#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/07/2010 22:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ψηφίστηκε επί της αρχής το Ασφαλιστικό



Με 159 ψήφους υπέρ έναντι 137 κατά, ψηφίστηκε επί της αρχής το ασφαλιστικό νομοσχέδιο.

Το νομοσχέδιο ψήφισαν επίσης οι ανεξάρτητοι βουλευτές Ντόρα Μπακογιάννη και Κώστας Κιλτίδης.

«Όχι» ψήφισαν οι βουλευτές της ΝΔ, του ΚΚΕ, του ΛΑΟΣ, του ΣΥΡΙΖΑ και η ανεξάρτητη βουλευτής Σοφία Σακοράφα.

«Παρών» ψήφισαν οι Γιάννης Δημαράς και Βασίλης Οικονόμου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 07/07/2010 22:48:43

    ντορα προχωρα σε θελει ολη η χώρα... οι μελλοθανατοι ασφαλισμενοι σε χαιρετουν!

    • Νασος avatar
      Νασος @ etsi_kai_allios 08/07/2010 08:28:29

      Έτσι πήρε την εκδίκηση για αυτούς που δεν την ψήφισαν για πρόεδρο την ΝΔ, (μεταξύ άλλων βέβαια).............

  2. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2010 22:56:06

    Πανικόβλητοι τρέχουν να προλάβουν τις αντιδράσεις.
    Η κυβέρνηση προκαλεί την κοινωνία.

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 07/07/2010 22:56:49

    Άρχισαν σιγά-σιγά τις κυβιστήσεις οι Δημαράς και Οικονόμου. Ειδικά ο δεύτερος δεν είχε και άλλη επιλογή εδώ που τα λέμε. Ανεπάγγελτο κομματόσκυλο ήταν φοιτητιόθεν, επόμενο είναι να σκέφτεται την πολιτική αυτοσυντήρησή του. Είναι γλυκιά η βουλευτική "αποζημίωση", Άρη...

  4. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 22:57:39

    τελικά .. αυτό το παρών .... σημαίνει ... ολίγο γκαστρωμένοι ...

  5. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 23:02:42

    προς Ντορα
    "Το Lifestyle είναι μαγικό,
    από μηδενικό σε κάνει νούμερο"
    (Γκάζι, Αθήνα)

    • Έλεος πιά! avatar
      Έλεος πιά! @ ataktos 08/07/2010 15:54:15

      η κόρη του δράκουλα συνέχεια ΝΑΙ λέει. Θυμηθείτε το ΝΑΙ στο σχέδιο ΑΝΑΝ. Να συμπορεφτεί με το ΠΑΣΟΚ - ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ

  6. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 07/07/2010 23:31:05

    Οι νοσταλγοί του ΠΑΣΟΚ της 3ης του Σεπτέμβρη να χαίρονται το παιντι της ΑΛΛΑΓΗΣ και την παρέα του..

  7. Λιάκος_1972 avatar
    Λιάκος_1972 07/07/2010 23:36:27

    Και τώρα...
    "ποιός είδε το λαό και δεν το φοβήθηκε"

  8. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 07/07/2010 23:39:35

    Καλαμπόκι μοιράσαν στους ΠΑΣΟΚΟβουλευτές;;

    Κοτέτσι...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Γιωργος Χ 07/07/2010 23:41:28

      ...γιουγκοσλαβικό;

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ Αυριανιστής 08/07/2010 00:06:40

        ...προσφορά της οικογένειας Αθανασόπουλου.... χα χα χα χα

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/07/2010 23:58:01

    http://www.youtube.com/watch?v=VN7U3PeMu1c

    Ασχολιαστο.... :)

    ΠΠ

  10. koxakis avatar
    koxakis 08/07/2010 00:03:46

    ΤΙΜΗ.ΚΑΙ.ΔΟΞΑ.ΣΤΗΝ.ΚΥΡΙΑ.ΣΟΦΙΑ.ΣΑΚΟΡΑΦΑ._

    • Έλεος πιά! avatar
      Έλεος πιά! @ koxakis 09/07/2010 17:13:04

      πρότασή μου και να το σκεφτεί η κα Σακοράφα.
      ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

      ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΓΩΝΑ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ

      ΑΣ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΣΤΗ Β. ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

      ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ.

  11. ΣΥΣ avatar
    ΣΥΣ 08/07/2010 00:13:04

    ντροπή
    πως είναι δυνατόν να γυρνάτε τον λαό 30 χρόνια πίσω και 9 μήνες τώρα μας δουλεύετε χωρίς ένα λαμόγιο να πάει φυλακή
    βγάλε μεγάλε συνταγματολόγε λίστες με τα ονόματα που χρωστάνε εκατομ, στα ταμεία
    που είναι οι ελεκτικοί μηχανισμοί που σε τις επιχειρήσεις στις παραλίες και στίς ξενοδοχειακές μονάδες εργάζονται ΧΙΑΔΕΣ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ και ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΑΛΟΔΑΠΟΙ και ποιοί υπάλληλοι λαμόγια τους καλύπτουν
    γιατι στις διοικήσεις των ταμείων και στα ΔΣ διορίζονται κοματόσκυλα στην θέση κοματόσκυλων

    ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ

  12. Ξενιτεμένος avatar
    Ξενιτεμένος 08/07/2010 00:16:51

    Όχι μεταλλαγμένο από την Monsanto!!

  13. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 08/07/2010 00:25:40

    Ο Κακλαμάνης τελικά ψήφισε ναι; Ε την επόμενη φορά πρέπει να τονε πάρουνε τα ΜΑΤ με χειρουργική επέμβαση...

  14. xifos makry avatar
    xifos makry 08/07/2010 00:41:31

    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΨΗΦΙΣΑΝ -ΕΔΕΙΞΑΝ ΠΟΣΟ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΙ ΕΙΝΑΙ.... ΣΑΠΙΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ....Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ -ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΣΥΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ ΝΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΟΥΝ.. ΟΙ 172 ΚΑΙ ΟΙ 159 ΚΑΤΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΓΙΑ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΕΘΝΙΚΗ ΜΕΙΟΔΟΣΙΑ-ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ . ΘΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΟΥΝ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ

  15. TASSOS avatar
    TASSOS 08/07/2010 01:31:11

    Ας πάνε για καλοκαιρινές διακοπές στις περιφερειές τους οι εκλεγμένοι να εκπροσωπούν τα συμφέροντα του λαού βουλευτές που ψήφισαν το ασφαλιστικό και ας εξηγήσουν στα καφενεία την γνωστή καραμέλα τους " Δεν ήταν στην ιδεολογία μας αλλά το κάναμε για το καλό του ΔΝΤ .... συγγνώμη της χώρας".Δεν πειράζει. Καλό ήταν. Να ξέρουμε τι χαφιέδες με κοστούμια έχουμε να αντιμετωπίσουμε στο εγγύς μέλλον.

  16. ataktos avatar
    ataktos 08/07/2010 05:01:04

    Δημόσια ... ροχάλα!!! σε αυτούς που το ψήφισαν ..και δήλωσαν παρών ..

  17. ataktos avatar
    ataktos 08/07/2010 06:13:28

    όταν το buldog .. γαβγίζει ..τα σκυλάκια σιωπούν


    Διαγραφές των βουλευτών που θα καταψηφίσουν το Ασφαλιστικό-Εργασιακό είτε επί της αρχής είτε κάποιο άρθρο, προανήγγειλε με... συνέντευξή του στον Real 97,8, ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης, Θόδωρος Πάγκαλος.
    “Όλοι συμφωνούμε ότι δεν είναι δυνατόν να είσαι βουλευτής ενός κόμματος και να μη στηρίζεις το κόμμα σου όταν είσαι στην κυβέρνηση σε στιγμές κορυφαίας κοινοβουλευτικής δραστηριότητας, όπως η ψήφιση του προϋπολογισμού και η ψήφος εμπιστοσύνης.
    Νονομοσχέδια που εμπίπτουν, ως στοιχεία, στο Μνημόνιο, που είναι το πλαίσιο που θα υπαχθούν όλοι οι ελληνικοί προϋπολογισμοί ως το 2013, πώς είναι δυνατό να μην κορυφαίες στιγμές κοινοβουλευτικής δραστηριότητας;”, διερωτήθηκε ο κ. Πάγκαλος και κατέστησε σαφές ότι όσοι βουλευτές καταψηφίσουν, θα θεωρηθούν εχθρικοί κατά της κυβέρνησης:
    “Πώς μπορεί ορισμένοι συνάδελφοι να είναι εναντίον του Μνημονίου και υπέρ της κυβέρνησης;”, είπε, δίνοντας χαρακτήρα ψήφου εμπιστοσύνης στη σημερινή, αλλά και στις αυριανές ψηφοφορίες στη Βουλή.

  18. aengus avatar
    aengus 08/07/2010 07:08:49

    Πολιτικά ληγμένα τα θλιβερά 157 κατοχικά ανδρείκελα.

    Ψοφοδείς μικράθρωποι οι δύο (2) που ψήφισαν ΠΑΡΩΝ….

    Εύγε στη Σοφία Σακοράφα! Αυτή μπορεί να κοιτάζει τον κόσμο στο πρόσωπο.

    Η δεύτερη συνιστώσα του εθνικονεοφιλελεύθερου μαύρου μετώπου, η «θυγατρική» των Μπακογιάννη – Κιλτίδη αποτελούν παντοτεινό όνειδος.

    Η τρίτη συνιστώσα, η μπουμπουκοσυμμορία του Κολοτούμπα, δεν μπορεί πια να ξεγελάσει κανέναν με τη θρασύδειλη κουτοπονηριά της. Τη Βουλή θα τη βλέπουν απέξω τα πολιτικά χαμίνια διότι υποτίμησαν βάναυσα άλλη μια φορά τη νοημοσύνη των Ελλήνων…

    Όσοι ψήφισαν «ΟΧΙ» εκπροσωπούν πλέον την συντριπτική πλειοψηφία του Ελληνικού λαού!

  19. Έλεος πιά! avatar
    Έλεος πιά! 08/07/2010 16:02:14

    είστε όλοι μαζί να κλείσουμε τις τηλεοράσεις μας; ειδικά την ώρα των ειδήσεων; αφού οι δημοσιογράφοι δεν μπορούν να αισθανθούν την δυσκολία του Έλληνα πολίτη σήμερα και διαφημίζουν μόνο τους κυβερνώντες; άθλιοι, μασόνοι, πουλημένοι, κλείστε ολα τα κανάλια την ώρα των ειδήσεων

  20. panos avatar
    panos 08/07/2010 20:39:26

    ΠΑΙΔΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΛΑΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΖΕΨΕΙ!ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.............
    ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΗΡΩΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΟ....

  21. 13 avatar
    13 09/07/2010 02:21:55

    Δεν θα αντεξει.Σε 3 μηνες θα του εχουν φυγει αλλοι ποσοι???Δε θα αντεξει.Πριν το 2011 μ.χ. μπορει να εχουμε εκλογες!