#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/12/2011 17:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χρειαζόμαστε ένα ...ευχέλαιο επειγόντως!

[caption id="attachment_140126" align="alignleft" width="600" caption="Δομοκός, Πέμπτη βράδυ"][/caption]

Εφέτος είπαμε να κάνουμε Χριστούγεννα στο χωριό. Που να μην έσωνα.

Πέμπτη απόγευμα. Μόλις πάω να μπω στο αυτοκίνητο για να αναχωρήσω με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι στον Δομοκό έχουν κλείσει την κυκλοφορία λόγω χιονοπτώσεων. Ωραία λέω, ευκαιρία να κάνουμε και ...προπόνηση στο χιόνι γιατί με τις αφραγκίες που έχουν  πέσει θα ξεχάσουμε και να οδηγάμε. Κατευθύνομαι λοιπόν σε κάποιον φίλο που είχα αφήσει να μου φυλάει κάτι λάστιχα για χιόνι, τα φορτώνω και βουρ για Λαμία.

Φτάνω Λαμία και κάνω στάση για να αλλάξουμε τα λάστιχα. Με χίλια βάσανα λόγω του κρύου και της αδιάκοπης χιονόπτωσης τα αλλάζουμε, αλλά μόλις κατεβάζουμε τον γρύλο και "κάθεται" το αυτοκίνητο, τα δύο ξεφουσκώνουν, επειδή από την ακινησία είχαν "καεί".

Τι να κάνω, τι να κάνω, μου έρχεται η φαεινή. Βάζω τα δύο λάστιχα χιονιού που μου είχαν απομείνει στους μπροστινούς τροχούς για να έχω "τιμόνι" και δύο από τα ασφάλτινα πίσω. Στο μεταξύ έχουμε ξεπαγιάσει.

Με τα πολλά ξαναφορτώνουμε τα πράγματα και ξεκινάμε. Μετά την Λαμία μας σταματάνε αστυνομικοί και μας λένε "δεν περνάτε χωρίς αλυσίδες". "Μα τα λάστιχα που φοράμε είναι καλύτερα από αλυσίδες" απαντάμε εμείς. Όμως αυτά τα λάστιχα δεν υπήρχαν στις ... οδηγίες και δεν μας αφήνουν. Ακολουθεί έντονος διάλογος υπό ραγδαία χιονόπτωση και επίκληση άρρωστης γιαγιάς στο χωριό που αν δεν πάμε θα ξεπαγιάσει από το κρύο. Με τα πολλά μας επιτρέπουν να φύγουμε.



Μέχρι τον Δομοκό πάμε καλά. Με την ψυχή στα δόντια βέβαια, αλλά το διασκεδάζουμε και λίγο επειδή γλιστράει συνεχώς και ανεβαίνουμε με τις πάντες

Στο μεταξύ δεν υπάρχει ψυχή ζώσα σε όλη την  διαδρομή. Οπότε αρχίζουμε να κάνουμε αναλύσεις: "Φταίει η κρίση, δεν έχουν λεφτά οι άνθρωποι να πάνε στα χωριά τους", ή "είναι κότες και φοβούνται λίγο χιονάκι".

Αμ δε ... Μόλις φτάνουμε στον Δομοκό αντικρίζουμε την εικόνα που βλέπετε. Είχαν ντελαπάρει όσες νταλίκες υπήρχαν στον δρόμο όταν άρχισε να χιονίζει και είχαν όντως διακόψει την κυκλοφορία προς την κάθοδο. Μποτιλιάρισμα υπό το μηδέν. Χαμός.

Πραγματικά οι προσπάθειες των ανδρών της αστυνομίας ήταν ηρωικές. Αλλά ποιό ήταν το κωμικοτραγικό της ιστορίας; Προσέξτε σκηνή. Καθόταν ένα όργανο στην μέση του δρόμου και παρίστανε τον χιονάνθρωπο - τροχονόμο. Οι εποχούμενοι οδηγοί είχαν βγει έξω από τα αυτοκίνητα και ...έβριζαν. Κάθε τόσο έβγαινε ένας τύπος από ένα παρακείμενο βουλκανιζατέρ και φώναζε στον αστυνομικό - χιονάνθρωπο: "Πήραν τηλέφωνο, άσε να περάσουν".  Και ο δυστυχής  αστυνομικός άφηνε κάποιους να περάσουν. Ούτε ασυρμάτους δεν είχαν οι άνθρωποι για να επικοινωνούν μεταξύ τους, προφανώς λόγω οικονομίας.



Με τα πολλά φτάνουμε Καρδίτσα, την περνάμε και πάμε προς λίμνη Πλαστήρα. Έχω να δω τόσο χιόνι από ... φοιτητής. Οι εικόνες μιλάνε μόνες τους.

Το μεγάλο πρόβλημα ήταν ότι όταν επιτέλους φτάσαμε, βρήκαμε το σπίτι θαμμένο στο χιόνι. Πρώτον επειδή είναι σε πλαγιά και δεύτερον επειδή πέρασε μια φορά το εκχιονιστικό και το αποτελείωσε.

Στη συνέχεια αρχίζουν τα προβλήματα. Δεν υπάρχει νερό, το ρεύμα κάνει διακοπές συνεχώς και το χειρότερο δεν υπάρχει ...ιντερνέτ. Επικοινωνούμε με το site με στικάκι και ταχύτητες ... προπολεμικές.

Δράμα, το οποίο αποκορυφώνεται μόλις πάω να παρκάρω το αυτοκίνητο. Το σασμάν κουρεύει την "πρώτη" και την "δευτέρα". "Ευτυχώς, μου έμειναν  οι άλλες τρεις" λέω μέσα και πάω και κοιμηθώ κουκουλωμένος δίπλα στο τζάκι για να μην ξεπαγιάσω

Αμ δε...το πρωί που πάω να πάρω το αυτοκίνητο για να αγοράσουμε φαγώσιμα, δεν έμπαινε καμία ταχύτητα.



Όπως καταλάβατε, δεν μας ...έπαιρνε με τίποτα. Όλα τα στοιχειά της φύσης και της τύχης εναντίον μας.

Τελικά επιστρατεύθηκε φίλος με αγροτικό μέχρι παρακείμενο χωριό, μετά άλλος φίλος μέχρι την Λαμία και με τα πολλά επιστρέψαμε στην Αθήνα από την οποία προβλέπεται να ξαναφύγουμε το ...2021.

Υ.Γ.

Κατόπιν ωρίμου σκέψεως κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μας γκαντέμιασαν ο Ροδινός και ο Μικρός Οδυσσέας. Όταν τους είπα ότι θα ανηφορίσουμε οι δύο της ...αρχισυνταξίας προς τα πάνω για λίγες ημέρες για να δούμε και τον Strange με τον Δαναό που ετοιμάζονται να κάνουν αυτονομιστικό κίνημα και αφήνουμε την ενημέρωση στα χέρια τους, μου είπαν: "μείνε ήσυχος, θα κοιτάμε εμείς το site".

Είμαι σίγουρος ότι στη συνέχεια πήγαν στην κ Μαρίκα που κάνει βουντού και την είχα γνωρίσει κάποτε στον Μικρό Οδυσσέα που είχε συναισθηματικά προβλήματα.

[caption id="attachment_140132" align="alignleft" width="600" caption="Προσπαθώντας να βγούμε από το σπίτι"][/caption]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 24/12/2011 17:37:10

    αχαχααχααχαχα!!!!!!! Βρε, τι πάθατε..πάει και το καφεδάκι...
    ΥΓ: Δόξα τω Θεώ να λέτε που δε σας ''έφαγαν τα λύκια'' (που λέει και μια φίλη μου)!!!!!!!!!

    • ΕΛΛΑΣ avatar
      ΕΛΛΑΣ @ ΕΥΑ 25/12/2011 00:14:30

      ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ?

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΕΛΛΑΣ 25/12/2011 08:33:14

        χαχαχα! Και να πεις ότι δεν πήραν τις προφυλάξεις τους;;;
        Μια νταμιτζάνα Αγιασμό, 7 αρμαθιές σκόρδα, καμιά 30 πέταλα και πάλι...είδαμε τα αποτελέσματα! Τίποτα δεν έπιασε...Χρόνια Πολλά!

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 24/12/2011 17:43:09

    Αποκλείεται! Δεν κυβερνάει ο Καραμανλής! Μόνο τότε ο κρατικός μηχανισμός διαλύεται με το παραμικρό χιόνι, κλείνουν δρόμοι και ξεμένουν άνθρωποι στο κρύο! Καλά Χριστούγεννα έστω και στο κλεινόν άστυ κατά τα άλλα!

  3. sawas avatar
    sawas 24/12/2011 17:45:59

    Τουλάχιστον είδατε μια "άσπρη μέρα"

    Εδώ ακόμα να.....

    Χιόνια πολλά λοιπόν!!!!

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/12/2011 17:47:04

    Θα σου στείλω τον Ευφραίμ (γνωστός του Δαναού) για σπέσιαλ ευχέλαιο.
    Ετοίμασε μόνο το μπλοκ επιταγής σου. Όλα κοστίζουν σε αυτή τη ζωή. Ακόμη και η χάρη του.
    ΥΓ-Αυτό με τις αλυσίδες στα χιόνια ποτέ δεν το κατάλαβα. Έκανα αρκετά χρόνια στον Καναδά, σε πόλη με 8 μήνες φουλ χιόνι, και ποτέ μα ποτέ δεν είδα ούτε άκουσα περί αλύσιδων. Μόνο χειμερινά λάστιχα.
    Τι παίζει εδώ στο Ελλάντα με αυτή την εμμονή;

    • Psycho avatar
      Psycho @ Strange Attractor 24/12/2011 19:41:03

      Τι να παίζει ;
      Τα χιονολάστιχα είναι για μικρούς συντελεστές τριβής , αν τα βάλεις στην ελληνική άσφαλτο που βράζει 300 μέρες το χρόνο θα θέλεις αλλαγή ελαστικών κάθε μήνα.
      Ο κάτοικος Αθήνας ή Θεσσαλονίκης που βλέπει χιόνι μια φορά το χρόνο , δεν έχει νόημα να βάλει ούτε χειμερινά , ούτε χιονολάστιχα πολύ περισσότερο.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Psycho 24/12/2011 21:13:13

        Τα χιονολάστιχα τα έχεις για τις περιπτώσεις της χιονόπτωσης, δεν τα φοράς όλο το χρόνο, εννοείται αυτό! Αλλά άντε πες το στο μέσο Έλληνα χιονομαχητή που αγοράζει την τζιπούρα με τα ασφάλτινα λάστιχα, προτιμάει να βάλει δερμάτινο σαλόνι αντί να πάρει 4 σιδερένιες ζάντες και να αλλάζει ένα σετ χειμερινά κάθε 4-5 χρόνια (λόγω ξηρασίας) και ύστερα αναρωτιέται γιατί το 4Χ4 του παίζει φλιπεράκι με τα δέντρα και τα σταθμευμένα. Κοινώς, τα μεταξωτά κλπ κλπ.

  5. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 24/12/2011 18:13:23

    Όντως επειγόντως!
    Ας ευχηθούμε το "Λαμπρό" να γεννηθεί μέσα μας
    Χρόνια Πολλά σε όλους!

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 24/12/2011 18:13:59

    Αφιερωμένο στο Φάκτορα...προς αποκατάστασιν ψυχικής υγείας....
    http://www.youtube.com/watch?v=jYMI87QYS8s

  7. Wolf avatar
    Wolf 24/12/2011 18:19:05

    Μ αρέσει που μου έλεγες να έρθω εκει με δυο παιδια!!! Βέβαια αν είχα έρθει, θα σε είχα σώσει ως συνήθως, αλλα δεν πειράζει θα περάσουμε ολοι μαζι τις γιορτες στην πόλη και θα φάμε τις σάρκες μας.
    Χαχα, μαγικά θα είναι τώρα στο χωριό, απο τις φωτο που ειδα

  8. kakofonix avatar
    kakofonix 24/12/2011 18:30:31

    Τρέλα πρέπει να ήταν το Imprezaki με ασφάλτινα πίσω σε χιόνι, κουφάλες, χαλάλι η ταλαιπωρία!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ kakofonix 24/12/2011 18:49:23

      Με πρώτη, δευτέρα, στις στροφές....
      πω πω γκάζια....
      Καλά.Πάλι τυχερός ήταν.Τι σου είναι ένας γνωστός με αγροτικό βρε παιδίμου...
      Εγώ αν ξέπεφτα εκεί πάνω θα με έτρωγαν τα λύκια !
      (Αφου θα είχα καθαρίσει καμιά 50αριά πρώτα!)
      Οι Μακεδόνες μόνο μαχόμενοι πέφτουν,έτσι μας έμαθαν από παιδιά...

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 24/12/2011 19:01:01

        Και οι αρκούδες Μακεδόνα κι άσε τις μαγκιές...με 1η και 2α κι εγώ τα καταφέρνω στα χιόνια!

        • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
          Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ ΕΥΑ 24/12/2011 19:15:19

          Οι αρκούδες Καρδιτσιώτισσα μας αποφεύγουν !
          Είναι πιο έξυπνες από τους λύκους.
          Με πρώτη και δευτέρα στις στροφές ήθελα μόνο να ειρωνευτώ τις οδηγικές ικανότητες του Φάκτορα.
          Γνωρίζω ότι μπορείς στις στροφές με πρώτη και δευτέρα...όπως και οι περισσότερες γυναίκες άλλωστε!

          • factorx avatar
            factorx @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 24/12/2011 19:28:54

            Μεγάλε, δεν σε παίρνει. "Κούρεψε την πρώτη και την δευτέρα" γράφω. Δεν πήγαινα με πρώτη και δευτέρα. Και αν νομίζεις ότι αντέχεις έλα να σε παω μια βόλτα με κράνος και φόρμα όμως

          • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
            Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ factorx 24/12/2011 19:36:40

            Γνωρίζω πολύ καλά ρε μεγάλε ότι είσαι ραλλίστας μην αρπάζεσαι...
            Θα σε βάλω κι εγώ πάνω στη μηχανή να σε κάνω βολτίτσα μέχρι να σε λούσει κρύος ιδρώτας άμα λάχει!

          • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
            Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 24/12/2011 19:56:32

            Φάκτορα δεν ήταν πρόθεσή μου να σε θίξω,κι αν θίχτηκες σου ζητώ συγγνώμη.
            Φόρμα (δερμάτινη)και κρανος
            έχω.

          • factorx avatar
            factorx @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 24/12/2011 20:08:48

            Ούτε με μοτό σε παίρνει... χα χα χαααα

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 24/12/2011 19:58:35

            Ο ένας ραλίστας, ο άλλος μηχανόβιος κασκαντέρ, ο Δαναός με 6 χρόνια μπαλέτο στις πλάτες του...
            μόνο εγώ είμαι λαπάς;

          • SM avatar
            SM @ factorx 24/12/2011 20:05:01

            Λοιπόν καλά έκανες και έβαλες τις φωτογραφίες από Δομοκό γιατί εγώ που αποφάσισα να ξανακατέβω τη Λαμία και να πάω από ...Λάρισα θεωρούσα μέχρι την ώρα που είδα τις φωτογραφίες τον εαυτό μου άτυχο! Βρε τι μαθαίνει κανείς...

    • factorx avatar
      factorx @ kakofonix 25/12/2011 00:31:34

      http://www.youtube.com/watch?v=HtQdpozelmU&feature=related

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ factorx 25/12/2011 00:34:48

        Στρέιντζ Αττράκτορ:
        h--p://www.youtube.com/watch?v=YvbQKSaYQD8&list=FL5EqokqyHYAsG2vk75wFsMA&index=65&feature=plpp_video

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Strange Attractor 25/12/2011 00:40:42

          Ο καθένας με το ταλέντο του.

  9. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 24/12/2011 18:42:59

    Ναι, το βρήκαμε τώρα. Η κυρια Μαρίκα σας φταίει που δεν κοιτάτε μια πρόγνωση καιρού.
    Άσε που με συμβούλεψε να προσέχω τις παρέες μου.
    Όσο για το σάιτ το κοιτάγαμε με τον Κώστα και μας φαινόταν πολύ όμορφο. Δεν θέλαμε να αλλάξουμε τίποτα...

  10. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/12/2011 18:48:12

    τι ωραίες φωτό η προτελευταία και η προ-προτελευταία... αυτή ειδικά...

    Καλά Χριστούγεννα εύχομαι σε όλο το σάιτ FactorX!

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/12/2011 18:53:22

    Τι μαθαίνει κανείς; Συναισθηματικά προβλήματα;
    Και έτρεχες σε καφετζούδες;
    Ντροπή!
    Κι ο Πιτ Παπαδάκος θα πεινάσει;
    Θα σε δούμε και στην Ανίτα Πάνια;

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Strange Attractor 24/12/2011 20:06:08

      Φήμες τον θέλουν στη Μύκονο..με τον Γαλάτη...μόνο έτσι θα ξεχάσει...

  12. danaos avatar
    danaos 24/12/2011 19:27:05

    Κοιτάξτε χαρές ο Strange! Tου πέρασε και η ίωση και η κολίτιδα μόλις έμαθε για την ταλαιπωρία! Είναι αραχτός με βαλεριάνα στο φλιτζάνι και υπομειδιά!!!
    Το Ροδινό και το Μικρό σκέφτομαι που έχασαν έστω για λίγο τα πρωτεία!!!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ danaos 24/12/2011 19:51:51

      Λες να γκαντέμιασε αυτός το Φάκτορα;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ danaos 24/12/2011 19:56:58

      Στο φλυτζάνι καυτό φλαμούρι, η βαλεριάνα σε δισκία (δίπλα), παντόφλες με γουνάκι, ντιβιντί με την Τζούλια, το τζάκι σε φουλ ένταση, και τραγούδια του Ατίκ στο πικάπ.
      Όχι θα τρέχω στα βουνά να με φάνε τα τσακάλια!

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 24/12/2011 20:10:25

        Tι κάνει η π@@@να η ηλικία! Αλήθεια εκείνο το γραμμόφωνο παίζει;

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Strange Attractor 24/12/2011 22:48:27

        Μη λες τέτοια ρε συ,εγώ παλεύω με λύκους κι αρκούδες
        κι εσύ με τσάι και κουβέρτα.
        Είπαμε χαλλλαρά αλλά να δείχνεις και λίγη πυγμή που και που...

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 24/12/2011 22:52:42

          Είμαι και της δράσης.
          Προχθές έδειρα ένα πεκινουά διότι κατούρησε το μπαστούνι μου...

          • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
            Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Strange Attractor 25/12/2011 07:00:17

            Αυτό που σου χάρισε ο Δαναός;

  13. Νikos Draxma avatar
    Νikos Draxma 24/12/2011 19:43:13

    Ωραιες εικονες και καλες γιορτες σε ολους , με κακοκαιρια καλο θα ειναι να μην ταξιδευουμε , ειδικοτερα να αποφευγωνται τα ορεινα χωρια
    Η αθηνα τα χριστουγεννα ειναι η καλυτερη επιλογη

  14. makis p avatar
    makis p 24/12/2011 20:00:19

    factorx. Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.
    Εμείς εδώ στο Βορρά τα έχουμε αυτά σχεδόν κάθε μέρα τον χειμώνα.

    • factorx avatar
      factorx @ makis p 24/12/2011 20:10:16

      Έξω οι βλάχοι από την Αθήνα

      • Αγρότης avatar
        Αγρότης @ factorx 24/12/2011 20:18:30

        Καμμία αντίρηση. Προσέχτε ομως μην σας κλείσουμε στην Αθήνα .... με μόνη διέξοδο τις ταβέρες των βορείων προαστίων.Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ factorx 24/12/2011 20:22:21

        χαχαχαχαχαχαχα!!!!

  15. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 24/12/2011 20:07:30

    Αλλού αυτά, εγώ ζηλεύω..
    Βγάλε και φωτό από τη χριστουγιεννιάτική λειτουργία και τη χιονισμένη εκκλησία, και δείξτες μας.
    Καλά Χριστούγεννα...
    h__p://www.youtube.com/watch?v=IwX1SK-nCJ0

  16. factorx avatar
    factorx 24/12/2011 20:11:46

    Εύα, θα ερχόταν και η φίλη σου για καφέ; Την Πρωτοχρονιά, την Πρωτοχρονιά

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ factorx 24/12/2011 20:22:27

      Εννοείται...! έτσι θα ερχόμουν με..άδεια χέρια; Την Πρωτοχρονιά ραντεβού!

  17. Tassos avatar
    Tassos 24/12/2011 20:18:34

    Ρε Φάκτορα από ποιό χωριό είσαι?

  18. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 24/12/2011 20:20:37

    Προετοιμασία για Χριστουγέννα σε χωριά Μακεδονίας (λίγα χρονάκια πρότερα, αλλά και προσεχώς..)
    h__p://www.youtube.com/watch?v=8vtnbrxIsdE&feature=share

  19. quake88 avatar
    quake88 24/12/2011 20:33:45

    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε όλους...!!!!!
    και για όσους είμαστε μακριά απο τα ορεινά χωριά μας (Καρδίτσας και όχι μόνο) σας αφιερώνω αυτό το κλιπάκι...

    http://www.youtube.com/watch?v=B35dm4WGzOQ&feature=share

  20. The Saint avatar
    The Saint 24/12/2011 21:10:02

    Μα και σύ βρέ φάκτορα, αφου καταφερες να βγαλεις off 1η, 2α, και εν τέλει όλο το σαζμαν, τι να πω... Τι σου εκανε το αμαξάκι?
    Πάντως γιά κάτι τετοιες στιγμές είναι να ζεί κανείς, και αξιζει η ταλαιπωρία.

  21. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 24/12/2011 22:27:27

    Ήταν τότε που με χώρισε ένα μοντέλο. Μου είπε ότι ήθελε να μείνουμε φίλοι
    Εύα να προσέχεις τους ...Γαλάτες

  22. ioannis33 avatar
    ioannis33 25/12/2011 00:29:14

    στο πρώτο φετινό χιόνι και μεινατε απο λάστιχα,σασμάν,ρεύμα,τρόφιμα...θα καίγατε και το ΙΧ παραλίγο.Αχ,εσείς οι νότιοι γατάκια είστε.Γελάμε εδώ στο βορρά!

    • factorx avatar
      factorx @ ioannis33 25/12/2011 02:54:12

      Έλα ντε Ιωάννη. Ρεζίλι των σκυλιών γίναμε

  23. Προφήτης avatar
    Προφήτης 25/12/2011 01:40:43

    Όντως, ο Ροδινός σε μάτιασε. Προχθές μού είπε, με μια χαρά που τότε μού φάνηκε ακατανόητη, "φεύγει, πάει Καρδίτσα". Σήμερα καταλαβαίνω.

    • factorx avatar
      factorx @ Προφήτης 25/12/2011 02:55:06

      Προφήτα, τα σέβη μας. Πήρα το μήνυμα που μου έλεγες "αν πας Καρδίτσα, πάρε με να έρθω" και έσπασα το κινητό. Γι αυτό σου απαντώ απο δω

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ factorx 25/12/2011 06:55:56

        Προφήτη,επιτέλους!
        Καλά Χριστούγεννα.

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ factorx 25/12/2011 06:57:55

        Φάκτορα καλά Χριστούγεννα.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Προφήτης 25/12/2011 06:51:20

      Χρόνια Πολλά Προφήτη..Καλά Χριστούγεννα...

  24. Προφήτης avatar
    Προφήτης 26/12/2011 01:30:08

    Χρόνια Πολλά Μακεδόνα.

  25. Προφήτης avatar
    Προφήτης 26/12/2011 01:30:33

    Χρόνια Πολλά Εύα.

  26. ierofantis avatar
    ierofantis 26/12/2011 01:34:30

    Χρόνια Πολλά φίλε Προφήτη.

  27. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 26/12/2011 02:48:53

    Δεν άκουσα να αναφέρει ο ημέτερος τίποτα για Μητσοτάκη, αν και δεν αποκλείω το ενδεχόμενο, αλλά μάλλον με τον ‘Αντίχριστο’ Strange έχει να κάνει το πράμα. Sorry, Strange, but it goes with the territory!....Πολύ παραξενιά ρε παιδί μου! Αντί-Πασοκ, αντι-δεξιός, αντι-Αμερικανός, αντι-Εφραιμ, αντι-παπαδιλικι……Ωχ τώρα θα με περιλαβει στις διευκρινήσεις και την κατσάδα και ποιος τον ακούει!....”Do not complain, and do not explain”, Strange.