#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/01/2014 00:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χρόνια Πολλά σε όλους !!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vee avatar
    Vee 01/01/2014 00:13:18

    Χρόνια πολλά στο Αντινιούζ από την Αγγλία!

  2. Πανέξυπνη avatar
    Πανέξυπνη 01/01/2014 00:19:52

    Καλή Χρονιά. Υγεία και χαρά σε όλους.
    Οι φίλοι να μας χαίρονται κι οι εχθροί μας να μαραίνονται!

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/01/2014 00:37:53

    Καλή Χρονιά στο Αντινιούζ, στους φάκτορες, στους αναγνώστες και στους σχολιαστές τους, και νάμαστε πάλι εδώ του χρόνου υγιείς.
    (μου λείπει ο Δαναός...)

  4. NONOS avatar
    NONOS 01/01/2014 00:41:33

    Καλή Χρονιά στο καλύτερο και σοβαρότερο μακράν όλων διαδικτυακό πολιτικό στέκι......

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 01/01/2014 00:56:12

    Yγεία, Ευτυχία, Μακροζωΐα, Πρωτιές, Καλοτυχία, για το 2014 και πάντα !

    Ο νοικοκύρης του σπιτιού, Eυχές και Δώρα θα μετρήσει,
    και άλλα πολλά καλά, της αφθονίας η ροδιά, θε να καρπίσει.
    http://binged.it/1kTfNev

    Οδυσσέας Ελύτης: «H τρελή ροδιά»

    Αυτές τις κάτασπρες αυλές όπου φυσάει ο νοτιάς
    σφυρίζοντας σε θολωτές καμάρες, πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που σκιρτάει στο Φως σκορπίζοντας το καρποφόρο γέλιο της,
    με ανέμου πείσματα και ψιθυρίσματα, πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που σπαρταράει με φυλλωσιές νιογέννητες τον όρθρο
    ανοίγοντας όλα τα χρώματα ψηλά με ρίγος του θριάμβου;

    Όταν στους κάμπους που ξυπνούν τα ολόγυμνα κορίτσια
    θερίζουνε με τα ξανθά τους χέρια τα τριφύλλια
    γυρίζοντας τα πέρατα των ύπνων τους, πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που βάζει ανύποπτη μες τα χλωρά πανέρια τους τα Φώτα
    που ξεχειλίζει από κελαηδισμούς τα ονόματά τους - πέστε μου,
    είναι η τρελή ροδιά που μάχεται τη συννεφιά του κόσμου;

    Στη μέρα που απ' τη ζήλεια της στολίζεται μ’ εφτά λογιώ φτερά
    ζώνοντας τον αιώνιο ήλιο με τα χιλιάδες πρίσματα
    εκτυφλωτικά, πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που αρπάζει χαίτη μ' εκατό βιτσιές στο τρέξιμό της,
    ποτέ θλιμμένη και ποτέ γκρινιάρα - πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που ξεφωνίζει την καινούργια ελπίδα που ανατέλλει;

    Πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά που χαιρετάει τα μάκρη
    τινάζοντας ένα μαντήλι φύλλα από δροσερή φωτιά,
    μιά θάλασσα ετοιμόγεννη με χίλια δυό καράβια,
    με κύματα που χίλιες δυό φορές κινάνε για να πάνε
    σ' αμύριστες ακρογιαλιές - πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που τρίζει τ’ άρμενα ψηλά στον διάφανο αιθέρα;

    Πανύψηλα με το γλαυκό τσαμπί που ανάβει και γιορτάζει
    αγέρωχο, γεμάτο κίνδυνο, πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που σπάει με Φως καταμεσής του κόσμου τις κακοκαιριές του δαίμονα
    που πέρα ως πέρα την κροκάτη απλώνει τραχηλιά της μέρας
    την πολυκεντημένη από σπαρτά τραγούδια - πέστε μου, είναι η τρελή ροδιά
    που βιαστικά ξεθηλυκώνει τα μεταξωτά της μέρας;

    Σε μεσοφούστανα πρωταπριλιάς και σε τζιτζίκια δεκαπενταυγούστου,
    πέστε μου, αυτή που παίζει, αυτή που οργίζεται, αυτή που ξελογιάζει,
    τινάζοντας απ' τη φοβέρα τα μαύρα κακά σκοτάδια,
    ξεχύνοντας στους κόρφους του ήλιου τα μεθυστικά πουλιά,
    πέστε μου, αυτή που ανοίγει τα φτερά στο στήθος των πραγμάτων,
    στο στήθος των βαθιών ονείρων μας, είναι η τρελή ροδιά;
    http://bit.ly/1dibJkq

    • takis economopoulos avatar
      takis economopoulos @ η Dimi 01/01/2014 01:08:47

      Χρονια πολλα στο Antinews From Chicago. Συγχαρητηρια για τους αγωνες που κανετε για την σωτηρια της πατριδας μας .


      1

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ η Dimi 01/01/2014 10:34:06

      Aυτή την ώρα, στη Δημόσια Τηλεόραση, ένα αφιέρωμα στον Μέγα Βασίλειο, Επίσκοπο Καισαρείας. Ηταν 50 ετών, και ήταν ήδη Γέροντας.

      • Ρηνα avatar
        Ρηνα @ η Dimi 01/01/2014 14:48:11

        Dimi ευλογημενη χρονια σου ευχομαι. Το ειδα το αφιερωμα, εξαιρετικο και καταλληλο για πολλες σκεψεις.....

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ Ρηνα 01/01/2014 18:11:10

          Ρήνα μου, από καρδιάς, αντεύχομαι. Ο Μέγας Βασίλειος, είναι Διεθνής λαογραφική μορφή σήμερα. Όντως, πολλές οι σκέψεις και έντονη η αίσθηση ψυχικής ανάτασης! Ο χαρακτηριστικός τρόπος αφήγησης του κ. Κώστα Καστανά, όπως πάντα αξεπέραστος.

  6. Εμείς στο Νότο avatar
    Εμείς στο Νότο 01/01/2014 01:05:38

    Χρόνια Πολλά σε όλους και καλήν Ανάσταση, με κάθε δυνατή ερμηνεία.
    Υγεία, αγάπη, δύναμη και αρμονία.
    Το 2014, ας είναι η αρχή της ανατρεπτικής αναγέννησης των Ελλήνων και της απελευθέρωσης από αυταπάτες και κατακτητές.
    Υ.Γ : Κύριε Βασίλη Φάκτορα, Χρόνια σας Πολλά και το 2014, με μικρότερη ...γομολάστιχα εύχομαι :-).

    • factorx avatar
      factorx @ Εμείς στο Νότο 01/01/2014 01:33:24

      Άμα κάνεις μια καλή ευχή στην γομολάστιχα μπορεί να εισακουσθείς - είναι αναξάρτητη από μένα. Ευχές πολλές

  7. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 01/01/2014 01:35:48

    Καλή Χρονιά στήν ὁμάδα ANTINEWS, στούς ἀναγνῶστες, σχολιαστές, σέ ὅλους τούς ῞Ελληνες!

  8. Karanus avatar
    Karanus 01/01/2014 01:35:48

    Χρόνια πολλά στο "antinews"!!
    Εύχομαι και εγώ με μικρότερη γομολάστιχα...

  9. πολίτης avatar
    πολίτης 01/01/2014 01:50:05

    Καλή χρονιά!
    Υγεία και καλύτερες μέρες για τη χώρα μας και για τον καθέναν μας ξεχωριστά.

  10. ΣΜ avatar
    ΣΜ 01/01/2014 02:26:11

    Εις πολλά έτη, με υγιεία, αγάπη και κάθε καλο!

  11. sender avatar
    sender 01/01/2014 02:57:02

    Το 2014 να είναι η χρονιά της επανεκκίνησης του ιστορικού χρόνου της πατρίδας μας.Υγεία και χαρά σε όλους και δύναμη στο antinews.

  12. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 01/01/2014 03:14:36

    Φάκτορα, χρόνια πολλά, ναι είσαι καλά και σ΄ευχαιροτύμε για το βήμα τούτο.
    Χρόνια πολλά και καλά για όλους. Και προπαντός με υγεία και ειρήνη. Και καλή λευτεριά στην πατρίδα.
    (Δαναέ μας λείπεις...)

  13. Free Democrat avatar
    Free Democrat 01/01/2014 04:43:21

    Xρόνια Καλά Antinews απ'τη Λεβεντογέννα Κρήτη!

    Και μια επίκαιρη μαντινάδα αφιερωμένη στον πολύπαθο λαό μας:

    Πονώ και κρύβω τον καημό γελώ μα νιώθω πόνο
    άχι μόνο να μπόρουνα να γύριζα το χρόνο...

    Καλή & Ανατρεπτική Χρονιά!!!

  14. Τεεεελοοοος avatar
    Τεεεελοοοος 01/01/2014 07:35:44

    Γιατι εγω νομιζω οτι μειναμε στο 201 3 ?
    Τελευταια χρονιά
    Ο υπολοιπος χρονος θα ειναι καλος
    καλυτερος δεν γινεται
    Γομολαστιχα σβησιμο

    Ισως μια αλλη εποχη σεναν αλλο πλανητη

  15. ADASK avatar
    ADASK 01/01/2014 10:00:10

    Χρόνια πολλά και καλά......Αίσθηση μου ειναι ότι το 2014 θα ειναι χρονιά συνταρακτικών εξελίξεων. Μακάρι όλοι οι φίλοι εδώ να είμαστε υγιείς, δυνατοί και δημιουργικοί για να συμμετέχουμε και να τις επηρεάσουμε, όχι μόνο να παρακολουθούμε....Καλή χρονιά σε όλους.

  16. Κωστας avatar
    Κωστας 01/01/2014 10:36:59

    Χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια.

  17. Ελισάβετ avatar
    Ελισάβετ 01/01/2014 11:09:20

    Αν δικαιούμαι μια κ μόνη ευχή αρκούμαι στην υγεία. Να την έχουν εχθροί κ φίλοι! Χρόνια πολλά σε όλους και επιτέλους, ας αγαπήσουμε τους γύρω, τον εαυτό μας, τη χώρα μας. Δεν κοστίζει τίποτα!

  18. Y, avatar
    Y, 01/01/2014 11:13:23

    Με το κλείσιμο του χρόνου, τα πάθη, οι πικρίες, οι αντιπαλότητες, το “γαμώτο γιατί”, οι ψυχοπροβληματικές ενέργειες και λειτουργίες, πάνε περίπατο
    Με μια ευχή. Να μη διαρκέσει για μια μέρα και να κάνουμε την αυτοκριτική μας από όπου θα βγει μπούσουλας. Να γίνουμε πιο αλληλέγγυοι, πιο ομαδικοί, πιο ειλικρινείς, καλύτεροι για μας και για τους δικούς μας, γιαυτό το κομμάτι γης που αγαπάμε, νοιαζόμαστε και λέγεται Ελλάδα
    Καλή χρονιά σε όλες και σε όλους. Στις/στους εορτάζουσες/ντες, διπλή ευχή

  19. TopGunZ avatar
    TopGunZ 01/01/2014 11:30:21

    Καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία και δύναμη! (θα συμφωνήσω με τον Strange...)

  20. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 01/01/2014 11:37:49

    Καλή χρονιά σε όλους τους φίλους και τις φίλες. Ιδιαίτερες ευχές στο Φάκτορα. Υγεία και δύναμη αδελφέ.

  21. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 01/01/2014 11:49:46

    καλή χρονιά σε όλους ., με υγεία, να είστε πάντα καλά και στις επάλξεις του αγώνα, ασυμβίβαστοι και ιδεολογικά ρομαντικοί

  22. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 01/01/2014 11:54:30

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.

  23. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 01/01/2014 12:01:44

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και να είναι το 2014 έτος τουλάχιστον ισορροπίας σε πολλά πράγματα.

  24. mara M. avatar
    mara M. 01/01/2014 12:09:14

    Kαλή χρονιά σε όλους με υγεία, χαρά και ευτυχία.

  25. MCA avatar
    MCA 01/01/2014 12:21:21

    Καλή χρονιά!! Χρόνια πολλά σε όλους. Στο Antinews εύχομαι να διατηρήσει την παρουσία του στο διαδίκτυο, για πολλά πολλά ακόμα χρόνια!!

  26. δημης avatar
    δημης 01/01/2014 12:45:05

    ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΛΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΗΣ..

  27. akenaton avatar
    akenaton 01/01/2014 13:12:04

    Καλή χρονιά με υγεία και δύναμη για όλους και για το Antinews!

  28. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 01/01/2014 13:12:21

    Χρόνια Πολλά σε όλους .
    Πολύχρονος Βασίλη με Υγεία και Δύναμη.

  29. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 01/01/2014 14:03:10

    Ὑγεία σωματική σέ ὅλους,πού εἶναι ἀγαθό πολύτιμο,
    ὑγεία πνευματική πού εἶναι ἀγαθό πολυτιμότερο.
    Καλή χρονιά.

    • Κυθηριος avatar
      Κυθηριος @ Κυθήριος 01/01/2014 16:47:14

      Κ.Βασίλη Ζήση,πολλά τα έτη σου.

  30. Κώστας τουρίστας. avatar
    Κώστας τουρίστας. 01/01/2014 14:37:51

    Και απο εμένα ευχές σε όλους ανεξαιρέτως, για μία καλύτερη Χρονιά, με υγεία (προσοχή να μήν την χάσουμε και αυτήν όπως χάσαμε τόσα άλλα τα προηγούμενα χρόνια) και οικογενειακή ευτυχία για όλους! Μακάρι να είμαστε όλοι εδώ και του χρόνου να επαναλάβουμε ευχές!
    Στον Φάκτορα και σε όσους ή όσες εορτάζουν, ιδιαίτερες ευχές!

  31. fantomas avatar
    fantomas 01/01/2014 15:52:15

    bill χρονια πολλα με ΥΓΕΙΑ και ΕΥΤΥΧΙΑ !!!

  32. victoria (true) avatar
    victoria (true) 01/01/2014 17:11:09

    Καλή χρονιά σε όλες και όλους!
    Πολύχρονος Βασίλη!

  33. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 02/01/2014 00:06:24

    Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και φώτιση!

  34. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 02/01/2014 01:01:58

    Καλή χρονιά στο antinews ! Χρόνια πολλά σ' όλους τους σχολιαστές και στους αρθρογράφους ! Κύριε Ζήση , χρόνια πολλά και καλά !! Να είμαστε όλοι καλά και να βρισκόμαστε εδώ να τα λέμε !! ( Γιατί μας την έκανες , βρε Δάσκαλε ... ; )

  35. tak avatar
    tak 02/01/2014 09:16:20

    ΕΥΧΕΣ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ
    Πολλές ευχές, καλή χρονιά, πολλή υγεία σε όλους
    Στους φίλους, στους γκρινιάρηδες και στους ονειροπόλους!

    • tak avatar
      tak @ tak 02/01/2014 09:17:38

      ΓΙΑ ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΦΙΛΟ - ΤΟ ΔΑΝΑΟ

      ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ
      Της ποίησης, ένας ναός
      να λειτουργεί ο Δαναός…
      Ένα μικρό εκκλησάκι…
      Ήχος με πλάγιο «σ’ αγαπώ»
      θαλασσινά θα σου το πω
      γλυκά «το τραγουδάκι»…

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ tak 02/01/2014 09:40:05

        Ὑπέροχο Τάσο!
        Μᾶς λείπει πολύ ὁ Δαναός...

        • Diamond Angel avatar
          Diamond Angel @ Κυθήριος 02/01/2014 15:28:48

          Καλή Χρονιά , Κυθήριε , για σένα και την οικογένειά σου !!

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Diamond Angel 02/01/2014 15:34:50

            Καλή χρονιά,μέ ὑγεία καί σέ σένα καί τήν οἰκογένειά σου ἀγαπητή Diamond Angel!

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ tak 02/01/2014 15:26:50

        Eξαιρετικό !! Καλή Χρονιά tak , στιχοπλόκε !!