκης μοιάζει να έχει αίσθηση του κοινωνικού γίνεσθαι.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 01/02/2011 15:27:54

      “Τὸ δὲ τὴν Πόλιν σοι δοῦναι, οὖτ’ ἑμὸν ἐστὶ, οὖτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταὔτη, κοινὴ γὰρ γνώμη πᾶντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὖ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν.”

      Κωνσταντίνος Παλαιολόγος 1453.-

      ΠΠ

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Κώστας Ροδινός 01/02/2011 15:31:23

      Μάλλον για να κατεβάσει τον Σχινά στο Ρέθυμνο που έχει δυναμική και να μην τρώγεται με την Ολγα

    • anonymous avatar
      anonymous @ Κώστας Ροδινός 01/02/2011 15:31:57

      ίσως για να κατέβει ο Σχοινάς στο Ρέθυμνο. Το Ρέθυμνο δεν τη σηκώνει πλέον.

  2. Tem avatar
    Tem 01/02/2011 15:03:11

    Η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ αντιμετωπίζει τη χώρα ως εταιρεία υπό εκκαθάριση. Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα. Καιρός να το αντιμετωπίσουμε κι εμείς με τη σειρά μας το ΠΑΣΟΚ με τον ίδιο τρόπο.

  3. φωτεινη avatar
    φωτεινη 01/02/2011 15:06:49

    ναι,εφτιαξε σλογκαν.και τι θα γινει μαυτον τον ανθρωπο δεν μιλαει ,δεν μιλαει.να βγει να σταθει διπλα στο σαμαρα δεν μπορει?τι εχει?εκτος απο προβληματα αρθρωσης λογου εχει και κινητικα προβληματα?

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/02/2011 15:07:59

    "Μονιμη Δημοσιονομικη Πειθαρχια !" ΓΑΠ ο Βαφτιστης του Γυψου.
    "Ξεσηκωθειτε, οργανωθειτε αντισταθειτε, υποταγη στα διεθνη φορα ή υπερηφανη διαπραγματευση???"χαχαχααα το ΓΑΠ σολαρει και ψαρευει απ το κανοε.
    Αυτος μας διαχειριζεται.
    Θυιμιζω.....

    ΠΠ

    • Misha avatar
      Misha @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/02/2011 15:12:06

      ΠΠ

      Πρόκειται για διατεταγμένη αποστολή. χωρίς ενδοιασμούς και ηθικές αναστολές.
      Ίδιος με τον Μπους , που δεν διστασε να αφήσει να πνιγεί μια ολόκληρη πολιτεία (Ν.Ορλεάνη) για να παραχωρήσει φιλέτα στους κολλητούς του.

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ Misha 01/02/2011 17:12:37

        Ρε συ ΠΠ να γραψεις βιβλιο. Και ενημερωμενος και γλωσσοπλαστης.

  5. φωτεινη avatar
    φωτεινη 01/02/2011 15:09:40

    αυτος μας διαχειριζεται?το χουνε βρει «μικρο» και το δουλευουνε/

  6. SPYRIDON T. avatar
    SPYRIDON T. 01/02/2011 15:11:38

    γιατί η κα Κεφαλογιάννη θα κατέλθει στην Α’ Αθηνών;

  7. STATHIS avatar
    STATHIS 01/02/2011 15:16:32

    Δυστυχώς ούτε καν έτσι δεν είναι , γιατί αν ήταν το πρώτο που θα γινόταν θα ήταν η ΑΝΑΔΙΑΡΘΡΩΣΗ και μετά θα μπορούσε να "ΠΑΙΞΕΙ" και κάποιο "ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2ης ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ" (για τις πτωχευμένες επιχειρήσεις) μέσω Ε.Ε. .
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΗΝΙΚΟ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΥΠΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ....... ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΕΞΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ................... ΜΕ ΕΥΡΕΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ (τρέχα βρές το δίκιο σου στην Ε.Κ.).-



    *Μιά άποψη.-

  8. STATHIS avatar
    STATHIS 01/02/2011 15:19:38

    Υ.Γ.
    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ :......... Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ !!!!



    *Μιά άποψη.-

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ STATHIS 01/02/2011 15:23:19

      Ωχ!

      • STATHIS avatar
        STATHIS @ Κώστας Ροδινός 01/02/2011 15:34:32

        Μόνο ΩΧ , ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ "Brand name" αφού ολοκληρωθεί η "asset liquidation" και να το χαίρεται Ο ΠΛΕΙΟΔΟΤΗΣ χωρίς να χρειάζεται την ΕΤΑΙΡΙΑ για την εκμετάλευση ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ της προς ίδιον όφελος.


        *Μιά άποψη.-

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/02/2011 15:24:59

    Να θυμισω.. στον Θοδωρα.. οτι 3 ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΑ C130 θα πεταξουν στην Αιγυπτο να φερουν πισω στην Πατριδα τους εκει Ελληνες!!!
    εεε Θοδωρα?? γιατι δεν παιρνει εσυ το τζετ που ειχες για τον Οτσαλαν να πας μαζι μια Αιγυπτο να συνοδευσεις τους Πατριωτες μας... μιας κ εσυ ειναι παραγωγικος ???

    ΠΠ

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/02/2011 15:53:33

    Εχουμε ισονομια.
    "Το ΠΑΣΟΚ στην κυβενρηση ο Λαος στης Εξουσια.. η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες" ( ΑΓΠ )
    Που ανηκει η Ελλαδα σημερα? θα μας πει το ΓΑΠ π κουβαλαει και τα γονιδια του μπαμπα?
    "Το μεγα ερωτημα.. ποιος κυβερνα την Ελλαδα, σημερα δεν υπαρχει Εκκλησια, δεν υπαρχει Οικονομια, δεν υπαρχει Βουλη, δεν υπαρχει δημοσιος βιος… δεν υφισταται πλεον κρατος"..., ( Γερος )

    Που πηγαν τα γονιδια οεοοοο
    θυμιζω….

    ΠΠ

  11. Orestios avatar
    Orestios 01/02/2011 16:01:45

    Ο Σοσιαλισμός πάντα βλέπει το Κράτος σαν εταιρία και όλες τις επιχειρήσεις σαν θυγατρικές του.

  12. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 01/02/2011 16:05:06

    Μα σε κάθε κοινοβουλευτική χώρα τα κόμματα είναι εταίροι στην ίδια εταιρία: το δημόσιο. Διαφωνούν βέβαια σε διάφορα επουσιώδη θέματα μεταξύ τους, βασικά για να μην αυτο-καταργηθούν, κυριώτερο εκ των οποίων είναι ποιο από όλα θα έχει την καρέκλα του διευθύνοντος συμβούλου.

    Διαφωνούν και στις πολιτικές, όταν τις συζητάνε σε στρογγυλά τραπέζια, αλλά στην πράξη εφαρμόζουν την ίδια πολιτική, όπως εκ του αποτελέσματος συνάγεται, που είναι πάντα προς το χειρότερο, με μικρά διαλείμματα και ανάσες.

    Και η καλύτερή τους είναι όταν γίνεται εκποίηση μέρους ή όλης της εταιρίες, του δημοσίου δηλαδή. Διότι τότε είναι τα πολλά λεφτά. Το υπογραμμίζουν αυτό και διεθνείς αξιωματούχοι των επικυρίαρχων.

    Θραξ Αναρμόδιος

  13. loretta avatar
    loretta 01/02/2011 16:30:46

    ...ο μιχελακης πολυ καλα τα ειπε....οι πασοκοι ....σοσιαληστες απο ποτε εχουν γινει και επιχειρηματιες αυτο ειναι αξιον αποριας..!!!..οτι εχουν πιασει στο χερι τους το εχουν διαλυσει...!!

    • man8os avatar
      man8os @ loretta 01/02/2011 16:43:54

      Κορακια μιλαμε!

  14. tiramola avatar
    tiramola 01/02/2011 16:37:21

    Επιθετικός μπήκε στη μάχη της επικοινωνίας ο νέος εκπρόσωπος.
    Η μισή αλήθεια όμως ισοδυναμεί με ψέμα.
    Όπως για παράδειγμα ότι η πτωχευμένη εταιρεία που δεν θα μπορούσε όχι μόνο τα δάνεια της να αποπληρώσει, αλλά και μισθούς και συντάξεις να πληρώσει, ΓΛΥΤΩΣΕ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ, με μεγάλες θυσίες του λαού της βεβαίως, από κάποιους που εργάζονται νυχθημερόν αψηφώντας το πολιτικό κόστος.
    Έξι χρόνια μας κυβερνούσαν τεμπέληδες επικοινωνιολόγοι με αποτέλεσμα να καταρρεύσει ο εισπρακτικός μηχανισμός του κράτους.Για κυνήγι της φοροδιαφυγής, ούτε λόγος.Τώρα τα ίδια πρόσωπα κάνουν την εμφάνισή τους σιγά σιγά κάτω από το χαλί που τους είχε σπρώξει ο αρχηγός όταν "καθάριζε" το σπίτι, με πατριωτική βιτρίνα.
    Κάντε πρώτα αυτοκριτική και ένα πραγματικό σφουγγάρισμα και μετά να ζητάτε τα ρέστα.
    Και που ξέρεις, ο Ελληνικός λαός είναι μεγαλόψυχος...

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ tiramola 01/02/2011 16:47:16

      Ως πότε αγαπητέ θα ΠΛΗΡΏΝΟΥΝ ΟΙ ΥΠΆΛΛΗΛΟΙ την "εταιρία" που μας λές ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ , αντί η "εταιρία" τους υπαλλήλους της ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΜΕΡΙΣΜΑ στους ΜΕΤΟΧΟΥΣ ΤΗΣ ???

      ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΕΞΑΓΟΡΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΕΣ "ΣΩΤΗΡΙΑ" ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ(?) , ΞΕΧΑΣΕΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ...... ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΩΝ "ΚΑΤΑΛΗΨΙΩΝ" ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΤΗΝ "ΕΤΑΙΡΙΑ" !!!



      *Μιά άποψη.- ( απορίας)

    • loretta avatar
      loretta @ tiramola 01/02/2011 18:11:57

      ,,Τιραμολα τις σοσιαληστρικες εκκαθαρισεις (bussineswise) τις ζησαμε αυτοι που θυμομαστε απο τον Α.Παπαπαδρεου.(ειμαι βεβαια οτι εσυ θες να τις ξεχασεις) ....και δεν βλεπω καμια διαφορα απο τον γιου του...οτι πιασαν στα χερια τους σταχτη και μπουρμπερη...!!!

      απολυτο χαος και καταστροφη...κατα μανα κατα κυρη που λενε στο χωριο μου...παμ παρακατω...η "κακια δεξια" ...δεν φταιει για το χειριστο επιχειρηματικο σχεδιο του πασοκ!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ tiramola 01/02/2011 18:52:45

      Ενώ τώρα με το GAP οι εφορίες δουλεύουν στο φουλ και οι φοροφυγάδες δεν μπορούν να κλείσουν μάτι τα βράδια.
      Ποιούς είχε η λίστα του Παπακωνσταντίνου τιραμόλα? Οέο?

  15. Ksenitemenos avatar
    Ksenitemenos 01/02/2011 16:44:23

    "Ως εταιρεία υπο εκκαθάριση " Εξαιρετικός! ευφυέστατος ο Μιχελάκης. Να τον αφήσουν να βγαίνει συχνότερα και να σχολιάζει και να καθήσουν οι Τομεάρχες (και ιδιαίτερα αυτοί που έχουν προκαλέσει) να κλωσήσουν αυγά!

  16. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 01/02/2011 16:59:06

    Το άρθρο 110 παρ.6, δεν επιτρέπει την Αναθεώρηση του Συντάγματος πριν περάσει πενταετία από την περάτωση της προηγούμενης, δηλαδή, στην περίπτωση μας, μετά την 27/5/ 2013.
    Πιθανή διέξοδος για την έναρξη της διαδικασίας Αναθεώρησης,πριν από την παραπάνω ημερομηνία, θα μπορούσε να βρεθεί μέσω του άρθρου 44 παρ.2 του Συντάγματος, που προβλέπει την προκήρυξη δημοψηφισμάτων για κρίσιμα εθνικά θέματα, ύστερα από απόφαση της απόλυτης πλειοψηφίας του συνολικού αριθμού των βουλευτών, ήτοι 151, με πρόταση του Υπουργικού Συμβουλίου, συνεπώς με κυβερνητική πρόταση και στήριξη.
    Δημοψήφισμα μπορεί να προκηρυχθεί επίσης, με βάση το ίδιο άρθρο ( αρ. 44 παρ. 2) του Συντάγματος και για ψηφισμένα νομοσχέδια, που ορίζουν σοβαρό κοινωνικό ζήτημα, με απόφαση των 3/5 του συνόλου των βουλευτών, (δηλ. 180), ύστερα από πρόταση των 2/5 των βουλευτών,(δηλ.120) .
    Με μία ευρεία ερμηνεία των συνταγματικών διατάξεων, είναι συνεπώς δυνατόν, να τεθεί στην κρίση και την απόφαση των πολιτών με δημοψήφισμα, αν συμφωνούν ή όχι, με την επίσπευση της Αναθεώρησης του Συντάγματος και τον χαρακτηρισμό της επόμενης Βουλής, πριν από τον Μάιο 2013, ως Αναθεωρητικής ή ακόμα και Συντακτικής Βουλής.
    Δηλ. η λύση της Αναθεώρησης του Συντάγματος που θέλουν να επιβάλλουν οι γερμανοί,εξαρτάται από μας.

  17. ΚΕΡΤ avatar
    ΚΕΡΤ 01/02/2011 17:12:48

    Τιραμόλα Ενω τωρα που κυνηγάνε την φοροδιαφυγή οι φοροεισπράκτορες του καπελέρη θα φτιάξουν τα πράγματα ........ΠΕΡΑΙΩΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.

  18. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/02/2011 17:45:53

    To antinews το είπε από τις 20 Μαϊου!
    http://www.antinews.gr/2010/05/20/46722/

  19. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 01/02/2011 17:47:11

    Αυτές είναι ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ που μετράνε!

  20. factorx avatar
    factorx 01/02/2011 18:01:22

    Η Βουλευτής Ρεθύμνου της Νέας Δημοκρατίας κ. Όλγα Κεφαλογιάννη προέβη σήμερα στην εξής δήλωση:


    «Συναντήθηκα με τον Πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνη Σαμαρά, ο οποίος και μου ζήτησε στις επόμενες Βουλευτικές εκλογές να δώσω τη μάχη από την Α’ περιφέρεια Αθηνών. Τον ευχαριστώ πολύ για την πρότασή του. Αποτελεί για εμένα μια μεγάλη πολιτική πρόκληση. Αντιλαμβάνομαι απόλυτα την ανάγκη να αναδιατάξουμε τις δυνάμεις μας για να πετύχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα. Θεωρώ υποχρέωσή μου να αγωνίζομαι και να προσφέρω στην Παράταξή μου από οποιαδήποτε θέση μου ζητηθεί.

    Συνεχίζω τη δουλειά μου στο Ρέθυμνο. Οι Ρεθυμνιώτες με τίμησαν για δύο συνεχόμενες φορές με τη ψήφο τους. Είναι η Πατρίδα μου, η πολιτική μου αφετηρία, η μόνιμη έγνοια μου. Το αμέσως επόμενο διάστημα έχουμε μπροστά μας να δώσουμε πολλούς και σκληρούς αγώνες για τα προβλήματα του νομού Ρεθύμνου και της Κρήτης.

    Οι καιροί απαιτούν αποφασιστικότητα και δυναμισμό. Απαιτούν πάνω από όλα, συσπείρωση και ενότητα. Αυτός είναι ο δρόμος για να ανταποκριθούμε στις δύσκολες προκλήσεις που έχουμε μπροστά μας».

    • tiramola avatar
      tiramola @ factorx 01/02/2011 21:14:07

      Αναβάθμιση είναι αυτό φάκτορα, πάει να παίξει σε μεγάλη ομάδα πλέον η Κεφαλογιάννη.
      Σαν να έπαιρνε μεταγραφή ας πούμε ο Ογκουνσότο του Εργοτέλη στον Παναθηναικό.
      Για να δούμε αν θα πιάσει η μεταγραφή...

    • Tassos avatar
      Tassos @ factorx 02/02/2011 10:26:34

      Η κοπέλλα ψήφους στην ΝΔ δεν φέρνει στην Κρήτη. Κανονικά πρέπει να στείλει σε γκουλάγκ όλους τους βουλευτές Κρήτης. Να βάλει ανθρώπους της κοινωνίας. Οι υπάρχοντες βάσει του ποσοστού της ΝΔ είναι αποκρουστικοί στις τοπικές κοινωνίες.

  21. Αντάμ Παπαντάμ avatar
    Αντάμ Παπαντάμ 01/02/2011 18:49:05

    Αυτό με την συνταγματική αναθεώρηση ,βλέπω δεν πείραξε κανένα εκ των σχολιαστών ,εμένα πάντως με ξυνίζει ,ακόμα και να την σκεφτόμαστε.

  22. Wolf avatar
    Wolf 01/02/2011 19:43:37

    Καλή αρχή να ευχηθούμε, στο Γιάννη Μιχελάκη.
    Σήμερα πήρε "το βάπτισμα του πυρός" με την ιδιότητα του εκπροσώπου της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
    Ελπίζουμε να έχει καλή συνέχεια και επιτυχημένες παρουσίες στο δύσκολο μετερίζι που του ανέθεσε ο Αντώνης Σαμαράς.

  23. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 01/02/2011 23:01:48

    Εξαιρετικός ο κ. Μιχελάκης. Το "εταιρεία υπό εκκαθάριση" τσάκισε κόκκαλα.
    Δυναμική ποιοτική αναβάθμιση της επικοινωνίας.