#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/12/2013 16:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χρόνια πολλά: αγάπη,τόλμη,αυτογνωσία, χρώμα



Το Antinews έχτισε το μύθο του λόγω της ανάδρασης με τους σχολιαστές του. Μετά από τις εμμέσως οργισμένες αντιδράσεις των αναγνωστριών για τις καλλιτεχνικές  φωτό του «Καζαμία 2014», σας  ευχόμαστε «χρόνια πολλά» με τέσσερις ευχές και αντίστοιχα άσματα αρρένων συντελεστών:

1.       Αγάπη. Γιορτές δίχως τα προσφιλή μας πρόσωπα δεν νοούνται. Όταν το «χύμα» πάει περίπατο



2.      Τόλμη: Τα ανείπωτα, που πρέπει κάποια στιγμή να εκστομίσουμε, «για ένα τίποτα μη φοβηθείς».



3.      Αυτογνωσία. Απαραίτητο αξεσουάρ ο καθρέφτης.



4.     Χρώμα από τις πληγές έστω: ντυθείτε κόκκινα, όπως λέει και ο "Δαναός" μας,  Τάκης Δήμητσας



Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Ο Γενικός Γραμματέας Ψυχαγωγίας του Antinews.gr

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 25/12/2013 16:36:42

    άντε και υπουργός !!

  2. Δώρα Γκανούλη avatar
    Δώρα Γκανούλη 25/12/2013 17:28:11

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλη την παρέα!!!

  3. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 25/12/2013 18:42:56

    http://youtu.be/iDYegT5BXHg
    Ένα δωράκι κι από εμένα για τις εν Διαδικτύω φίλες. "Δον Κάρλο" του Βέρντι με τον Γιόνας Κάουφμαν στον ομόνυμο ρόλο, και τον Τόμας Χάμπσον ως Ροντρίγο δε Πόζα, δηλαδή η απόλυτη πανδαισία! Η σκηνοθεσία του Πήτερ Στάϊν είναι τελείως ανέμπνευστη, οπότε μπορείτε να το τρέξετε άφοβα. Από το φετεινό φεστιβάλ του Ζάλτσμπουργκ, και, να ζηλεύετε, ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ!!!

  4. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 25/12/2013 19:01:22

    MO,

    Εὐχαριστῶ τόν ΓΓ Ψυχαγωγίας του Antinews.gr! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Δέν μοῦ γλυτώνεις ὅμως, ἐπιμένω στίς φωτογραφίες!!! :D

    • M.O. avatar
      M.O. @ Φωτεινή 25/12/2013 20:11:19

      Παρακαλώ. Μετά τις φωτό θα θελήσετε ονόματα, διευθύνσεις, ζώδια κτλ;
      Πάντως η επιμονή είναι αρετή. Δυστυχώς λόγω εορτών είναι αδύνατη η ικανοποίηση του αιτήματος σας, το οποίο θα εξετασθεί ενδελεχ΄ς στην επόμενη Ολομέλεια.

    • Όστρια avatar
      Όστρια @ Φωτεινή 25/12/2013 23:36:24

      ++++++++++++ :mrgreen:

      • Όστρια avatar
        Όστρια @ Όστρια 25/12/2013 23:37:09

        Χρόνια σας Πολλά αγαπητή Φωτεινή.

        • Φωτεινή avatar
          Φωτεινή @ Όστρια 26/12/2013 01:43:21

          Χρόνια Πολλά, ἀγαπητή ῎Οστρια. ᾿Ελπίζω νά περάσατε χαρούμενα οἰκογενειακά Χριστούγεννα.

          ΜΟ,

          Εὐχαριστῶ . . .περιμένω τήν ἀπόφαση τῆς ῾Ολομέλειας! :D

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 25/12/2013 19:06:42

    Σύντροφε Γενικέ Γραμματέα, χρόνια πολλά με αγάπη, τόλμη, αυτογνωσία και χρώ(ή)μα!

    • M.O. avatar
      M.O. @ Γιάννης Φαίλτωρ 25/12/2013 20:08:47

      Χρόνια πολλά Γιάννη μου. Κάθε επιτυχία σε κάθε χώρα!

  6. Eva avatar
    Eva 25/12/2013 19:40:31

    Ευχαριστούμε πολύ.Χρόνια πολλά.

  7. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 25/12/2013 20:06:39

    ΜΟ σ ευχαριστούμε (ο γυναικείος πληθυσμός) για την άμεση ανταπόκρισή σου, αν και πιο σεμνή,,,,
    τα τραγούδια σου είναι τέλεια!!
    ειδικά το Πάρε Χρώμα λέει πολλά!
    να στε όλοι καλά!
    καλά Χριστούγεννα σ όλη την ομάδα που μας συντροφεύει τόσα χρόνια τώρα!

  8. M.O. avatar
    M.O. 25/12/2013 20:13:39

    Α, ξέχασα να σας το πω κυρίες μου: αν η ανάρτηση δεν σκίσει σε αναγνωσιμότητα, ετοιμαστείτε για κόντρα Πάολα την Πρωτοχρονιά.
    Και πάλι Χρόνια Πολλά σε όλους και όλες!

  9. Geros avatar
    Geros 25/12/2013 20:38:30

    Χρόνια πολλά σε όλους.
    Το antinews δυστυχώς άλλαξε από τότε που το παρακολουθούσα , μια απαισιοδοξία είναι διάχυτη , στα σχόλια των βαλτών δεν υπάρχουν απαντήσεις, η ηττοπάθεια κυριαρχεί.
    Εγώ πιστεύω πως πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι μιας και ακόμα σε περίπτωση πτώσης της κυβέρνησης (δυο ακόμα να φύγουν το έργο τελειώνει , και εγώ μπορώ να σκεφτώ αρκετούς πρόθυμους να εγκαταλείψουν το καράβι) και μιας επικείμενης κυβέρνησης με πυρήνα τον ΣΥΡΙΖΑ τα πράγματα δεν θα είναι τραγικά.
    Είναι εμφανές ότι ο λαός μας δεν μπορεί να δεχτεί την πραγματικότητα που ονομάζεται "όσα βγάζω , τόσα ξοδεύω" , του πέφτει πολύ βαρύ , οπότε μια περιπέτεια στα νερά του ουτοπικού και του ανεδαφικού του είναι απαραίτητη για να συνειδητοποιήσει την πραγματικότητα.
    Αυτή την περιπέτεια πρέπει να την δούμε ως αναπόφευκτη δημιουργική καταστροφή και όχι ως το τέλος του κόσμου.

    Σε περίπτωση επικράτησης του ΣΥΡΙΖΑ η αντίδραση του ξένου παράγοντα θα είναι άμεση και θα οδηγήσει εντός λίγων εβδομάδων ή στην μετατροπή του ΣΥΡΙΖΑ σε συστημική δύναμη (ελάχιστα πιθανό κατά την γνώμη μου) ή στην χειροπιαστή απόδειξη για το που οδηγούν οι ουτοπικές λύσεις.
    Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει την ατυχία να έχει στηρίξει την ύπαρξη του σε κάτι εντελώς αδύνατο , αυτό έχει ως συνέπεια το ότι όταν κυβερνήσει θα πάψει να υπάρχει.

    Οι συνέπειες για τους Έλληνες αν επαληθευτεί αυτό το σενάριο ποίες θα είναι?
    Βραχυπρόθεσμα τραγικές , θα γίνει το 2013 "παλιές καλές μέρες". Μακροπρόθεσμα όμως αυτή η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ θα είναι ευεργετική , θα είναι η λήξη των ουτοπιών και η αρχή της επικράτησης του ορθολογισμού στην Ελληνική πολιτική. Το άλλο θετικό του σεναρίου αυτού είναι το ότι οι οδυνηρότατες αποφάσεις που είναι μπροστά μας δεν θα παρθούν από καμία κυβέρνηση αλλα από την πραγματικότητα της κατάρρευσης , κάνοντας τες αποδεκτές από τον κόσμο , με τον ίδιο τρόπο που αν έρθει κάποιος να σου γκρεμίσει το σπίτι θα πάρεις ένα όπλο να τον πυροβολήσεις αλλα αν γκρεμιστεί από σεισμό θα πεις και πάλι καλά που έμεινες ζωντανός.
    Η έλευση του καινούργιου προϋποθέτει το γκρέμισμα του παλιού και ότι παλιό και φθαρμένο υπάρχει σε νοοτροπία και τρόπο σκέψης έχει μαζευτεί στον ΣΥΡΙΖΑ, είναι μεγάλη η ευκαιρία λοιπόν ....

    • Όστρια avatar
      Όστρια @ Geros 25/12/2013 23:11:14

      '' ....μια απαισιοδοξία είναι διάχυτη , στα σχόλια των βαλτών...''
      Χαχαχαχα! Γέροντα χίλια χρόνια να περάσουν, το ...στασίδι σας στον μακρινό Γαλαξία ''Καρακοσμάρα'', βλέπω παραμένει ακλόνητο! Χρόνια σας Πολλά και μόλις θα΄χει ...δρομολόγιο για τον πλανήτη Γη, μη διστάσετε, επισκεφτείτε μας. Κερνάμε και κουραμπιεδάκι.

      • Geros avatar
        Geros @ Όστρια 26/12/2013 01:28:54

        Το να ζητήσει κανείς από εσάς να επιχειρηματολογείτε αντί να προσβάλλετε θα ήταν σαν να ζητάς από εκ γενετής κουφό να γράψει συμφωνική μουσική , οπότε δεν σας κατηγορώ , τόσο μπορείτε ....

        • Όστρια avatar
          Όστρια @ Geros 26/12/2013 09:01:18

          :mrgreen: Επιχειρηματολογώ, όταν ο απέναντι έχει ξεβούλωτα μάτια κι αυτιά, ή όταν δεν γνωρίζω ότι αυτά είναι .... διακοσμητικά.
          Μ΄εσάς, είναι χαμένο το παιχνίδι οπότε, απλά κάθε φορά, σας απολαμβάνω!!!
          Υ.Γ : Κι εγώ σας αγαπώ.

  10. βαγόνι avatar
    βαγόνι 25/12/2013 20:55:10

    Μετά τον Καζαμία σου,για ατμοσφαιρικό esquire,σήμερα σε βρίσκω "ψαγμένο"...
    ...και μιά προσφορά,απο μάς τους παλιούς... ο τίτλος κολλάει μιά χαρά στη
    συγκυρία...καλή χρονιά σ'όλους!

    http://www.youtube.com/watch?v=l8Fjv7YZ83M

  11. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 25/12/2013 21:10:52

    ...κόψε τά σκοινιά πρίν γίνουν συρματόσχοινα...
    Καλή δύναμη Μ.Ο.,Φάκτορα καί σέ ὅλους τούς φίλους.

  12. πολίτης avatar
    πολίτης 25/12/2013 21:58:27

    Eυχές από αυτή την ανάρτηση για να ενισχύσουμε την αναγνωσιμότητα για τις κυρίες.
    Καλές γιορτές σε όλους και όλες!

  13. roadrunner avatar
    roadrunner 25/12/2013 22:06:33

    Αγαπημένα κομμάτια, οι μουσικές επιλογές σου, κύριε Γενικέ μας... :-)
    Χρόνια πολλά σε όλους στο αγαπητό Αntinews !

  14. Όστρια avatar
    Όστρια 25/12/2013 23:30:28

    Χρόνια σας Πολλά αγαπητέ Μ.Ο, αλλά οι ...διαμαρτυρίες που από τον Καζαμία του 2012 έχουν εκφραστεί (και έχουν παρερμηνευθεί και παραβλεφθεί), αφορούν συγκεκριμένες επιλογές. Δε λέμε, πολύ όμορφα τα τραγουδάκια, αλλά λείπουν οι ανάλογες φωτογραφίες, καλλιτεχνικές, ασπρόμαυρες, γυμνές και ...αρσενικές.
    Και όχι, οι περισσότεροι γυμνασμένοι και καλοφτιαγμένοι άνδρες, ΔΕΝ είναι αδελφές. Είναι απλά, δώρα της φύσης.

  15. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 26/12/2013 00:00:59

    Πολύ καλές οι επιλογές, κ. Γενικέ ! Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα Μικρέ ! Χρόνια πολλά, Antinews !!

  16. M.O. avatar
    M.O. 26/12/2013 02:30:45

    Η νέα πολιτική ηγεσία του Τομέα Ψυχαγωγίας δεσμεύεται να εξετάσει το αίτημα σας από μηδενική βάση.

    • Όστρια avatar
      Όστρια @ M.O. 26/12/2013 23:49:59

      Φωτεινή μου, εγώ ήρθα να συμπληρώσω τις σωστότατες παρατηρήσεις σας. Από τον περσινό Καζαμία έχει εκφραστεί το παράπονο για τη μεροληπτική αντιμετώπιση του ποιητή Μ.Ο !!Αγαπητέ Μ.Ο, σταματήστε πια να ...υπεκφεύγετε. Όταν ξεκινούν οι εξετάσεις των θεμάτων από ...μηδενικές και καλά βάσεις, πάντοτε παραπέμπονται εις τας καλένδας :-).

  17. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 26/12/2013 15:05:12

    ᾿Αγαπητή μου ῎Οστρια,

    ". . .αλλά λείπουν οι ανάλογες φωτογραφίες, καλλιτεχνικές, ασπρόμαυρες, γυμνές και …αρσενικές. . ."