#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/11/2013 16:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χρυσοχοϊδης: Είμαι περήφανος που χτίζεται τζαμί επί υπουργίας μου


«Υπερήφανος» (!) που επί της δικής του υπουργίας θα κατασκευαστεί το τζαμί στην Αθήνα, δήλωσε ο Μ. Χρυσοχοΐδης απαντώντας σε ερώτηση του Παναγιώταρου, σημειώνοντας: «Νιώθω πιο Έλληνας… Εμένα προσωπικά, την οικογένεια μου, που είμαι Πόντιος και Μικρασιάτης πρόσφυγας, με καμένα σπίτια με καμένες εκκλησιές, μου κάνει τιμή που απαντάω σήμερα σε εσάς και που επί υπουργίας μου γίνεται το τζαμί..»


Ο υπουργός Υποδομών πρόσθεσε μάλιστα: «…Εγώ σέβομαι τους ανθρώπους με ένα μόνο κριτήριο. Αν σέβονται τους νόμους και το Σύνταγμα και τον συνάνθρωπο τους ή αν είναι παράνομοι. Τίποτε άλλο. Και δεν χωρίζω τους ανθρώπους σε Πόντιους, Εβραίους, Αρμένιους, Βουδιστές, Χριστιανούς, Μουσουλμάνους. Και είμαι περήφανος γιατί όταν απαντώ έτσι νιώθω πιο Έλληνας. Ότι εκφράζω τον πολιτισμό και τις αξίες του τόπου. η Ελλάδα είναι η μοναδική χώρα στην ΕΕ που δεν διαθέτει λατρευτικό χώρο για τους μουσουλμάνους… Εσείς λέτε όχι τζαμί. Κάποιοι άλλοι στην άλλη πλευρά του Αιγαίου λένε να κάνουνε την Αγιά Σοφιά τζαμί…»

Όλα αυτά σωστά κ. Χρυσοχοϊδη μου, αλλά την ώρα που οι Τούρκοι θέλουν να κάνουν τζαμί την Αγιά Σοφιά εσύ για τι σφύζεις από  περηφάνια και καμαρώνεις επειδή θα χτίσεις τζαμί; Και μην απαντήσεις ότι εσύ είσαι διαφορετικός από τους Τούρκους, γιατί θα μας πάρουν στον ψιλό...

Επίσης υπουργέ μου, όταν η Ελλάδα σφίγγει την ψυχή της και στραγγίζει τους Έλληνες για ένα ευρώ, όταν κόπηκαν συντάξεις και μισθοί, το να ξοδεύονται κονδύλια για τζαμιά, μόνο περηφάνια δεν προκαλεί, μάλλον αγανάκτηση γεννάει και πριμοδοτεί κάτι τύπους σαν τον Παναγιώταρο και την συμμορία του…

Όσο για τον σεβασμό σου σε εκείνους που σέβονται το νόμο και τηρούν το Σύνταγμα, καλό, αλλά οι δικοί σου «σύντροφοι» λήστευαν την χώρα, έπαιρναν μίζες και πρωταγωνιστούσαν σε σκάνδαλα. Άρα κάνε μια ολομέλεια στην Χαριλάου Τρικούπη και πές τα εκεί τα …γλυκανάλατα!

Ροβεσπιέρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Άκρη Άκρη avatar
    Άκρη Άκρη 28/11/2013 16:18:36

    Δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο από έναν ....Χρυσοχοϊδη. Συνεπής απολύτως με τη γελοιότητα και την ασημαντότητά του. Πλησιάζει όμως η ώρα της κρίσεως. Πόσοι προδότες θα προκάνουν να ...επιβιβασθούν στις ''σωστικές λέμβους'';
    Είναι τόσοι πολλοί, που θα έχουμε οπωσδήποτε τη χαρά να παρακολουθήσουμε τη θεαματική εξαφάνιση στο βυθό, αρκετών από δαύτους......

    • mara M. avatar
      mara M. @ Άκρη Άκρη 28/11/2013 16:24:06

      Αυτος διαβασε τελικά το μνημόνιο ή πάλι τον κάνανε υπουργό αδιάβαστο;

  2. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 28/11/2013 16:23:51

    Αμα δεν έχεις τίποτε άλλο για να νιώθεις καλά και υπερήφανος, έ ...τότε σου αρκεί που θα μείνεις στην ιστορία για το τζαμί. Τέτοια ανθρωπάκια μας έχουν κυβερνήσει τόσα χρόνια.

    • occultist avatar
      occultist @ Γιώργος Γκ. 28/11/2013 18:15:58

      @Γιώργος Γκ
      Μου θυμίζει έντονα ένα τύπο στην γειτονιά μου που έγινε διαχειριστής στην πολυκατοικία του για ενα 6μηνο. Σε κάθε πρόταση του, έβαζε με υπερηφάνια και το ""εγώ είμαι διαχειριστής πολυκατοικίας.""

  3. ΚΜ avatar
    ΚΜ 28/11/2013 16:24:12

    Ο ισλαμοεποικισμός υποβάλει σε σουνέτι τον Ελληνισμό και με τη βούλα του Χρυσοχοΐδη.

  4. Ήρων avatar
    Ήρων 28/11/2013 17:03:01

    Νομίζω πως αυτή η δήλωση είναι απλά φάουλ... Διότι η δήλωση κάθε υπουργού έχει αντίκτυπο και στον πρωθυπουργό που δεν φαντάζομαι ότι νιώθει πολύ περήφανος με αυτήν... Σαν να παραγνωριστήκαμε μου φαίνεται...

  5. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 28/11/2013 17:09:43

    Δεν καταλαβαίνω γιατί σας ενοχλεί ο Χρυσοχοΐδης, μ’ αυτά που λέει. Ο προϊστάμενος του δεν σας ενοχλεί; Δεν είναι μέλος της Κυβέρνησης ο υπουργός; Δεν έχει Πρωθυπουργό η χώρα; Μόνος του αποφασίζει;

    Σας ενοχλεί που καμαρώνει σαν "γύφτικο σκεπάρνι" ή ότι θα χτιστεί το τζαμί;

    Θα το φάει κι αυτό το σχόλιο, το μαύρο σκοτάδι ή θα δημοσιευθεί "για να μου τη σπάσει" ο administrator?

    • Eva avatar
      Eva @ Balafara Hunter 28/11/2013 23:22:26

      Μήπως ενοχλεί το γεγονός (λέω εγώ τώρα...) ότι το πασοκ
      δεν έχει σαφή θέση για τα αυτοαποκαλούμενα σωματεία
      δυτικής Θράκης-Τουρκικές Ενώσεις?

      Μήπως ενοχλεί το γεγονός οτι οι Μουσουλμάνοι βουλευτές
      του πασοκ (και του συριζα βεβαίως βεβαίως) ζητούν
      για ...χάρη της Ελληνοτουρκικής φιλίας να μην αναφερόμαστε
      στις φρικαλεότητες των Τούρκων το 22?

  6. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 28/11/2013 17:09:48

    Σέβεται λέει τούς ἀνθρώπους μέ ἕνα μόνο κριτήριο, ἑάν σέβονται τούς νόμους καί τό Σύνταγμα.Οἱ Μουσουλμάνοι γιά τούς ὁποίους θά φτιάξει τό τζαμί,σέβονται ὅλοι τους τούς νόμους καί τό Σύνταγμα τῆς χώρας πού τούς φιλοξενεῖ; Ὅταν εἶναι λαθρομετανάστες πώς γίνεται νά τούς σέβονται;
    Ἄν ἤθελε νά τιμήσει τούς προγόνους του Μικρασιάτες μέ τίς καμμένες ἐκκλησιές καί τά σπίτια,νά ἔχτιζε κι ἐκεῖνος Ἐκκλησία,ὄχι τζαμί. Μέ τό τζαμί κύριε τιμᾶς τούς σφαγεῖς τῶν προγόνων σου καί ἀμαυρώνεις τή μνήμη τῶν γονιῶν σου!
    Τί περιμένεις ὅμως ἀπό ἀνθρώπους πού δέν ἔχουν ἐπιχειρήματα παρά μόνο ἐμμονές καί ἐνδοτική-προδοτική διάθεση...

    • Μεταφραστής avatar
      Μεταφραστής @ Κυθήριος 29/11/2013 01:38:11

      Που είναι το κακό να γίνει τζαμί;Επιτιθεστε όλοι στον Χρυσοχ. για περασμένα σφάλματα και χάνετε την ουσία...Βρίζετε τους Τούρκους που θέλουν να κάνουν την Αγία Σοφία Τζαμί αλλά κάνετε τα ίδια...Κανένας σεβασμός στο διαφορετικό!!

    • MCA avatar
      MCA @ Κυθήριος 29/11/2013 09:06:14

      ....''Οἱ Μουσουλμάνοι γιά τούς ὁποίους θά φτιάξει τό τζαμί,σέβονται ὅλοι τους τούς νόμους καί τό Σύνταγμα τῆς χώρας πού τούς φιλοξενεῖ; Ὅταν εἶναι λαθρομετανάστες πώς γίνεται νά τούς σέβονται;''.......;Έλα ντε.....

  7. ανδρεας avatar
    ανδρεας 28/11/2013 17:33:13

    κ. πρωθυπουργε ακουτε......με αυτους κυβερνατε χερι χερι

    • Eva avatar
      Eva @ ανδρεας 28/11/2013 23:25:06

      Αυτά να τα ακούσουν καλύτερα όσοι
      δεν τον ψήφισαν και την έκαναν γι αλλού
      αλλά μάλλον δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα..

      • Άκρη Άκρη avatar
        Άκρη Άκρη @ Eva 29/11/2013 11:08:47

        Εκείνος φταίει που άλλαξε τη ρότα και δεν επέτρεψε τη συμπόρευση, σε όλους αυτούς που ...παρά κάτι λίγο θα τον είχαν πιστέψει.

  8. thor avatar
    thor 28/11/2013 18:11:46

    ....εδω νομιζε οτι ο Ομπαμα ειναι μουσουλμανος!!
    (σε ομιλια του στην βουλη)

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ thor 29/11/2013 00:53:30

      He is!

  9. carthago avatar
    carthago 28/11/2013 18:36:44

    'Χρυσοχοϊδης: Είμαι περήφανος που χτίζεται τζαμί επί υπουργίας μου'...εμ δεν θα είσαι;...αλλά δεν φταις εσύ.

  10. Ο Ηνίοχος avatar
    Ο Ηνίοχος 28/11/2013 19:47:24

    Μ. Χρυσοχοΐδης
    MEGA Σαββατοκύριακο
    3ης Δεκεμβρίου του έτους του Κυρίου μας 2011

    Πήραμε μοιραίες αποφάσεις για τη χώρα, χωρίς να διαπραγματευτούμε, αλλά και χωρίς καν να γνωρίζουμε τι ενέκριναν στο υπουργικό συμβούλιο, πηγαίναμε αδιάβαστοι στη Βουλή και ψήφίζαμε ότι μας έλεγαν.

    Αραγε, του είπαν οτι πρέπει να γίνει το τζαμί ή το διάβασε ;

  11. Zame avatar
    Zame 28/11/2013 20:37:51

    ατυχέστατη η τοποθέτηση τού "γνωστου αδιάβαστου"..
    πού (μέσα σε αυτην την συγκυρία) την οργή μόνον στα άκρα οδηγεί..

    Μια η συμμετρική αντισταθμιστική ανταποδοτικότητα
    ως διαπραγματευτική επιχειρηματολογία ίσως ποιό ικανή
    να διεκδικήσει την αλλήλων-αμφίδρομα εκτίμηση & σεβασμό
    ως προαπαιτούμενο φιλικής συνύπαρξης & συμβίωσης..κλπ

    Η φιλική συνύπαρξη δεν διατάζεται..
    ούτε η υποχρέωση έχει μακροβιότητα..
    αν δεν διεκδικηθεί & διαπραχθεί μία λογική επεξεργασία..
    να πείσει τεκμηριωμένα απέναντι
    στην λαίμαργη παγκοσμιοποιημένη οικονομία
    όπου τα αναπόφευκτα προβλήματα.. ορισμένα εξαιρετικά δυσεπίλυτα..
    αφού ήταν τα προαπαιτούμενα

  12. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 28/11/2013 20:55:48

    Δυστυχώς,αυτή η χώρα έχει πολλούς Χρσοβλακίδιδες και μάλιστα σε θέσεις εξουσίας, δυσρυχώς...
    Το επόμενο στάδιο θα είναι η αυτοαναγόρευσή τους σε μειονότητα.

    • Eva avatar
      Eva @ Νίκος Αργεάδης 28/11/2013 23:37:56

      Το μόνο βέβαιο.
      Μήπως να προσέξουμε λίγο?
      Τόσα και τόσα έχουμε πάρει πίσω.
      Να το ξαναδούμε το θέμα?

      • Άκρη Άκρη avatar
        Άκρη Άκρη @ Eva 29/11/2013 11:17:23

        Πιέσεις ασκούνται, εντολές εκτελούνται. Ε - ντο- λές.
        Σε ολόκληρη την Ευρώπη ο μουσουλμανισμός αποκαθηλώνει τα άλλα ''χαλαρά'' δόγματα και λόγω φανατικής προσήλωσης των χαμηλού μορφωτικού επιπέδου ''πιστών'', κυριαρχεί δυναμικά.
        Η Ορθοδοξία καλείται με ήθος και παράδειγμα να αναπτύξει εκ νέου τις επιθετικές της άμυνες, αυτές που μπορούν να κερδίζουν ψυχές και πνεύματα και θα της επιτρέψουν να διατηρήσει την πνευματική ηγεσία του τόπου.

  13. Niki avatar
    Niki 28/11/2013 22:25:54

    Σαν λίγο μπερδεμένα να τα έχει στο μυαλό του ο κύριος Χρυσοχοιδης...

    Ανακατεύει Μικρασιατες Προγόνους ,Γενοκτονια Ποντίων και τη μετατροπή της Αγίας Σοφίας σε τζαμί με την ανάγκη ή όχι Τεμενους στην Αθήνα.

    Εντελώς άσχετο με την όλη συζήτηση το από πού κρατάει η σκούφια του Χρυσοχοΐδη,εντελώς άσχετα και τα ελληνοτουρκικά ζητήματα εν προκειμενω...

    Κανένας δεν απαγόρευσε στους Μουσουλμάνους Έλληνες Πολίτες να έχουν το δικό τους λατρευτικό χώρο.Ελατε μια βόλτα από τη Θράκη,κύριε Χρυσοχοΐδη,να δείτε τα ανύπαρκτα !! εν Ελλαδι τζαμια...

    Για ποιο λόγο,όμως,θα έπρεπε να γίνουν τζαμια στην Αθήνα για τους παράνομους μετανάστες δεν μας το εξηγησατε...

    Και μετά απορειτε γιατί ανεβαίνει η Χρυση Αυγή...

  14. parsifal avatar
    parsifal 28/11/2013 22:41:41

    Κρίμα...

  15. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 28/11/2013 23:23:13

    Μία αφρικανική χώρα, η Σομαλία αν δεν κάνω λάθος, έθεσε ή σκέφτεται να θέσεθ εκτός νόμου τον μουσουλμανισμο.

    Η ανεξηθρησκεία είναι καλό πράγμα αν έχουμε να κάνουμε με θρησκεία που θα σεβαστεί τα διακιώματα των οπαδών των άλλων θρησκειών. Διαφορετικά είναι κακή ιδέα.

  16. Eva avatar
    Eva 28/11/2013 23:31:14

    Είχε ακουστεί οτι θα ήταν προτιμοτερο μικρά τζαμιά
    παρά ένα μεγάλο.
    Άλλαξαν γνώμη?

  17. panos avatar
    panos 29/11/2013 00:02:12

    ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΥΠΕΓΡΑΦΕ; ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.. ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ...

  18. kastor avatar
    kastor 29/11/2013 00:19:36

    Τι έγινε antinews... πετάξαμε την μπάλα στην κερκίδα? Μας πιπιλάς συνεχώς το μυαλό ότι δεν κυβερνά το ΠΑΣΟΚ, και ότι είναι απλά φιγουρίνια ενώ πίσω κρύβεται η πατριωτική δεξιά της ΝΔ, και τελικά τους χτίζουμε τζάμι! ερώτηση.. αν κυβερνάει το ΠΑΣΟΚ του 3% οφείλουμε να το ξέρουμε! αν δεν κυβερνάει όμως, όπως διατείνεστε, να το ξέρουμε και αυτό, διότι δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, η ΝΔ που την σέρνει το ΠΑΣΟΚ του 3% ή ότι η ΝΔ χτίζει ισλαμικό τέμενος?

  19. Tzortzia avatar
    Tzortzia 29/11/2013 01:53:31

    Θα πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει η ταύτιση του Ισλάμ με την Τουρκία.

    Ούτε τους Τούρκους τιμωρούμε μη χτίζοντας τζαμί,ούτε είναι δίκαιο να εκδικουμαστε όλους τους μουσουλμάνους για την πολιτική της Τουρκίας.
    Κατα τα άλλα,διαφωνώ με την ανέγερση Τεμενους στην Αθήνα.Σωστη η πρωτοβουλία της Χρυσής Αυγής να θέσει το θέμα προς συζήτηση στη Βουλή,άκυρη η επιχειρηματολογία της.

  20. helios avatar
    helios 29/11/2013 04:24:19

    Η ανέγερση του τζαμιού αποτελεί την επίσημη νομιμοποίηση του εποικισμού της πατρίδας μας. Και φυσικά δεν θα μείνουμε μόνο στο ένα. Το ένα θα φέρει το άλλο καθώς ο αριθμός των μουσουλμάνων στην Ελλάδα είναι πλέον τεράστιος, μουσουλμανικές κοινότητες έχουν πλέον δημιουργηθεί σχεδόν σε όλη την επικράτεια της πατρίδας μας, ακόμα και η όμορφη Κέρκυρα έχει γεμίσει με Πακιστανούς. Με την ανέγερση του τζαμιού στην Αθήνα τα αιτήματα για τζαμιά θα ξεπηδάνε σαν μανιτάρια.

    Η χώρα έχει περιέλθει σε μια απίστευτη οικονομική κρίση με πάνω από ενάμιση εκατομμύριο ανέργους, και αντί να προστατευθεί με όλα τα δυνατά μέσα το εγχώριο εργατικό δυναμικό ώστε να χάσουν οι αλλοδαποί τις άδειες παραμονής - εργασίας τους και να ξεκινήσουν άμεσα μαζικές απονομιμοποίησεις, εμείς συνεχίζουμε ακόμη και σήμερα με υπουργικές αποφάσεις να εισάγουμε αλλοδαπούς από τρίτες χώρες (κυρίως μουσουλμάνους) προκειμένου να εγκατασταθούν και να εργαστούν στην Ελλάδα.

    Είμαστε ένα βήμα πριν την ολοκληρωτική καταστροφή και αντί να βάλουμε όλους τους Έλληνες και τις Ελληνίδες κάτω των 65 ετών να ξανά εργαστούν πραγματικά (μέσω κινήτρων ακόμη και με επιβολή αν χρειαστεί) προκειμένου να σωθεί αυτός ο τόπος, εμείς βολευόμαστε με πενιχρά επιδόματα ανεργίας και πλασματικές εργασίες πεντάμηνης εξάσκησης και απλά περιμένουμε την οριστική κατάρρευση.

    Όποίος δεν βλέπει ότι δημογραφικά καταρρέει αυτή η χώρα και το πολύ σε 10 με 20 χρόνια θα είμαστε μειονότητα μέσα στην ίδια μας την πατρίδα απλά δεν ξέρει τι του γίνεται.
    Ζούμε ένα μοντέρνο 1453.

    • Κυνας avatar
      Κυνας @ helios 29/11/2013 10:42:34

      [Είμαστε ένα βήμα πριν την ολοκληρωτική καταστροφή και αντί να βάλουμε όλους τους Έλληνες και τις Ελληνίδες κάτω των 65 ετών να ξανά εργαστούν πραγματικά (μέσω κινήτρων ακόμη και με επιβολή αν χρειαστεί) .]


      Αυτο ακριβως κανουν τοσο καιρο οταν μειωνουν μισθους και συνταξεις,οταν επιβαλουν χαρατσια και οταν τους μονους νομους και εντολες που υπακουν στην κυβερνηση ειναι εκεινες των Βρυξελλων και διωχνουν γιατρους , μηχανολογους , επιστημονες που υπο αυτες τις συνθηκες προτιμουν να φυγουν στην αλλοδαπη και πισω μενουν μονο οσοι δεν μπορουν να φυγουν και κατι κατακαθια με γεματες κοιλιες που ονειρευονται νεο αιωνα σκλαβιας .


      Αϊντε νεοφιλελευθερα σαπακια.....

      • helios avatar
        helios @ Κυνας 29/11/2013 13:06:19

        οι μπουρδες σου αλλου αγαπητε.
        τα χαρατσια και οι φοροι πανε για να συντηρουμε σχεδον 1 εκ. δ.υ. και σχεδον (κρατηθειτε) 1 εκ. συνταξιουχους κατω των 65 ετων και αλλα τοσα τρελα.
        πληρωνουμε ολους αυτους τους φορους και τα χαρατσια προκειμενου να χρηματοδοτησουμε ολα αυτα τα ελλειμματα και ανθρωπους για να καθονται χωρις αντικειμενο εργασιας.
        πληρωνουμε ενα σκασμο χρηματα για δημοσια υγεια που ειναι της πλακας επιπεδου τριτοκοσμικης χωρας ενω σε καθε αλλη σοβαρη χωρα εχεις το δικαιωμα επιλογης μεταξυ δημοσιας και ιδιωτικης ασφαλισης,αλλα ειπαμε εδω επικρατει το ΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕ.

        • Κυνας avatar
          Κυνας @ helios 29/11/2013 15:21:59

          Ναι γι'αυτο το εχετε βαλει αμετη μουχαμετη να εξαλειψτε την δημοσια υγεια ,δημοσια παιδεια δημοσιο οτιδηποτε.

          Γι'αυτο ανοιγουν τα καταστηματα τις Κυριακες στο ονομα της "ελευθερης αγορας" και οποιος αντεξει....

          Για να εξαλειψτε την επιλογη

          Στην Γερμανια στο μεταξυ κανουν παρτυ με ολους τους εξειδικευμενους που τους ερχονται σωρηδον απο χωρες του νοτου για να ξεφυγουν απο την φτωχεια που τους επιβληθηκε απο σε τετοιο σημειο που σκεφτονται να βαζουν "πλαφον" σε διαβατηρια που ερχονται απο χωρες του νοτου της Ενωμενης (λεμε τωρα) Ευρωπης και εδω μας μενουν κατι νεοτσιφλικαδες ψευτοπατριωτες σαν και του λογου σου που φαντασιωνονται τους μελλοντικους Ελληνες νεοκολιγους με μπαλα και αλυσιδα στο ποδι να δουλευουν στα χωραφια που σου αφησε ο μπαμπας σου για 2 φετες ψωμι & ελια.

          • helios avatar
            helios @ Κυνας 02/12/2013 05:42:49

            αρες μαρες κουκουναρες.
            και μετα αναρωτιομαστε γιατι χρεοκοπησε αυτη εδω η χωρα.
            οι εξειδικευμενοι φευγουν εξαιτιας κατι τυπων σαν και εσενα που αρνουνται ακομη και σημερα να εφαρμοστουν στην Ελλαδα τα αυτονοητα και θα μας οδηγησουν δυστυχως στην εθνικη καταστροφη.

            http://www.capital.gr/stoupas/Article.aspx?id=1916349

      • Eva avatar
        Eva @ Κυνας 29/11/2013 14:13:15

        Μένουν και κάτι άνεργοι
        στην Ελλάδα
        για να πληρώνουν τις συντάξεις των πενηντάρηδων
        κομματοσκυλων.

    • helios avatar
      helios @ helios 29/11/2013 14:04:13

      οι τουρκοι θα στελνουν λαθρομεταναστες,εμεις θα τους νομιμοποιουμε και θα τους κατασκευαζουμε τζαμια ,στη συνεχεια θα τους χορηγουμε την ελληνικη ιθαγενεια και θα ψηφιζουν και στο τελος θα γινουμε μειονοτητα στην ιδια μας την πατριδα,αναιμακτη γενοκτονια δηλαδη.
      Ποσο γελοιος εχει καταντησει πλεον αυτος ο λαος.

      οι εκκλησιες προυπηρχαν της ισλαμικης εισβολης και κατακτησης και τα τζαμια ειναι προιον της ισλαμικης εισβολης και κατακτησης

      Τώρα όσον αφορά την σύγκριση με την Ευρώπη τα παραδείγματα είναι τελείως άστοχα και άκυρα, καταρχήν και εκεί υπάρχουν έντονες αντιδράσεις κάθε φορά που πάει να ανεγερθεί ένα τζαμί - τέμενος και εκεί μιλάμε κατά 90% για νόμιμη μετανάστευση δηλαδή για ανθρώπους που τους κάλεσαν επίσημα να έρθουν σε αντίθεση με μας που έχουν εισβάλει και "φιλοξενούμε" με το έτσι θέλω χωρίς να μας ρωτήσουν την χειρότερη μορφή του ισλάμ που μπορούν να συγκριθούν μόνο με καταστάσεις Ταλιμπάν (και που δεν συναντάς πουθενά στην Ευρώπη) και που μας επέβαλαν οι άθλιες εδώ πολιτικές ηγεσίες.

      Τέτοιον πολιτισμό δεν τον θέλω και να μου λείπει (αυτή θα είναι ή μάλλον είναι ήδη η πατρίδα μας):
      http://www.youtube.com/watch?v=ytXtWh7WWhU
      http://3.bp.blogspot.com/-51mIToubaT8/UoUJKB09WaI/AAAAAAAAK34/SUscQWgjM6I/s400/Lathrometanastes_mousoulmanoi_automastigoma_Peiraias_2013_1.jpg

  21. Vesper avatar
    Vesper 29/11/2013 08:46:26

    Γιατί ρε τα βάζουμε με τον "αδιάβαστο" ;
    Αυτός προκειμένου να πάρει λίγη δημοσιότητα, θα κάνει τα πάντα..
    Δεν φταίει αυτός...

  22. Zame avatar
    Zame 29/11/2013 10:28:02

    Kαι μόνον απαρατήρητη δεν μπορεί να περάσει σε συνέντευξη στην γαλλική εφημερίδα «Le Figaro» όπου eπισημάνθηκε η ιδιαίτερη& αυξημένη προσοχή
    σε στοχευμενες πολιτικές που οδηγούν στην σταδιακή εξαφάνιση των αυτοχθόνων πληθυσμών της Ευρώπης..
    από τον Μητροπολίτη Βολοκολάμσκ Ιλαρίωνας, Πρόεδρο του Τμήματος Εξωτερικών Εκκλησιαστικών Σχέσεων του Πατριαρχείου Μόσχας,
    πρακτικά ο "υπουργός Εξωτερικών" του Πατριαρχείου της Μόσχας και σύμβουλος του προέδρου Β. Πούτιν.
    http://www.efenpress.gr/2013/11/upd.html

  23. Eva avatar
    Eva 29/11/2013 11:43:29

    Με το Ισλαμ η ίδια η Τουρκία ταυτίζεται απο μόνη της.
    Είναι το μέσον για την πραγματοποιηση των στόχων.
    Δεν επιθυμεί κανείς να εκδικηθει κανέναν.
    Μην λέμε τέτοια πράγματα.
    Αν δεν μπορούμε να το αποφύγουμε, ας το κάνουμε υπο όρους
    και με τον καλύτερο τρόπο για τα εθνικά συμφέροντα.

  24. vassilis avatar
    vassilis 29/11/2013 12:22:44

    Να γινουν ολες οι εκκλησιες τζαμια και ολα τα τζαμια εκκλησιες να φαει θρησκεια ο λαος απανταχου να χορτασει.Για πολιτισμο θα πουμε τιποτα.

  25. stavrosm avatar
    stavrosm 29/11/2013 13:39:21

    Ας διαμορφώσουν για αρχή ένα χώρο σε τζαμί και να βάλουν αστυνομικούς στην είσοδο για την ασφάλεια τους.Οσοι είναι παράνομα στη χώρα απέλαση.Καλή ευκαιρία νομίζω...

  26. martios avatar
    martios 29/11/2013 16:32:25

    Μην ανησυχήτε,τζαμί στην Αθήνα ο νέος Δήμαρχος δεν πρόκειται να επιτρέψει.

  27. Φ.Κ avatar
    Φ.Κ 30/11/2013 11:56:34

    Τόση μισαλλοδοξία πια... γεμίσαμε χρυσαυγίτες

  28. Φ.Κ avatar
    Φ.Κ 30/11/2013 12:26:20

    Τόση μισσαλλοδοξία πια γεμίσαμε χρυσαυγίτες

  29. Asxetos avatar
    Asxetos 02/12/2013 07:01:50

    Επειδή το θέμα είναι πολύ σοβαρό ΔΕΝ έχει δικαίωμα η παρούσα κυβέρνηση που ΔΕΝ εκπροσωπεί την απόλυτη πλειοψηφία του Ελληνικού λαού να επιβάλει την ίδρυση στην Αθήνα τεμένους για τους λαθρομετανάστες!!
    Τα επιχειρήματα είναι γνωστά, ο ισλαμισμός δεν είναι θρησκεία αλλά και κράτος μαζί, κλπ. Επομένως πρέπει να τεθεί το θέμα σε δημοψήφισμα, όπως ορίζουν οι κανόνες της Δημοκρατίας, εκτός και αν ΔΕΝ την σεβόμαστε!!