03/12/2008 19:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χοντρό δούλεμα με τους λογαριασμούς

Πέφτει χοντρό δούλεμα με τους λογαριασμούς τελικά. Ο πρόεδρος της Εξεταστικής Επιτροπής, κ. Χρ. Μαρκογιαννάκης, ενημέρωσε πριν από λίγο τα μέλη της Επιτροπής ότι έλαβε επιστολή από τον επικεφαλής της Επιτροπής για το «ξέπλυμα βρώμικου χρήματος», Στ. Γκρόζο, με την οποία τον ενημερώνει ότι η αντίστοιχη αρχή της Κύπρου απάντησε ότι δεν μπορούν να ανοίξουν οι λογαριασμοί, χωρίς να υπάρξει αίτημα δικαστικής συνδρομής. Γεγονός που δημιουργεί νέα εμπλοκή και καθυστέρηση στις εργασίες της Εξεταστικής επειδή πρόκειται για  λογαριασμούς των «offshore» εταιρειών «Ρασαντέλ» και «Ματέους».

Το ερώτημα είναι φυσικά ένα: Δεν την ήξεραν τη διαδικασία της δικαστικής συνδρομής ούτε ο κ. Γκρόγιας, που είναι δικαστικός, ούτε ο κ. Μαρκογιαννάκης που είναι τέως εισαγγελέας; Εδώ την έχουμε μάθει εμείς απ΄ έξω τόσον καιρό που γράφουμε για σκάνδαλα κι αυτοί την αγνοούν; Τι έκαναν δηλαδή; Πήραν τηλέφωνο και παρεκάλεσαν να τους στείλουν τους λογαριασμούς;

Στο σκοτάδι, λοιπόν, η τριγωνική σχέση τροφοδότη λογαριασμού της Μονής και των δυο εξωχώριων εταιρειών, συμφερόντων της Μονής.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 03/12/2008 20:02:22

    μιανφωτογραφιαν=1000000λεξεις

  2. Xase avatar
    Xase 03/12/2008 20:23:52

    Δεν προκειται να ανοιξη καποιος λογαριασμος. Οι παπαδες τους εχουν λαδωσει ολους και θα τα κουκουλωσουν οπως κανουν παντα με τις εξεταστικες.
    Ποτε καποια εξεταστικη εβγαλε καθαρο πορισμα;;.

  3. theo avatar
    theo 03/12/2008 21:25:21

    Μέγας είσαι σκηνοθέτα... Ανακάτεψες Βατοπαίδι, Siemens, υποκλοπές... Λέγεται οτι αναμένεται επανάκαμψη Ζαχόπουλου σε ρόλο έκπληξη! Σε πέρασμα-καμεό θα εμφανίζεται να μεσολαβεί μεταξύ Θεμιστοκλή Σοφού, Βουλγαράκη και Αρσένιου για την επιλογή εξοπλισμού παρακολούθησης, κοριών κτλ. με την εποπτεία της 35άχρονης ως τεχνικού σύμβουλου. Πάω να πάρω ποπ κόρν και επιστρέφω...

  4. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 03/12/2008 21:29:57

    Και συ λαέ μου τιμημένε
    και τώρα πια ευλογημένε
    τσάκω το λογαριασμό!

  5. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 03/12/2008 21:51:38

    Theo, κακές ταινίες βλέπεις, κακές μολογάς.

  6. potamiotis avatar
    potamiotis 03/12/2008 22:14:21

    Α-Ρ-Χ-Ε-Ι-Ο Η ΧΙΛΙΟΕΙΠΟΜΕΝΗ ΛΕΞΗ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ,ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ...

  7. theo avatar
    theo 04/12/2008 07:59:16

    @3 theo...συνωνυμία!!! FactorX, θα αλλάξω όνομα προσεχώς για να μην μπερδευόμαστε!!!