#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2011 21:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ψάχνει τρόπο για να τα γυρίσει ο Γιώργος;



Ραγκούσης, Παπακωνσταντίνου, Καρχιμάκης είναι τώρα στο γραφείο του πρωθυπουργού στη Βουλή.

Ο ΓΑΠ είναι στο Μαξίμου και προσπαθούν να τον πείσουν να μην αποχωρήσει.

Αντίθετη με την αποχώρηση Παπανδρέου είναι και η Λ. Κατσέλη

Άλλες πληροφορίες αναφέρουν ότι αντικείμενο των συζητήσεων του πρωθυπουργού με τους συνεργάτες τους είναι πως θα τα γυρίσει στο διάγγελμα. Να βρεί δηλαδή τρόπο να διατυπώσει την υπαναχώρησή του από αυτό που συμφώνησε με τον Σαμαρά: να αποχωρήσει από την πρωθυπουργία για να διευκολύνει το σχηματισμό κυβέρνησης κοινής αποδοχής.

Ο τόπος χάνεται και ο ΓΑΠ ψάχνει διατυπώσεις για τη νέα κυβίστηση. Και μάλλονν  την ψάχνει στα αγγλικά για να αργεί τόσο

Εξάλλου, όπως γράψαμε και προηγουμένως, οικογένεια, “κηπουροί”, αυλικοί, πρόσωπα που αντιλαμβάνονται ότι εάν όντως αλλάξει με τέτοιο δραματικό τρόπο το πολιτικό σκηνικό θα χάσουν τις σφαίρες επιρροής που έχουν στο ευρύτερο πρωθυπουργικό περιβάλλον και στη διαμόρφωση των κυβερνητικών αποφάσεων, έχουν επιδοθεί σε πρωτοφανείς πιέσεις προς τον ίδιο τον Γ. Παπανδρέου ή προς πρόσωπα που εκτιμούν ότι τον επηρεάζουν προκειμένου να μην προχωρήσει εκείνος στην υλοποίηση της ιδέας που φαίνεται να έχει ωριμάσει στο μυαλό του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κρητικός avatar
    Κρητικός 15/06/2011 21:24:43

    ηδη τα γυριζει ο ποιητης στην Σταη στην ΝΕΤ

  2. Δεξιός avatar
    Δεξιός 15/06/2011 21:25:14

    Αν την έψαχνε στα αγγλικά θα το έκανε σύντομα!!!!

  3. Orestios avatar
    Orestios 15/06/2011 21:25:25

    Τόσο θέατρο για να ανακοινώσει την παραίτηση του είναι too much

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/06/2011 21:26:41

    Λεφτά Υπάρχουν!

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ archaeopteryx 15/06/2011 21:40:26

      Αρχαιε!..χάθηκες....ο κόσμος καίγεται και λείπουν τα σχόλιά σου...
      εκτός αν είσαι στις φωτιές οπότε δικαιολογείσαι...

    • απλώστρα avatar
      απλώστρα @ archaeopteryx 15/06/2011 21:49:22

      Κολοτούμπες να δεις...
      Δεν τον αφήνει και μαμά, του φταίει και η εσωστρέφεια απ' ότι λέει, άστα να πάνε η κουτάλα κολάει...
      Pasok excuisitive!

  5. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 15/06/2011 21:27:36

    Αν γινει ετσι τοτε σημαινει πως ο Σαμαρας εν προκειμενω ειναι "grand master" στη πολιτικη σκακιερα, η αλλιως εχει κανει διπορτο...

    • man8os avatar
      man8os @ Μαυρη Αντιδραση 15/06/2011 21:54:10

      Μας κοροιδευει ολους ο ΓΑΠ!!
      Την μια δηλωνει οτι θα παραιτηθει και την αλλη οτι θα μεινει. Μας κοροιδευει ολους. Απο τον Σαμαρα ως τον τελευταιο ψηφοφορο της Αθηνας η του χωριου!
      Διωξτε τον γελειο στην ψηφο εμπιστοσυνης!

  6. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 15/06/2011 21:27:49

    Πασοκιές σε ΓΑΠ ελάσσονα.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Γιάννης Φαίλτωρ 16/06/2011 00:38:53

      ++++++++++++++

  7. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 15/06/2011 21:28:27

    ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ. ΑΠΛΑ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΟΥΤΕ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ο ΛΑΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΜΕ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ.

  8. jkr avatar
    jkr 15/06/2011 21:29:25

    Ο ΠανΠαν όμως είναι υπέρ αναφανδόν...!!

  9. πρωην avatar
    πρωην 15/06/2011 21:29:44

    Θα βαλει ορους μη αποδεκτους απο τον Σαμαρα και θα ανακοινωσει ανασχηματισμο.Δεν προκειται το συστημα πασοκ να τον αφησει να παραιτηθει

  10. Πητ avatar
    Πητ 15/06/2011 21:30:10

    Θα τ' αλλάξει ο γιωργάκης. Θα ζητήσει πράγματα που δεν θα δώσει ο Σαμαράς. Πήγε ο Νίκος στο Μαξίμου κι έχει ταράξει το παιντί στις μπάτσες.

  11. Γιώργος avatar
    Γιώργος 15/06/2011 21:34:36

    Η μόνη λύση είναι εκλογές. Ο κόσμος δεν αντιδρά για να έρθει η κυβέρνηση των τραπεζών με Παπαδήμους και Μάνους.

  12. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 15/06/2011 21:36:43

    Ξαναλεω πως ενδεχεται λεω ενδεχεται να εγιναν οι προτασεις για να ΜΗΝ γινουν αποδεκτες.... Αν γινεου τι θα κανουν με το λαθρονομο? Αν δε γινουν αναγκαστικα δε παμε σε εκλογες? Και στις δυο περιπτωσεις οι εκλογες ειναι το αποτελεσμα αλλα με ευθυνη ποιου θα προκληθουν????

    • Αριστοτέλης avatar
      Αριστοτέλης @ Μαυρη Αντιδραση 15/06/2011 21:42:24

      σωστό αλλά ήδη πλέον το όλο ζήτημα αγγίζει τα όρια της φαρσοκωμωδίας και κάνει κακό στην χώρα.

  13. adanaklasi avatar
    adanaklasi 15/06/2011 21:38:04

    Αυτό που ζούμε είναι ο θάνατος του ΠΑΣΟΚ. Το δυστύχημα είναι πως ψοφάει μαινόμενο...
    http://adanaklasi.blogspot.com/2011/06/blog-post_15.html

  14. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 15/06/2011 21:38:33

    "Ο τόπος χάνεται και ο ΓΑΠ ψάχνει διατυπώσεις για τη νέα κυβίστηση. Και μάλλον την ψάχνει στα αγγλικά για να αργεί τόσο"

    Μπα! Στα αγγλικά είναι γρήγορος! Στα ελληνικά χωλαίνει κάργα!

  15. xriteo avatar
    xriteo 15/06/2011 21:38:42

    Ειλικρινα ρε παιδια θελω να δω τα μουτρα των καλοπαιδων στο μεγα,σε τυχον αποχωρηση ΓΑΠ.Η απολυτη ηδονη.Σε παραφραση να μου επιτραπη ενα συνθημα του Θρυλου"θεε μου κανε μου ενα χατηρι, να βγει αληθεια ενα ονειρο τρελλο,να δω και γω, και ολη η ΕΛΛΑΔΑ,τον Σαμαρα πρωθυπουργο"

  16. anonymous avatar
    anonymous 15/06/2011 21:40:34

    το σκάι τον είπε ανεύθυνο. Ότι και να κάνει θα πέσει αργά ή γρήγορα.

  17. Y. avatar
    Y. 15/06/2011 21:42:40

    Κυρίες και κύριοι, ή έτσι ή αλλιώς, η κυβέρνηση ΓΑΠ-πασόκ, κατέρρευσε

  18. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 15/06/2011 21:44:55

    Από όλα αυτά τι μένει λοιπόν, αν υπαναχωρήσει ο ΓΑΠ; Ότι εμφανίζεται (για μια ακόμη φορά) άκρως συναινετικός ο Σαμαράς, σπαταλώντας με τη μία το πολύτιμο πολιτικό κεφάλαιο που μάζεψε με τα πράγματι ηρωικά "όχι" εκτός Ελλάδος.

    • Γιώργης avatar
      Γιώργης @ Επώνυμος 16/06/2011 01:40:25

      Ναί, ναί, ΕΝΤΕΛΩΣ...
      Συνεναιτικός..., πῶς ἀμέ, ναί..., βέβαια...!

      Άλλοῦ γι' ἀλλοῦ τυρβάζεις!

  19. ataktos avatar
    ataktos 15/06/2011 21:45:03

    σκέτο .. τσίρκο το παιδί

  20. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 15/06/2011 21:45:15

    Συμφωνώ. Χίλιες φορές να τα γυρίσει ο Τζέφρυ, παρά να παγιδευτεί ο Σαμαράς σε συγκυβέρνηση που θα υλοποιήσει την εξαθλίωση των Ελλήνων. Γιατί, ας μην κρυβόμαστε, αυτή είναι η ουσία της, κι αυτό προεξοφλούσαν μέχρι πρότινος τα σαπροκάναλα της διαπλοκής.

  21. Γιώργος avatar
    Γιώργος 15/06/2011 21:46:26

    Μιλάει ο Παπανδρίκος...

  22. BlueSky avatar
    BlueSky 15/06/2011 21:47:00

    Δεν του επιτρέπει η μαμάγιωργάκη να παραιτηθεί, συνεπώς δεν θα παραιτηθεί. Έβαλε στο καναβάτσο τα βολευτάκια του και τώρα θα πουλήσει τη μαγκιά του, ο ''ήρωας'' της δεκάρας. Καΰμένοι έλληνες, που μπλέξαμε! Αυτός έκανε τα πάντα για να γίνει πρωθυπουργός, πούλησε και την ψυχή του, και, τώρα θα τα παρατήσει έτσι απλά πριν τελειώσει την υπηρεσία του.

  23. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 15/06/2011 21:47:24

    Τα γυρνάει ο Παπατζής...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Γιωργος Χ 15/06/2011 21:50:13

      Από σήμερα κιόλας, ας γίνει αυτό το σύνθημα όλων στις πλατείες:

      Παπανδρέου παπατζή, δεν τα φάγαμε μαζί!

  24. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 15/06/2011 21:47:57

    Τα γύρισε! Ο αγώνας συνεχίζεται για την τελική ανατροπή τους!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Αυριανιστής 15/06/2011 21:56:42

      Το ΠΑΣΟΚ θα καταρρεύσει σαν ένα γιγάντιο άστρο που έχει περάσει πια το κατώφλι του πολιτικού του θανάτου. Ο άνθρωπος δεν ξέρει τι του γίνεται.Δεν του έχει απομείνει ίχνος πολιτικής αξιοπρέπειας. Τέτοιος διασυρμός κυβέρνησης δεν έχει υπάρξει στα πολιτικά χρονικα.
      Τι κυβέρνηση θα κάνει ρε παιδιά. Πλάκα κάνουμε? Για να γίνει τζίρος στο Γιαννέτο?

  25. Γιώργος avatar
    Γιώργος 15/06/2011 21:48:07

    Συνεχίζει... Ανασχηματισμός και ψήφος εμπιστοσύνης από τη Βουλή...

  26. kiki avatar
    kiki 15/06/2011 21:49:40

    Αντε παλι , μωρε αυτος δεν ξεκολαει με τιποτα,
    αλλα Εμεις σας φαγαμε και θα σας φαμε.

  27. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/06/2011 21:50:29

    "Ας αναλάβουν ολοι τις ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΣ"....!!!
    Λανθάνουσα γλώσσα τι λεεί???? ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ !

    Οτι πιο ορθό έχει αρθώσει ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ ΤΩΡΑ !!

    Τοσην ωρα περιμενω και δεν μιλαω.... ημουν σιγουρος οτι θα γελασω πικραμενος και ειχα δικιο !!!...........

    Δεν εχω τπτ αλλο να σχολιάσω.-

    ΠΠ

    Φακτωρα καντο τιτλο !!!! χαχαχαχααα

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/06/2011 21:57:19

      Τα κουπιά, τα κουπιά γρήγορα!

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/06/2011 22:10:31

        Ξερεις οτι το πιλοτηριο του ΦΑΠΟδιαστημοποιου το εχουν καταλαβει ( με τη συναινεση μου ) ΠΑΣΟΚΟΙ!!! αυριο και μεθαυριο θα γινει της ΠΑΣΟΚΙΑΔΑΣ το καγκελο εντος των πυλων...!

        ΠΠ

  28. BlueSky avatar
    BlueSky 15/06/2011 21:51:41

    Πόσο ψεύτης είσαι ρε παιντί!!! Πρόεδρε ξεφτύλισε τον μεγαλύτερο απατεώνα όλων των εποχών!!!

  29. kouvari avatar
    kouvari 15/06/2011 21:51:49

    χαχαχχα.....Εχω πεθανει στο γελιο....Ο ανθρωπος ειναι επικινδυνος...

  30. kastroHEL avatar
    kastroHEL 15/06/2011 21:51:59

    τα θελει ο απ' αυτος του!!!

  31. Βασίλης Χ. avatar
    Βασίλης Χ. 15/06/2011 21:52:08

    LOL ο Παπάντζας τα γυρίζει τώρα live!!! Ώδινεν όρος και έτεκεν μυν - τελικά ανασχηματισμό ήθελε να κάνει το παιντί, εμείς δεν το καταλάβαμε!!! Με τέτοιες κωλοτούμπες με ταχύτητα... φωτός, ποιος να τον πάρει στα σοβαρά σε διαπραγμάτευση, μέσα ή έξω; Και το πιο ωραίο: Για πρώτη φορά στα χρονικά ανασχηματισμός... προαναγγελθείς!!!

    Παραδέχομαι Σαμαρά. Διέγνωσε το κόλλημα του παιντιού με την καρέκλα, και το έστρεψε εναντίον του. Τώρα ποιος Ευρωπαίος θα κατηγορήσει το Σαμαρά για... έλλειψη συναινετικής διάθεσης;;; Χα!

  32. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 15/06/2011 21:52:27

    Ο πρώην Πρωθυπουργός ΓκΑΠ, δήλωσε ότι θα ορκίσει αύριο νέα κατοχική κυβέρνηση, και θα ζητήσει από τους ξεπουλημένους βουλευτές τους, την εμπιστοσύνη που δεν έχει από τον λαό.
    Να ζεσταίνονται τα ελικόπτερα..

    • tpe avatar
      tpe @ Γιωργος Χ 15/06/2011 23:29:13

      Κανένα καλό μαραγκό ξέρουμε; Είπαμε, τα ελικόπτερα ΔΕΝ έχουν πιλότους... Κι η usaf είναι μακριά για "πεταχτεί" να παραλάβει το παιντί.

  33. Προφήτης avatar
    Προφήτης 15/06/2011 21:52:43

    Σιγά μην παραιτηθούν οι γυφτοπασόκοι από την κουτάλα.

    Σιγά μην καταργήσουν τον λαθρονόμο.

    Οι χούντες γκρεμίζονται – δεν παραιτούνται.

  34. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 15/06/2011 21:52:43

    Μόλις άκουσα το διάγγελμα Παπανδρέου. Πλέον, μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι ξεπέρασε σε κωλοτούμπες και τον Καρατζαφέρη. Ο Σαμαράς τον "ξεβράκωσε" κανονικά.

  35. γιωργος avatar
    γιωργος 15/06/2011 21:53:48

    Τα γυρισε ο ανεκδιηγητος!!!Δεν εχει τσιπα πανω του!!Καταστρεψαν την Ελλαδα.Πρεπει να τους εξαφανιστουν.Τερμα πια!!!
    Υ.γ:Παρακολουθουσα το αλαφουζεικο.Απο το μεσημερι που ακουστηκε οτι θα παραιτηθει κατεβασν πλερεζες.Ολοι ηταν ετοιμοι να κλαψουν και τωρα γελανε και τα μουστακια τους.
    Αθλιο το Παδοκ και το συστημα που το στηριζει.Πρεπει να τους καταστρεψουμε!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ γιωργος 15/06/2011 23:33:33

      ναι, αλλά η Ακριβοπούλου ήταν η πρώτη που έκραξε άγρια τον ΓΑΠ μετά το "διάγγελμα", για να μην πω η μόνη τόσο καίρια καταδικαστική ...

      • ΕΛΛΗΝ avatar
        ΕΛΛΗΝ @ δρόμος 16/06/2011 01:34:34

        Ακριβώς η γυναίκα είναι γάτα και δεν παίζεται !!!!!!!

        3 δευτερόλεπτα μετά το διάγγελμα τον αποκάλεσε ξεκάθαρα μπλοφατζή και κατώτερο των περιστάσεων.

        Τη στιγμή που η ΄΄ξανθιά΄΄ την ρωτούσε και την ξαναρωτούσε απο πού τα συμπεραίνει αυτά.

        Αλλά δυστυχώς είναι η μόνη εκεί μέσα ........

  36. BlueSky avatar
    BlueSky 15/06/2011 21:54:17

    Τα γύρισε ο μπαγάσας, ψευταράκος ολκής!!!

  37. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 15/06/2011 21:54:37

    ουφφφφφφφ το γλυτωσαμε! γιωργακι ετσι να ακους τον αδερφουλη σου.

  38. man8os avatar
    man8os 15/06/2011 21:55:29

    Φυγε ρε ΓΑΠ, αν αργησεις θα μενεις για παντα εδω.

  39. ΠυΘια! avatar
    ΠυΘια! 15/06/2011 21:55:55

    http://1.bp.blogspot.com/_JwUCQiYCz70/Sq_6wr3d6NI/AAAAAAAAAgE/cBKWXojyIvY/s400/porta.jpg

    Πράσινη, ποικιλμένη,παλιά, με τη σκουριά στα τείχια που την στηρίζουν ραγισμένα και σκαμμένα, από του καιρού το πέρασμα…
    Και τ΄ άσπρο τους το προτινό , χλωμό και λεκιασμένο…
    Τα κρινάκια μπροστά της, στόλισμα και παρηγοριά στο τώρα… κι ελπίδα στο μετά…
    Πόσο ακόμα θα υπάρχουν να σηματοδοτούν με την ομορφιά τους
    και την σημειολογία τους, το μελλούμενο;

    Στέκομαι μπροστά της και τη κοιτώ…
    Θέλει φρεσκάρισμα το χρώμα της, να βγει ο τσίγκος που κρύβει τί υπάρχει πίσω της…
    Πρέπει να σμπρώξουν για να μπουν,
    … και μπαίνοντας, τί άραγε θα ‘βρουν;
    Ποντίκια, αράχνες ;… κι αρουραίους ;
    Που ήρθαν να συντροφέψουν τους παλιούς,
    που ήρθαν και κρύφτηκαν εδώ, πηδώντας από άλλο καράβι;

    Υπάρχει άραγε πίσω απ’ αυτήν την πόρτα η αρχοντιά που «αγόρασαν» θαυμάζοντάς την;
    …να δίνει προοπτική σε ένα παρελθόν που το παρόν μας το κάνει Μέλλον,
    Ενα Παρελθόν, που ήταν αιτία να σφραγιστεί και να υποστεί τις φθορές του χρόνου;
    Ή θα βρωμιστεί ξανά από τις σκουριές που θα της σταλάξουν τα στολίσματά της;
    Θύρα κλειστή, που σύντομα- λέν’- θ΄ανοίξει
    Σιγά στο κεφαλόσκαλο, που έχει πια σαπίσει…
    Ίσως το βάρος που ‘ρχεται, να μη μπορεί ν΄ αντέξει…
    Και στων σκοπών των μυστικών,
    …σαν τ΄ άσπρο κρινολούλουδο …
    …να μαραθεί, να πέσει!!!!

  40. γιωργος avatar
    γιωργος 15/06/2011 21:56:09

    Παιδια αυτο που γινεται δεν εχει προηγουμενο.Σε οποιαδηποτε αλλη χωρα θα γινοταν επανασταση.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!

  41. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 15/06/2011 21:57:35

    Ωραία το ΠΑΣΟΚ απόψε τελείωσε.
    Κρίμα για την χώρα που έχει ακόμα την διακυβέρνηση.

  42. geoka avatar
    geoka 15/06/2011 21:57:38

    Ελπιζω να ειμαι λαθος αλλα ερχονται πολυ ασχημες και σκοτεινες μερες,αυτα που γινανε σημερα ηταν πολυ προχωρημενα για να τα σκεφτει ο ΓΑΠ η οποιοσδηποτε αλλος Ελληνας,οποιος καταλαβε,καταλαβε.

  43. Μέλλον Αγρότης avatar
    Μέλλον Αγρότης 15/06/2011 21:57:50

    Τέτοια κωλοτουμπα ούτε στο τσίρκο Μεντράνο!!!!

  44. geopan avatar
    geopan 15/06/2011 21:58:15

    Παιδιά γίνομαι κουραστικός:εκλογές στις 6/10/2013..με τον παπατζή γαπ να μας λέει ότι μας ΄΄εσωσε από την χρεοκωπία..

  45. anideos avatar
    anideos 15/06/2011 21:58:44

    Ανασχηματισμο και ψηφο εμπιστοσυνης αυριο ειναι το διαγκελμα του ΓΚΑΠαδορου.
    Ειπε και μια αληθεια παντως οΤζεφρης οτι η συμερηνη κυβερνηση εχει φορτωθει αμαρτυες αλλωνων.
    Η κυβερνηση ισως αλλα εσυ Γιωργακη μου τις αμαρτυες του παπου σου και περησοτερο του πατερα σου πλερωνεις αμα λαχει, ρωτα να μαθεις.
    Τον ξεβρακωσε ο Σαμαρας εκτος απο βλακα τον εβγαλε και ψευτη.

  46. ataktos avatar
    ataktos 15/06/2011 21:59:12

    ... παιδική χαρά ......το μαγαζί

  47. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 15/06/2011 21:59:24

    Δείτε πάντως και τη θετική πλευρά: γλιτώσαμε τη λαίλαπα της συγκυβέρνησης των ψευτοτεχνοκρατών που απεργάζονταν τα χαλκεία των τροϊκανών κατακτητών.

  48. hristoz avatar
    hristoz 15/06/2011 21:59:28

    μόλις υπέγραψε τον πολιτικό του θάνατο. το χειρότερο βέβαια είναι ότι στην συνείδηση των Ελλήνων έχει πεθάνει εδώ και καιρό.

  49. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 15/06/2011 21:59:38

    Ποιός ο λόγος της λογοκρισίας ;

  50. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 15/06/2011 22:02:14

    Η κίνηση του Αντώνη αποδεικνύεται μαγική.Αφού τον ανάγκασε να παραιτηθεί δια τηλεφώνου, με τη διαρροή των όρων για ενδεχόμενη συμφωνία τον ανάγκασε να ανακαλέσει την παραίτησή του. Ο απόλυτος εξευτελισμός. Φυσικά δε θα αντέξουν πάνω από μήνα.

  51. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 15/06/2011 22:03:44

    Ο ανεκδιήγητος Παπανδρέου ούτε λίγο ούτε πολύ, έψεξε τον Σαμαρά γιατι δεν συμφωνησε στο...αποτυχημένο προγραμμά του και φυσικά φταίει ο...Σαμαράς για ό,τι έγινε μέχρι τούδε, ιδιαίτερα για την "έλλειψη εθνικής συννενόησης", τουτεστιν την "μετάδοση" της συνενοχής ΚΑΙ στον Σαμαρά.

    Το απόγευμα η ίδια η κυβέρνηση διέρρεε ότι ...παραιτείται ο Παπανδρέου!!!
    Άλλωστε τα άρθρα των ΑΝΤΙνέων αποτύπωσαν την γελοιότητα των ανθρωπίσκων του "αντιιεξουσιαστών" του ΠΑΣΟΚ.

    Τώρα ο Παπανδρέου θα κάνει...ανασχηματισμό για να συνεχίσει το ...ίδιο αποτυχημένο πρόγραμμά του με επι πλέον δάνεια αλλά με τις ίδιες δομές, και κυρίως με τα νύχια των κομισσάριών του στον κρατικό μηχανισμό και στις ΔΕΚΟ.

    Πρόκειται για τον απόλυτο Ελληνώνυμο Μπααθιστή .

  52. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 15/06/2011 22:04:15

    Δεν έχουν καμμιά σημασία οι εξελίξεις. Ο τρόπος, που τα χειρίστηκε ο Σαμαράς ήταν ο ενδεδειγμένος. Μένει ως θετική η εικόνα μιάς συνολικά εποικοδομητικής θέσεως της ΝΔ και του αρχηγού της.

  53. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 15/06/2011 22:06:13

    Τον πήρε η Mάργκαρετ και τον ξέχεσε.

  54. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/06/2011 22:08:51

    Οποιος καταλαβε ΓΙΑΤΙ το πιλοτος του ΠΑΣΟΚ, εψεξε τον Σαμαρα, να σηκωει το χερι ! αντε να κανει ενα βημα μπροστα.

    Αυτη η ΠΑΣΟΚΙΑ της γενικολογης λασπης "εχω δικιο εγω, εσεις δεν ξερετε, αλλα πιστεψτε με" μου γυρναει τ αντερα ! τα μεσα εξω μιλαμε.
    με κανει κοκορετσι.

    ΠΠ

  55. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 15/06/2011 22:23:23

    Αληθεύει ότι τη νέα κυβέρνηση θα την ορκίσει αύριο ο Σαμαράς?

  56. δημης avatar
    δημης 15/06/2011 22:34:01

    "Αντίθετη με την αποχώρηση Παπανδρέου είναι και η Λ. Κατσέλη"
    ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΧΡΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ.....
    ΤΟΣΟ ΜΙΣΟΣ......

  57. FM avatar
    FM 15/06/2011 22:45:06

    Παιδιά μην απορειτε για τον ΓΑΠ, ο άνθρωπος έβαλε πάλι το δακτυλό του στην αλυσίδα κι έπεσε , αλλά τώρα θα πάρει μαζί του και το ΠΑΣΟΚ ενώ τότε έπεσε μόνος του από το ποδήλατο

  58. Ιούνιος Καίσαρ avatar
    Ιούνιος Καίσαρ 15/06/2011 23:43:46

    Ωρέ! ζλαπ ήταν και το πέρασα για φιδ;

  59. VOLOVOS avatar
    VOLOVOS 16/06/2011 01:01:09

    Eυτυχώς φεύγουν ο GAP και το επικίνδυνο για την ΕΛΛΑΔΑ συνάφι του πριν προλάβουν να ξεπουλήσουν την πατρίδα .Να δούμε τώρα τους Λοβέρδους και τους λοιπούς αλαζονίσκους που θα πάνε να κρυφτούν όταν σε λίγο δε θα είναι βολευτές.23 μέρες κίνημα και να τι καταφέραμε.Καλή συνέχεια για την πλήρη ανατρόπη κάθε τι σάπιου.

  60. Hellas avatar
    Hellas 16/06/2011 01:45:30


    Πιστεύω η χειρότερη τιμωρία για τον ΓΑΠ είναι του απαγορευτεί η είσοδος στη χώρα. Δεν μιλάω για την Ελλάδα γιατί ποτέ δεν την θεώρησε πατρίδα του.

    Μιλάω για τις ΗΠΑ, για τον Καναδά. Θα πρέπει να πείσουμε όσους συγγενείς έχουμε όλοι μας στις χώρες αυτές να τον χαρακτηρίσουν persona non grata. Αυτή είναι η χειρότερη τιμωρία για αυτόν. Να του στερήσουμε ότι αγαπάει, όπως αυτός σε εμάς που μας στερεί την Ελλάδα μας...

  61. AB avatar
    AB 16/06/2011 04:46:13

    Να ζεσταίνονται τα ελικόπτερα..

    Ο πιλότος που θα κάνει το ζέσταμα θα πάρει και επίδομα προθέρμανσης ελικοπτέρου.

    Μπααααααααχαχαχαχαχαχαχαχα

  62. AB avatar
    AB 16/06/2011 04:49:02

    +10000000000000

  63. O Saligaras avatar
    O Saligaras 16/06/2011 05:22:49


    -Ελα Αντώνη
    -Ναι
    -μ' ακους;
    -Ναι ναι λέγε, τι έγινε;
    -Αντώνη με συγχωρείς αλλά ρώτησα
    και μου είπαν δεν γίνεται.

  64. pizza avatar
    pizza 16/06/2011 15:28:03

    φευγω, δεν φευγω, φευγω, δεν φευγω, φευγω, δεν φευγω, φευγω, δεν φευγω, δεν φευγω, φευγω, δεν φευγω

  65. ΠυΘια! avatar
    ΠυΘια! 16/06/2011 17:43:47

    Μη μωρε! Μη!
    Μαδάς την μαμά του!

  66. hotdog avatar
    hotdog 16/06/2011 21:36:42

    Αν ψάχνει να γυρίσει κάτι, ας γυρίσει το σβέρκο του να ησυχάσουμε από δαύτον!