#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/11/2009 22:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χιλιάδες κόσμου στη συγκέντρωση του Αντώνη Σαμαρά

 

Απρόσμενα εντυπωσιακή και ενθουσιώδης, ακόμα και για τους διοργανωτές της, ήταν η αποψινή συγκέντρωση του Αντώνη Σαμαρά στο θέατρο Μπάντμιγκτον στην Αθήνα. Σύμφωνα με εκτιμήσεις ο κόσμος που συγκεντρώθηκε κυμαίνεται στις 6-7.000. Να σημειωθεί ότι την ώρα της συγκέντρωσης αντιρατσιστική πορεία στο κέντρο της Αθήνας μπλόκαρε την Β. Σοφίας και τους κεντρικούς δρόμους με αποτέλεσμα κόσμος να προσέρχεται και μετά το τέλος της ομιλίας.

Απο βουλευτές είδαμε τους κ.  Παναγιωτόπουλο, Μαρκόπουλο, Μιχαλολιάκο, Ταλιαδούρο, Πιπιλή, Λυκουρέντζο, Δαβάκη, Σκανδαλάκη τον πρώην βουλευτή Γιάννη Μανώλη και πλήθος στελεχών της ΝΔ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris M. avatar
    Aris M. 04/11/2009 22:52:10

    Ηθική, αρμονία, ελπίδα. Μπράβο Αντώνη!!!!

  2. sauraki avatar
    sauraki 04/11/2009 22:57:25

    Είναι φανερή η αμηχανία στην απέναντι όχθη. Σας πληροφορώ πως στο in.gr δεν υπήρξε η είδηση πως σήμερα μιλά ο Α. Σαμαρας στην Αθήνα. Αυτό από μόνο του λέει πολλά. Δεν βάλαν μυαλό με Βενιζέλο και το δις εξ αμαρτείν... Τα πράγματα πάνε απρόσμενα καλά. Αν ο αγαπητός κ. Ψωμιάδης θελήσει να αποσυρθεί από την κούρσα τότε ο κ. Σαμαράς θα εκλεγεί με μεγάλη διαφορά.

  3. AMAN avatar
    AMAN 04/11/2009 22:59:04

    Χαρά, ευτυχία, ελίδα, καλωσύνη, μεγαλοκαρδία, κλπ. Για κοιτάξτε λίγο, μήπως πρόκειται για έναν ακόμα κουρασμένο; δεν τίθεται συζήτηση βέβαια για τη μεγαλομπεμπέκα, αυτή σίγουρα θα το διαλύσει το μαγαζί.

  4. Factorx avatar
    Factorx 04/11/2009 23:05:01

    Δείτε το βίντεο εδώ
    http://www.in.gr/video/default.aspx?videoID=94655

  5. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 04/11/2009 23:07:26

    Προσωπικά, όποιος ήταν στη θέση του αυτές τις μέρες, ανθρώπινα εννοώ, θα είχε διαλυθεί από την κούραση. Χωρίς στημένους και καλολαδωμένους μηχανισμούς, να τα βγάλει πέρα με τέρατα που περιμέναν χρόνια γι΄ αυτό το φαγοπότι και έρχεται ετούτος και κινδυνεύουν να μείνουν με τη μπουκιά στο πηρούνι κι ανοιχτό το στόμα... Σίγουρα έχει πολλή άδολη και ειλικρινή αγάπη στο άμεσο περιβάλλον του και καταφέρνει να κρατιέται όρθιος....
    Όλη αυτή την ώρα έκανα μια περιήγηση στις εφημερίδες και στα ενημερωτικά σάιτ. Μόνον η Καθημερινή είχε αναφορά στην ομιλία, ούτε η Ναυτεμπορική, ούτε το Βήμα, όσο για τα μπλογκ από τα πιο πολυδιαβασμένα το ταχάλια είναι συνεπές στους όρους της δημοσιογραφικής δεοντολογίας αν μη τι άλλο....

  6. loretta avatar
    loretta 04/11/2009 23:07:35

    Να συμπληρωσω οτι και ο ΦΩΛΙΑΣ ηταν εκει!!...οπως επισης και στελεχη πολιτικων γραφειων βουλευτων..!!

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/11/2009 23:14:01

    δεν ξέρω τι "μηχανισμούς" έχει η κυρία, αλλά και εντυπωσιακός και πειστικός και ...μπαλκονάτος. Μπράβο Α., ειλικρινά καλή επιτυχία.

  8. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 04/11/2009 23:17:18

    Είδα τον Πάνο Παναγιωτόπουλο να χειροκροτεί, και ο Μανώλης δήλωσε πως ήταν εκεί (μιλούσε με τον Γιακουμάτο στο αλτερ)

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ B.K.Σ. 04/11/2009 23:26:35

      Πολύ γέλιο, ο Μανώλης είπε ότι δε θέλει να μιλήσει π.χ. για τη Zήμενς και ο Γιακουμάτος έπαθε πλάκα. Ο Χατζηνικολάου προσπαθούσε με ειρωνικό ύφος να τον κάνει να πει παραπάνω μήπως τον εκθέσει, ξέροντας ασφαλώς ότι ο Μανώλης δε θα μιλούσε ανοιχτά. Σε διατεταγμένη υπηρεσία ο "εγκυρότατος" κ. Χατζηνικολάου.

  9. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 04/11/2009 23:24:10

    ισως ειναι η τελευταια η μια απ τις τελευταιες ελπιδες της παραταξης στο πατριωτικο αντιαμερικανικο μπλοκ και με ευαισθησια του πραγματικου κοινωνικου προσωπου του πολιτικου συστηματος.... τα περι δευτερης γεννιας μετανναστων του Πανανδρεου αδυναμια δηλωνουν και αλωση της ελληνικης κοινωνιας των θεσμων και των αξιων
    Μακαρι και το αντιπαλο δεος (το ΠΑΣΟΚ) να ειχε παρομοιες εφεδρειες...

  10. mara avatar
    mara 04/11/2009 23:31:43

    Ήμουν εκεί. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τί γινόταν το αδιαχώρητο!!!!
    Ο Αντώνης "λυμένος" πλέον,και με τέτοιο κόσμο, ξεσήκωσε το σύμπαν.
    Έχει βγεί με την πρώτη ασυζητητί.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ mara 04/11/2009 23:47:00

      Μακαρι να γινουν πολλες ακομη συγκεντρωσεις σαν και αυτη σε μεγαλες πολεις της Ελλαδας αλλα και στην Αθηνα που θεωρειται αντρο της Ντόρας.

      • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ 05/11/2009 00:35:49

        Η πρωτοβουλία υποστήριξης της υποψηφιότητας του Αντώνη Σαμαρά με χαρά ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας του πολιτικού γραφείου του υποψηφίου προέδρου της Νέας Δημοκρατίας στη Θεσσαλονίκη.

        Τα γραφεία βρίσκονται στην οδό Αγίας Σοφίας 5, (τέταρτος όροφος), έναντι του μητροπολιτικού ναού της Θεσσαλονίκης.

        Τα τηλέφωνα επικοινωνίας είναι τα 2310- 231628, 2310-231713 και ο αριθμός του FAX 2310- 231284.

        • loretta avatar
          loretta @ ΓΙΑΝΝΗΣ 05/11/2009 00:40:47

          το περιεργο ειναι οτι οταν αφηνεις τα στοιχεια σου τηλεφωνικώς οπως και στον αθηνων εχω ακουσει παραπονα οτι δεν επικοινωνουν για να ενημερωσουν...

          ολος ο κοσμος δεν χειριζεται το ιντερνετ η δεν εχει υπολογιστη σπιτι του...οι ηλικιες διαφερουν..καλο θαταν να κινουνται και τηλεφωνικώς περισσοτερο

  11. Προφήτης avatar
    Προφήτης 04/11/2009 23:33:08

    Σύμφωνα με ανεπίσημες πληροφορίες η κα Μπακογιάννη αποχωρεί από την κούρσα διαδοχής.
    Την απογοήτευσε η αδιαφορία του κόσμου : δεν βρέθηκε καν ένας να της πετάξει φραπέ.

  12. Nikos captain avatar
    Nikos captain 04/11/2009 23:37:48

    Ο Αντώνης ήταν καταπληκτικός,είναι το μέλλον της ΝΔ και της Ελλάδος.Σήμερα στο Γουδί μιλήσε σαν μεγάλος ηγέτης και σαν ο ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΣ πρωθυπουργός.
    Μπράβο Αντώνη σου εύχομαι καλή επιτυχία.

  13. mara avatar
    mara 05/11/2009 00:58:00

    Παιδιά, είμαι στο γραφείο του και βοηθάω από την επόμενη μέρα των εκλογών. Ένα θα σας πω, στην πρώτη συνάντηση που είχαμε και τον αποκάλεσα κ. Σαμαρά αμέσως μου είπε "σε παρακαλώ λέγε με Αντώνη".
    Ίχνος υπεροψίας, ίχνος επιτήδευσης, απλός, ειλικρινής, ανθρώπινος, ευγενής, πατριώτης μέχρι εκεί που δεν φαντάζεστε. Ακριβώς το ίδιο είναι και όλοι οι συνεργάτες του. Καταπληκτικό περιβάλλον. Δεν έχει καμμία σχέση με τους πολιτικούς που ξέρουμε.
    Ένα "Αντώνη έλα λίγο και εδώ" ακούς από όλους που τον επισκέπτονται και παρά την κούραση που έχει ο άνθρωπος τρέχει από εδώ και από εκεί, αγκαλιάζει και χαιρετάει τους πάντες.
    Έχει κερδίσει τις καρδιές του κόσμου, γι΄αυτό θα κερδίσει και την αρχηγία.
    Άντε λίγο ακόμα έμεινε!!!!!
    ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΑΝΤΩΝΗ!!!! ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ..... ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ.

  14. Blue observer avatar
    Blue observer 05/11/2009 01:04:27

    Για ποια δημοσιογραφική δεοντολογία μπορεί να μιλήσει το MEGA?

    Απόψε, το κεντρικό δελτίο ειδήσεων του MEGA φιλοξένησε επί περίπου 20 λεπτά, εντελώς μόνο του, το δήμαρχο Αθηναίων, πρώην υπουργό των κυβερνήσεων της ΝΔ και ευρωβουλευτή της Πολιτικής Άνοιξης, Νικήτα Κακλαμάνη.
    Το πρώτο, από πλευράς τηλεθέασης δελτίο ειδήσεων, και για πολλούς το πιο σοβαρό και αντικειμενικό, έδωσε σκανδαλωδώς απίστευτα πολύ τηλεοπτικό χρόνο στον κ. Κακλαμάνη να εξηγήσει θέματα, όχι του δήμου του και άλλων που άπτονται της καθημερινότητας των Αθηναίων, αλλά εσωτερικά ζητήματα της ΝΔ.
    Ο κ. Κακλαμάνης, όψιμος υποστηρικτής της Ντόρας Μπακογιάννη, είχε όσο χρόνο ήθελε για να εξηγήσει γιατί πήγε με την κ. Μπακογιάννη, γιατί απέρριψε τον κατά τα άλλα φίλο του Αντώνη Σαμαρά, τα πόσα δίκια δίνει στον Βαγγέλη Μεϊμαράκη για τις επιθέσεις του και τόσα άλλα ζητήματα που αφορούν όλα την εκλογή προέδρου της ΝΔ.
    Φυσικά δίχως κανέναν αντίλογο. Οι κύριοι του MEGA δεν αισθάνθηκαν καν την ανάγκη να έχουν και έναν εκπρόσωπο από τον έτερο διεκδικητή της ηγεσίας για να απαντήσει ή να εκφράσει και αυτός τις απόψεις του...
    Συνήθως επιδώκουν τον καυγά για να αυξήσουν την τηλεθέαση, αφού η ένταση πουλάει. Ακόμη και αυτήν την πάγια τακτική τους αποφάσισαν να παραβλέψουν για να προβάλουν τις θέσεις της Ντόρας...
    Φυσικά δεν μπήκαν στον κόπο να υπολογίσουν ότι η υποχρέωση του δημοσιογράφου να παρέχει ίσες ευκαιρίες προβολής σε τέτοιες περιπτώσεις, αποτελεί έναν κανόνα δημοσιογραφικής δεοντολογίας που είναι γνωστός ακόμη και στους πρωτοετείς φοιτητές δημοσιογραφικών σχολών όλου του πλανήτη...
    Η δημοσιογραφική αυτή απρέπεια και η ασέβεια απέναντι σε ένα πρόσωπο και μία κορυφαία δημοκρατική διαδικασία διατρανώθηκε την ώρα που στο Γουδή γινόταν μία συγκέντρωση- σεισμός, παρουσία χιλιάδων φίλων του Αντώνη, μία ανεπανάληπτη μάζωξη αποφασιστικότητας και αγώνα...

    Και εάν οι κύριοι διαπλεκόμενοι του MEGA θέλουν να επιβάλουν πρόσωπα, πρακτικές και αρχηγούς στη ΝΔ, ευτυχώς υπάρχει η βάση του κόμματος, που θα τους το απαγορεύσει...

  15. rebel avatar
    rebel 05/11/2009 01:45:25

    http://fimotro.blogspot.com/2009/11/blog-post_3272.html

  16. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 05/11/2009 02:01:19

    Μια πολυ ωραια βιογραφια του ΑΝΤΩΝΗ οπως δημοσιευθηκε πριν μηνες στον ΤΥΠΟ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ:

    O ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ... Αντώνη Σαμαρά Από σπρίντερ μαραθωνοδρόμος

    Η διαδρομή του Αντώνη Σαμαρά έχει απ' όλα: Ελπίδες, προσδοκίες, επιτυχίες αλλά και διαψεύ σεις. Ισως γι' αυτό τα βήματά του είναι πλέον τόσο προσεκτικά.

    Δεν χρειάζεται να συμπαθεί κανείς τον Αντώνη Σαμαρά για να αναγνωρίσει ότι η εμφάνισή του καμιά σχέση δεν έχει με του μέσου συνομηλίκου του εξηντάρη. Περνιέται άνετα κατά μια δεκαπενταετία νεότερος. Λες και όχι μόνο ο πολιτικός αλλά και ο βιολογικός χρόνος πάγωσε για εκείνον περί τα μέσα της δεκαετίας του '90 και ξανάρχισε να μετράει πολύ πρόσφατα, με την επιστροφή του στην κεντρική πολιτική σκηνή. Κατά βάθος, ίσως ο ίδιος ο Αντώνης Σαμαράς θα επιθυμούσε να γυρίσει το ρολόι ακόμα πιο πίσω: Τότε που ήταν πρωτοκλασάτο στέλεχος της κυβέρνησης Μητσοτάκη και προαλειφόταν για διάδοχός του. Και γιατί να μην προαλείφεται; Από πολλές απόψεις αποτελούσε ό,τι καλύτερο είχε να παρουσιάσει η συντηρητική παράταξη: Γόνος μιας από τις ελάχιστες γνησίως αριστοκρατικές οικογένειες της Ελλάδας, όχι όμως εκφυλισμένο σκυλάκι σαλονιού - με μιαν αυτόφωτη, ίσα ίσα, προσωπικότητα που φάνταζε αντάξια της κληρονομιάς του. Ικανός να κινείται με την ίδια άνεση τόσο στις συναντήσεις της Λέσχης Μπίλντεμπεργκ όσο και στα χωριά της Μεσσηνίας. Να διαπρέπει ακαδημαϊκά αλλά και να τα σπάει στα μπουζούκια, στο πλευρό μάλιστα των ζουμερότερων κοριτσιών της γενιάς του. Βουλευτής από τα είκοσι έξι του, υπουργός Εξωτερικών πριν από τα σαράντα του, έβλεπε κάθε μέρα που περνούσε τα πανιά του να φουσκώνουν ...;



    Θυελλώδης άνεμος
    Και ξαφνικά (ξαφνικά για τους απλούς πολίτες, εννοείται), ο άνεμος από ούριος έγινε θυελλώδης. Υπαγορεύτηκε η αποπομπή του από το υπουργείο Εξωτερικών το 1992 από τον Κωνσταντίνο Καραμανλή ή υπήρξε «άδειασμα» τού Κωνσταντίνου Μητσοτάκη στον μέχρι τότε εκλεκτό του; Καβάλησε ο Αντώνης Σαμαράς το καλάμι και αποφάσισε να το παίξει μακεδονομάχος -επηρεασμένος κι απ' τα «Μυστικά του Βάλτου» της προγιαγιάς του, Πηνελόπης Δέλτα- ή υπερασπίστηκε απλώς σθεναρά τις αποφάσεις του συμβουλίου των πολιτικών αρχηγών σχετικά με το Σκοπιανό; Και για την ήττα της Νέας Δημοκρατίας στις εκλογές του 1993 ευθυνόταν η Πολιτική Ανοιξη ή ήταν αναπόφευκτη συνέπεια της διακυβέρνησης Μητσοτάκη; Το πείραμα της Πολιτικής Ανοιξης σίγουρα έχει αφήσει στον Αντώνη Σαμαρά και όμορφες αναμνήσεις. Ποιανού άλλου κόμματος η ίδρυση χαιρετίστηκε με δήλωση του νομπελίστα Οδυσσέα Ελύτη; Ποιος άλλος αρχηγός κατάφερε να προσελκύσει τόσο ετερόκλιτες προσωπικότητες, με προεξάρχοντα τον ήρωα του αντιδικτατορικού αγώνα και βουλευτή έως τότε της Αριστεράς, Ανδρέα Λεντάκη; Η απόπειρα «υπέρβασης» των παρωχημένων -υποτίθεται- διαχωριστικών γραμμών και διαμόρφωσης μιας εναίας ταυτότητας με χαρακτηριστικά δανεισμένα από ολόκληρο το πολιτικό φάσμα τελικά δεν απέδωσε. Η ρήση του Ευάγγελου Αβέρωφ για το μαντρί και το λύκο επιβεβαιώθηκε για μία ακόμα φορά. Η πιο χειροπιαστή ίσως πρωτοβουλία της Πολιτικής Ανοιξης -πριν αποτύχει στις εκλογές του 1996 και στις ευρωεκλογές του 1999- στάθηκε η ανάδειξη του Κωστή Στεφανόπουλου στην Προεδρία της Δημοκρατίας. Στο συνέδριο του 1997, ο Νικήτας Κακλαμάνης εισηγήθηκε -εν μέρει και σαν λύση σωτηρίας για το κόμμα- την υιοθέτηση ακραίων εθνικιστικών θέσεων, που έφταναν μέχρι το αίτημα αυτονόμησης της Βορείου Ηπείρου. Ο Αντώνης Σαμαράς το αρνήθηκε διαρρήδην. Από το να μεταλλαχθεί στη συνείδηση της κοινής γνώμης σε έναν Ελληνα Λεπέν, προτίμησε να κατεβάσει τα ρολά της Ανοιξης και να πέσει σε χειμερία νάρκη ...; Η υπομονή αποτελεί μια από τις πολυτιμότερες αρετές για έναν πολιτικό. Εάν ο Κωνσταντίνος Καραμανλής ιδιώτευε από το 1963 έως το 1974 στο Παρίσι, γιατί να μην περιμένει ο Αντώνης Σαμαράς μέχρι το 2004 προκειμένου να συμπεριληφθεί στο ευρωψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας και έως το 2009 για να ξαναμπεί σε κυβέρνηση; Στην εγκατάστασή του πάντως στο υπουργείο Πολιτισμού δόθηκαν πανηγυρικές διαστάσεις και στις πρώτες αποφάσεις του ευρεία δημοσιότητα. Και είναι αλήθεια πως το να εξοικονομήσεις -εν καιρώ βαθιάς κρίσης- τα έξι εκατομμύρια ευρώ που θα διετίθεντο για τα εγκαίνια του Μουσείου της Ακρόπολης συμβάλλει εντυπωσιακά στην τόνωση της δημοτικότητάς σου. Εάν δε λύσει σύντομα τον αποκλεισμό του Ιερού Βράχου από τους απεργούς, σίγουρα θα κερδίσει επιπλέον πόντους ...;


    Ιστορική δικαίωση (;)
    Από αποδιοπομπαίος τράγος άσωτος υιός. Από άσωτος υιός «δελφίνος»; Δεν χρειάζεται πολύ μυαλό για να αντιληφθεί κανείς ότι η ιστορική δικαίωση του Αντώνη Σαμαρά θα 'ναι το να βρεθεί -όποτε τεθεί θέμα ηγεσίας στη Νέα Δημοκρατία-αντίπαλος της Ντόρας Μπακογιάννη. Πλέκοντας το εγκώμιο του Κώστα Καραμανλή, στηρίζοντάς τον στα δύσκολα, σε αυτό ακριβώς αποσκοπεί: Στο να λάβει το χρίσμα της μίας από τις δύο πτέρυγες -«τζάκια» που εδώ και δεκαετίες συνυπάρχουν στην Κεντροδεξιά. Και, με τη στήριξη των καραμανλικών, να καταστεί εκείνος η εναλλακτική του Γιώργου Παπανδρέου, με τον οποίον -πριν από σαράντα χρόνια- συγκατοικούσαν στους φοιτητικούς κοιτώνες του Πανεπιστημίου Αμχερστ ...; Θα ξαναηχήσει άραγε το σύνθημα «Ελλάς Ελλάς, Αντώνης Σαμαράς», που κάποτε συνόδευε κάθε δημόσια εμφάνισή του; Ο ίδιος τοποθετεί προς το παρόν προσεκτικά και σχετικά αθόρυβα τα πιόνια του στη σκακιέρα και αποφεύγει κάθε κίνηση που θα μπορούσε να ερμηνευτεί ως πρόκληση. Γεννημένος σπρίντερ, έχει γίνει -θέλοντας και μη- μαραθωνοδρόμος. Και εύχεται η ζωή να μη θελήσει να του υπενθυμίσει για δεύτερη φορά ότι ο αληθινά ευγενής παίκτης δεν φαίνεται στη νίκη αλλά στην ήττα ...;

  17. herbie avatar
    herbie 05/11/2009 02:21:05

    Από την άλλη είναι λογικό μίο παράταξη που μέχρι χτές υποστήριζε με πάθος έναν άνθρωπο(καραμανλή) που μας έφτασε ένα βήμα πρίν τον γκρεμό μέσα σε πέντε χρόνια από την ευφορία των ολυμπιακών,να υποστηρίζει (οι μισοί) έναν άλλο σωτήρα τύπου σαμαρά.Θυμάμαι μόνο κάτι εθνικιστικές τριτοκοσμικές κορώνες στυλ γκρουέφσκι από αυτόν.Κάτι δεν παει καλά σ'αυτό το κόμμα.Από την άλλη και η ντόρα...αυτό το χαμόγελο,ωχ

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ herbie 05/11/2009 02:32:16

      Herbie όπως πανηγυρικά διαπιστώνεις εδώ είναι ένας δημοκρατικός και αξιοπρεπής χώρος συζήτησης και με υπεύθυνες θέσεις από μια συντακτική ομάδα που έχει το θάρρος της γνώμης της όπου εσύ μπορείς ελεύθερα να εκφράζεις τις απόψεις σου, που ούτως ή άλλως τις διατυπώνεις κι αλλού, άλλο αν εδώ διατελεις εν υπηρεσία, εν αντιθέσει με εμάς τους υπολοίπους που εκεί όπου εσύ διατυπώνεις τις συγκεκριμένες απόψεις εμείς δεν μπορούμε... Απλές σημειολογικές παρατηρήσεις...

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ herbie 05/11/2009 17:31:41

      ΜΟΝΟ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ;;
      ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ PUMA ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣ;;;

  18. herbie avatar
    herbie 05/11/2009 03:20:02

    μπα΄, δεν μπορούμε να γράψουμε εναντίον του σαμαρά? διατελούμε εν υπηρεσία? απλώς δεν μου αρέσει να καπιλευονται τα εθνικά θέματα προς άγρα ψήφων.ετσι και αλλιώς και οι δύο υποψήφιοι ήταν υπέρ των ταυτοτήτων πράγμα που τους υποβιβάζει αυτομάτως σε άλλα επίπεδα...

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ herbie 05/11/2009 03:27:49

      μα αφού μπορείς και γράφεις!! (...εν αντιθέσει με αλλού, από κει που έρχεσαι δηλαδή! ή μήπως απαγορεύεται να επισημαίνουμε τη διαφορά;)

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ herbie 05/11/2009 10:51:22

      Στην πραξη αναιρειται αυτο που λες. Εδω μεσα γραφεις ο,τι θελεις ελευθερα. Το οτι η πλειοψηφια διαφωνει μαζι σου δεν ειναι δικο μας προβλημα ουτε του antinews.

    • loretta avatar
      loretta @ herbie 05/11/2009 17:28:16

      Ενας ακομα που θα εισπαρξει απο εδω μεσα το ποσο δημοκρατικοι ειμαστε και ας εχουμε διαφορετικες αποψεις

      αρκει αν εχει το στομαχι να αντεξει τις απαντησεις που θα παιρνει.