15/09/2011 17:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ψωμιάδης: "βασικά να' ουμε είμαι...πολιτικός κρατούμενος!"



Ενώπιον του Εισαγγελέα οδηγήθηκε αργά το βράδυ ο ισχυρός άντρας της ΠΑΕ Καβάλα Μάκης Ψωμιάδης, που κατηγορείται για αδικήματα σε βαθμό κακουργήματος στην υπόθεση των στημένων αγώνων και σε βάρος του εκκρεμούσε ένταλμα σύλληψης.

Ο κατηγορούμενος υποστήριξε στους δημοσιογράφους που περίμεναν στην Εισαγγελία πως «οι κατηγορίες είναι φούσκες» ενώ για το διάστημα που ήταν καταζητούμενος - ο μόνος για την υπόθεση που δεν είχε συλληφθεί - είπε: «περίμενα τον ανακριτή να γυρίσει από τις διακοπές του για να παραδοθώ».

Νωρίτερα, κατά την διάρκεια της προσαγωγής του στη ΓΑΔΑ δήλωσε ότι είναι πολιτικός κρατούμενος και η όλη υπόθεση, "είναι μια πλεκτάνη του συστήματος".

Μετά την εκτέλεση του εντάλματος σύλληψης στην Εισαγγελία, ο Ψωμιάδης οδηγήθηκε ενώπιον του ανακριτή της υπόθεσης κ. Κασσίμη, ενώ σύμφωνα με πληροφορίες αύριο θα βρεθεί και πάλι στην Ευελπίδων, καθώς εκκρεμούν σε βάρος του δύο παλιές καταδίκες.

Στο πλευρό του στην Ευελπίδων έσπευσε και ο γιος του Σταύρος Ψωμιάδης, πρόεδρος της ΠΑΕ Καβάλα που κατηγορείται στην ίδια υπόθεση.

Προθεσμία για να απολογηθεί το Σάββατο στις 10.30 το πρωί, ζήτησε και έλαβε από τον ανακριτή της υπόθεσης των στημένων αγώνων του ποδοσφαίρου ο κ.Ψωμιάδης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/09/2011 17:13:13

    Ουάου. Θα πάω να αγοράσω λαχείο.

  2. liotsos avatar
    liotsos 15/09/2011 17:14:36

    Λες τωρα ν'αρχισει να μοιραζει ροζ video με πασοκτσιδες δεξια κι' αριστερα?

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/09/2011 17:21:47

    τσεκ ουάν

  4. Βαλκάνιος avatar
    Βαλκάνιος 15/09/2011 17:30:37

    Kαι τώρα τα πιάσαμε τα λεφτά μας!!!Για τη στημένη την κυβέρνηση ούτε λόγος!!!!

  5. Πητ avatar
    Πητ 15/09/2011 17:37:21

    Κουράγιο Μάκη, είμαστε μαζί σου.

  6. k. avatar
    k. 15/09/2011 17:43:39

    Πάει ο Μάκαρος!
    Τον μακάριο κανόερ ποίος θα τον μπουζουριάσει;

  7. Nikolas avatar
    Nikolas 15/09/2011 17:58:34

    Το θέμα δεν είναι ότι πιάστηκε ο Μάκαρος, το θέμα είναι που θα καταλήξουν αυτοί που τον πιάσανε διότι ο Μάκης σύντομα θα είναι έξω...

    • Β.Κ.Σ. avatar
      Β.Κ.Σ. @ Nikolas 15/09/2011 19:27:07

      από έναν ηθικό αυτουργό αυτοκτονίας ήταν, είναι και θα είναι όλα δυνατά....

  8. MAKHS avatar
    MAKHS 15/09/2011 18:19:17

    ΤΟΝ ΜΑΚΗ ΤΟΝ ΠΙΑΣΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΤΑΦΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΤΖΑΚ ΝΟΡΙΣ ΜΑΛΑΚΙΖΕΤΑΙ ..............

  9. sawas avatar
    sawas 15/09/2011 18:51:36

    Αργήσανε λιγάκι ......με την Τζούλια είχαν καλύτερο χρονισμό!!!!

  10. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 15/09/2011 19:02:15

    Μετά απο αυτό το "ΜΠΑΜ" ας ετοιμαζόμαστε για το οικονομικό !!!

  11. NIKOS avatar
    NIKOS 15/09/2011 19:08:20

    ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ......ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΜΕ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΙΕΣ

  12. jojo avatar
    jojo 15/09/2011 19:11:55

    Και τωρα ο μακαρος θα πει...Αγαπουλες αλλο συλαμβανομαι αλλο καταδικαζομαι.....

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/09/2011 19:15:08

    δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, έχει όμως ...κινηματογραφική φάτσα. Που είσαι Φελίνι!

  14. skeptiki avatar
    skeptiki 15/09/2011 19:23:45

    H πιό cult φατσα της ειδησεογραφίας.... Νομίζω ότι βγήκε από το gotham city... με τι δικαιολογία θα βγει τώρα?

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ skeptiki 15/09/2011 21:10:01

      Δήλωσε ''πολιτικός κρατούμενος'' στις κάμερες!

  15. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 15/09/2011 19:41:19

    Όταν ο Λαλιώτης, αν θυμάμαι καλά, έβαλε φυλακή τον Ψωμιάδη, τον έβγαλαν λόγω προβλήματος υγείας. Εκρίθη ... ΠΡΟΦΥΜΑΤΙΚΟΣ. Μπορεί ένας προφυματικός να καπνίζει πούρα; Ασφαλώς όχι. Κι όμως, ο Ψωμιάδης δεν τηρεί ούτε τα προσχήματα. Κυκλοφορεί ανερυθρίαστα μ' ένα "παλούκι" στο στόμα. Τα προσχήματα, όμως, δεν τηρούν ούτε αυτοί που τον έβγαλαν έξω. Πού είναι ο εισαγγελέας να διατάξει ΕΔΕ πώς κρίθηκε προφυματικός αφού καπνίζει αρειμανίως και να ζητηθούν ευθύνες από τους γιατρούς;

    Ούτε τώρα θα κάτσει μέσα. Της φυλακής τα σίδερα (στην Ελλάδα) δεν είναι για τους λεβέντες, αλλά για τα κορόιδα.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ανώνυμος 15/09/2011 19:45:08

      +10000

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Ανώνυμος 15/09/2011 20:26:52

      εεε... κάτι θα ήξερε ο (σχεδόν) οδοντογιατρός Λαλιώτης

      • ο Μήτσος avatar
        ο Μήτσος @ archaeopteryx 15/09/2011 23:19:23

        εεε... σχεδόν κάτι θα ήξερε

  16. alakran avatar
    alakran 15/09/2011 19:48:50

    http://www.koutipandoras.gr/?p=8308

    Αν δεν το έχετε δει, σας το προτείνω.

    • Χαζούλης avatar
      Χαζούλης @ alakran 15/09/2011 20:51:11

      Όποιος δεν το έχει δει να το δει οπωσδήποτε. Συγκλονιστικό!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ alakran 16/09/2011 00:14:53

      Αποκαλυπτικό!!!

  17. Χρηστος Νικολοπουλος avatar
    Χρηστος Νικολοπουλος 15/09/2011 19:57:29

    Αγαπητε ανωνυμε να σου θυμισω και καποιον αλλον συμβουλο του Κοσκωτα που μετα εγινε και συμβουλος τυχαια του Κοκκαλη στον Ολυμπιακο που υπεφερε απο σκληρηνση κατα πλακας και αφαιθηκε ελευθερος??(πως τον λεγαν τον ατιμο??)buy the way φανταζεσαι να εισαι αρχιφυλακας και να εχεις κρατουμενο τον μακαρο τι ερωτησεις για το στοιχημα θα του κανεις?Παλι θα λαλησει το ντελιβερι της Αλεξανδρας!Bookmaker τρεχτε να κρυφτειτε!

    • Nikolas avatar
      Nikolas @ Χρηστος Νικολοπουλος 16/09/2011 00:05:55

      Σε πόσο καιρό θα είναι έξω...

    • PIT-PAPAS avatar
      PIT-PAPAS @ Χρηστος Νικολοπουλος 16/09/2011 17:20:06

      Ο κος !!!!!! ΛΟΥΒΑΡΗΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΙΑΣΗΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ????????????

  18. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 15/09/2011 19:58:41

    Δεν τον στέλνουμε να διαπραγματευτεί με τους Ευρωπαίους?...
    Προκαλεί φόβο η φάτσα του και μόνο..

  19. XARILAOS avatar
    XARILAOS 15/09/2011 22:46:23

    ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ Ο ΓΑΠ ΣΤΗΝ ΜΕΡΚΕΛ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΤΗΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΜΑΚΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 300 ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣ

  20. The Saint avatar
    The Saint 16/09/2011 00:08:44

    για το διάστημα που ήταν καταζητούμενος είπε: «περίμενα τον ανακριτή να γυρίσει από τις διακοπές του για να παραδοθώ».

    Aαααααχαχαχαχαχαχαχαχαααααααχα
    Δεν παίζεται με τίποτα μιλάμε....

  21. Φίλος avatar
    Φίλος 16/09/2011 02:27:28

    +1000 κι από μένα

    Χωρίς σοβαρό κράτος δικαίου, κανένα μα κανένα πρόβλημα δεν θα μπορέσουμε να λύσουμε. Σε κανένα θέμα.

  22. Red Jones avatar
    Red Jones 16/09/2011 03:12:58

    Λούβαρης.

    Αληθινή ιστορία : 3-4 μηνες αφού του επέτρεψαν να κυκλοφορεί ελεύθερος λόγω "σοβαρού προβλήματος υγείας" ντε...., τον πέτυχα να κάθεται στο διπλανό τραπέζι σε μπαρ-ντισκοτέκ στην περιοχή πίσω απο το Παναθηναϊκό Στάδιο (για όσους θυμούνται).

    Ο "άρρωστος" που δήθεν ήταν σακάτης λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας (..ντεμέκ και καλά...) ήταν εκει με μια ξανθιά και χόρευαν και έπιναν.

  23. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 16/09/2011 03:59:46

    Θα κατέβει υποψήφιος με τον Καρατζαφέρη λένε...

  24. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 16/09/2011 09:41:55

    Ζήτω η επαναστατική οργάνωση "Στον Κουβά"!!!
    Ο αγώνας (το στοίχημα) συνεχίζεται!!!

  25. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 16/09/2011 23:16:38

    Τον ΜΑΡΙΝΑΚΗ ποτε θα τον βρουν;;;; Δεν μπορει και να κρυφτει, αν βαλει και την
    φανελα του ΟΣΦΠ σαν σημαδουρα θα ειναι.!!!
    Μαλλον αυτον τον αφηνουν για το τελος, του κανουν κινεζικο μαρτυριο.!!!
    Λετε ομως το κινεζικο ΜΕΜΟΥ να ειναι το αγαπημενο του, να παραδοθει και να τρωνε παρεα με τον ΜΑΚΗ;;;;
    Που τετοια τυχη για το Ελληνικο ποδοσφαιρο.!!!!!!