#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2011 00:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ψηφίζουν "ναι" για να "σώσουν" την χώρα, ή το ΠΑΣΟΚ;



«Δεν είμαι έτοιμη να αναλάβω την ευθύνη της κατάρρευση της κοινωνίας και της πολιτικής. Θα ψηφίσω γνωρίζοντας ότι ψηφίζω το μαχαίρι και όχι το πιστόλι» δήλωσε η  Βάσω Παπανδρέου από το βήμα της Βουλής, αλλά παράλληλα κάλεσε την κυβέρνηση να ξεκινήσει άμεσα επαναδιαπραγμάτευση με τους Ευρωπαίους προκειμένου να σωθεί η χώρα από την βέβαιη χρεοκοπία την οποία, όπως τόνισε, προετοιμάζει η Γερμανία. Έκανε επίσης λόγο για «σκληρά, άδικα, αναποτελεσματικά μέτρα», προσθέτοντας ότι «οι ευρωπαίοι μας δίνουν αναστολή εκτέλεσης σε δόσεις» και αναρωτήθηκε «ως πότε;».

Υπέρ της ψήφισης του Μεσοπρόθεσμου τάχθηκε και ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Μίμης Ανδρουλάκης αν και το χαρακτήρισε «κακογραμμένο μυθιστόρημα».«Θα επιλέξουμε τη ρήξη τώρα σε μια ζώνη υψηλού κινδύνου ή θα επιχειρήσουμε έναν επώδυνο συμβιβασμό να αγοράσουμε κι εμείς χρόνο ώστε να δημιουργήσουμε στην πορεία άλλες ευκαιρίες το ταχύτερο δυνατό;» αναρωτήθηκε.

Ότι δεν μπορεί να πάρει την απόφαση για να πτωχεύσει η χώρα ανέφερε και ο βουλευτής Α' Θεσσαλονίκης του ΠΑΣΟΚ, Θ. Ρομπόπουλος. «Είναι κρίσιμη στιγμή, αν δεν ψηφιστεί το Μεσοπρόθεσμο πτωχεύουμε, εγώ δεν την παίρνω την απόφαση, ας την πάρει ο Σαμαράς», ανέφερε.

Ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Ν. Σαλαγιάννης, δήλωσε ότι « ποτέ δεν υπονόησα ότι θα καταψηφίσω το Μεσοπρόθεσμο, ή κάτι από αυτά που είναι τόσο πολύ κρίσιμα, θα προτιμούσα αν έφτανα εκεί να παραιτηθώ. Άρα ποτέ στο μυαλό μου δεν ήταν να πάρω ένα τόσο μεγάλο ρίσκο σε τόσο κρίσιμα θέματα, το ρίσκο στην πλάτη μου για το μέλλον της χώρας. Δεν θα μπορούσα να το κάνω αυτό».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αίθρα avatar
    Αίθρα 29/06/2011 00:35:11

    Τι συγκινητικό...

    • madprof avatar
      madprof @ Αίθρα 29/06/2011 02:05:55

      Όντως έχει δίκιο ο Α.Σ. : το πασοκ του φ. γκαπ μεταξύ δύο κακών επιλέγει και τα δύο ΣοσιαλΒαρβαρότητα=Κοινωνική Βαρβαρότητα πλέον ! Τα Δις που λήστεψαν οι κολλητοί του στο "κίνημα" των Σοσιαληστών αυγατίζουν στους φορολογικούς παράδεισους και οι πολίτες στην πυρά της διαλυμένης κοινωνίας.
      ΥΓ. Περιμένω να δω επίσης την ανακοίνωση του προστίματος κατά της Siemens που προανήγγειλε ο Χ. Καστανίδης ο Ταρζάν (αλήθεια γιατί δεν την υπέγραψε ο ίδιος? Έτρεμε το χέρι του ή δεν τον άφησε ο υψηλά ιστάμενος της Κολομβίας νοτίου ευρώπης ?) κατά την αποχώρησή του από το υπ. "δικαιοσύνης" ! Μπανάνεεες
      Το άλλο πάλι που είπε ο γερουλάγνος ότι σε ευρεία σύσκεψη πριν 3 μήνες έδωσε εντολή ο ακατονόμαστος να φτάσει το μαχαίρι στο κόκαλο για τα στοιχήματα ? Τα λένε και δεν ντρέπονται, έλεος. Σε μια ευνομούμενη χώρα οι εισαγγελείς και οι δυνάμεις ασφαλείας εφαρμόζουν τους νόμους της χώρας ισότιμα και όχι κατόπιν εντολής του όποιου ακατονόμαστου αριβίστα που άλωσε τη εξουσία με ψέματα και καραγκιοζιλίκια!
      Και η ηγεσία της ανεξάρτητης δικαιοσύνης ? μούγκα στην στρούγκα ! ωραίο σύνταγμα, άψογη εφαρμογή των νόμων, όλα τέλεια αλλά τα δημόσια ταμεία άδεια και όλοι τριγύρω τους σφυρίζουν κλέφτικα και δείχνουν τους πολίτες και τρέχουνε να ξεπουλήσουνε την δημόσια περιουσία και τις επιχειρήσεις του για να ξεπληρώσουν τα κλεμμένα που ήταν δανικά !
      ΥΓ. Βγήκε και ο πρόεδρος των βιομηχάνων που είναι ραντιέρης(sic!) αφού πούλησε την βιομηχανία του (lol) και δήλωσε στο cnbc ότι το 70% της οικονομίας της χώρας είναι υπό κρατικό έλεγχο. Το 90% των επιχειρηματιών που λυμαίνονται τα δημόσια ταμεία δεν το είπε όμως ο ραντιέρης πρόεδρος ! Ετοιμάζονται τα κοράκια να χιμήξουν, ακονίζουνη τους χαυλιόδοντες !

      • juliet avatar
        juliet @ madprof 29/06/2011 07:56:25

        Ποιά δικαιοσύνη ,την δικαιοσύνη της διαφθοράς ,του τιμοκατάλογου,της πράσινης ζυγαριάς ,αν φωνάζεις γι΄αυτή ,την Δικαιοσύνη της Πράσινης χλέπας , την έχεις .Την έφτιαξαν κατά παραγγελία και τώρα την απολαμβάνουμε εμεις.

  2. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 29/06/2011 00:38:33

    Όποιος θέλει φρέσκα πράσινα αυγά, να πάει στην κυρία Βάσω, στον κύριο Ρομπόπουλο και στις άλλες ανδρείες πολιτικές "κότες" που όλο "κρατάτε με μην τονε δείρω" είναι. Α, ρε, τί έχουν τα έρμα και ψοφάνε;

    • ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ avatar
      ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 29/06/2011 00:46:32

      Αν αυτές είναι οι εφεδρείες τους (στη μάχη κρατάμε το 1/3 πίσω), έχουν χάσει από χέρι κάθε εναλλακτική για τους ίδιους.
      Το ΠΑΣΟΚ, ένα σύστημα νομής της εξουσίας, χάνει πλήρως την πολιτική του νομιμοποίησή του (legitimacy).

      • man8os avatar
        man8os @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ 29/06/2011 11:11:57

        Και δεν εχει εφεδρειες!
        Το απεδειξε ο ανασχηματισμος!

    • ΕΛΛΑΣ avatar
      ΕΛΛΑΣ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 29/06/2011 08:06:18

      ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ Ο ΜΠΑΚΑΛΟΓΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΖΗΚΟ.

    • Balafara Hunter avatar
      Balafara Hunter @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 29/06/2011 09:06:19

      Το μόνο που μένει είναι να μεταφερθούν τα γραφεία του ΠΑΣΟΚ, στα Μέγαρα. Τη φυσική και παραδοσιακή έδρα των Ορνιθοτροφείων.

      • Γιώργης avatar
        Γιώργης @ Balafara Hunter 30/06/2011 15:07:53

        Πολύ καλό!!!!

    • estariad avatar
      estariad @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 29/06/2011 10:09:38

      Σε λίγο θα λένε .." κρατάτε με μή με δείρουνε "...

  3. Orestios avatar
    Orestios 29/06/2011 00:41:01

    Το Σοσιαλιστικό καθεστώς στην Ελλάδα είναι παρόμοιο με το καθεστώς Τσαουσέσκου.

    • juliet avatar
      juliet @ Orestios 29/06/2011 08:10:15

      @Ορεστιο
      Να βρίσκεις δημοσιογράφους πνιγμένους το πρωΐ μέσα σε λακούβες νερού και ''μεθυσμένους''.Δεν είναι καθεστώς Τσαουσέσκου ,είναι καθεστώς πεινασμένων που εντύθηκαν σοσια-ληστές μοίρασαν για να γίνουνε αυτοκράτορες των ιδεων μας και της Πατρίδας μας.Η διαφορά με το Τσαουσέσκου είναι ότι το χρέος προς τ΄έξω ήτανε ΜΗΔΕΝ.Και όμως τον σκοτώσανε για την εξαθλίωση τους ,την υλική και ηθική.Εδω υπάρχουνε ακόμη δοσίλογοι που ασπάζονται τους ΠΡΟΔΟΤΕΣ της ΕΛΛΑΔΑΣ,δεν λεω της Πατρίδας ,αυτή ανήκει σε μας όχι σ΄αυτούς.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΘΑΡΟΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΟ;;;;;;
      Ορέστιε,όλοι αυτοί είναι ΙΔΙΟΙ ,είναι πουλημένα ανύπαρκα ανθρωπάκια που αν δεν ήτανε ΣΟΛΙΑ-ΛΗΣΤΕΣ ,θα ήτανε ότι ήτανε και πριν ενα ΤΙΠΟΤΕ.

  4. Εnzo avatar
    Εnzo 29/06/2011 00:45:09

    καθεστως Τσαουσεσκου το πασοκ.
    τον Ελληνικο Λαο των ρωτησατε ρε?

  5. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 29/06/2011 00:45:13

    τα μπανια του λαου δεν τα χαλαμε ποτε. αρα νεοτερα απο σεπτεμβριο οπου θα παμε σιγουρα για εκλογες. υπαρχει συμφωνια παπανδρεου βενιζελου για εκλογες τον σεπτεμβριο ,γιατι το προγραμμα δε βγαινει με τιποτα. αυτο το ξερουν οι λεγομενοι ανταρτες και γ' αυτο δε ριχνουν τωρα την κυβερνηση.

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ mhtsos karditsa 29/06/2011 07:49:15

      Γιατι νομιζεις οτι μετα τις εκλογες θα βγει το προγραμμα ?

    • man8os avatar
      man8os @ mhtsos karditsa 29/06/2011 11:31:33

      Ευτυχως φετος το καλοκαιρι ειναι δροσερο...
      Οτι πρεπει για πολιτικες εξελιξεις!

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/06/2011 00:47:17

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΕΥΣΥΝΕΙΔΗΣΙΑ...
    ΦΚ..΄΄ΜΕ ΗΛΙΟ ΤΑ ΄ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΕ ΗΛΙΟ ΤΑ ΄ΜΠΑΖΟΥΝ΄΄ ( Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΄΄ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΡΜΑ..΄΄)

  7. Θέραπς avatar
    Θέραπς 29/06/2011 00:48:12

    σοφιστείες και ακκισμοί απο τους αδίστακτους πρασινοφρουρούς. η ξεφτίλα δεν έχει όρια!

  8. Κατερίνα avatar
    Κατερίνα 29/06/2011 00:50:01

    Και όλο κλαίνε τα καβουράκια...
    στου γιαλού στα βοτσαλάκια....

  9. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 29/06/2011 00:50:03

    Ντροπή σας ρε κότες !!!!!!!

  10. Τheo avatar
    Τheo 29/06/2011 00:50:24

    Ειδατε τι σας ελεγα?? Το μεσοπροθεσμο θα το ψηφισουν κανονικα. Επικοινωνικα τρικ ηταν ολα αυτα με τους δηθεν "ανταρτες" του ΠΑΣΟΚ για να μην αντιδρασει ο κοσμος. Καλες μας απολυσεις λοιπον........Α και μην κλαιμε μετα. Εμεις συντηρουσαμε αυτο το συστημα. Κανεις αλλος.

    • Γιώργης avatar
      Γιώργης @ Τheo 29/06/2011 01:22:35

      Ἔτσι ἀκριβῶς!!!

  11. ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ avatar
    ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ 29/06/2011 01:22:04

    γιατί ρε πασόκοι κακαρίζετε και μετά λουφάζετε;
    ποιον πείθετε;
    είστε ανέκδοτα!!!!

  12. Πέτρος avatar
    Πέτρος 29/06/2011 01:24:47

    Άβουλοι και μοιραίοι.
    Το Έθνος δεν θα τους ξεχάσει...
    Τους τόνους χημικά ποιος τους πλήρωσε ;
    Ο λαός πληρώνει τα ΜΑΤ για να προστατεύσουν μια αντιδημοκρατική κυβέρνηση ;

  13. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 29/06/2011 01:37:24

    Εκει στο ΠΑΤσοκ τι ειναι αυτο ρε αδερφε συναξη για α-μεα τους κοβω,ο ενας δεν ακουσε,οαλλος δεν ειδε,ο παραπερα δεν το εννοουσε και ο ποιο εκει πηρε λαθος διευθυνση και πηγε στην κουζινα.ΟΥΣΤ αποδω βουβαλοκοπριες.

  14. rally monkey avatar
    rally monkey 29/06/2011 01:40:12

    Τι σημασια εχει..
    απο αυτους που κρατανε στην κυβ/νση σχεδον 2 χρονια καποιον που εχει αποδεδειγμενα διαλυσει την Ελλαδα περιμενε κανείς κατι διαφορετικο...

    Α ρε Μιμη..ετσι αγοραζουν χρονο? να ψωνισουμε και μεις.
    (μαλλον για χρονο στην εξουσια μιλαει ο Μιμης)
    τουτος τουλαχιστον 'το'ντυσε' πεταξε και την συνήθη αρλουμπα περι τακτικης και καθαρισε .. οι αλλοι ειναι απλα θλιβεροί

  15. cornelsen avatar
    cornelsen 29/06/2011 01:43:22

    Σωστά για όλους αυτούς τούς μικρούς Τσολάκογλου τού ΠΑΣΟΚ. Αλλά και η Ν.Δ.; Θα ψηφίσει το ξεπούλημα τής δημόσιας περιουσίας και την περαιτέρω μείωση των μισθών. Διαφορά μηδέν. Τι Πλαστήρας, τι Παπάγος. Μόνο που έχουμε μπερδέψει ποιός ο Πλαστήρας και ποιός ο Παπάγος.

  16. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 29/06/2011 01:55:49

    Λάθος ένδυμα φοράει η Βάσω στη φωτογραφία. Αντί για ταγιέρ, έπρεπε να φοράει την πραγμάτωση του επωνύμου τού εκ Θεσσαλονίκης συναδέλφου της.

  17. AB avatar
    AB 29/06/2011 01:56:00

    Ουστ ρεμάλια, καθάρματα, παλιοτόμαρα, πολιτικά κουτσαβάκια, κότες που θα το ψηφίσετε για να μας σώσετε από τη χρεωκοπία ουστ ουστ,

  18. Δάσκαλος avatar
    Δάσκαλος 29/06/2011 02:01:38

    Μα είναι ξεκάθαρο.
    Ισοπεδώνουν τα πάντα για να μείνουν στην εξουσία.
    Έτσι νομίζουν τουλάχιστον.
    Δε μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει Έλληνας πολίτης που να έχει διαβάσει (μεσοπρόθεσμο και εφαρμοστικό), να έχει καταλάβει αυτό που δάβασε και να το ψηφίζει.

    • Δάσκαλος avatar
      Δάσκαλος @ Δάσκαλος 29/06/2011 02:04:18

      διάβασε

  19. Προφήτης avatar
    Προφήτης 29/06/2011 02:01:57

    Σχόλια συναισθηματικής αφετηρίας, για μένα, είναι αφελή.
    "Μα δεν έχουν τσίπα, φιλότιμο κλπ" κοκ

    Όποιος έχει, έστω λίγο, παρακολουθήσει πολιτικά το ΠΑΣΟΚ δεν περιμένει τίποτα από αυτά τα σκύβαλα.
    Μόνο το ξύλο από τους ψηφοφόρους τούς απασχολεί.
    Όσο δεν φοβούνται για την φυσική τους ακεραιότητα θα ξεπουλήσουν την Ελλάδα. Ούτε την νοιώθουν πατρίδα ούτε την αγαπούν. Την επικαλούνται μόνο για ίδιο όφελος.
    Προσεχώς ΕΛΛΑΣ ΑΕ. Πωλείται.
    ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ.

    • blue nile avatar
      blue nile @ Προφήτης 29/06/2011 02:05:15

      ...δυστυχώς έτσι είναι...

    • AB avatar
      AB @ Προφήτης 29/06/2011 02:06:03

      Στο τέλος δεν θα το γλυτώσουν το ξύλο από τους ψηφοφόρους τους.

      • Γιώργης avatar
        Γιώργης @ AB 30/06/2011 15:11:35

        Καί ΟΧΙ μόνο ἀπ' αὐτούς....!!!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Προφήτης 29/06/2011 02:12:12

      Προφήτη, δεν είναι μόνο αυτοί. Είναι και τα "καθημερινά" γιαπάκια των πολυεθνικών, που περιμένουν σαν κοράκια εφαρμόσουν τις... πρόνοιες του μεσοπρόθεσμου (απολύσεις κ.λπ) για την αύξηση της "ανταγωνιστικότητας", καταστρέφοντας ζωές και στέλνοντας στην απόγνωση εργαζομένους που θρέφουν παιδιά ή που είναι κοντά σε συντάξιμη ηλικία.

      Και αυτά τα γιαπάκια, Προφήτη, δεν έχουν αστυνομική προστασία σαν τους βολευτές... ;-)

  20. Άλλος avatar
    Άλλος 29/06/2011 03:25:03

    Α ρε Ανδρουλάκη, έχεις μπλέξει τα φρύδια με τα μύδια. Θα σου έκανε ιδιαίτερα καλό ένα πακέτο από 1000 συνεδρείες ψυχανάλυσης, ορθόδοξης και μάλιστα λακανικής , όχι γιαλαντζί ψυχοθεραπείας.

  21. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 29/06/2011 07:56:59

    Αν είναι δυνατόν; Η επιβίωσή τους η κομματική είναι υπέρτερη της επιβίωσης της Πατρίδας!
    Η κατάντια των τυχάρπαστων και ζεστοθεσούληδων οπαδών της «αλλαγής» του 81΄ , σε πλήρη αποκάλυψη.
    Κρίμα, γιατί ο εξευτελισμός τους θα είναι τέλειος.

  22. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 29/06/2011 08:30:45

    Ψηφίζουν Ναι για να σώσουν το ΠΑΣΟΚράτος και την πράσινη δημόσια νομενκλατούρα. Αίσχος.

  23. elena76 avatar
    elena76 29/06/2011 08:34:38

    Τι τόλμη, τι αυτοθυσία, ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ που παλεύουν για την επιβίωση της χώρας!!!!!!!!
    Θα σας ανταμείψουμε στις εκλογές που κοντοζυγώνουν.......................

  24. danaos avatar
    danaos 29/06/2011 09:07:28

    O χαμαιλέων, το πιο διάσημο ζώο για την ικανότητά του να αλλάζει χρώματα, πιστεύεται ότι διαφοροποιείται ανάλογα με τη διάθεσή του και τη θερμοκρασία.Βιολόγοι ανακάλυψαν στην καρδιά του δάσους του Βόρνεο ένα άγνωστο μέχρι σήμερα είδος φιδιού που μπορεί να αλλάζει το χρώμα του αυτοβούλως, προσαρμοζόμενο πλήρως με το περιβάλλον.

    Οι επιστήμονες του έδωσαν την ονομασία E. Gyii, αν και ανεπίσημα το αποκαλούν «λασπόφιδο του Καπούας»Έχει μήκος περίπου μισό μέτρο και είναι δηλητηριώδες.Κλειδάριθμοι του DNA του, έχουν βρεθεί και σε ένα είδος ανθρωποειδούς που ονoμάζεται Homus pasokous!!!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ danaos 29/06/2011 09:56:40

      Αγαπητέ μου Δαναέ, εξαιρετικές οι «επιστημονικές» πληροφορίες που μας δίνεις. Βέβαια ο homus pasokous είναι ακόμα πιο επικίνδυνο είδος, διότι το φίδι κάνεις τα πάντα για να το αποφύγεις ή αν βρεθεί στο περιβάλλον σου το σκοτώνεις.

      Ενώ αυτούς που τρύπωσαν στο σπίτι μας, όχι μόνον τους ανεχθήκαμε αλλά τους εκθρέψαμε και τώρα περιμένουμε μοιρολατρικά να μας δαγκώσουν και να μας τελειώσουν.

      Και εμείς καλά να πάθουμε, γιατί κάποιοι από εμάς είναι που μεταλλάχθηκαν σε αυτό το δηλητηριώδες είδος, τα παιδιά μας όμως τί φταίνε; Θα τους αφήσουμε, έτσι αδιαμαρτύρητα, να κλέψουν τη ζωή τους;

      • danaos avatar
        danaos @ Αφροδίτη 29/06/2011 13:45:24

        Σ'ευχαριστώ για τη συνέχεια! +1000000

  25. JOHN avatar
    JOHN 29/06/2011 09:34:32

    Ειναι διαπλεκομενοι πολλοι της κυβερνησης στη διαδικασια μνημονιου,δανειακης συμβασης,δικηγορικα γραφεια εξωτερικου....γι αυτο και υποστηριζουν με τοσο παθος τη ψηφιση του μεσοπροθεσμου.Τα περι πατριωτισμου και τα σχετικα ειναι σταχτη στα ματια των αφελων.Συμφεροντα συγκεκριμενης κλικας ειναι με εδρα εκτος Ελλαδος και με πλοκαμια πολιτικους εντος που που με το αζημιωτο δεν δισταζουν να ισοπεδοσουν τα παντα για να ευημερισουν.

    • kiki avatar
      kiki @ JOHN 29/06/2011 09:58:25

      Ακριβως τα δικα τους προνομια υπερασπιζονται, τις οφ-σορ τους τα υπερκερδη τους τις εταιρειες τους και τις επενδυσεις τους.
      τι και αν λοιμοκτονουμε εμεις, τι ειμαστε , ενας λαος σουπα.
      Αντι να εχουμε βγει απο περυσι στους δρομους περιμεναμε εναμισυ χρονο , να τα εχουν φτιαξει ετσι καλα να μας αποβλακωσουν τελειως και τωρα χ@@νους μας εχουν, δεν πα να φωναζουμε .
      Αδυναμοι , μας αναγκασαν να σκυψουμε το κεφαλι απο την αρχη.
      Αντιπολιτευση , ολοι κατεβειτε στην πλατεια, συσωμη, κατω μαζι με τον λαο, δεν ειναι λαικισμος
      ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ που αγωνιζεται.
      Δειξτε οτι πισω απο τους δεικτες της οικονομιας, υπαρχουν ανθρωποι .

  26. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 29/06/2011 09:36:42

    αυτα να τα βλεπουν καποιοι νεοδημοκρατες που θυμωσαν με τον καραμανλη και δεν πηγαν να ψηφησουν στις εκλογες. τι σας εκανε βρε ο καραμανλης ? επειδη πηγε με τη ρωσια επειδη ειπε οχι στα μουτρα των αμερικανων για τα σκοπια ,επειδη δεν ειπε ναι στο σχεδιο ανναν η μηπως πηρε κανενα σκληρο μετρο σαν και αυτα που παιρνει τωρα ο γιωργακης? φατε στη μαπα τωρα το πασοκ μαζι και εγω και μη νομιζετε οτι θα πεσει ευκολα το πασοκ. τωρα οφειλετε να τρεξετε εσεις για να το διωξετε

    • Νίκος Α avatar
      Νίκος Α @ mhtsos karditsa 29/06/2011 09:51:20

      Και το κυριότερο: είπε την αλήθεια προεκλογικά. Σας ζήτησε λίγη αυτοσυγκράτηση (όχι θυσίες) και την αρνηθήκατε. Θέλατε αυξήσεις πάνω από τον πληθωρισμό.
      Και τι ούρλιαζαν τότε τα νταβατζοΜΜΕ. Ο λαός δεν αντέχει άλλη "λιτότητα".
      Το άλλο: και ποιός είναι ο Αλμούνια, ένας κοινοτικός υπάλληλος που οι ανίκανοι Υπουργοί της Ν.Δ. τον έκαναν ισότιμο συνομιλητή. Τώρα ο διάδοχος του Αλμούνια (Ολι Ρέν), ούτε καταδέχεται να συναντηθεί με τους γενναίους Υπουργούς του ΠΑΣΟΚ. Στέλνει τρίτης κατηγορίας υπαλλήλους, για να σταθούν μπροστά τους προσοχή οι "σύντροφοι".

  27. Γ.Κ avatar
    Γ.Κ 29/06/2011 09:37:12

    Ρομπόπουλε αν ήταν η επιχείρηση σου ΠΑΣΟΚ θα είχε κλείσει προ πολού!

  28. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ avatar
    ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 29/06/2011 09:43:09

    Στοιχηηηηη θείτε.
    Λιονταράκια που κάνετε αντίσταση. Στοιχηθείτε γιατι αλιώς δεν έχει ΜΑΜ απ'το τσιτσί της μαμάς.

  29. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ avatar
    ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 29/06/2011 09:52:11

    Τι θέλετε ρε Έλληνες; Να σας σκοτώσουν με πιστόλι; Είστε τρελοί;
    Δεν είναι καλύτερα να σας κόβουν με το μαχαίρι λίγο λίγο;
    Αποφασίστε πως θέλετε να πεθάνετε τέλος πάντων.
    Δεν τρώγεστε πιά.

  30. nickvel avatar
    nickvel 29/06/2011 09:58:47

    O MHTSOS O KARDITSA XEI APOLYTO DIKIO , DEN MAS VLEPO OMOS OLOUS NA SYMFONOUME OUTE ESAS k. FAHLO POU THA EPREPE NA SYMFONHTE , O K.KARAMANLHS PYGE NA KANH KALO GIA OLOUS TOUS ELLHNES KAI TON STEILAME SPITI TOU NA KSEKOURASTHEI ( GIA NA MHN ANAFERTHOUME STA GRAFOMENA PERI EKSONTOSIS TOU "EKTELESIS" ) SYXNA O GAP ( JEFRY ) KSESTOMIZEI POU TON KRYVOUME OTI LIPOTAKTISE KAI DEN YPARXEI ENAS VOULEVTIS MAS POU EVNOHTHIKAN APO AYTON NA TON YPOSTIRIKSEI KAI NA PEI TOUS LOGOUS POU TON ANAGKASAN SXEDON NA PARAITHTHEI EKSANAGKAZONTAS TON ME THN EKLOGH PROEDROU KAI AN DEN PROXOROUSE SE EKLOGES NA TON KATHARISOUME DIOTI VRETHIKE KAPOIOS NA PEI OXI STA MEGALA AFENTIKA , KAI AYTOI POU ELAGAN EOK KAI NATO TO IDIO SYNDIKATO NA EINAI SHMERA TIMITES AMERIKANAKIA YES SIR KAI NA PROSKYNANE THN EVROPH , POLY KALA VEVAIOS EPRAKSE KAI O SHMERINOS ARXHGOS MAS k. A. SAMARAS POU EIPE OXI STA MEGALA SXEDIA TON GERMANON KATA THS ELLADOS . MONON MIA PARATAKSI YPARXEI KAI AYTH EINAI H NEA DHMOKRATIA POU LEEI TA MEGALA OXI STHN SYGXRONH ISTORIA THS ELLADOS MAS THS PATRIDAS MAS THN OPOIA DEN THN XARIZOUME SE KATHE JEFRY KAI PARATREXAMENOUS TOU.
    H ELLADA MAS THA TA KATAFEREI DIOTI PANTA STOUS DYSKOLOUS KAIROUS EXEI APODEIXTHEI OTI H PARATAKSH MAS KAI AISTHIMA EYTHYNHS TO PRATEI .

  31. Armageddon avatar
    Armageddon 29/06/2011 14:11:39

    ΨΙΦΗΖΟΥΝ ΝΑΙ , ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΠΑΚΤΕΣ......΄./

  32. Γιώργος Γκ. avatar