19/10/2010 15:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ψαλιδίζει τον… Μάκη Βορίδη ο Γ. Καρατζαφέρης

Πριν από λίγο ο κ. Καρατζαφέρης απέστειλε επιστολή προς τον Πρόεδρο της επιτροπής θεσμών και διαφάνειας της Βουλής με την οποία του γνωστοποιεί ότι στο εξής αντικαθίσταται ο Μάκης Βορίδης από μέλος της επιτροπής από τον ίδιο…

Ο κ. Καρατζαφέρης βέβαια δεν εμφανίστηκε στη συνεδρίαση αλλά όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος της επιτροπής, θα τον αντικαταστήσει ο βουλευτής του κόμματος Γιάννης Κοραντής…

Όχι, μην πάρετε τηλέφωνο τον Βορίδη να τον ρωτήσετε γιατί αντικαταστάθηκε…δεν γνωρίζει!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. antiochos avatar
    antiochos 19/10/2010 16:02:06

    Μα καλα ποσο γελοιος εχει γινει ο ....Καρατζαρος μ αυτη την ιστορια του Σαμαρα ο οποιος "αρνειται να συνομιλησει" μαζι του.
    Μου θυμιζει εκεινη τη λαλημενη τη Ρουλα Βροχοπουλου που εκλαιγε στα καναλια για τον αλβανο η στην καλλιτερη περιπτωση τον φαιδρεπιφαιδρο Αλεφαντο που καλουσε το Δουρο να βγει στο τηλεφωνο.

    • loretta avatar
      loretta @ antiochos 19/10/2010 16:28:44

      χαχαχα καλοοοοοοοοο να φωναζουμε τον ΚΑΡΑΤΖΑΦΥΡΕΡ ρουλλααααααααααααααα!!

      μαρεσεεεεε

  2. DEMETRIUS avatar
    DEMETRIUS 19/10/2010 16:15:22

    Ο κ. ΒΟΡΙΔΗΣ ΗΔΗ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΛΑ.Ο.Σ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ DEMETRIUS 19/10/2010 17:19:22

      Εντάξει χοντρούλη φυγοστρατε Αιβαλιώτη. Ό,τι πεις..

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 19/10/2010 16:15:46

    Σφαλιάρα Μολυβιάτη στον κωλοτούμπα για τα όσα αστεία είπε στη συνέντευξη τύπου: "Ένα έχω να πω. Ο κ. Καρατζαφέρης κακοποίησε και την αλήθεια και την ευπρέπεια. Πέραν τούτου, ουδέν".


    Φααααααπ ψάχνει να δει από πού του ήρθε του Καραγκιοζοφέρη

  4. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 19/10/2010 16:26:04

    Τωρα εγω γιατί να πονηρεύομαι οτι ο Βορίδης λοξοκοιτάει αλλού? Για Θεοδώρα ή για Ν.Δ. μήπως?

  5. loretta avatar
    loretta 19/10/2010 16:35:02

    DEMETRIUS..

    μαλλον ζεις σε αλλον πλανητη... o καρατζαφερ ηθελα να πω...αν δεν βρισκοταν σε πανικο και αν το κομμα του δεν βαρουσε διαλυση δεν θα ετρεχε απο καναλι σε καναλι να μιλαει για την δημιουργια της ευρύτερης δεξιας....ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΣΤΑ ΖΟΥΛΑΠΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ...!!!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ loretta 19/10/2010 17:10:24

      loretta

      Ο γαλατάς του Παλαιού Φαλήρου κατάλαβε ότι οι Μητσοτάκηδες τον κατεβάζουν από το άλογο για να βάλουν τον Βορίδη στην θέση του και κάνει ότι μπορεί για να το αποφύγει.

      Σιγά μην η ενσωμάτωση ΛΑΟΣ κόμματος Ντόρας γίνονταν με τον Καρατζαφέρη αρχηγό.

      Καυμένε Γιώργο είσαι πολύ λαικούρα για να μπεις σε αυτά τα σαλόνια.

      • loretta avatar
        loretta @ Aris. A 19/10/2010 17:34:06

        καλα λες βρε aris A αλλα βρε καλο μου απο ποτε στα chic σαλονια κανουν ξηροτηγανα και σαρμαδακια?????

        κατα τα αλλα συμφωνουμε απολυτα.

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ Aris. A 19/10/2010 18:13:18

        Που να δεις που η ίδια η Ντόρα παίρνει τηλέφωνο Νεοδημοκράτες και τους ζητάει να ενταχθούν στο νέο κόμμα.

        Ανθρώπους που όταν ήταν στην παντοδυναμία επειδή είναι ψηλή και όπως έχεις παρατηρήσει κοιτάει πάντα ψηλά για να μην διασταυρώσει το βλέμα της με κοινούς θνητούς και πρέπει να τους χαιρετήσει ούτε καλημέρα δεν θα έλεγε.

        Κρίμα που εκδηλωθήκαμε ως Σαμαρικοί θα είχε πλάκα έστω για λίγα δευτερόλεπτα να ένοιωθα τους πρίγκιπες να μας παρακαλούν και να ζητάγαμε χρόνο να το σκεφτούμε.

    • Ζουλαπι! avatar
      Ζουλαπι! @ loretta 19/10/2010 18:29:26

      Μόλις με φωνάξατε ήρθα! Αμέσως!
      Και αγαπητή λορετα δεν αγοράζω πια!
      Αν δεν κατάλαβε καλά ο ΚΑρατζαπέρνης πάει πέταξε το στρουθίον!
      Αυτόν που θέλαμε τον βρήκαμε, την Κυρα των Φορουμ την ξεφορτωθήκαμε! Οπου νάναι όταν φτιάξει και το κοοομα θα γλυτώσουμε κι απ΄ τα τσιράκια της!
      Στην συνεντευξη τύπου που έδωσε ο Καρπάζωφ της πολιτικής μας πραγματικότητας, είπε μια μεγάλη αληθεια που αν είναι ξύπνιοι στην νέα Δημοκρατία θα την κάνουν σημαία!
      Τον ρώτησε ο Δημοσιογράφος αν φοβάται το κόμα της Ντόρας!
      Και το ηλίθιο πλάσμα είπε πως τίποτα κοινό δεν έχει με την κόρη με τα πολλα ονόματα! Αυτή ειναι με το σχέδιο αννάν ει΄ναι με την είσοδο της Τουρκιας στην ευρώπη , είναι με την συνθετη ονομασία είναι με ότι η παγκοσμιοποίηση πρεσβεύει! Ενώ αυτός....
      Καταλάβατε γιατί καίγεται με τον Σαμαρά ο Σιασπουδαγμένος υποτακτικός του Λαγκλευ;
      Τον διέλυσε! Εκανε τα ψεμματά του ολοφάνερα΄, την αποσοτολή του να μαντρώσει την πατριωτική δεξιά, προφανη!
      Οταν τον προέτρεπαν στις παραμονές της 29ης Νοεμβριου άν θελει αληθινα συμπαράταξη των δυνάμεων εναντίον των σχεδίων των ολετήρων της Ελλάδος ,του έθεταν και την πραγματικότητα της σχέσης τους μαζί τους!
      ΛΑος και Ντοράκι ή Λαός και Σαμαράκι;
      Ενα απο τα ζουλαπια που τον είδαν σήμερα και τους πόνεσαν τα χέρια να μουτζωνουν!
      Θα φάει μεγάλη πίκρα ο Μπρίτζερμαν!
      Πολύ μεγάλη Πίκρα!

      • loretta avatar
        loretta @ Ζουλαπι! 19/10/2010 21:52:09

        Απιστευτος χαχχαχαχαα

  6. man8os avatar
    man8os 19/10/2010 17:49:49

    Πωπω ταπα!!
    Μακη εκανες λαθος οταν ειπες ψηφιζω το μνημονιο!
    Τωρα εισαι αστεγος. Αν και πραγματικα δεν σου αξιζει αυτη η τυχη και ειμαι πρωην ψηοφορος σου, επρεπε να τα ειχες σκεφτει αυτα.
    ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΨΗΦΙΣΕΙ ΜΝΗΜΟΝΙΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΔΕΧΤΟΥΜΕ.
    Τωρα δεν ξερω τι πρεπει να κανεις για να εξηλεωθεις.
    Τωρα σε γελειοποιει εκ του ασφαλως ο Καρατζας.Ειναι ντροπη και κριμα γιατι εισαι πολυ καλυτερος του.

    • ΛαρσαΤαουν avatar
      ΛαρσαΤαουν @ man8os 19/10/2010 18:55:45

      Αμα τον δείτε στο κανάλι του-καλού κακού μακρια τα πάντα από μπροστά σας, να γλυτώσει η τηλεοραση!- θα καταλάβετε ότι εχει πάρει μήνυμα τρανό! Ξέρει ότι αυτή τη φορα τον πριμοδοτουν όσο κανέναν, μπας και εξουδετερώσει τον Κικίλια στην περιφέρεια Αττικής!
      Ανελαβε το παιχνίδι μονάχος του ο Παίκτης! Ολη λοιπόν η χλαπάτσα τον περιμενει στην γωνία!

      Ολους τους καλους του βουλευτές, ο δολιχοδρόμος, τους στραπατσάρισε!
      Εβαλε τον Γεωργιάδη και τον Βοριδη να γίνουν εισηγητές της απόφασής του να ψηφίσει το Μνημόνιο και να υπηρετήσει τους αφεντάδες του!
      Εβαλε τον Βελόπουλο, που πρώτος μίλησε για το Μνημόνιο, άπέναντι στον ....στραπατσαρισμένο Ψωνιάδη!
      το τρισχείριστο, έβαλε τον Βορίδη, τον υπό ...προστασία, να υποστηρίξει το νομοσχέδιο με τα φροτάκια!!!!!
      Τους έκαψε όλους, όταν σε συνέντευξή του καυχήθηκε ότι τους πήρε στην πλάτη και τους έκανε ανθρώπους- βουλευτες ήθελα να πώ!
      "-Τον Μακη που ξέρετε ,με κατι φωτογραφίες, τι κακό παρελθόν είχε, τον Αδωνι που ξέρετε με το μπουμπούκο κλπ, τον Βελόπουλο ξέρετε με τα προβλήματα στο τιβι 100, τον ροντουλη θυμαστε με ΄κάτι πραματα που είχε βγάλει ο τριανταφυλλοπουλος, τον Χρυσανθακόπουλο με τα φρουτάκια;"
      Ετσι κρατάει τα παιδιά ο Καρα Τζαφέρης!
      σε μια στρογγυλη σβούρα γυρω απο τη μπακα του!
      Αλλα ξέρεις τί γινεται μεγάλε σβουρολόγε, καμια φορά!
      Λογω της μεγάλης σβουροσύνης, αναπτύσεται φυγόκεντρος, τα σφαιρίδια εκτοξεύονται και το σφοντύλι μένει έρημο και μόνο!
      Το πολύ πολύ με καμια μνηστή του Μνημονίου, μωρή παρθένα της 21ης Νοεμβρίου, εκεί γυρω, να ψάχνει τα δαδιά της! Μονο που θα τα έχει καλα κρυμμένα η ...Νδ! καθότι τρέιντ μάρκ της!
      Της ανήκουν!

      • ΛαρσαΤαουν avatar
        ΛαρσαΤαουν @ ΛαρσαΤαουν 19/10/2010 20:18:17

        Ο Σφοντύλας!!!!!
        http://2.bp.blogspot.com/_SYRDRclMq4Q/TL3NxLeWbeI/AAAAAAAAASA/Vy7qdLab_YI/s400/sfontyl.jpg

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 19/10/2010 18:01:39

    Πολλά παίζουν μέχρι και μετακόμιση ανακαινισμένου διαμερίσματος, βασικά ότι και να κάνουν εχέσθει η φοράδα στο αλώνι.

  8. apneagr avatar
    apneagr 19/10/2010 18:08:45

    Τίτλοι τέλους για τον Καρατζαφέρη;
    http://apneagr.blogspot.com/2010/10/blog-post_3852.html

    • man8os avatar
      man8os @ apneagr 20/10/2010 00:01:29

      Αν αυτα που λεει το λινκ ισχυουν, το μαγαζι του Μακη θα ειναι στο οριο του 3%.
      Και πολυ λεω, γιατι δεν θα εχει Αδωνι, δεν θα εχει Τηλεβραστη, δεν θα εχει Α1.

  9. petros avatar
    petros 19/10/2010 18:33:12

    Οι τίμιοι και οι ηθικοί συμπολίτες μας τι δουλειά έχουν με το κόμμα του Καρατζαφέρη ; Ας αποχωρήσουν, όπως κάνουν δεκάδες άνθρωποι και στελέχη σε όλη την Ελλάδα. Γιατί, αλλιώς, θα καταλήξουν μέχρι και υποκατάστημα της Ντόρας...

    Πάντως από τη τελευταία εμφάνιση του Μητσοτάκη στη τηλεόραση δεν έχετε παράπονο... Ανεμοστρόβιλοι, ακραία καιρικά φαινόμενα, καταστροφές στα νησιά του Ανατολικού Αιγαίου και του Ιονίου... Θεέ μου, τι άλλο μας περιμένει ;

    • ΛαρσαΤαουν avatar
      ΛαρσαΤαουν @ petros 19/10/2010 22:03:53

      "Φαίνεται" η αποχώρηση των στελεχων!
      Ημών των μικρομετόχων να δείς τί σημαίνει,η αποχώρηση από το σαπάκι! Μουσκουφά, μουσκουφά!

      Προσδοκά αύξηση κεφαλαίου και θα δει το ξεφόρτωμα της Αρκούδας!
      Γι αυτο τρέχει και δεν φτάνει!
      Βάι Βάι, μαϊ γκλαβ, Βάιβάι!

      Απ την Αττική οδό και να προσέχεις!